FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-01-19 19:36  [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dawno nie robiłem żadnej relacji a to z powodu problemów ze znikającymi zdjęciami. Teraz opanowałem usługę OneDrive więc może się coś uda pokazać. Rozpocząłem budowę modelu Stara - wywrotki autorstwa Jana Kołodzieja.



Na razie skleiłem podstawową część ramy pojazdu oraz belkę przedniego zawieszenia.







Mam nadzieję że zdjęcia w pełnym rozmiarze zalinkowane z OneDrive nie kłócą się z regulaminem wstawiania zdjęć na forum. Jeśli jest inaczej to proszę mnie upomnieć.

--

Post zmieniony (07-02-19 09:11)

 
12-01-19 20:35  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne elementy:
Tylny most, u nas na to mówią w skrócie dyfer. We własnym zakresie dorobiłem nakrętki.





Drut średnicy 1 mm z dużego spinacza biurowego pomógł równolegle przykleić uchwyty przednich resorów.





Również za pomocą takiego drucika ustaliłem rozstaw tulejek w przednich resorach.





--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-01-19 21:22  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dziś kolejne elementy - resory tylne.



Oraz pierwsze nieudolne próby malowania i brudzenia.





Gołym okiem nie wygląda to aż tak tragicznie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-01-19 21:30  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie to wygląda. Zapowiada się ciekawy model :)
Czy szlifowanie mostu jest na sucho czy kaponowałeś wcześniej arkusze?

--
Pozdrawiam
Radek

 
13-01-19 21:47  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Części lakieruję mocno rozcieńczonym lakierem nitro do drewna, więc w zasadzie lakier przesiąka przez karton tworząc pewnego rodzaju plastik, można szlifować bez obawy


--

Post zmieniony (31-01-19 21:38)

 
13-01-19 22:07  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Lakier do impregnacji to: LAKIER NITRO VIDARON. Rozcieńczam zwykłym rozcieńczalnikiem nitro tak ok. 1:1. A ostre krawędzie elementów to raczej kwestia cięcia i ostrego noża, tak samo by wyglądał karton nie impregnowany. Impregnuję przede wszystkim po to by można było łatwiej zrolować wycieki butaprenu, którym w większości kleję swoje modele.

--

Post zmieniony (31-01-19 21:39)

 
13-01-19 22:47  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Ciekawy temat. I nawet nie wojskowy. Niewiele rozumiem z tej budowy, ale chętnie się przyjrzę jak to wyjdzie z pomalowaniem i śladami eksploatacji. Pozdrawiam.

--

 
14-01-19 15:18  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejny etap - sklejona rama.







--
Pozdrawiam.
-----------------

 
14-01-19 21:08  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Ten BF-109, który mam w galerii, kleiłem sławnym klejem Butaprem-Total - z literką "M" na końcu, taki w żółto-czarnej tubce, bo innego nie było w sklepach wtedy. Dawno temu opisywanym w internetach jakie to jest badziewie. No i trochę było, bo klej szybko zasychał nawet w strzykawce, był mętny i miał coś białego w środku. Ale spoiny, okazuje się, że jakimś cudem trzymają do dziś. Choć trzeba powiedzieć, że tam bardzo wiele jest i tak połączone cyjanopanem. Czyli jak ktoś uparty to sklei czym ma - ja chyba byłem wtedy.

Na tej ramie, chyba mniej więcej kojarzę, gdzie będzie przód, a gdzie tył oraz góra-dół. Ale że to jest butaprenem klejone to nie wierzę (no, może resory). Od takich rzeczy jest co najmniej wikol. Chyba, że butapren +cyjanoakryl do sztywnych miejsc - przecież to musi być sztywne. Zresztą... może nie wiem, nie znam się.

Ładny model będzie.

