FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-12-19 19:56  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Na górze to już właściwie są wszystkie przewidziane przez projektanta elementy. Oczywiście brakuje drucianych uchwytów ale to chyba dopiero jak już stanie na kołach ten ogromny minorzbrajacz. Tu taka refleksja mi się nasuwa chyba nie potrafię za bardzo kleić modeli gdzie wszystko jest proste równe i geometryczne bo ciągle mi gdzieś czegoś brakuje a o dziwo jak części są do wyoblenia nadania im trójwymiarowych skomplikowanych kształtów to pasuje mi wszystko dużo lepiej. Eeee… tęskno już do Śmiglaków.
Kolejnym elementem za który się zabrałem to żaluzje przedziałów silnikowych. Wydawca nie ułatwił bo każdy listek skleić trzeba z dwóch elementów tak aby i od środka był kolor. Dużo łatwiej by było gdyby wszystkie listki naklejało się na kawałek zadrukowanego kartonu. A tu nie, trzeba wyciąć dwa identyczne paski i potem je równo skleić a następnie jeszcze ukształtować. No nie najłatwiejsze to zadanie ale za to efekt chyba wynagradza robotę. Ja jestem zadowolony z wygładu żaluzji robią całkiem fajnie wrażenie.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-12-19 21:18  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Tempo budowy bardzo mi ostatnio spadło ale walczę jak tylko mam czas i chęci jednego i drugiego coś ostatnio brak. W tym epizodzie powstały tłumiki cztery jednakowe butelkopodobne pojemniki. Zrobiłem je trochę na czuja bo coś nie złapałem koncepcji autora jak to ma być sklejone. Dodatkowo pomaziałem je czarna farbą, w wycinance były całe zardzewiałe i nie do końca to pasowało. Na tych „butelkach” przyjdą jeszcze osłony choć po pierwszych przymiarkach trochę słabo pasują ale to może tylko pierwsze wrażenie. Dognę jeszcze rury odprowadzające spaliny z silników i zabieram się za mechanizm spinający obie części w całość.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-01-20 08:22  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

W kinach możecie obejrzeć IX ostatni epizod Gwiezdnych Wojen wiec i ja nie chce być gorszy ma dla Was również dziewiąta część budowy Raumera ale zapewniam że nie ostatnią.
Moje obawy z poprzedniego odcinaka dotyczące za małych osłon „dymideł” ziściły się. Brakuje jakieś 2 mm. Załatwiłem to wklejając paski od żaluzji do krawędzi boku. Dokładnie tak jak miały przyjść osłony. Zabieg ten miał na celu zamaskowanie pola z numerem części. Kolejnym etapem budowy to zespół łączący poszczególne człony „robala” Po kołach jest to najbardziej rozbudowany i skomplikowany element. Dużo czasu zajęło zrobienie sprężyn. Projekt przewiduje wykonie ich z drutu grubości 0,75 i tak też zrobiłem. Wykonane sprężyny jednak wydawały się trochę „chude” więc zdjęcia wysłałem do konsultacji. Niestety nie uzyskały akceptacji. Zrobiłem kolejne z drutu o średni 1 mm było lepiej ale jeszcze nie do końca. Te które są za montowane wykonane są z drutu 1,25 mm i chyba wyglądają odpowiednio mocno jak na tak wielkie i ciężkie ustrojstwo. W planie mam zrobić ruchomy przegub i siłowniki co powinno ułatwić odpowiednie ustawienie na podstawce.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-01-20 22:10  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Trudno mi powiedzieć w jakim zakresie miały pracować sprężyny. Gdzieś doszukałem się ze koła miały skok około 1,5m wiec to tutaj to raczej robiło za jakiś niwelator/amortyzator drgań przenoszonych na hydraulikę. Prawda jest taka że na zdjęciach oryginału sprężyny są trochę dłuższe i luźniej zwinięte ale te mi się lepiej widzą.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
10-01-20 21:56  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Tak jak planowałem tak też zrobiłem układ kierowania w wersji ruchomej (pełni ruchomej. Ale od początku siłowniki wykonane są w ten sposób, że w osłonę siłownika wklejony jest ciasno nawinięty na tłoczysku papier tworzący cylinder wypełniający cały siłownik. Tłoczyska wykonane są z anteny radiowej aby ładnie się błyszczały jak prawdziwe. W nie też wkleiłem zwinięte paski papieru ale tylko na odcinku 1-2 cm. Ma to na celu stworzenie powierzchni do której dało się przykleić flansze z przegubami. Siłowniki do ramy zamocowane są na ruchomo za pomocą patyka od szaszłyka. Dodatkowo do siłowników dorobiłem od siebie króćce do których „przykręcę” przewody olejowe służące do sterowania siłownikami.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
11-01-20 08:48  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Kudłaty
Hipolem 😁😁😁

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-01-20 20:30  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Właściwie to nie witam Was a żegnam w tej relacji. Tak to już ostatni odcinek pt Raumer-S. D zrobienia zostały uchwyty przewody łączące człony oraz lampy ale to są takie drobiazgi że nie będę już zamieszczał oddzielnego postu. Po prostu pokaże to już w galerii końcowej. A dziś na koniec jako taka klamra spinająca całość znowu koła. Budowa kół rozpoczęła sie przygoda i kołami kończy się relacja. Dziś kompletny układ „jezdny” monstrualne koła o średnicy bez mała 3 metrów. Połączone w całość czekają na przyklejenie . W związku z tym że pod model jest przewidziana i praktycznie już wykonana podstawka, fragment drogi po której toczy się Raumuś to koła się ubrudziły.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
29-01-20 06:37  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziękuję. Mam nadzieję że galeria sprosta Waszym oczekiwaniom.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
20-02-20 20:04  Odp: [R/G] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

W końcu udało mi się znaleźć trochę czasu i złapać jako taką pogodę aby zrobić sesje zdjęciową. Parę słów posumowania wypadało by napisać o samym modelu. Jest to mało znane wydawnictwo z niewielkim dorobkiem. Sam model jest dobrze spasowany i nie przysparza większych kłopotów. Najtrudniejszym elementem są koła ze względu na duża ilość elementów. Model został wykonany w standardzie jedynie co to pozwoliłem sobie zmienić tłoczyska siłowników z papierowych na metalowe oraz dołożyłem przewody hydrauliczne. Model delikatnie tylko przybrudzony pastelami bo ma tak ładna grafię że szkoda było robić cokolwiek więcej. Do modelu dorobiłem podstawkę przedstawiającą kawałek drogi po której toczy się to monstrum. Przy drodze powstało coś co ma imitować lej pominie bo w końcu to niby trał minowy. A z tyłu dla oddania wielkości tego potwora stoi sobie schron obserwacyjny którego wysokość wynosi około 2 metrów. Zapraszam do oglądania i komentowania.





--

Post zmieniony (20-02-20 20:27)

 
21-02-20 07:03  Odp: [R/G] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Viking w Mińsku mnie nie będzie ale Rypin i Nowy Tomyśl za to odwiedzę.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024