FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
10-01-20 19:47  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Było pomalować najpierw na czarno, a potem delikatnie, np. patyczkiem do czyszczenia uszu, tylko wystające krawędzie pociągnąć tym mosiądzem.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
11-01-20 19:42  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nic straconego. Można zrobić to tak jak opisał przedmówca. Mały smaczek ale chyba warto się nad nim jeszcze raz pochylić :)

 
12-01-20 18:46  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

O ile jeszcze nie przykleiłeś tabliczek to zrób je metodą z linku. Sam tak robię i działa.
https://www.dcc24.eu/content/malowanie-tabliczek-fototrawionych-do-parowoz%C3%B3w

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
14-01-20 10:59  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam dziękuje za rady, można powiedzieć, że wybrałem metodę pierwsza lecz zmodyfikowana, a mianowicie naniosłem czarny matowy akryl i wycierałem częsci wypukłe, i tak ze 3 razy. Efekt akceptowalny jednak przypomina to bardziej mosiądz pokryty patyną.

Andrzeju co do metod podanej przez ciebie w linku czy ta metoda sprawdza sie na tabliczkach grawerowanych w papierze??





Kolejny krok to kalkomanie zakupione z MODELIKA

--

 
16-01-20 21:25  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Na Twoich tabliczkach ze zdjęcia orginału ma być brudna czerń i stal. Ja bym zrobił/robię/ tak:Tabliczki nasączam cyjanoakrylem. To podstawa.
Potem jasnoszary podkład. Daję Motip samochodowy z puchy, ma drobniejszy pigment. Potem wszystko kolorem metalu. Po wyschnięciu 2 warstwy lakieru bezbarwnego. Na to kładę z aerka akrylową TIRE BLACK,/ od przodu/ daję jej 5 minut na podeschnięcie. Po czym maczam paluch wskazujący w rozpuszczalniku /zmywaczu /do akryli i przeciągam dwa razy po tabliczce ściągając z wypukłości czarną farbę. U mnie ten sposób działa.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
29-01-20 12:12  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, Nie przypuszczałem że tak trudno stwierdzić że model jest skończony i odstawić go na półkę aby godnie się kurzył.
W weekend trochę pogrzebałem przy Maltance, nakleiłem kalkomanie z zestawu modelika, wyszły rewelacyjnie, i dorbiłem porecze do wchodzenia do kabiny maszynisty.




Zabrałem się również za torowisko długo szukałem tłucznia aż natrafiłem na kamyczki dla krewetek ziarno 2-3mm czyli w skali 1:25 ok, kolor łososiowy .
Zgodnie ze sztuka podpatrzoną na youtube podkleiłem je sobie i zabrałem sie za malowanie, efekt koncowy średnio ciekawy, do poprawy.





--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024