FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
05-01-04 11:28  Re: czym skanować
Zielony   

Ja osobiście skanuję od 4 lat na skanerze firmu Mustek model 12000 SP, skany sa całkiem przyzwoitej jakości i ze znikomeym stopniem zniekształcenia (nie przeprowadzałem szczegółowyhc testów, ale musiałem skorzystać ze zeskanowanego fragmentu poszycia Hurricana (2 segmenty poszycia kadłuba) i nie było problemów z pasowaniem. Jedyny mankament tego skanera to konieczność instalowania karty w kompie i dosyć wredne sterowniki. Niestety nie wiem czy jeszcze model 12000SP jest w sprzedaży, ale propnowałbym coś z Musteka ważne jest żeby skaner miał rozdzielczość optyczną (nie interpolowaną) w granicach 600 dpi, zniekształcenia występują głównie w momencie programowego interpolowania rozdzielczości. Poza Mustekami dość dobrą opinią cieszą się skanery Agfy HP. Co do popularnych na naszym rynku Epsonów raczej nie polecam z tego co wiem to przekłamuja kolory i zniekształcają. Jeżeli chodzi o Plusteki to niezłe są modele z serii UT, ale osobiście nie sprawdzałem ich pod względem zniekształcania.
Maciek

 
05-01-04 21:59  Re: czym skanować
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ale jak pisałem wcześniej Plustek ma gówniane sterowniki (UT12), pod linuxem chodzi o niebo lepiej.

 
06-01-04 09:55  Re: czym skanować
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miałem chwilę czasu i wrzuciłem na nowy skaner mojej żony (Canao Lide 50) kilka zdjęć. Chciałem je na szybko zeskanować więc połozyłem od razu 4 sztuki jedna obok drugiej z niewielkimi odstępami. Nacisnąłem klawisz 'skanuj' odpalił się odpowiedni soft i powstały ... 4 osobne pliki. Każde zdjęcie w osobnym pliku a sądziłem że powstanie tylko jeden. Bardzo mi ta opcja odpowiada. Poprzedni skaner nie był taki 'mądry'. Nie wiem czy zależy to od sterownika czy od skanera czy też od jednego i drugiego ale jest to niezłe.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
06-01-04 10:13  Re: czym skanować
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Canao to oczywiście Canon ale jak pisałem ten post to przyszedł do mnie jakiś gość i marudził że w systemie brakuje jakichś MPK-ów. To okropne że w pracy nie można spokojnie 'pracować'.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
06-01-04 12:59  Re: czym skanować
Marcintosh 

 

Sorry ze sie wpiernicze pomiedzy wypowiedzi ekspertow ale...
...(JOL) powinienes zaczac od podania ILE MASZ KASY do wydania na skaner. Przepraszam ale ta dyskusja to jeden wielki belkot, ktos wymienia jakis badziew typu mustek i porownuje go z calkiem przyzwoitymi skanerami Agfy, mniejsza o to, ze Agfa przestala produkowac skanery pare lat temu i wcale Umax to nie dawniej Agfa. Ktos inny wymienia Heildelberga, ktory wykorzystuje mechanizm wlasnie Umaxa. Na koniec ktos dowala skanerem bebnowym...

 
06-01-04 15:55  Re: czym skanować
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Szukam dobrego skanera który (prawie) nie zniekształca, nic nie wspominałem o widełkach cenowych. Jeśli będzie dobry, to bardzo ułatwi mi pracę, więc cena nie ma znaczenia. A kasy jak sądzę mi wystarczy :-)

JOL

 
06-01-04 16:28  Re: czym skanować
Zielony   

Ha jeżeli chodzi o mnie to raczej nie uważam sie za eksperta w dziedzinie skanerów podałem po prostu model na którym dobrze mi się pracuje z klasy skanerów dla przeciętnego użytkownika. Zapewne do zastosowań full prof będzie to faktycznie badziew, ale chodziło o skanowanie stosunkowo prostego materiału bez odkształeceń geometrycznych, a to akurat mój skaner robi porządnie (przynajmniej tak sądzę). Podałem tez ogólne zasady jakimi się kieruje przy wyborze skanera /tak mi doradzali ludzie ciut lepiej się znający ode mnie na sprzęcie/. Być może dla ludzi naprawdę znających temat jest to bełkot - trudno wybaczcie. A co do Agfy to faktycznie zapomniałem, że już ładnych parę lat jej nie produkują....
Maciek

 
06-01-04 17:35  Re: czym skanować
Marcintosh 

 

>> Jeśli będzie dobry, to bardzo ułatwi mi pracę, więc cena nie ma znaczenia. A kasy jak sądzę mi wystarczy

Trzeba bylo tak od razu. Generalnie ze skanerami sprawa jest prosta. Im tanszy, tym wiekszy syf. Tak zwane skanery do zastosowan w domu to zwykly szmelc, niezaleznie od tego, co uzytkownicy mustekow, mikrotekow, hapekow i innego gowna zaraz tu napisza. Ciebie interesuja skanery do prepresu, a jako, ze nie interesuje Cie super wierne odwzorowanie koloru, ostrosc czy inne drobiazgi, chcesz jakis z dolnej polki.
Porzadne i niedrogie skanery robi Umax. Juz ponizej 10 tys dostaniesz dobry skaner A3. Nie ma mowy o jakichkolwiek znieksztalceniach.
Tak wiec odpowiedz jest prosta: skaner A4 - PowerLook 1120, A3 - PowerLook 2100XL i po problemie.

 
06-01-04 17:41  Re: czym skanować
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krótka piłka ;-)

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024