--

 
14-01-19 21:18  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Zgadza się Cyjanokrylem łapię te miejsca które musza być sztywne, np te rury do belek bocznych, natomiast butaprenem podklejam wszystkie powierzchnie, np belki składają się z kilku warstw kartonu.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-01-19 07:47  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Koledzy butapren Dragona przy budowie jest bardzo wygodny bo łatwo go usunąć jednak kiedyś złapałem spory model klejony właśnie nim (model sklejony około 2 lata temu) i ten dosłownie zaczął pękać mi w rękach tak jakby klej się skruszył. Trochę mnie to zmartwiło ale odnalazłem jakiś spory fragment arkusza z wręgami naklejony na tekturę gdzie spora warstwa kleju była na obydwu powierzchniach i dosłownie zerwałem karton z tektury tak jakbym przykleił go na własnej ślinie:-( Od tego momentu omijam ten klej z daleka. W mojej miejscowości jest sklep przemysłowy "starej daty" i kupiłem tam butapren firmy Chempak i jest o niebo lepszy. Kleiłem nim modele jakieś 15 lat temu i one trzymają się mocno do dziś. Niestety potem przeszedłem na Dragona z powodu najlepszej dostępności ale jak się okazało nie warto było.

 
15-01-19 08:20  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

To najgorszy "butapren" jakiego uzywalem. Po kolo 2-3 latach klejone powierznie w modelu sie rosklejaly. A sam butapren zamienial sie w taki proszek jak drobny piasek. Co gorsze nie trzeba bylo do tego uzywac zadnej sily, po prostu model sam sie rozpadal. Ja nabylem klej w castoramie i z data waznosci w chwili zakupu bylo wszystko ok. Odradzam wszystkim produkty tej firmy.

 
15-01-19 08:52  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rowin ma rację. Podklejalem nim 1-2 lata temu wregi i teraz poprawiam bo sie w rekach rozchodzą. Ja odradzam. Podklejam teraz polimerem i jest ok.
Moze to taka partia byla ale ja go juz nie kupię....

--

Post zmieniony (15-01-19 08:53)

 
15-01-19 08:55  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kurde, może faktycznie macie rację z tym klejem, używam go dopiero jakieś ~8 miesięcy, trzyma dobrze ale co za parę lat?
chyba czas jednak wrócić do starego dobrego butaprenu przez duże B :D

--

Post zmieniony (15-01-19 10:24)

 
15-01-19 09:54  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Ja używam butaprenu firmy DOREX od lat, uważam, że nie ma lepszego.

--
Pozdrawiam! Piotr

 
15-01-19 10:33  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zawsze używam tego butaprenu

nigdy mnie nie zawiódł, jedynie na co trzeba zwracać uwagę, to termin przydatności czyli data produkcji na zgrzewie a dokładniej - rok ważności daje producent, że klej będzie działał ;)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
15-01-19 12:13  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

O, to jest właśnie ten magiczny "Butapre-M", na zdjęciu powyżej - bo trzeba być trochę magikiem, żeby nim kleić. ;)
Z butaprenami jest trochę ten problem, że spoina "ma grubość". A i piszą tam przecież w instrukcjach na tubkach, żeby gruntować, czekać, dać drugą warstwę i dopiero kleić. I tak też robiłem. Po prostu nie umiałem kleić czym innym i dlatego - a najlepszy jest prawdopodobnie BCG, ale też przekonałem się, że najtrudniejszy i był nierealny do opanowania dla mnie (to po 2005, jak się o nim dowiedziałem).

Butapren Chempak, to jak patrzę na Allegro, występuje z adnotacją, że jest to Pronikol OBT III, czyli ten jasno-żółtawy. I ten klej pamiętam jako najlepszy z butaprenów.
To te, które są ciemno-brązowe po czasie pękały, no i brudzą beznadziejnie. A pronikol właśnie dawał się nawet zdrapać jak się nabrudziło. I dodam, że jeśli kupować, to małą tubkę - 25 ml, a nie 50, bo w większej po prostu wysycha i gdy później próbowałem rozcieńczać rozpuszczalnikiem uniwersalnym (zmieszać w strzykawce używanej do klejenia), to był trochę tłusty i osłabiał właściwości kleju (!). A może istnieje jakiś dobry rozpuszczalnik do Pronikolu...?

Szewski (to samo co polimerowy?), owszem przezroczysty, ale jak dla mnie bardzo szybko odparowywał i ciągnął się, co jak wiadomo jest wadą. Natomiast nie ciągnął się (jeśli dobrze pamiętam) Hermol, który chyba nie jest już produkowany z powodu większej rakotwórczości, ale i tak nie umiałem nim kleić - chyba, że jakieś specyficzne detale.

