FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-01-19 01:46  Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
Nodust 

 

35 lat nie sklejałem okrętów i rok temu postanowiłem sobie przypomnieć jak to się robi.
Proszę o ocenę i krytykę - teraz zabieram się za Bismarck'a (okręt, który zaplanowałem zbudować w 1990 roku - Trochę się zeszło...)
więc trochę mocnej krytyki się przyda. Być może za bardzo zadowolony jestem z siebie.















 
29-01-19 08:52  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z moderatorskiego obowiazku... Podaj prosze wydawnictwo/skale modelu, bo to pozniej znacznie ulatwi prace wyszukiwarki. Wielu forumowiczow szuka informacji na takie tematy.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-01-19 08:55  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I znacznik [G] w temacie poproszę.

pozdr,
k.

 
29-01-19 10:44  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak okręt płynie to zwykle ktoś się pałęta po pokładzie. I tego mi się wydaje brakuje.

 
29-01-19 11:01  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
MarioTechNet 

 

Świetny

 
29-01-19 11:08  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Najlepsza są woda i zdjęcia:-)
Model może być, chociaż malowanie nieco "chropowate", widać gdzieniegdzie krowie żebra czy niedokładności.
Ale ogólnie bardzo pozytywne wrażenie, czuć powiew wiatru:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-01-19 14:00  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To ja zacznę od krytyki.

Otóż Twój post brzmi jak fałszywa skromność i niniejszym krytykuję Ciebie za to. Z jednej strony piszesz, że mamy Ciebie krytykować, z drugiej że jesteś z siebie za bardzo zadowolony. Skoro Tobie się podoba, to dlaczego oczekujesz krytyki od innych?

Może raczej wolałbyś otrzymać obiektywną ocenę swojej 0racy,co?

 
29-01-19 15:40  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dla mnie imitacja morza jest super.
Co do modelu, mam mieszane odczucia. Z jednej strony włożyłeś trochę roboty, ale w detalach rozjechałeś się ze standardami.

Nie chodzi mi tutaj o jakieś super efekty, ale sprawy elementarne.
Generalne malowanie modeli jest dużym wyzwaniem, moim zdaniem nie do końca sprostałeś obowiązującym wymaganiom.
Ponadto postaraj się zadbać o symetrię - zwłaszcza w odrutowaniu, adekwatny dobór średnic drutów i brak ich pokrzywień.
Moja rada: zacznij od standardu nie malowanego, potem dopiero wyjdź o poziom wyżej.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-01-19 20:19  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Okręty to nie moja bajka ale co do malowania to nie wyszło najlepiej.
Widzę to tak że użyłeś zbyt gęstej farby. Po pierwszym malowaniu drobny papier ścierny i zeszlifuj na krawędziach sterczące kłaczki kartonu.
Patrząc na zdjęcia rufy zastanawiałem się czy to nie fotomontaż bo woda jest niesamowicie realistyczna.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
29-01-19 21:07  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Skoro prosisz o krytykę :)
1. Poręcze relingów wydają mi się strasznie grube i no i troche to pokrzywione.
2. Bulaje w burtach coś nie tak z ich liniowością .
3. Czy wzrok mnie myli ,że lufy dział są zaślepione ?
4. Malowanie, zacieki , za gruba warstwa, nierówna
5 Mam wrażenie że do wszystkiego użyłeś tej samej grubości drutu, brak mi tu jakiejś gradacji
6. Na 3 zdjęciu od końca styk burt i pokładu wygląda jak fale morskie , chyba cały pokład jest pofalowany.
7 W części dziobowej pasek burtowy odkleja sie od burt właściwych
8. Kotwica -poprosze i zbliżenie mocowania , dziwnie mi to wygląda , jakoś nierealnie
9. Nie maluj , naucz się kleić w standardzie a nie próbować tuszować błędy farbą.
10. "Sabo nie idź tą drogą " - jest powiedzenie każdy modelarz musi mieć swojego Bismarck'a ale to nie Twój czas , za wcześnie .
To tak pokrótce i z oddali :)
A teraz trochę słodyczy :
1.Imitacja morza bardzo fajna, szkoda że zbyt mało głębi ( lepiej wyglądałaby ciemniejsza )
2. Zdjęcia -Twoja mocna strona
3. Zazwyczaj ( większość ) wraca do modeli po 20 latach i uważa że to co zrobili jest świetne , nie widzą swoich , ewidentnych błędów ,
, też po zrobieniu 1-go okrętu uważałem że jest wspaniały , nawet byłem troszkę zły na uwagi , po latach dostrzegam jak daleki byłem od prawdy o jakości wykonania i jak wiele mi jeszcze brakuje w tej chwili. I że pewnych wzorców nie jestem w stanie doścignąć . Po prostu trzeba się z nimi urodzić.
4. To forum to morze wiedzy i przyjaznych modelarzy , klej ,pokazuj, pomogą na pewno, jest tu paru specjalistów od okrętów , to bardzo przyjazne forum.
5. Serdecznie witamy na forum , przejrzyj relacje innych, wybierz coś dla siebie , na początek , dobry początek .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-01-19 21:38  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej. Model jest ładny, ale imitacja morza świetna( jak to jest zrobione?). Spec ze mnie żaden, sam bym lepiej nie zrobił, ale po co to grube malowanie modelu? Ogólnie fanem farby nie jestem na papierze, cuda można zrobić co widać na nie których galeriach z lakierem i farbą na modelach ale to trzeba chyba dużo dużo praktyki. Zdjęcia są pięknie zrobione a już mnie się czepiali to i ja się czepne że miniaturki które można otworzyć w powiększeniu byłyby lepsze. No i dołączał się do proźby Rafaela: model ale jaki? Wydawnictwo, skala, projekt własny czy darmówka? Cokolwiek informacji dla porównania byłoby fajnie.
PS: W sumie to gdyby nie ta cała prowokacja autora to bym nic nie napisał :D
Pozdrawiam :)

 
29-01-19 22:54  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Morze świetnie wyszło, pogratulować. Trochę za gęstą farba do malowania i szkoda, że dwa kolory. Nie będę się dalej wypowiadał, bo nie jestem wyrocznią, ale klej tak, żebyś miał z tego przyjemność.:-)
Ogolnie, gratuluję skończonego modelu:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
30-01-19 10:36  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
Lukee 

 

Ja też dorzucę swoje dwa grosze: morze świetne, odkosy super, zdjęcia bardzo wyważone i widać, że się na tym znasz - efekt zamierzony uzyskany w stu procentach.

Co do jakości modelu to Alski już napisał wszystko co można było i się z nim całkowicie zgadzam.

Pozdrawiam

 
30-01-19 14:01  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zdecydowanie poćwicz jeszcze sporo przed Bismarckiem.

--
Sklejacz

 
02-02-19 21:48  Odp: Błyskawica na wodzie. Prośba o uwagi.
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Flagi za mało pofałdowane.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024