FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-06-19 16:10  [R/G] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

GALERIA



























,, To już jest koniec nie ma już nic
Jesteśmy wolni możemy iść ''



Pozdrawiam .









Witam wszystkich .

Rozpoczynam relację z prac nad pierwszym seryjnym samolotem w lotnictwie polskim zakupionym w Wielkiej Brytanii czyli Bristol Fighter F2 B . Tym razem jednak chciałem zrobić to od podstaw podpierając się tym co znajdę w internecie .
Wymyśliłem sobie że spróbuję całą konstrukcję okleić papierem japońskim . Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać , ot taki eksperyment . Nie jestem pewien efektu ale spróbuję . Jak część kolegów już wie silnik do tego Fighterka zrobiłem wcześniej tak więc wklejam go gwoli przypomnienia .




Myślę że warto tu pokazać jak zrobiłem śmigło . Użyłem do tego kartonu barwionego brąz / czerwień na przemiennie 10 warstw klejone Pattexem Wood następnie szlifowałem to szlifierką elektryczną i pomalowałem lakierem nitro .




Kadłub .

Kratownica kadłuba zrobiona jest z listewek sosnowych 1x1 mm ,naciągi to drut nawojowy lakierowany czarny .




Na tych fotkach chciałem pokazać moją rozkminę wszystkich linek Z ciekawostek jest ta że podpora na ogonie była sterowana razem ze sterem kierunku a trymer statecznika poziomego jest ustawiany za pomocą 4 linek .Dorzuciłem jeszcze dolny zbiornik paliwa , pasy , orczyk , pompe paliwa , stelaże pod siedzenia oraz zawieszenie silnika .





Na tych fotkach widać dodaną instalację paliwa zbiornika dolnego oraz górnego który będzie za tablicą przyrządów i magazynkiem amunicji do vikersa strzelającego przez śmigło .






Jakby się ktoś chciał zapytać po co tyle bambetli w tym kadłubie to spieszę donieść że moim celem jest zrobienie modelu który połączy te dwa zdjęcia





A więc wszystkie bebechy do wglądu . Takie mam plany ,zobaczymy co z tego wyjdzie .


Pozdrawiam


C D N .

--

Post zmieniony (02-05-21 18:31)

 
16-06-19 16:42  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ho ho !
A myslałem że nie tylko ja czekam na nowe wydanie Fightera.
Trzymam kciuki - to piękna maszyna i mam wrażenie że trochę niedoceniona.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
16-06-19 17:01  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

A niech mnie kule biją Jańcio z nową relacją będzie co oglądać. Zasadam w pierwszym rzędzie. Powodzenia w budowie.

--

Post zmieniony (24-09-22 14:04)

 
16-06-19 17:15  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Ale wielką matę do cięcia kupiłeś ;-) WOW!!! Duże!!!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
16-06-19 22:18  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, Jańcio... Solidnie „dorzuciłeś do pieca”... Będę tutaj często zaglądać...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-06-19 22:29  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widzę, że silnik to Rolls-Royce Falcon III więc będzie to 20.1 albo 20.2 oczywiście jeżeli ma to być "nasz": z szachownicami bo nie napisałeś jaki :-)
Jeżeli jeden z naszych to po przejrzeniu sporej ilości archiwalnych zdjęć nie znalazłem śmigła z okuciami krawędzi łopat.
Rozumiem, że skala 1 : 33 i pokrycie w połowie (?) (kadłub, płaty) z papieru japońskiego. Duże wyzwanie, bo lakierowanie jak rozumiem będzie po oklejeniu a to może w pewien sposób odkształcić kratownicę i konstrukcję płatów. Potem malowanie - aerografem ?
Powodzenia w budowie życzę,
Pozdrawiam
Ryszard

 
16-06-19 23:17  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Miałem ten zaszczyt trzymać tę konstrukcję w rekach i bałem się oddychać nawet :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
16-06-19 23:40  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie wiem co ćpiesz, ale sprawdza się!!! Szacun!!!

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
17-06-19 08:45  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jańciu - mata mnie rozczuliła!!!! Natomiast kadłub przypomniał mi najgorsze lata studiów czyli liczenie kratownic hahaha Jak Bogowie dadzą, a partia pozwoli, to w sierpniu zjawię się na Geko - liczę, że przytaszczysz dzieło do pokazania tłuszczy jak się inżynieria bawi.

