FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-01-20 08:22  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

W kinach możecie obejrzeć IX ostatni epizod Gwiezdnych Wojen wiec i ja nie chce być gorszy ma dla Was również dziewiąta część budowy Raumera ale zapewniam że nie ostatnią.
Moje obawy z poprzedniego odcinaka dotyczące za małych osłon „dymideł” ziściły się. Brakuje jakieś 2 mm. Załatwiłem to wklejając paski od żaluzji do krawędzi boku. Dokładnie tak jak miały przyjść osłony. Zabieg ten miał na celu zamaskowanie pola z numerem części. Kolejnym etapem budowy to zespół łączący poszczególne człony „robala” Po kołach jest to najbardziej rozbudowany i skomplikowany element. Dużo czasu zajęło zrobienie sprężyn. Projekt przewiduje wykonie ich z drutu grubości 0,75 i tak też zrobiłem. Wykonane sprężyny jednak wydawały się trochę „chude” więc zdjęcia wysłałem do konsultacji. Niestety nie uzyskały akceptacji. Zrobiłem kolejne z drutu o średni 1 mm było lepiej ale jeszcze nie do końca. Te które są za montowane wykonane są z drutu 1,25 mm i chyba wyglądają odpowiednio mocno jak na tak wielkie i ciężkie ustrojstwo. W planie mam zrobić ruchomy przegub i siłowniki co powinno ułatwić odpowiednie ustawienie na podstawce.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-01-20 09:15  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Cieszy oko tak staranna robota.
Nie wiem jaki powinno mieć zakres ruchu to ustrojstwo
ale przy tych sprężynach wydaje się bardzo niewielki.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
06-01-20 11:23  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam zaczyna ten obiekt wyglądać zaskakująco kosmicznie,extra że modelarstwo jest tak zróżnicowane i zarazem fantastyczne,życzę dalszych postępów.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
06-01-20 22:10  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Trudno mi powiedzieć w jakim zakresie miały pracować sprężyny. Gdzieś doszukałem się ze koła miały skok około 1,5m wiec to tutaj to raczej robiło za jakiś niwelator/amortyzator drgań przenoszonych na hydraulikę. Prawda jest taka że na zdjęciach oryginału sprężyny są trochę dłuższe i luźniej zwinięte ale te mi się lepiej widzą.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
10-01-20 21:56  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Tak jak planowałem tak też zrobiłem układ kierowania w wersji ruchomej (pełni ruchomej. Ale od początku siłowniki wykonane są w ten sposób, że w osłonę siłownika wklejony jest ciasno nawinięty na tłoczysku papier tworzący cylinder wypełniający cały siłownik. Tłoczyska wykonane są z anteny radiowej aby ładnie się błyszczały jak prawdziwe. W nie też wkleiłem zwinięte paski papieru ale tylko na odcinku 1-2 cm. Ma to na celu stworzenie powierzchni do której dało się przykleić flansze z przegubami. Siłowniki do ramy zamocowane są na ruchomo za pomocą patyka od szaszłyka. Dodatkowo do siłowników dorobiłem od siebie króćce do których „przykręcę” przewody olejowe służące do sterowania siłownikami.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
10-01-20 22:37  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Olejem o jakiej lepkości zamierzasz zalać ten układ ?
:-))

Świetnie to pokazałeś, a wykonanie powala...

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
10-01-20 22:46  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dextron III.

To co robisz jest nie do opisania...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-01-20 06:47  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomite detale!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-01-20 08:48  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Kudłaty
Hipolem 😁😁😁

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-01-20 20:30  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Właściwie to nie witam Was a żegnam w tej relacji. Tak to już ostatni odcinek pt Raumer-S. D zrobienia zostały uchwyty przewody łączące człony oraz lampy ale to są takie drobiazgi że nie będę już zamieszczał oddzielnego postu. Po prostu pokaże to już w galerii końcowej. A dziś na koniec jako taka klamra spinająca całość znowu koła. Budowa kół rozpoczęła sie przygoda i kołami kończy się relacja. Dziś kompletny układ „jezdny” monstrualne koła o średnicy bez mała 3 metrów. Połączone w całość czekają na przyklejenie . W związku z tym że pod model jest przewidziana i praktycznie już wykonana podstawka, fragment drogi po której toczy się Raumuś to koła się ubrudziły.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024