FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
20-09-16 23:25  [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Witam, koleżanki i kolegów.
Otóż sprawa wygląda następująco:

Czy ktoś posiada takie modele jak:

IJN JUNYO
IJN ISE
IJN AKAGI?

Chciałbym się dowiedzieć jak były one wydrukowane, ponieważ stałem się właścicielem owych modeli poprzez licytację na alledrogo. Moje modele wydrukowane są cyfrowo, co mi się bardzo nie podoba, druk nie jest jednolity kolor szary ma przebarwienia. Pisząc wcześniej do wystawiającego aukcje o tym,że chciałbym zwrócić model (wtedy samo JUNYO), otrzymałem następującą odpowiedź:

"Niestety ale druk cyfrowy jest obecnie na tyle rozpowszechniony a my stosujemy go od dłuższego już czasu, że nie ma potrzeby rozgraniczania w aukcjach rodzaju druku.
Ponadto jet to aukcja od 1 zł.
Zatem niestety zwrotu przyjąć nie możemy."

Dodam tylko, że w aukcji nie jest podany rodzaj druku, co wg. mnie jest bardzo istotne.

Acha, otrzymałem jeszcze takie modele jak IJN MOGAMI, IJN TAIHO. Te okręty wydrukowane zostały offsetowo...

Pozdrawiam.

 
20-09-16 23:30  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Junyo (ten był chyba od zawsze cyfrowy- tak też występuje w sklepie Orlika), Akagi - mam laserowe wydanie z portalu aukcyjnego:) Taiho też mam offset.

Post zmieniony (20-09-16 23:32)

 
20-09-16 23:55  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Junto wydrukowany był offsetowo, dodruk jest cyfrowy. Co do Akagi, Ise i Taiho to widziałem je offestowe, ale dodruki mogą być cyfrowe.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
21-09-16 00:00  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

No okej, tylko teraz się zapytuję czy wystawiający powinien poinformować o rodzaju druku.
Dodam, że wystawiający używa maila "modele@answer.pl" :)))

 
21-09-16 07:07  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zerknij czy masz kompletne szalupy w Ise...

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
21-09-16 07:25  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli kupiłeś model od wydawcy , to do 14 dni mozesz zwrócić towar bez podawania przyczyny . Zerknij na alle jakie masz prawa .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
21-09-16 11:46  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Czy sprzedawca zarejestrowany jest na Allegor jako firma? Jeśli tak to powinien mieć obowiązek przyjąć zwrot towaru. Dostałeś paragon?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-09-16 12:05  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam,

te pozycje od długiego już czasu dostępne są w druku cyfrowym. Nie wyróżniamy rodzaju druku, są to technologie zastępcze.

Zwracam uwagę, że w przypadku zakupu czasopism (a tym są nasze modele) sprzedawcy nie będą przyjmować zgodnie z ustawą zwrotów. Ustawa ze względu na możliwość kopiowania nie przewiduje możliwości zwrotów.

W tym wypadku kupował Pan jak rozumiem modele z aukcji od 1 zł - ceny jak obserwowaliśmy są często bardzo atrakcyjne więc tym bardziej budziłoby to wątpliwości.

W przypadku wątpliwości zawsze przed zakupem można zapytać. Taiho był dostępny jedynie w druku offsetowym, nigdy cyfrowym.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
21-09-16 12:33  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A tak , tu się zgadza , czasopism nie można zwrócić . A szkoda , władza nie przewidziała takiej sytuacji .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
21-09-16 14:46  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Panowie .Spokojnie .własnie tresuje wydruki cyfrowe z Answer .Relacja z testów w osobnym poście.

 
21-09-16 16:25  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

No ok skoro już jest cyfra to niech będzie, mogłem być mądrzejszy i zapytać wcześniej, jednak wg. mnie dla nas modelarzy ważną informacją jest jaki rodzaj druku występuje.

Teraz druga kwestia, jakość druku cyfrowego:











Z góry przepraszam za duże zdjęcia, nie potrafię wstawić miniatur.
Ogólnie kolory są dobrze wydrukowane, ale kolor szary wygląda jak wygląda.... Jakieś dziwne raz jaśniejsze raz ciemniejsze przebarwienia... Czy w Waszych egzemplarzach cyfrowych to też występuje?

