FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
01-03-19 05:05  [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Model jest juz prawie calkowicie narysowany I sprawdzony.

 
01-03-19 05:39  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Podoba mi się bardzo.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-03-19 07:31  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Podziwiam twoją działalność w 50 -tkach. Ale z tym Toryu to nie rozumiem po co ci to było jak Fly-owy model jest w tej skali i grafice. No chyba jedynym wytłumaczeniem że nie miałeś modelu na magazynie a sprowadzanie do Australi jest niezbyt opłacalne.

 
01-03-19 12:00  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Pawcio   

Kangaroo stara się stosować udane kompromisy, co nieraz pokazał podczas swoich relacji. Jeśli dołożyć do tego umiar w stosowaniu efektów graficznych, to mamy przepis na świetny model.

Mam prośbę do autora o alternatywne kołpaki listkowe.

Pozdrawiam
Paweł

Post zmieniony (01-03-19 12:01)

 
01-03-19 16:39  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Z zainteresowaniem śledzę, bardzo podoba się. W ogóle temat Japonii lubię.
Malutkie upomnienie. Japończycy bardzo rzadko dopuszczali draśnięcia na Hinomaru. Ten symbol był święty i za jego stanem techniki śledziły. Chociaż, zwyczajnie, są możliwe i wyjątki.
To jak u ruskich nie mogło być podartego portretu Stalina.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
01-03-19 17:53  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Planujesz jakąś zieloną wersję? Abo łaciatą?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-03-19 20:12  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Pięknie sobie projektujesz. Cieszy fakt że wciąż bardzo ciekawe konstrukcje. Toryu to jeden z ładniejszych samolotów japońskich.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
01-03-19 21:22  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak zwykle, czyli bardzo efektownie i w prosty sposób.
To Kangaroo style.
Masz specyficzne podejście do budowy modeli - i bardzo dobrze to wychodzi.

 
08-03-19 08:05  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Polaczenie srodkowego kadluba z tylnym kadlubem jakos mi nie wyszlo. Moze nie katstrofalnie zle ale takze folja w okienkach kabiny tylnego strzelca, ktore tak ladnie wygladaly znacznie sie wypaczyly po wklejeniu wnetrza kabiny. Ta folia byla za cienka i wiotka , W koncu zdecydowalem sie zrobic od nowa.

Wycinam poszycie i pzyklejam wszystkie paski lacznikowe. Sprawdzam polaczenie z tylnym kadlubem. Potem przyklejam wewnetrzne poszycie, drukowane na cienkim papierze.



Oszklenie- Cz1 i Cz2 sa drukowane na samolepnym papierze. Po przylepieniu Cz1 do folji i wycieciu mam folje z paperowa ramka, do przyklejenia to poszycia normalnym klejem. Cz2 jest potem przylepiona na wierzch. .



Mam czesciowo narysowany model w zielonym kolorze i laciaty. Poniewarz projektuje w rzemieslniczy sposob, potrzebuje zmontowany model do okreslenia pozycji plam na sąsiednich czesciach.

--

 
08-03-19 19:18  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I manage to translate Your australian-polish na polski w opisie klejenia owiewki.


DRUKOWAĆ NA PAPIERZE SAMOPRZYLEPNYM.

Wyciąć same okienka i wyretuszować ich krawędzie.

Po wyschnięciu farby przykleić do folii bezbarwnej, mocno dociskając i dopiero wtedy wyciąć element po zewnętrznym obrysie.


Co uważasz?

 
08-03-19 21:03  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Greg77   

Miskowski nie wiem jaki był Twój cel, ale to co napisałeś jest niezrozumiałe. Po kiego .... się wsadzasz w czyjś opis?? Z jakimś pseudotłumaczeniem?? Kangaroo pisze czytelnie i nie trzeba objaśnień.
Kangaroo piszę się na ten model - w jakimkolwiek malowaniu!!! Jeden z moich ulubionych samolotów. A to co robisz jest piękne - przez uproszczenie skomplikowanych rzeczy!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-03-19 21:23  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Greg77, to jest forum modelarskie na którym dzielimy się doświadczeniami i staramy się wzajemnie pomóc.
Chyba Cię "nieco" poniosło, co uważasz?

 
13-03-19 10:12  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Kontynuacja budowy



Pierwsze zdjecie- wklejone oszklenie kabiny i paski do przyklejania owiewki kabiny pilota i tylnej kabiny.

Drugie zdjecie - Po wklejeniu tych wreg z podloga i zbiornikami paliwa trzeba zostawic az klej zupelnie wyschnie.