--

Post zmieniony (17-06-19 12:21)

 
17-06-19 09:24  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja chce zobaczyc na zywo, jak Jancio to sklada. Tak, jak i StuGa przy klejeniu ogniw gasienic :D GEKOny sa niesamowite ;) Mysle, ze im to kopa daje ten sos do frytek w CASA Austrii.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-06-19 10:32  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No nareeeeszcie wróciłeś na jedynie słuszne łono forum i relacjonujesz postępy z budowy:-)
Co prawda nie jest to model stricte kartonowy, ale chyba wszyscy Ci wybaczą te małą odchyłkę - wszak papier japoński ratuje Ci tyłek:-)
Zajadę chyba do Ciebie i obfotografujemy silnik bardziej dokładnie, by widownia miała lepszy pogląd na sprawę, a szczęki padały na ziemię w ilościach hurtowych:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-06-19 11:24  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Jańcia trzeba zgłosić do teleexpressu do grona osób Pozytywnie Zakręconych :D

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
17-06-19 11:32  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jańcio napisał: Wymyśliłem sobie że spróbuję całą konstrukcję okleić papierem japońskim

Jak papier japoński to i cellon - uważaj na zwichrowania płaszczyzn.
Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-06-19 21:13  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Dzieki Panowie za zainteresowanie ale cośta sie tak czepili tej maty ? A może mam taki wzór na podłodze ;-)
Ryszard , nie wiem skąd masz tyle materiałów ? Ja znalazłem chyba tylko 2 zdjęcia i to marnej jakości Fightera 20.1 , jakąś ogólną grafikę a takich szczegółów jak śmigło to zapomnij .Jak mówisz to znaczy że tak było a więc będę musiał zdjąć blachy ze śmigiełka a take ładne było , chamerykanskie .Skala oczywiście 1 : 33 , kadłub będzie oklejany już pomalowanym papierem japońskim z tego względu że od środka musi być kolor płótna na zewnątrz zielony ( H-71 / H-155 ) a nie oklejona będzie tylko prawa burta tak więc tu nie będzie problemu że się coś zwichruje . Przy skrzydłach będzie trzeba uważać . Jarku , właśnie o to mi chodzi aby japonka naciągnęła się na żeberkach skrzydeł tak więc oczywiście że użyję do tego Cellonu .Trzymaj za mnie kciuki .

Pozdrawiam .


Jańcio

 
20-06-19 18:30  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Panie Ryszardzie , serdeczne dzięki za nadesłane materiały . Widzę że zasobów masz Pan jak w pawlaczu Kiszczaka ;-)


Dziękuję i pozdrawiam .


Jańcio .

Post zmieniony (20-06-19 18:32)

 
25-06-19 19:53  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

A niech mnie, jakieś przeczucie mnie tknęło żeby zajrzeć tutaj na forum i Jancio nadaje:). Zapowiada się uczta modelarska, nie może mnie tutaj zabraknąć. To co pokazałeś do tej pory powoduje opad szczęki z pogubieniem wszystkich zębów, a znając Ciebie to poziom wykonania będzie tylko rosnąć :).

 
30-06-19 19:23  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witam ponownie .


Wrzucam tu galerię końcową Falkona III aby wszystko co jest związane z tematem było w kupie i nie trzeba było wędrować po innych stronach.







Bawiąc się przy dłubaniu kadłuba i wymyślając co i jak mam wykonać aby to miało ręce i nogi w ramach luzu psychicznego zrobiłem parę innych detali .


Karabiny pilota i tylnego strzelca . Zastrzegam że nie są to odlewy żywiczne dostępne na rynku .







Tutaj chłodnica . Jak widać podparłem się drobną siatką miedzianą i wstępnie pomalowałem .





Podwozie i belka ogonowa .
Oponki zrobiłem z oringów a belkę ogonową wystrugałem z kawałka drewna . Co się tyczy oringów to okazało się że można je kupić w rozmiarach co 1 mm średnicy i co 0,5 mm grubości tak że tylko brać i wybierać .





Osprzęt kabiny - tablica , wolant , wajchy , zbiornik + magazynek





Teraz trzeba to będzie poupychać gdzie trzeba ale i w odpowiedniej kolejności aby nie przeszkadzało to w dalszych pracach .


I to by było na tyle .


Pozdrawiam .


Jańcio .

--

Post zmieniony (30-06-19 19:40)

 
30-06-19 20:00  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Klasa Jańciu! Brawo!