 
21-09-16 17:31  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Faktycznie jednolity kolor nie jest. Ja się na tym nie znam ale mam drukowane cyfrowo z proarte i modelika i jest elegancko (pomijając konieczność stosowania klejów wodnych czy polimerowych). I mercedes strażacki czy wyrzutnia łuna z Answera też nie mają żadnych zarzutów. Pierwsze cyfrowe z wiru to wychodziły tak pół na pół , podobnie jak z szk. Ale ten szary co wrzuciłeś to elegancko nie wygląda ale jak starusieńkie MM na ścierze V klasy.

 
21-09-16 19:00  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mój laserowy Akagi ma mniejsze przebarwienia na szarym kolorze. Zdjęcie może jednak trochę przekłamywać.

 
21-09-16 19:11  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Może kupiłeś jakiegoś pirata, drukowanego na nędznej drukarce?

 
21-09-16 19:25  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witajcie
Ale to że zakup był z licytacji nie przesądza o tym że zwrotów nie można dokonywać jeżeli zakup był od firmy,
Nie wiem z kont te informacje że czasopism (modeli) nie można zwracać jeżeli nie były zafoliowane to można je zwrócić. Jeżeli były zafoliowane to po otwarciu opakowania zwrot nie przysługuje.

Zwrot = Odstąpienie od umowy

--Edit Możesz złożyć reklamację na jakość i żądać obniżenia ceny wymiany na pełno wartościowy lub zwrotu kasy

Post zmieniony (21-09-16 19:35)

 
21-09-16 19:55  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Skąd? Na stronie allegro w regulaminie jest informacja, że czasopisma nie podlegają zwrotowi.

--

 
21-09-16 20:47  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Moim zdaniem takie przebarwienia to niemal waloryzacja - nadadzą modelowi trochę realizmu.

 
21-09-16 22:21  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powiem tak: jak kupujesz modele na allegro po atrakcyjnej cenie, od 1 zł to nie oczekuj, że dostajesz piękny oryginał. Powinna od razu zapalić się lampka w głowie. Nie wiem za ile kupiłeś, ale zakładam, że cena była wyjątkowo atrakcyjna a wtedy można śmiało założyć, że kupiłeś pirackiego gniota, tyle w temacie.

Ja jeśli kupuję na allegro to ze sklepów modelarskich, które wystawiają na portalu, lub bezpośrednio od wydawcy.

Co do informacji o druku... Dla mnie jest ona informacją podstawową. Nie kupuję modeli drukowanych cyfrowo, ponieważ druk rozmywa się pod lakierem nitro. Wolałbym aby wydawcy/sprzedawcy taką informację umieszczali. Nie spotkałem się jeszcze z modelem drukowanych cyfrowo, który przetrwałby bez uszczerbku spotkanie z lakierem nitro, No chyba, że technologia poszła tak do przodu, że nie stanowi to już problemu.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
21-09-16 22:50  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Hator   

Problemem druku cyfrowego nie jest sam druk, tylko papier, na jakim ten druk jest robiony. Im gorszy papier, tym bardziej powierzchnia zadrukowana będzie szpecić model. Mam strażackiego Mercedesa z Answeru i powiem Wam, że nie wygląda to rewelacyjnie. Na czerwonych częściach widać włókna papieru. Można to porównać do ściany, albo efektu jaki można uzyskać kładąc na samochodzie nowy lakier na stary, który się łuszczy. Oczywiście sam druk się nie łuszczy. Ma tylko taką fakturę.
Z kolei kolor szary na modelu Casa wygląda całkiem przyzwoicie. Nie jest to takie gładkie, jak przy offsecie, ale akceptowalne.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
21-09-16 23:45  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Raziel, ale właśnie modele wylicytowałem od wydawnictwa Answer...
Czyli rozumiem że wydawnictwo wystawia na aukcje shity, a kupując na stronie za normalną cenę dostaje się model na offsecie 1 klasa? Jeżeli tak to gratuluję polityki. A brak informacji o rodzaju druku osobiście traktuje jako posiadanie kogoś głęboko i szeroko w du**e. Modelik na okładkach ma zajebiaszcze "druk cyfrowy", Orlik, który ma w swojej ofercie m.in. Junyo uprzedza że jest to druk cyfrowy. Szkoda, szkoda. Heh, a jeszcze przed wpłatą za modele zrezygnowałem z kolejnego Junyo, którego też wygrałem bo uprzedzałem że to cyfra. Wystawiający czyt. Answer nie poinformował mnie że Ise oraz Akagi jest również na cyfrze. Tak to bym też od razu zrezygnował przed wysyłką. Dziwna jak dla mnie sprawa. Nie dość że 3 tygodnie czekałem na wysyłkę, za co faktycznie zostałem przeproszony, to po zapytaniu czy jest możliwość wymiany cyfry na offset otrzymałem krótkie " niestety nie". Szkoda ciekawe tematy zwłaszcza Marcina samoloty, ale już więcej nie zawitam w tym wydawnictwie. Dziękuję tyle ode mnie.

