Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
02-02-19 23:35  [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Witajcie,

po udanym powrocie do modelarstwa postanowiłem, że spróbuję swoich sił w budowie modelu od podstaw. Tematem przewodni dalej jest Wielka Wojna, a na tapet wylądował Mark I. Będzie to typowa wydmuszka.
Poniżej przedstawiam moje pierwsze wypociny.

Środkowa część renderów kadłuba:

Oraz to co na renderze, ale sklejone – podczas klejenia nie wyciąłem trzech otworów pod wydechy, finalnie wykonam je inaczej niż zakładałem.

Post zmieniony (18-05-19 14:24)

Odpowiedz na tę wiadomość 

21-02-19 22:11  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

@Borowy, no to coś bierz na matę ;)
@Chopin, też się z tego śmiałem jak robiłem fotki ;)
@Pyrrus, oooo proszę! Pokaż coś! Co do wersji to jeszcze nie wiem, zobaczymy, które sponsony po sklejeniu spodobają mi się bardziej ;)

Może na weekend uda mi się wrzucić fotki opierzonego już AT-ATa ;)

--
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Mark I | 1:25 | Projekt własny | Tiger I | KA | 1:25
Ukończone: A7V | Modelik | 1:25

28-02-19 21:23  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Witajcie,

ostatnio mało czasu na modele, więc króciutki update.
Dzięki uprzejmości Cezarego z Handyprojectstudio otrzymałem laserowy szkielet.
Gorąco polecam ich wyroby - szkielet jest wycięty z solidnej szarej tektury, a nie z dziadowskiej, kruchej piwnej, którą oferują nam wydawnictwa modelarskie. No i oczywiście super cena – do każdego klienta mają indywidualne podejście ;)

AT-AT dostał część opierzenia ;)
Ale zauważyłem, że pojawił się pewien problem przy drukowaniu części w domowych warunkach.
Niektóre elementy na długości kartki A4, w zależności od ich długości są krótsze o 1,0mm lub dłuższe o 0,5mm, względem tego co mam rozrysowane na komputerze.
Podobno jest to spotykany problem, ale po sklejeniu czarno-białej surówki model i tak, pójdzie do malowania.

--
Pozdrawiam
Wojtek

08-03-19 19:23  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

@Jacob, dzięki za informację.

Dzisiaj mała, cyfrowa aktualizacja relacji. Marek dostałem kilka nitów i śrubek, wszystkie wykonam przed finalnym malowaniem.

--
Pozdrawiam
Wojtek

03-05-19 11:53  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Cześć wszystkim,

w przerwach od Tygrysa, Marek dostał czapkę. Na próbę onitowałem górną płytę „wieżyczki”. Na pierwszy rzut oka widać, że kątowniki spinające poszycie są troszkę krótsze od obrysów, niestety to błąd projektanta, a nie modelarza ;) Rysując te elementy zapomniałem je wydłużyć o grubość papieru, stąd wyglądają jakby się zbiegły w praniu ;) Kątownik na dziobnie wygląda najgorzej, ponieważ podkleiłem go testowo brystolem i straciłem po 0,8mm z każdej strony. Po chwili namysłu stwierdziłem, że nie będą podklejał dodatkowych elementów poszycia na brystol, wyglądają trochę za grubo w tej skali. Wszystko zostało już skorygowane w projekcie.

Największy problem, mam z drukarką. Tak jak wspominałem we wcześniejszych psotach, czasem długie elementy tracą wymiar o +-1,5-2,0mm. Niestety jest to trochę irytujące bo podczas przymiarek okazuje się że wydrukowana część nie pasuje… ale po porównaniu jej z wersją cyfrową wychodzi na to, że druk zniekształcił rysunek. Widać to szczególnie na poniższym zdjęciu, gdzie poszycie drukowało się za krótkie i musiałem je sztucznie wydłużać na kompie, co poskutkowało rozjechaniem się nadruków na poszyciu. Wstępnie myślałem, nad zostawieniem modelu w takiej formie, ale może finalnie poćwiczę na nim malowanie.

