FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-01-20 23:30  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Drodzy Państwo, mamy przednie koła.
Bieżnik nałożony bezpośrednio z laserów, ale trzeba uważać, bo nie da się owinąć całego paska bieżnika, aby nie powstała duża przerwa na połączeniu końców, więc trzeba kombinować. Przyklejane tyko środki, następnie końce protektora moczone wodą i zginane, potem klejone.





--

Post zmieniony (08-10-20 22:19)

 
02-01-20 09:25  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Całkiem zgrabnie wyszły te "papucie" :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-02-20 17:53  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

"Dziennik pokładowy, 16 luty 1820 roku.
Mija już chyba z 40 dzień, kiedy to nie zaglądałem pod pokład. Myśl o spotkaniu tej bestii, którą transportujemy zmiękcza mi nogi, a bicie serca dostraja do rytmu fokstrota. Gdy przywołam sobie obraz tej czerwonej masy uzbrojonej w dziesiątki ostrych jak szpilki zębów, brudnej i obślizgłej od czarnej mazi, która wydobywa się z każdego możliwego miejsca - Brrrr, ciarki na całym ciele. Cały czas mam w głowie pytanie, jakim cudem natura wydała na świat tę abominację, która wabi do siebie ofiary za pomocą wydawanych przez siebie dźwięków. Nie jest to śpiew syreni, o którym głoszą żeglarskie legendy, ale głośny ryk - nie typowy - krótki, zmienny - lecz długi, miarowy, harmonijny. Niestety przy karmieniu tego potwora złowionymi rekinami i resztą sporawych owoców morza tracę również ludzi. Jaką to cenę przyszło mi zapłacić, aby na krótki czas obrosnąć chwałą wśród i tak nielicznego grona fanatyków mitycznych stworzeń. Ale już niedługo, już coraz bliżej portu. Być może ten koniec nadejdzie szybciej. Albo to ja do końca będę górą nad pokraką albo to będzie ostatni wpis w dzienniku dokonany przez obecnego kapitana. Nadeszła pora karmienia"

Po tym krótkim wstępie zapraszam na odświeżenie tematu.

Z tego co pamiętam - heder skończony

[



Koła zamocowane




A na kolację rolada ze ślimakami. Oryginał był za gruby, więc zrobiłem swoją rurę.







Post zmieniony (08-10-20 22:21)

 
16-02-20 19:54  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

KOLEGO - model wygląda co raz lepiej :) Zwłaszcza koła i ślimak "wpadły mi w oko" .Ale minąłeś się z powołaniem ! Ten stęp był ZARĄBISTY !!! Chyba ostatnio musiałeś czytać jakąś powieść :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
17-02-20 08:04  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Trochę pojeździłem takim i mam wrażenie że to miniaturka. Wygląda jak żywy.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
23-02-20 14:11  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

To dobrze, tak powinno być ;)
Działam dalej i widać już działania wykańczające. Kabina jest nałożona z ciekawości (odwrócona na lewą stronę, aby była biała). Pozostały barierki stanowiska kierowcy, oświetlenie i ostatnie szlify.





--

Post zmieniony (08-10-20 22:21)

 
29-02-20 10:30  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Działam dalej nad wykończeniem potwora. Wczoraj powstały barierki, przymierzane i klejone na kombajnie
Teraz zamontowane. Przy okazji jak wczesniej było wspomniane w temacie, pomniejszyłem dźwignie sterowania przy kierownicy ( nie miałem zamiaru tego robić :D, ale jednak przy barierkach kiepsko to wyglądało)




--

Post zmieniony (08-10-20 22:22)

 
01-03-20 20:26  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Relacja zbliża się ku końcowi. Wczoraj i dzisiaj czas upłynął mi na tworzeniu daszka. Jakoś dziwnie wyszedł mi bardziej prostokątny niż kwadratowy. brezent to chusteczka malowana rozwodnioną farbą o odpowiednim odcieniu - tak po prostu.



naciągi to klej Magic rozrobiony z białą farbą i nanoszony na materiał i stelaż.


Robiłem też wykończenie od spodu


Na ten moment model jest poskładany do kupy.
Nie grała mi długość gardzieli, więc skróciłem ją o 10mm. Zostało jeszcze oświetlenie, gaśnice i dolne siłowniki. A i naklejki ;)
Do zobaczenia za tydzień :)

--

Post zmieniony (08-10-20 22:23)

 
01-03-20 21:06  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Model wyglada rewelacyjnie, jak miniaturka. Kibicuje dalej.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
01-03-20 22:04  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W moim Zwierzaku brakuje tego daszka.Niby nic,a dodaje uroku :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024