PS. Kiedyś wygrałem jeszcze inne Junyo od innego użytkownika. Napisane było w temacie " model wycinany laserowo" jak otrzymałem model w cyfrze, od razu była propozycja zwrotu pieniażków bo. Chodziło o druk cyfrowy tej Pani. A i licytacja też była od 1 zł.

Pozdrawiam.

 
22-09-16 14:54  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Szczerze mowiac, to te arkusze z szarosciami wygladaja fatalnie. Jesli to faktycznie wystawial Answer i w licytacji nie bylo informacji o jakosci druku - bo na cyfrowym to nawet powinno wygladac to lepiej i byc jednolicie wypelnione, to ja bym sie z nim kontaktowal w kwestii wymiany na egzemplarz pozbawiony takich wad.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-09-16 15:26  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Niestety ale wymiana nie jest możliwa. Taka była odpowiedź wczoraj. Druga sprawa to brak arkusza z szalupami w Ise... Co do cholery się dzieje z tym wydawnictwem...tak się właśnie traktuje potencjalnych nabywców...

Post zmieniony (22-09-16 16:13)

 
22-09-16 18:44  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
karlos   

Kupując modele z GPM nie zależnie od wydawnictwa przeważnie jest podana informacja w jakiej formie został dany model wydany. I to mi się podoba przynajmniej można uniknąć niespodzianek

Post zmieniony (22-09-16 18:48)

 
22-09-16 19:08  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
pawcio37   

Dlatego modele powinny być wydawane w dwóch opcjach: czarno-biała (dla tych co malują lub są niezadowoleni z wydruku cyfrowego) i kolorowa (dla tych nie marudzących)

 
22-09-16 19:46  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A to jest znaczenie dla malujących?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
22-09-16 19:46  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Wydaje mi się, że Answer po prostu droższe modele, wypuszcza na allegro z wadami drukarskimi, puszcza to od 1 zł i nie daje żadnych informacji o stanie modelu rodzaju druku...a tłumaczenie, że " Niestety ale druk cyfrowy jest obecnie na tyle rozpowszechniony a my stosujemy go od dłuższego już czasu, że nie ma potrzeby rozgraniczania w aukcjach rodzaju druku." jest po prostu świadomym działaniem na niekorzyść klienta. Jak myślicie, czy byłoby więcej licytujących gdyby w aukcji było info " Model drukowany cyfrowo, posiadający wady drukarskie." ? :-)

 
22-09-16 19:57  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

GrubyCzarnyKOT jeśli chcesz wymienić wadliwy model a wydawca odmawia, to warto wybrać się do Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Urzęduje w każdym większym mieście a jego usługi są darmowe.

Iras, to że coś jest wystawione od 1 zł, nie zwalnia sprzedającego z obowiązku poinformowania o stanie produktu.

--

Post zmieniony (22-09-16 19:58)

 
22-09-16 20:03  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Widać nie wszyscy mają takie szczęście jak Ty.

--
pozdrawiam
Piotr


 
22-09-16 20:15  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Jeszcze raz wrócę do tematu Reklamacji

Jeżeli produkt posiada wady to możesz go reklamować bez względu czy to Kup Teraz czy Licytacja. Jeżeli nie dajesz sobie rady sam z wydawnictwem to zgłoś sprawę do allegro i oni ci pomogą. Opisz rzeczowo sprawę ,a oni przycisną sprzedawcę. Nie cierpię tego portalu i w zasadzie nie podpowiadam nikomu jak egzekwować swoje prawa ale ze względu że chodzi o twoje hobby i również moje to podsuwam ci wyjście na rozwiązanie twojego problemu.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
22-09-16 20:16  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
pawcio37   