Trzecie zdjecie - Poszycie kadluba polaczone- zaczynajac od tylu. Jak klej wyschnie przyklejam wrege tylnej kabiny do tej juz wklejonej na drugim zdjeciu.

Czwarte zdjecie - Podloga tylnej kabiny

Piate zdjecie - Ta wrega jest sklejona z dwoch warstw 0.8 - 1 mm kartonu.

Szoste zdjecie - Ten "kanal" jest z dwoch warstw cienkiego (80g) papieru.

Jak widac opis budowy po Polsku nie bardzo mi idzie.

--

 
13-03-19 13:52  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
jacob 

 

Swego czasu zastanawiałem się, czy nie przerobić po swojemu wydania z Fly Model bo cyklicznie "nawiedza" mnie ten samolot. Ale widzę, że tutaj szykuje się bardzo atrakcyjna wersja, zatem trzymam kciuki i ustawiam się w kolejce po wersję wydawniczą, kto ostatni?
Twoje opisy po naszemu są OK;)
Pozdrawiam!

Post zmieniony (13-03-19 13:53)

 
14-03-19 19:25  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Greg77   

Kangaroo - nie przejmuj się jednym ..... . Rób relację jak zawsze.
Chciał wypłynąć może, nie wiem z czym.
Zawsze to co pisałeś było czytelne - są tacy co pamiętają modele z samymi rysunkami i trzeba się było domyśleć.
Zresztą - tak szczerze nie wiem czego można było nie zrozumieć!
Nie przejmuj się- przez jednego ...... tracimy my, którzy są Twoimi kibicami!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
15-03-19 09:18  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam



Pierwsze zdjecie- wnetrze kabiny tylnej- krzeslo i dwa pudelka zeby nie bylo tak pusto.
To wnetrze to zadna rewelacja, szcegolnie w porownaniu z tym co mozna zrobic w plastikowych modelach. Ale tam tez jest caly przemysl do waloryzowanych czesci - fototrawione, zywiczne, jakies maski itd- a my musimy sobie wszystko zrobic. Na szcescie nie musimy malowac.
Drugie zdjecie to wyposarzenie kabiny pilota. To wyglada troche lepiej.
Otatnie zdjecie- nos kadluba. Jestem z tego zadowolony bo prawie wszystkie polaczenia sa po linijach podzialu blach wiec do pewnego stopnia sa ukryte
Ale obwod do polaczenia z kabina ma teraz cztery polaczenia co moze spowodowac zwiekszenie obwodu i niedopasowanie. I tak sie stalo - jest mala roznica. To nic bo czesc od kadluba nie jest jeszcze polaczona ale takie zabawy z dopasowaniami zabieraja czas i zmniejszaja przyjemnosc klejenia.

Tu jest budowa tylnej oslony strzelca.



Te ramki mogly byc troche ciensze, ale nie dla mnie- trzesace rece, wzrok i brak koordynaji oko-reka Jak napisal Samuel Johnson o psie chodzacym na tylnich nogach "To nie jest zrobione dobrze; ale jesteś zaskoczony, ze to jest wogole zrobione" (to jest przetlumaczone przez Google"

Tyl kadluba i stateczniki. To zrobilem kilka dni temu chcę robic relację z logiczną sekwencją.

 
15-03-19 18:10  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akurat ten samolot jako model plastikowy w skali 1:32 nie wymaga specjalnie dodatkowych akcesoriów, wiadomo jednak, że każdy modelarz plastikowy zawsze coś tam sobie dokupi : )
https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235011594-132-kawasaki-ki-45-kai-kotei-ho-toryu-nick-by-zoukei-mura-released/

 
16-03-19 02:09  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szanuję to, co robisz - jedyne, co mógłbym pomóc to błędy językowe, nie chciałem Cię urazić.

 
20-03-19 10:28  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Nastepny etap

 
20-03-19 10:48  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Dzisiaj bylo troche ciemno jak robilem te zdjecia i je manipulowalem- powiekszajac kontrast i jasnosc itd wiec wygladaja troche nienaturalnie.

Obwod segmentu kadluba przy kabinie pilota byl za maly w porownaniu z obwodem sasiadujecego nosa- to jest wina jak narysowalem i to poprawie w modelu.
Sztukowanie bedzie zaslonione oszkleniem kabiny i celownikiem.

Klejenie kadluba bylo jak dla mnie trudne.

