FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
05-07-13 07:09  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ja się zgadzam i z Tobą i z Woźniakiem i Soroką w kwestii malowania i numeru burtowego.

Podtrzymuję za to swoją opinię dot. sylwetki i ewolucji konstrukcji rufy.

--
imagination+extrapolation

 
05-07-13 08:20  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

to kilka fotek z amerykańskiego okresu naszego przyszłego Jastrzębia
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /m/2013/07/05/s1te.jpg

 
05-07-13 09:29  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
kari   

... dla zainteresowanych OP klasy "S" ciekawa strona http://pigboats.com/subs/s-boats.html poświęcona prawie wszystkim wersjom. Bardzo interesujące fotki, niektóre (jak na tamte lata) bardzo dobre jakościowo, wiele szczegółów, detali, kilka fotek naszego "Jastrzębia". Dla każdego coś dobrego ;-)
Jak dla mnie to swoista skarbnica wiedzy z bardzo dużą ilością zdjęć (wiele unikatowych), które dla dociekliwych mogą dać obraz jak na przestrzeni lat zmieniały się te okręty.
---------------------------------------------------------------

 
05-07-13 09:47  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Właśnie z tego serwisu pochodzą linkowane fotografie.

--
imagination+extrapolation

 
05-07-13 10:08  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Z całej tej - bardzo interesującej - dyskusji wynika jedno: "Jastrząb" w chwili przejęcia miał na kiosku numer S25, po czym numer ten przemalowano na P551. Oznacza to, że model okrętu bez namalowanego - jakiegokolwiek! - numeru taktycznego nie może być modelem "Jastrzębia".

Post zmieniony (05-07-13 10:08)

 
05-07-13 10:34  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W chwili przejęcia nie miał nr taktycznego. Film dokumentalny i zdjęcia to potwierdzają.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
05-07-13 12:24  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jeszcze odnośnie malowania. Malowanie o.p. w kolorach szarym i zielonym, to nasz przedwojenny schemat, a nie schemat Royal Navy. Autorzy (w tym i M. Soroka) zapewne nie mając innych danych tak przedstawiali Jastrzębia, Sokoła i Dzika. Sokół i Dzik na morzach północnej Europy pomalowane były kolorem szarym, a na Śródziemnym na granatowo. Zapewne i Jastrząb w W. Brytani pomalowany był na szaro. Jeszcze jedno: o.p. Royal Navy, a więc zapewne wszystkie remontowane w brytyjskich stoczniach miały podwodną część kadłuba malowaną na czarno (sam mam źle pomalowanego Dzika).

Sprawę numeru taktycznego rozwiązać może tylko fotografia Jastrzębia w W. Brytani. Poza tym uwaga: wiadomo, że Jastrzębia poddano drobnym modyfikacjom, a to mogło mieć wpływ na wygląd zewnętrzny. Bez zdjęć ani rusz. Tymczasem zdaje się, że od 70 lat żadne nowe zdjęcia Jastrzębia nie "wypłynęły"....

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-07-13 12:42  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
kari   

Akra napisał: "Jastrząb" w chwili przejęcia miał na kiosku numer S25, po czym numer ten przemalowano na P551.

... podczas przejmowania OP przez PMW numer S 25 na burtach i kiosku był zamalowany co raczej widać na znanych fotach.
nie ma zatem mowy o tym, aby podczas przejęcia okręt nosił nr P551.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-07-13 12:42  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

są zdjęcia tylko gdzieś zamelinowałem tak jak Wożniak rysował te same proporcje.
Tak jak mi trudno pamiętać co było i na której stronie np w numerze Morza 2/1958 albo 3/1934 Mam tego wszystkiego za dużo

Post zmieniony (05-07-13 12:50)

 
05-07-13 12:53  Odp: [Galeria] Okręt podwodny ORP ''Jastrząb'' 1:100
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

kari: Ja tylko powołałem się na cytowany wcześniej fragment książki. Poza tym napisałem, że "w chwili przejęcia miał na kiosku numer S25", a Ty piszesz, że "nie ma zatem mowy o tym, aby podczas przejęcia okręt nosił nr P551". Przecież nic takiego nie napisałem...

Chętnie zobaczyłbym fotkę z przejmowania okrętu, która potwierdziłaby fakt zamalowania numeru S25.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024