IJN Łukasz to zależy czym malujesz, impregnujesz itp jak dla mnie to ma duże znaczenie przy nakładaniu na coś co wcześniej było pokryte drukiem laserowym/offsetowym. Poza tym modele czarno-białe to również niższe koszty i niższa cena...
Co do jakości Answer to nie ważne czy ktoś kupi na aukcji na allegro czy w wydawnictwie bo modele są takie same, nie są gdzieś gorsze czy lepsze (kupowałem z obu źródeł). Wszystko zależy jedynie od tego kiedy dany model był wydany, te które zakupiłem kilka lat temu mają inny papier niż obecnie wydawane (różna chłonność).

Primo na pomoc allegro w tej sprawie bym nie liczył, odpiszą ci byś się sam dogadał ze sprzedającym.

Post zmieniony (22-09-16 20:20)

 
22-09-16 20:16  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

iras, zastanów się nad tym co napisałeś... to, że coś jest od złotówy nie oznacza, że musi być coś nie tak... zresztą jeżeli nie jest w opisie napisane dosłownie nic o stanie modelu informacji czy to cyfrowy dodruk etc to uznaję, że jest to pełnowartościowy model taki sam jak na stronie wydawnictwa...nie chodzi tu o to że się napaliłem jak młody, bo stać mnie na te modele prosto ze strony wydawnictwa, tylko, dlaczego mam nie spróbować wygrać taniej skoro jest taka możliwość.

Co to za tłumaczenie, że wady modelu nie będą widoczne?!? Haha :) Teraz to się uśmiałem...to tak jakby w samolotach ni starać się drukować dobrze spodu modelu bo stojąc na kapciach i tak nie będzie tego widać z góry...

Albo może wydawać modele w kilku wersjach np. w locie pod sufit wtedy kolory były by zjebałałe od góry a spód byłby perfekt :)

Post zmieniony (22-09-16 20:18)

 
22-09-16 20:21  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Primo, myślę, że nie jest to tylko mój problem, ale wielu użytkowników. Skoro wydawca się wypowiedział, że nie przyjmuje zwrotów bo ustawa itp...więc jak ma pomóc portal aukcyjny? :)

 
22-09-16 20:27  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Napisz do nich ,a się przekonasz. Jak chcesz więcej informacji to pisz na Priv

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
22-09-16 21:03  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie rozumiem argumentów, że taki efekt to prawie jak waloryzacja albo, że i tak te wady po sklejeniu nie będą widoczne. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której kupując samochód sprzedawca nie informuje o silniku, który jest w środku. "Panie, a jaka to różnica, że silnik z malucha a nie ferrari? Jeździ? Jeździ, to czego pan drążysz?". Przykład przerysowany ale chyba dobrze ilustruje o co mi chodzi. Według mnie druk offsetowy a cyfrowy to zupełnie dwie różne bajki i naprawdę nie widzę powodów, dla których informacja o zastosowaniu druku cyfrowego miałaby nie być umieszczona na okładce/w opisie aukcji. Przede wszystkim jakość druku i możliwość zastosowania caponu - dla sklejających w standardzie często są to główne argumenty za offsetem, nawet kosztem wyższej ceny w porównaniu do modeli drukowanych techniką laserową. Wrzucanie modeli wydrukowanych różnymi sposobami do jednego wora jest według mnie wielkim nieporozumieniem.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
22-09-16 21:57  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jeśli sprzedawca Answer zasłania się prawem i regulaminem allegro to niech dokładnie przeczyta rozdział o tym jak opisany powinien być wystawiany na licytację przedmiot i jak wpływa to na ewentualne roszczenia kupującego. W skrócie - i mniej precyzyjny opis tym większe prawo kupującego do zwrotu towaru w związku z niespełnieniem oczekiwań wobec towaru. I tyle.
I w związku z powyższym, ja bym osobiście zwracał.

Post zmieniony (22-09-16 21:58)

 
22-09-16 22:21  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Trudno mi zrozumieć jedno, skoro kupił Pan jeden model, był cyfrowy i się Panu nie podobał, to kupił Pan kolejne? A nagle po iluś tygodniach rozpoczyna tutaj dyskusję? Rozumiem, że to celowe działanie.