Pytanie do znawców tematu, czym są te dwie oznaczone czerwonymi ramkami blachy? Na innych zdjęciach Marka I nie ich nie widziałem, a te przykuły moją uwagę. Może to jest jakaś jednostkowa modyfikacja?

--
Pozdrawiam
Wojtek

14-06-19 21:31  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

@Wojciechu, popatrzyłem na plotery, o których wspomniałeś - ciekawe, może przy kolejnym projekcie pomyślę o takim urządzeniu ;)
Co do blachy, też mi się wydaje, że to swoisty ochraniacz, ale mój będzie bez.

Aktualnie siedzę i zwijam jak świstak wałki skrętne do Tigera, ale w tzw. międzyczasie dłubie coś przy Mareczku.
Dzisiaj mała aktualizacja cyfrowego lepienia.

Do następnego ;)

--
Pozdrawiam
Wojtek

05-07-19 16:11  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Witajcie,

na starcie chciałbym przeprosić za jakość fotek, ale chwilowo nie mam obiektywu, więc musiałem użyć pralki ;)
Jak widać, moja badziewna drukarka daje się we znaki, co pokazuje rozciągnięte poszczycie względem elementu naklejanego.
Wstępnie chciałem model pozostawić sobie w formie surówki, ale dzięki drukarce stwierdziłem, że podejmę się malowania całości.

Wyłaz w dachu:

Przednia klapa kierowcy:

Jak jutro czas pozwoli to dorobię nity oraz śrubki i nałożę na te elementy podkład by je zabezpieczyć i utrwalić.
Wtedy to farba pokaże prawdę ;)

--
Pozdrawiam
Wojtek

22-07-19 22:22  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Dzięki Karol. Właśnie też muszę spróbować na służbowym Ricoh'u. Nasz serwisant od drukarek mówił, że Ricoh przy wybraniu grubszego papieru zwalnia i lepiej wgrzewa proszek w fakturę papieru. Ale spróbuję również na atramentowym ploterze do wydruku projektów, bo nie ukrywam, że te rozjazdy doprowadzają mnie do szewskiej pasji - przez co nie wiem czy poprawnie udało mi się rozwinąć daną część. Model traktuję jako totalny poligon doświadczalny pod kątem projektowania i malowania :)

Ostatnio obiecałem fotki pomalowanego modelu, niestety nie mam dalej obiektywu i nie chcę robić fotek tosterem, dlatego dzisiaj tylko cztery renderki.

--
Pozdrawiam
Wojtek

03-08-19 17:35  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Cześć,

ostatnio ze względu na nadmiar pracy, mało było czasu na modelarstwo… Ale udało mi się wczoraj dokończyć „wieżyczkę” oraz za radą naszego forumowego kolegi Przemka zagruntowałem model podkładem z rozcieńczonego humbrola.
Dzięki temu karton jest super zaimpregnowany i przygotowany pod finalne malowanie oraz naukę waethering’u.

Przy okazji udało mi się też zrobić trzy osłony wydechów, które finalnie zostaną umieszczone na dachu.

--
Pozdrawiam
Wojtek

14-09-19 15:04  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Czas wyciągnąć Mareczka z modelarskiego niebytu.

W ostatnim czasie przybyło nitów oraz śrub na górnej części kadłuba. Jako, że nie byłem zadowolony z własnoręczni wykonanych śrub, postanowiłem na próbę zamówić żywiczne u Model-KOM. Na pierwszy rzut oka, śruby w woreczku wyglądają super. Do nakrętek nie mam uwag, ale podczas prób naklejenia całego elementu żywicznego na kadłub, potrafiły się odrywać śruby od nakrętek. Spowodowane to jest powstałymi bąblami powietrza w odlewach, przez co są niektóre są puste w środku i kruche. Mimo początkowemu niezadowoleniu, nie skreślam tego typu elementów przy własnych projektach.

--
Pozdrawiam
Wojtek

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018