FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-03-19 12:05  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Po wykonaniu tablicy przyrządów i po dokładnym wyschnięciu farby wewnątrz kadłuba modelu, rozpocząłem przygotowania do kolejnego etapu budowy, którym było uzbrajanie kabiny pilota w cały osprzęt niezbędny do pilotowania Supermarine Spitfire. Jako, że owiewka kabiny będzie w pozycji otwartej, musiałem zrobić wszystkie instalacje na wzór tych, które były w samolocie. Ważne jest, aby przewód lub kabel, który jest na pierwszym planie w kabinie, był rozciągnięty, aż do miejsca gdzie nie będzie widoczny w gotowym modelu. Dzięki temu oglądający będzie odnosił wrażenie, że instalacja jest pociągnięta w całym modelu, a nie tylko w kabinie, czy sąsiednich segmentach. To jednak spowodowało, że musiałem postarać się poznać podstawy działania poszczególnych zespołów sterowania samolotem, ich doprowadzenia pneumatyczne, hydrauliczne, bądź elektryczne, co nie było proste i często zmuszało mnie do poszukiwań kolejnych zdjęć lub schematów konstrukcyjnych, które miały rozwiać moje wszelkie wątpliwości. Starałem się także nie pominąć niczego, co było widoczne na zdjęciach archiwalnych. Wszystkie elementy wykonałem od podstaw i z wycinanki nie użyłem żadnego. Wraz z wklejaniem kolejnych części, malowałem je wcześniej i brudziłem. Oprócz koloru bazowego z farb modelarskich, o których pisałem wcześniej, używałem olejnych farb Talens Van Gogh, kolory - w zależności od tego jaki efekt chciałem osiągnąć. Cięgna układu sterowania to żyłka wędkarska o średnicy 0,06mm, pomalowana na srebrno po przyklejeniu. Przewody i kable to druty miedziane o odpowiedniej średnicy.










--

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
rowin 15684 03-03-19 11:38
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
rowin 718 03-03-19 11:55
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
rowin 361 03-03-19 12:05
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
Petrov 527 03-03-19 12:24
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
Mucha 305 03-03-19 12:32
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
Rafael 345 03-03-19 13:31
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
Sławek 317 03-03-19 13:33
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
Kilmister 317 03-03-19 14:15
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
Ponury 460 03-03-19 14:19
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Ia (AH) - ikona RAF  nowe
TRH 330 03-03-19 14:26

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024