 
21-03-19 09:28  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Nastepne



--

 
22-03-19 11:02  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 


Polaczenie skrzydla do kadluba na bagnet.
Przejscie skrzydlo-kadlub trzeba cierpliwie uformowac zeby pasowalo do kadluba bez potrzeby silnego przyciskania.
Potem klej (ja uzywam uniwersalny klej UHU) na paski na dzwigarze i calym obwodzie polaczenia, ostroznie dostawic' lekko prycisnac do kadluba i paskow i trzymac az klej dobrze zlapie. Z polaczenia jestem zadowolony bo udalo sie bez szpar i bez pobrudzenia klejem.



Silnik ma jakas chlodnice przed cylindrami



 
23-03-19 06:48  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Silnik i zaslony komory podwozia.



Pozostaje kabina, celownik , karabin maszynowy. Mam nadzieje skonczyc jutro

--

 
26-03-19 05:13  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Galeria skonczonego modelu



--

 
26-03-19 05:40  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

To nie byl duzy samolot- tu jest w porownaniu z Ki-48



--

 
26-03-19 08:13  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Bardzo łądnie wyszedł. Gratulacje!

Będzie udostępniony?

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
26-03-19 09:51  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
jacob 

 

Bardzo efektowny model Ci wyszedł. Gratuluję pomysłu i umiejętności projektanta. Pokazałeś, że można zbudować model wielosilnikowy w prosty sposób, bez olbrzymiej liczby części, a mimo wszystko bardzo dobrze się prezentujący. Szata graficzna znacznie przyczynia się do wizualnego odbioru modelu. Bardzo mi się podoba. Daj znać gdzie i kiedy będzie można zakupić model, nie chowaj go w szufladzie proszę.
Gratki i pozdrawiam!

--

 
26-03-19 11:23  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Pawcio   

Podobają mi się Twoje modele.
Ten oraz następne wersje kolorystyczne :)
Podoba mi się także nakład pracy do efektu.

Pozdrawiam
Paweł

--

 
27-03-19 06:28  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Dziekuje

Model przygotowuje do darmowego sciagniecia. Czesci beda numerowane a instrukcja w formie relacji z budowy.

Rysuje wersje z plamami.

 
27-03-19 09:29  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Hej, Kengoo, od jakiegoś czasu obserwuję Twoją relację tego modelu. Mam dwie prośby:
po pierwsze: czy można liczyć na extra klapy do modelu, jako alternatywa.
i po drugie: widzę że są otwory strzelnicze na grzebiecie co wskazuje na wersję na wersję (Ki-45 KAI-d) z działkami strzelającymi do góry; pytanie czy można liczyć na podstawową wersję w tym malowaniu???

 
29-03-19 06:02  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Linki do modelu i instrukcji
Z tym zippyshare trzeba uwazac i miec cierpliwosc- natychmiast zamykac ich rozne "oferty" i naciskac "download" od nowa- w koncu sie sciagnie.

Model

https://www108.zippyshare.com/v/MH7BpUiD/file.html

Instrukcje

https://www2.zippyshare.com/v/6kocESqJ/file.html

--

 
29-03-19 08:30  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki,

Dla tych co będą chcieli ściągać to czasami jak naciśniecie przycisk "download" to może was przekierować do strony z jakimś śmieciowym programem do pobrania. Nie klikajcie tam na nic tylko zamknijcie tą stronę co wyskoczyła i naciskajcie ponownie "download" aż do skutku. Ja musiałem 4 razy go nacisnąć zanim wyświetliła mi się opcja pobrania tego pliku.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
29-03-19 08:38  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Cześć, właśnie zacząłem proces pobierania i nie było żadnych wyskakujących okien itp. Model super. Nie mam tylko drukarki atramentowej :/ bo już by model był drukowany.

Dziękuje kangaroo za udostępnienie tego super modelu.

--

 
29-03-19 09:07  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Sławko   

Dużo zależy który przycisk "download" się kliknie ;)
U mnie kilka okienek się otworzyło, coś tam w tle po-blokował antywirus ale udało się pliki ściągnąć w miarę szybko.
Model dużo zyskuje na prawdę dobrym opracowaniem graficznym.
Ciekawsza dla mnie wydaje się wersja z plamami i mam nadzieję, że też będzie możliwość pozyskania kopii modelu.

Model sklejony bardzo ładnie - czysto, precyzyjnie i dobrze się prezentuje :)
Mała ilość części może zachęcić modelarzy dysponujących mniejszą ilością wolnego czasu, popieram takie projekty.

