FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
22-06-19 10:47  Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. Haliński.
Tomek 

 - 2

CO do modelu, to odnoszę następujące wrażenia:
Wrażenie 1- chyba w środkowej części wodnica poleciała nieco w górę, co nie pozwala na złapanie na niej poszycia. Usiłowałeś zmusić oklejki do przylegania poprzez zastosowanie taśmy. Jeżeli nie ma błędu projektanta, to poszycia powinno się dać położyć na przeznaczonych do tego wręgach bez dodatkowej pomocy.
Wrażenie 2- części poszycia są zbyt słabo wyprofilowane. Miejscami poszycie jest załamane jakby na siłę było zmuszone do przylegania do konstrukcji kadłuba.
Wrażenie 3- W części dziobowej wręgi chyba są za mało zeszlifowane, co powoduje uskoki przy składaniu poszycia. Jak się patrzy od dziobu, to widać wyraźnie uskok pomiędzy częścią pierwszą a drugą. Przy oklejaniu poziomu nad linią wodną może to skutkować krowimi żebrami lub wiszącym w powietrzu poszyciem, które nie będzie miało punktu podparcia, a na łączeniu pokład burta mogą powstać szczeliny.
Wrażenie 4- Na zdjęciu pokazującym łączenie wodnicy widać, że te dwa elementy nie schodzą się dokładnie. Różnica niewielka (ok. milimetra), ale szpara będzie i będzie to prowadziło do nieschodzenia się poszycia.
Jeśli masz skany części, to może warto byłoby zdjąć to, co skleiłeś, odrysować lub wydrukować części na kartonie barwionym, przeszlifować szkielet, tam gdzie się da wprowadzić korekty w szkielecie. Nie będzie to może sytuacja idealna, ale pozwoli podnieść nieco wygląd modelu, co da Ci większą satysfakcję To są moje nieporadne wymądrzenia. Być może spostrzeżenia są błędne, gdyż moje doświadczenie nie jest aż tak wielkie. Mam nadzieję, że zajrzą na twoje zdjęcia takie tuzy jak choćby Art, TRH, Ostoya, Mrówka, czy ktokolwiek reprezentujący poziom mistrzowski. Oni na pewno więcej powiedzą. Pomimo mojego czepialstwa klej dalej, bo lepszy sklejony model niż żaden. Ja tam byłem zadowolony z każdego jednego nawet jak wyglądał gorzej niż jakieś barachło, a każdy kolejny będzie lepszy od wcześniejszego! Pozdrawiam i życzę kontynuacji wysiłku!
Tomasz J.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] ORP Orkan / Model Kartonowy nr 2 / AH  nowe
dw.wrzesinski 11787 22-06-19 00:10
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. Haliński.  nowe
Tomek 742 22-06-19 10:47
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. Haliński.  nowe
Alski 489 22-06-19 19:08
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. AH  nowe
dw.wrzesinski 394 11-07-19 22:27
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. AH  nowe
ABC 325 12-07-19 07:24
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. AH  nowe
sławomir kromer 375 12-07-19 08:11
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. AH  nowe
Tomek 264 12-07-19 17:47
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. AH  nowe
Alski 338 12-07-19 19:55
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. AH  nowe
Lelum Polelum 296 12-07-19 22:26
 Odp: [R] Model Kartonowy nr 2 ORP Orkan wyd. AH  nowe
dw.wrzesinski 373 19-07-19 00:10

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024