 
30-06-19 20:58  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Jańcio mogę powiedzieć tylko tyle mistrzostwo świata. Nie myślałeś, aby wydać model kilka chętnych by się znalazło. Bardzo piękna praca i uczta dla oczu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
30-06-19 22:04  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jańciu!
Wpędzasz mnie w kompleksy... Ależ to wszystko wygląda...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-06-19 22:07  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,mistrzostwo,.....,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-06-19 22:10  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nieźle to wygląda !
Nie wiem czy koła pokazałeś od strony zewnętrznej czy wewnętrznej. Jeśli od zewnętrznej to warto dorobić otwory w osłonach w miejscu wentyli.

i od zewnątrz osłony były stożkowo wypukłe a od wewnętrznej - płaskie

Na zewnętrznych osłonach widoczny był przebieg szprych.
Vickers - super ale na zdjęciach archiwalnych naszych "Fighterów" kaem ma zwykłą muszkę (nie wiatrową) i brak jest celownika kołowego.
Powodzenia w budowie życzę,
Ryszard

 
01-07-19 11:53  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Fantastyczna praca.
Napisz jeszcze proszę, z czego zrobione jest plecione oparcie fotela.

--
pzdr
Kemot

 
01-07-19 12:40  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Na zdjęciach Bristol F.2B "Fighter" z silnikiem RR Falcon-III (275 KM).
Brak nr, CWL (20.1, 20.2) a na pierwszym zdjęciu nie namalowano jeszcze szachownic.
Żywot obu egz. był krótki. Nie weszły one w skład eskadr.
F.2B nr. 20.1
- 09.01.20 - próby w locie a 29.01. - loty zapoznawcze pilotów
- 26.05.20 - odbiór techn od firmy Handley-Page
- od 01.06.20 - w dyspozycji Szefostwa Lotn. Nacz.Dow.WP
- pocz.sierpnia 20 - loty bojowe w Bitwie Warszawskiej
- 07.08.20 - w trakcie lotu bojowego ostrzelany i rozbity przy lądowaniu (NN pilot i NN obs.)
F.2B nr. 20.2
- 05.07.20 - odbiór od firmy Handley-Page
- 06.08.20 - lot bojowy w Bitwie Warszawskiej - rozbity przy starcie.
Start o godz. 16.00 cel - bombardowanie oddziałów bolszewickich nacierających na Warszawę. Z powodu nieznajomości działania mechanizmu ustawiania statecznika poziomego (wyważanie samolotu) samolot runął na lotnisko i się zapalił. Zginął ppor.pil. Stefan Żochowski z 16.EW.
Obserwator por. Stefan Jeznach z 9.EW pomimo ciężkich ran ostrzegał nadbiegających mechaników by się nie zbliżali bo zaraz wybuchną bomby.
W wyniku eksplozji bomb poniósł śmierć jak również szer.mech. Zygmunt Klimaszewski a raniony szer.mech (NN) Wójcik zmarł 13.08.1920 r.

 
02-07-19 18:53  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jańcio. znasz tę stronę ?

http://www.wwi-models.org

Tam też jest trochę ciekawych fotek.

 
03-07-19 17:19  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dzięki Jancio, że tak powiem za pomysł z ramką na której masz tablicę zegarów.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
03-07-19 20:11  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie .

Jak zwykle , Ryszard , historiografia na medal i bardzo fajnie bo nie tylko warto wiedzieć jak takie coś było zbudowane ale także jaka historia się z tym wiąże . W końcu jest tu sporo młodzieży a i starzy też wszystkiego nie wiedzą . A teraz jedziemy z tematem . W osłonach kół oczywiście znajdą się otwory na wentyle ale u mnie to już tak jest że potrafię przeskakiwać z tematu na temat co nie znaczy że gdy coś pokazuję to jest to już skończone . Zaznaczanie szprych sobie darowałem . Co do kaemu strzelca to sporo zdjęć pokazuje właśnie muszkę wiatrową a na zdjęcia z polskimi F2 b nie widać właściwie nic w tym temacie . Zmieniłem przeziernik z krzyżem na właściwy . Krzyżowy wrzepiłem chyba bardziej z rospędu bo taki miałem niż sprawdzając jaki ma być .





Tak więc zostawiam muszkę wiatrową zwłaszcza że element ten był powszechnie używany i w lotnictwie polskim . Poza tym widać że muszkę jak i przeziernik demontowano i nie zawsze był na miejscu

Kemot , co do fotela pilota to zrobiłem go z grubo plecionej wstążki do kwiatów wyciągając z niej chyba ze 3 tasiemki plecionki ,a mogło być o jedną więcej . .

Andrzej , dzięki za namiary, przejrzałem to ale te wszystkie zdjęcia już miałem obcykane w internecie .