--

 
15-01-19 12:28  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Klej kontaktowy jak sama nazwa mówi ma umożliwić jak najlepszy kontakt między sklejanymi powierzchniami. Czyli jego warstwa musi być możliwie najcieńsza, tak by cząsteczki powierzchni klejonych miały między sobą idealny kontakt. Jeśli warstwa kleju będzie gruba, to klej z biegiem czasu odparuje kompletnie i powierzchnie straca ze sobą kontakt. Takie jest moje zdanie co nie znaczy że tak jest. ;)

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-01-19 13:23  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

OK. Pokleiliśmy w teorii. Teraz pora na praktykę.
Kolejne etapy klejenia koła.







--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-01-19 21:03  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Koła będą jeszcze trochę oszlifowane oraz pomalowane (opony), no i trochę przybrudzone.

--

Post zmieniony (31-01-19 21:42)

 
18-01-19 18:57  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Koła gotowe.





--
Pozdrawiam.
-----------------

 
20-01-19 22:34  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Budowa kabiny kierowcy. Najpierw posklejałem podłogę, ścianki i dach.









Nadkola należało przykleić do ściany bocznej około 1 mm wyżej od narysowanej linii, tak by górna płaszczyzna była w poziomie i fotele nie przechylały się na boki.







Od dołu osłony silnika wkleiłem dodatkowe denko z kartonu o wymiarach jak na zdjęciu.





Następnie wkleiłem pozostałe elementy wyposażenia kabiny.







Aby zamknąć kabinę od przodu należało w przedniej ściance wyciąć szczeliny na deskę podszybia oraz podciąć nieco samą deskę aby przednia ścianka tworzyła równą płaszczyznę. Wklejenie listewek w narożniki zakończyło budowę wewnętrznej części kabiny.





--
Pozdrawiam.
-----------------

 
20-01-19 23:28  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Sterylna robótka i fotki też znakomite.
Przyjemnie popatrzeć.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
21-01-19 15:45  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Oklejanie kabiny poszyciem zewnętrznym.
Na kratkę chłodnicy zastosowałem siatkę do okien. Przednia część poszycia pasuje idealnie do szkieletu.











--
Pozdrawiam.
-----------------

 
22-01-19 14:34  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Przyklejenie ściany tylnej i dachu odbyło się bez problemu. Części są doskonale zaprojektowane. Jedyny ból to, że sobie zaplamiłem dach klejem CA.







--
Pozdrawiam.
-----------------

 
22-01-19 17:48  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

To jest to: relacja i eleganckie fotki pokazujące dobrą robotę.
Rozumiem, że logo Stara wycięte, a nie że jakiś laser?
Retusz kratki dobrany idealnie.

Pozdrawiam

 
22-01-19 20:36  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Logo STAR wycięte nożykiem, natomiast kolor kratki taki już był, jest niemalowana.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
22-01-19 21:21  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Do kabiny przykleiłem rynienki i przetłoczenia. Przymiarka do podwozia.







PS. Coś mi się zdaje że szoferka pójdzie do lakierni :)
--

Post zmieniony (27-01-19 18:51)

 
27-01-19 19:02  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Do kabiny przykleiłem nadkola, stopnie i obudowy reflektorów. Na razie kabina idzie w odstawkę, do czasu zakupu farby.



Tymczasem zabrałem się za sklejanie skrzyni ładunkowej. Wszystko pasuje idealnie.























Skrzynia również będzie malowana, tak że nie przejmuję się plamami z kleju. Nie wklejałem również wewnętrznego szarego poszycia skrzyni.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
27-01-19 20:38  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wydaje mi się, że akurat te przetłoczenia na dachu kabiny były wklęsłe.

 
27-01-19 21:15  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Były wypukłe:

 
27-01-19 21:59  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
daruś 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 17
 

Na tej fotografi też są wklęsłe . To tylko złudzenie.

--

 
27-01-19 22:20  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście, że są wklęsłe przecież zanim to napisałem to sprawdziłem - ten Star na zdjęciu to Star 20 z Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi sfotografowany w czasie kręcenia zdjęć do filmu " Historia jednego myśliwca " z 1958 roku.
Pozdro pińcet ziom powyżej ; )

 
27-01-19 22:25  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Ha - możliwe. Zdjęcia są jednak niejednoznaczne.

To już rozumiem skąd ten Dodge na drugim planie...

 
27-01-19 22:45  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Co prawda Star 25, ale z taką samą kabiną : http://trucks.phototrans.eu/15,294377,0.html
Usztywnienia zdecydowanie wklęsłe.

