FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
25-09-20 08:47  Odp: [R/G] Supermarine Spitfire mk.XVIe (AH) - kroplowy Spit
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziekuje Panowie.

Janciu na tym modelu widac "skorke pomaranczy" na powierzchni, czyli to o czym kiedys pisales. Niestety jest to efekt malowania lakierem z puszki, gdzie strumien jest dosc intensywny, a karton chlonie lakier z rozna intensywnoscia. Tak niestety musi zostac, a lekcja dla mnie jest taka, zeby przesiasc sie od razu na lakier z aerografu.

Rafael, poki co mam nieskonczony P.11c i lekko zaczete FW190D i A4. Takze jezeli bede sie bral za karton, to pewnie dokoncze jedenastke, bo jest w bardziej zaawansowanym stadium. Obecnie przeskoczylem na plastik w ramach rozrywki i jestem zadowolony z efektu. Udalo mi sie w tym roku skleic P-51D i Ju87G2 w 1/32, a teraz robie F4u. Takze chwile nad tym posiedze. Nie ukrywam, ze sklonily mnie do tego czas wykonania modelu oraz sytuacja na rynku nowosci, czyli brak perspektyw wydawniczych mojego ulubionego wydawnictwa i zadnych modeli, ktore by go zastapily na podobnym poziomie. Moze Marcin Dworzecki ze swoimi nowymi wypustami odmieni moje nastawienie. Trzymam za niego kciuki i zobaczymy.

Pozdrawiam

 
25-09-20 11:45  Odp: [R/G] Supermarine Spitfire mk.XVIe (AH) - kroplowy Spit
skarczew   

@rowin:
Co do "skórki pomarańczy" - czy próbowałeś nanieść jeszcze jedną warstwę lakieru? Kolejna warstwa powinno złagodzić niedoskonałości poprzedniej.
Niestety, przy malowaniu lakierem ze spray'a kolejna warstwa jest czasami konieczna ze względu na pojawiające się problemy (skórka, bąbelki, włoski).

 
25-09-20 11:47  Odp: [R/G] Supermarine Spitfire mk.XVIe (AH) - kroplowy Spit
Seweryn 

 

Rowin, gdzie można zobaczyć te Twoje "plastiki"?

--
Seweryn

 
25-09-20 16:21  Odp: [R/G] Supermarine Spitfire mk.XVIe (AH) - kroplowy Spit
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wiem jedno: Twoja rewelacyjna seria Spitfire'ów znacząco przybliża czas, kiedy i ja skleję swojego. Chociaż jednego. Ale z pewnością nie tak spektakularnie, jak to Ty uczyniłeś ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-09-20 09:37  Odp: [R/G] Supermarine Spitfire mk.XVIe (AH) - kroplowy Spit
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Przy takich modelach można jedynie napisać: rewelacja!

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024