Bizon , BARDZO PROSZĘ !


Pozdrawiam .



Jańcio

--

 
03-07-19 20:45  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeżeli dbamy o wszystkie szczegóły to nie należy się sugerować replikami muzealnymi lub tym samym typem samolotu ale użytkowanym w obcym lotnictwie.
Uważam, że jedynym źródłem wiarygodnym są tylko i wyłącznie archiwalne zdjęcia samolotu użytkowanego w polskim lotnictwie.
Archiwalne zdjęcia "naszych" "Fighterów" z kaemami obserwatora.

i jeszcze taka "drobna" ciekawostka.
Końce pól czerwonych szachownic malowanych na burtach kadłuba/sterze kierunku, pow. górnych/dolnych obu płatów nue stykały się końcami pól białych.


W taki sposób malowano szachownice na wszystkich (!) F.2B użytkowanych przez polskie lotniuctwo wojskowe.

 
03-07-19 22:57  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Ryszard , mam dwa pytania . Wygląda jakby 1 zdjęcie było trochę przycięte a szczegół o który mi chodzi i wygląda tak -



Czy widać gdzieś co to za ustrojstwo na samym czubku muszki ?

A drugie pytanie to jak można było tym układem celowniczym ( bez przeziernika ) trafić w cokolwiek . Będę wdzięczny .

Co do szachownic to będę korzystał z kalek ModelMaker Decals .Z tego co widzę to są dosyć zbliżone do tego o pokazałeś .



Pozdrawiam




Jańcio

--

 
06-07-19 09:33  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak zdjęcie jest przycięte. Nie ulega wątpliwości, że jakieś "ustrojstwo" było na końcu muszki ale nie takie jak muszka wiatrowa.

"...jak można było tym układem celowniczym ( bez przeziernika ) trafić w cokolwiek . Będę wdzięczny"
Ja też :-)
Nie wiem czy znana jest Ci strona
http://www.ikb.poznan.pl/przemyslaw.litewka/modele_pliki/biffw.html
Powodzenia w budowie życzę,
Ryszard

Post zmieniony (06-07-19 09:34)

 
06-07-19 10:41  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z pewnością trafienie w cokolwiek przez tylnego strzelca wymagało od niego bardzo wysokich umiejętności! I z pewnością nie zależało od najbardziej zaawansowanej technologicznie muszki... ;-) W trakcie walki maszyny przecież gwałtownie manewrują , by sobie utrudnić wzajemne trafienie...
Ale w związku z tym moje pytanie : czy już w czasie pierwszej wojny wymyślono i stosowano amunicję smugową? Bo chyba to ona najbardziej ułatwiała strzelecką robotę ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-07-19 12:23  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

MARIUSZU – stosowano.

Oto krótki fragment relacji kapitana Jamesa McCuddena z 56 eskadry RFC (Royal Flying Corps). Dotyczy on niezwykłego starcia 23 września 1917 niemieckiego asa Wernera Vossa z siedmioma (!) brytyjskimi SE-5.

"Zauważyłem trójpłatowiec w wierzchołku stożka z POCISKÓW SMUGOWYCH wystrzeliwanych z co najmniej pięciu maszyn jednocześnie, a każda z maszyn miała dwa kaemy”.

Ostatecznie Voss zginął, przedtem walcząc aż przez 10 minut z siedmioma przeciwnikami naraz. W trakcie tych 10 minut uszkodził pięć maszyn tak poważnie, że trzy musiały lądować przymusowo, a dwie zupełnie spisano na straty.

McCudden napisał później:
Dopóki żyję, dopóty nie zapomnę podziwu dla tego niemieckiego pilota, który w pojedynkę walczył z siedmioma z nas przez dziesięć minut, przeszywając kilkoma pociskami wszystkie nasze maszyny. Latał cudownie, wykazując się wspaniałą odwagą.

--

Post zmieniony (06-07-19 12:52)

 
07-07-19 21:07  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No to panowie problem mamy rozwiązany . Dorzucę do każdego magazynka co 5 pocisk smugowy i powinno być git ;-))
Z podanej stronki miałem tylko 3 zdjęcia tak więc na pewno skorzystam .


Pozdrawiam .


Jańcio

 
14-07-19 13:34  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witam .

Ciąg dalszy wyposażania kadłuba .

Zbiornik paliwa , magazynek amunicyjny i km pilota .





A tutaj upycham resztę manetek , wajch i cięgien .