Dzięki za jego udostępnienie :)

 
29-03-19 09:21  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
jacob 

 

Rzeczywiście ta strona z pobieraniem jakaś taka agresywna, blokowanie wszelkiego rodzaju wyskakujących okien wysoce zalecane.
Niemniej jednak udało się pobrać. Piękne dzięki kangaroo za dotrzymanie słowa i wręcz błyskawiczne udostępnienie swojego modelu.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za podzielenie się swoją pracą!

--

 
29-03-19 09:30  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Greg77   

Bardzo dziękuję za udostępnienie!!!
Ja nacisnąłem kolorowy guzik download po prawej i za pierwszym razem pobrało.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
29-03-19 10:58  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wielkie dzięki. Piękny!

 
29-03-19 11:34  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Moje wielkie słowa uznania za Twoją pracę w ten model i inne które wcześniej opracowałeś. Wielki szacunek również za to , iż udostepniasz te modele za free. Dlatego należą Ci się duże podziękowania, co niniejszym czynię. Bardzo dziekuje.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
29-03-19 11:35  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetny model, ładnie i czysto sklejony, fajnie zrobiona instrukcja. I na dodatek udostepniłeś swoją pracę dla wszystkich, chociaż równie dobrze mogłeś go też wydać. Szacunek za to. Dzięki wielkie.

 
29-03-19 17:58  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
lubię placki   

Dziękuję kolego za wspaniały model. Teraz tylko załadować tusz i do dzieła . Pozdrawiam i jestem wdzięczny za udostępnienie tak pięknie opracowanego modelu.

--
modele to moja pasja.

 
29-03-19 18:16  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Świetny model:)
Wielkie dzięki za jego udostępnienie:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
29-03-19 19:09  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wielkie dzięki!
Ja też nacisnąłem kolorowy guzik download po prawej i za drugim razem pobrało się bez problemów.
Serdecznie pozdrawiam.

 
29-03-19 19:18  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
lubię placki   

Zapytam skromnie , na jaką grubość tektury nakleić elementy oznaczone gwiazdką , zapytuje ponieważ nie znalazłem nigdzie informacji. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź .

--
modele to moja pasja.

 
30-03-19 10:37  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Pawcio   

Bardzo dziękuję :)


Pozdrawiam
Pawel

--

Post zmieniony (31-03-19 21:09)

 
01-04-19 11:35  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Dzekuje za pozytywne oceny modelu

Czesci zaznaczone * przyklejalem na ok 0.8mm tekture.

W tym modelu trzeba pewne czesci "wybrzuszac", i to nawet mocno - szczegolnie segment nosa kadluba, gondole podwozia, koncowki skrzydel i statecznikow itd i ich paski lacznikowe. Ja takze lekko "wybrzuszalem" krawedzie segmentow kadluba co robi polaczenie mniej kanciaste. To trzeba robic przed wklejeniem paskow lacznikowych.

Krawedzie czesci retuszuje w trakcie wycinania. Uzywam kredki pastelowe olejne (kupilem w sklepie dla arystow), w kolorze troche jasniejszym niz druk. Koncowki skrzydel, statecznikow, lotek itd ich tylne krawedzie lekko szlifuje od wewnatrz papierem sciernym (po retuszowaniu)

Teraz robie wersje z malowaniem z plamami. Poniewaz ten model jest rysowany "recznie", bez jakiegokolwiek 3-D oprogramowania dopasowanie tych plam jest pracochlonne. Dotychczas dopasowalem lewe skrzydlo do kadluba i lewy silnik.




--

 
01-04-19 19:33  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny, ale ten łaciaty, to będzie dla mnie prawdziwa bomba.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-04-19 20:03  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
lubię placki   

Cześć kangaroo. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na łaciatego KI - 45 .

--
modele to moja pasja.

 
07-04-19 20:58  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Mam pytanie do szanownych kolegów po fachu. A mianowicie może zacznę od tego że wolałbym gdyby to było porządnie wydane a nie za darmo. Ale skor już człek musi sam to prośba o wytłumaczenie mi jak tego dokonać. Gdzie z tym pójść?? do drukarni? do punktu ksero?? Co powiedzieć? jak drukować ?/ Offset laser ??? Jaki papier wybrać? Co jeszcze ważnego się z tym wiąże?/ Nigdy nie drukowałem tak modeli i nie mam pojęcia co zrobić. Proszę o pomoc.

 
07-04-19 23:17  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Komputer. Drukarka. Papier z bloku technicznego. Ma gramaturę 160-180. Papier zwykły, do drukarki - 80g. Wydruk polakierować sprayem bezbarwnym. I już.

 
08-04-19 05:10  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

I ja mam. Dziękuję kangaroo!

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024