--
http://messer.cba.pl

 
27-01-19 22:51  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akurat na tym zdjęciu widać wyraźnie, że są wklęsłe, ale jak zdjęcia są niejednoznaczne to film już chyba nie. Oczywiście to drobiazg, no również ich ilość jest też dziwna - napisałem taką uwagę , ponieważ Roman będzie model malował i może to jeszcze zmienić, oczywiście jak będzie chciał.
http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/7441

 
28-01-19 10:09  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie ma co dyskutować - przetłoczenia na dachu były wklęsłe. Jednak ich odwzorowanie skomplikowałoby sklejanie modelu, dlatego zdecydowałem o ich formie wypukłej.

 
28-01-19 14:42  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No teraz to już chyba kierowniku żartujesz - tych 5 pasków ( powinny być 4 ) udających wypukłość by po prostu nie było, wgłębienia można nie wykonywać lub po prostu jak już ktoś chce je wykonać to wystarczy od strony druku wygnieść je czymkolwiek co da oczekiwany kształt - gdzie tu coś co powoduje skomplikowanie sklejania ?
Jeszcze jedno zdjęcie chyba najlepsze co prawda jest to inna wersja Stara, ale kabina jak znalazł :
https://globetrotter-xl.flog.pl/wpis/12787561/star-25
Tak przy okazji to miałem przyjemność kilka razy przejechać się właśnie taką wywrotką na przełomie lat 60-tych i 70-tych - mieszkałem na osiedlu, które najpierw miało ogrzewanie z lokalnej kotłowni opalanej koksem ( w tym czasie już budowano elektrociepłownię, ale jeszcze nie była oddana do użytku).
Koks przywożono właśnie takimi wywrotkami, które musiały jechać najpierw na osiedlową wagę, a my właśnie z ekipą czekaliśmy tam i prosiliśmy kierowców, aby nas przewieźli na miejsce zwałki, to było dość blisko, ale zawsze frajda była, nie wszyscy byli chętni, ale zawsze znalazł się jakiś ludzki kierowca i się jechało : ). Ta waga wraz z murowanym pomieszczeniem przetrwała jeszcze mnóstwo lat, ale kiedyś wreszcie ją rozebrano.
Nic tylko trzeba będzie kupić ten model i zrobić taką właśnie sytuację ze Starem i wagą w tle.
Nawet znalazłem niemal identyczną https://www.olx.pl/oferta/waga-samochodowa-przemyslowa-CID619-IDtX3g9.html

Post zmieniony (28-01-19 19:57)

 
29-01-19 19:29  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dach zostanie jaki jest. Za późno na kombinowanie. Tymczasem zrobiłem tylną klapę i ramę pomocniczą.





Elementy ograniczające wychylenie skrzyni przykleiłem wewnątrz tych trójkątów, a nie za zewnątrz. Tak okazało się łatwiej, bo wszystko się rozsypywało przy próbie poskładania mechanizmu. Dorobiłem również tulejki zapobiegające przesuwaniu się tłoka na boki, co również blokowało ruch mechanizmu.





--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-01-19 16:50  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Skleiłem kilka podzespołów, wkrótce końcowy montaż modelu.







--
Pozdrawiam.
-----------------

 
07-02-19 09:10  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Budowa modelu dobiegła końca. Sklejało się go bardzo przyjemnie i bezstresowo, za co podziękowania należą się autorowi. Zapraszam do obejrzenia galerii modelu.













Na wszelki wypadek film, gdyby zdjęcia wcięło.

--

Post zmieniony (07-02-19 09:49)

 
07-02-19 09:26  Odp: [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Bardzo fajna relacja i elegancki model.

 
07-02-19 09:35  Odp: [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Pięknie wykonany model. Pamiętam go w realu z budów minionej epoki socrealizmu. :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
07-02-19 12:31  Odp: [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

No model ładny jednak do mnie nie przemawia brudzenia takie "białe"

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
07-02-19 14:08  Odp: [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Z przyjemnością zaglądałem do tej relacji. Pomimo że autko nie czerwone :-)

Piękny modelik. Gratki!
Pzdr,

 
10-02-19 11:06  Odp: [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję efektu końcowego, który bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-19 13:52  Odp: [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Oto namacalny dowód na to że staranna praca z prostego modelu czyni zawsze model efektowny.
Moje gratulacje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-02-19 21:51  Odp: [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wspaniała robota. Gratuluję.

--
Pozdrawiam - SpecModel

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024