Nie rozróżniamy metod druku. Większość modeli wydajemy w formie offsetowej (aczkolwiek są też tylko cyfrowe) - ponieważ nakłady mamy małe, po czasie pojawiają się wznowienia cyfrowe. I od lat nie jest to żadną tajemnicą - pierwsze takie modele pojawiły się o ile dobrze pamiętam w roku 2006 lub 2007 - czyli już od 10 lat.

Modele cyfrowe są klejone z powodzeniem przez wielu modelarzy, efekty można było oglądać chociażby w Przeciszowie. Ten druk ma swoje wady i zalety, tak samo jak i druk offsetowy.

Dla przypomnienia, w przypadku zakupu czasopism nie ma możliwości zwrotu. Tym bardziej, że są to aukcje od 1 zł (powodem nie jest aukcja od 1 zł tylko czasopismo). Czy my, czy inni sprzedawcy podchodzą do tego tym bardziej tak dlatego, że pojawiali się i pojawiają "cwaniaczki", które licytowały po 40 modeli za grosze (bo czasami ceny są mega atrakcyjne), skanowali, wrzucali na homika, a potem chcieli odsyłać zwroty.

Zawsze odpowiadamy chętnie na pytania (często modelarze pytają nas o rodzaj druku), tym bardziej nigdy nie ukrywaliśmy formy druku.

Na koniec dodam ciekawostkę - na kilku ostatnich konkursach mieliśmy te same modele w formie offsetowej i cyfrowej i w KAŻDYM wypadku kupujący wybierali wydanie cyfrowe (oczywiście mając świadomość, że wybierają między offsetem a cyfrą).

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
22-09-16 23:03  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

O no to teraz się sami wkopaliście, bo pisałem wcześniej na temat Junyo. Kiedy przyszło do mnie wydrukowane w cyfrze, napisałem, że rezygnuję z drugiego, ponieważ jest wydane w tej właśnie technice. Dlaczego kupiłem inne modele? A no może dlatego, gdybyście mnie wtedy poinformowali, że Ise oraz Akagi są również wydrukowane w tej technice też bym zrezygnował. Dlaczego w tamtym momencie nie napisaliście? Nie było by problemu wcale- ja bym sobie odpuszczał Wasze aukcje i stronę wydawnictwa, teraz niestety, wiele użytkowników forum dowiedziało się o Waszym podejściu do klienta.

Przy okazji egzemplarzy cyfrowych które otrzymałem ( kolor szary totalnie do d*py! ), to z allegro:

" Czy możliwość reklamacji wadliwego towaru dotyczy wszystkich typów transakcji (licytacji i kup teraz)?

Tak. Nie możesz jednak zareklamować towaru na podstawie określonej wady, jeżeli została ona ujawniona w opisie transakcji. "

Czy cokolwiek było ujawnione w opisie aukcji? Nie sądzę :)
Już na tej podstawie mógłbym zareklamować towar.
Daliście po prostu ciała i ciężko jest się wydawnictwu do tego przyznać.
Wada pierwsza to jakość druku.
Wada druga to brak arkusza z szalupami w Ise.(brak w towarze)

Swoją drogą od zawsze przyzwyczajony byłem do offsetu, dlaczego bez mojej wiedzy ktoś mi wpycha cyfrę.
Od zawsze byłem przyzwyczajony do klejenia butaprenem, impregnowania caponem etc. Dlaczego mam teraz kupować nowe kleje, eksperymentować czy czasami mi druk się nie rozpuści?
No ludzie bądźcie fair w stosunku do innych, a nie będzie osób zawiedzionych i narzekających.
Wszystko było by inaczej gdybyście wymienili towar na offset, lub zwrócili pieniążki.
Ale ok, zabecalowane zostało 600 zł i niech się klient martwi o to o tamto siamto.
Przykre doświadczenie, nie polecam nikomu takiego zawodu jakiego doznałem.
No cóż mam nauczkę na przyszłość.
Żeby modelarz musiał się pytać wydawcy jaką techniką jest wydany model, zamiast ogólnie poinformować o tym...Niedługo modelarze będą się o wszystko musieli pytać, bo nie będzie podana żadna informacja, byleby się sprzedało...
Pozdrawiam.