Pozostał jeszcze do zamontowania fotel pilota i magazynki z amunicją dla strzelca i powoli trzeba się zastanowić nad oklejaniem kadłuba .


Pozdrawiam


Jańcio .

 
14-07-19 14:17  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fiu, fiu...
Fajne detale...
Ale okucia dziurek w pasach mnie ostatecznie „rozjechały”... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-07-19 09:51  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to były dopiero konstrukcje,aż szkoda tego przykrywać ,śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-07-19 14:47  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Szaleniec :-) !

 
31-07-19 13:28  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przy okazji zabierania Jańcia na drugą część GEKO nr 162, pstryknąłem kilka fotek z bliska temu, co dotychczas ulepił:-)
Zdjęcia przekłamują - to jest jeszcze bardziej niesamowite na żywo:-)













--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-07-19 13:36  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No, no, no !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-07-19 16:12  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chory pacjent! :)
Brawo!

PS
Skad wziales takie cienkie rurki przy mocowaniu naciagow?

Post zmieniony (31-07-19 16:14)

 
31-07-19 17:47  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I to nieźle chory ;-)

Rowin, nie wiem, skąd Jańcio takie bierze, ale ja takie sam sobie robię.

Są takie patyczki kosmetyczne z wacikami na końcach (kobiety w domu na pewno takie mają). To są właśnie takie na oko 2mm plastikowe rurki.

Podgrzewasz taką rurkę na ogniem (okręcając dookoła) i rozciągasz.

W zależności jak szybo rozciągasz można dostać rurki o różnych, małych średnicach.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
31-07-19 18:26  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Znam ta metode. Probowalem z milion razy i za kazdym razem patyczki mi sie topia (pomiedzy twardym plastikiem a stopionym jest ulamek sekundy, mimo ze powoli dawkuje plomien). Probowalem z roznym plastikiem i efekt byl ten sam. Na precikach ramki modelu plastikowego wychodzi mi to dobrze. Ale patyczkow nie potrafie opanowac. Stad szukam gotowca.

 
31-07-19 21:48  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

https://www.super-hobby.com/products/20CM-Brass-Pipe-Set-1-0-3x200mm.html
I pozostają igły lekarskie lub stomatologiczne 0,3 mm.
Najcieńsze jakie znalazłem to igły insulinowe 0,23 i 0,25 mm długości 8 mm.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-08-19 15:04  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Panowie , toż to prawie włam ! ;-) Ja tych zdjęć nie robiłem . Wpuść takiego na 5 minut do domu a na forum dowiesz się wszystkiego . Co do rurek w naciągach to jest to bibułka papierosowa , fragment na którym znajduje się klej , około 4 mm , nawinięta na drucie stalowym 0,3 a następnie zwilżony śliną i mamy rurkę . Ot i tyle .



Pozdrawiam .



Jańcio

Post zmieniony (02-08-19 15:07)

 
02-08-19 20:35  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dobra, dobra... to teraz mi powiedzcie w jakim muzeum mogę zobaczyć to cudo... ;-)

Jańcio, dajesz do pieca bez opamiętania. Modelarstwo na najwyższym poziomie ;-)

Post zmieniony (02-08-19 20:35)

 
03-08-19 13:35  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7




To cudo można obejrzeć w Hendon .





A to na Facebooku .


A mój cud to może będzie jak dotrwam do końca . Na razie przede mną jeszcze tyle rzeczy o które mogę się potknąć a może i przewrócić tak że efekt końcowy wcale nie jest pewny .


Pozdrawiam



Jańcio

--

 
05-08-19 19:25  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7



HEYKA !

Właśnie skończyłem krótki przestój w budowie Fightera a to z powodu zbliżających się urodzin mojej żonki . Spytałem się co by sobie wymarzyła z tej okazji a kobieta jak to kobieta , auto . To i tak dobrze że nie diamentową kolię więc jej mówię nie ma to tamto kupiłaś sobie pierwsze to i tym razem zgadzam się abyś wybrala drugie . No i przytargała mi do domu FORDA T i to z 1912 roku . Trochę stary więc musiałem przy nim trochę pogrzebać aby to jakoś wyglądało .

A oto efekt . Mam nadzieję że nie będzie musiała się wstydzić .






Autko jak autko ale ten zic dla teściowej jest zajefajny !



Pozdrawiam

--

 
05-08-19 20:18  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jańcio, jesteś niesamowity.

Ten Ford jest prześliczny.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-08-19 20:25  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To plastik z ICM ?

 
05-08-19 20:34  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Świetny ten Ford.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024