PS. I jeżeli piszecie głupoty o tym, że CI co kupują Wasze modele na allegro za grosze to piraci i dlatego nie przyjmujecie zwrotów to obrażacie wielu ludzi w tym mnie... to jest żenada...Ma cholerę wchodzicie na portale aukcyjne? Po to, żeby sprzedać bubel z zepsutej maszyny do druku i nawciskać normalnym ludziom, że są piratami?

Acha, to że Wy nie rozróżniacie rodzaju druku, to nie znaczy, że ludzie nie chcą wiedzieć jaką technikę zastosowaliście. Tylko to Wy macie poinformować o tym w opisie, zrozumcie to... Ja po otrzymaniu od razu rozróżniłem jakościowo cyfrę z offsetem... ale skoro wydawca nie rozróżnia to dzieje się coś złego..
Gdybym jednego dnia zaserwował Panu kebab jagnięcy, a drugiego dnia kebab z kurczaka, na który jest Pan uczulony nie byłby Pan zły ? :)

Post zmieniony (22-09-16 23:37)

 
22-09-16 23:34  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Szanowny Panie - regulamin Allegro nawet mówi, że nie ma możliwości zwrotu czasopism - wiec skąd Pana wątpliwości? Druk cyfrowy nie jest wadą. Poza tym te modele nie kosztowały 600 zł tylko znacznie znacznie mniej, były też znacznie tańsze niż ich ceny sklepowe. Poza tym skoro kupił Pan pierwszy model i miał wątpliwości to wystarczyło zapytać czy inne nie są wykonane w tej technice.
Na co mielibyśmy wymienić Panu model skoro dostępny jest tylko ten wykonany tą konkretną techniką?
Nikt Panu nie wpycha cyfry, nikt nie zmusza do licytacji, tym bardziej, jeżeli pierwszy model już Panu nie odpowiadał.
Jak widać ocena druku cyfrowego jest subiektywna, bo wielu osobom (także w wypowiedziach z tego wątku) on się podoba.
Jeżeli brakowało Panu arkusza - zawsze można to zgłosić, nigdy nie robiliśmy problemu z dosłaniem arkusza jeżeli go brakowało - jedna z osób w tej dyskusji również miała ten problem i arkusz został do niej wysłany.

Co do druku cyfrowego i offsetowego - druk cyfrowy to przyszłość, zwłaszcza przy tak małych nakładach, w jakich ukazują się dziś modele.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
22-09-16 23:47  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Przepraszam rzeczywiście nie 600 tylko około 320 w cyfrze.
Jeżeli jesteście osobami rozumnymi, a zakładam, że tak jest, to trzeba było wtedy poinformować klienta o tym, że te modele to również cyfra.

Przecież napisałem, że :

"Nie chcę Junyo, bo to cyfra"

Wtedy normalny sprzedawca powinien uprzedzić :

"Rozumiem, że ten druk nie odpowiada Panu, niestety, ale Ise oraz Akagi to także cyfra"

Na co ja bym odpowiedział:

"Dziękuję za informację, nie przypuszczałbym że nowsze modele za taką cenę sklepową są też w takiej technice, z nich też zrezygnuję"


Panie, jesteś Pan sprzedającym, i to Twoim obowiązkiem jest poinformować klienta o takiej sytuacji. Celowy był brak uprzedzenia o tym, byle by pieniążki wpłynęły na konto.

Nie mam zamiaru prowadzić już z Panem dyskusji, będzie się Pan bronił i tak i tak.

Może i druk cyfrowy nie jest wadą, ale jakość tego druku to już coś innego, dlaczego Pan się nie wypowie na temat tego? Czy mam na prawdę zrobić dokładne skany i pokazać ludziom jak to wygląda.

PS. Na co wymienić ? Na przykład na moje ciężko zarobione pieniądze, a ja bym Wam oddał ciężko wydrukowane modele w stanie nienaruszonym.
Niestety tak się nie stanie ponieważ jestem potencjalnym piratem już.
AMEN.

Post zmieniony (22-09-16 23:49)

 
23-09-16 07:55  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja też niedawno wziąłem około 30 modeli answerowskich na raz z allegro i tak było 1/3 cyfry. W tym bez najmniejszego zarzutu łuna na gąsienicach, merc strażak nie miał jakiegoś niejednolitego koloru ,a te włókna na połysku to fakt na mercu , ale połysk i papier to uznałem że nie ma problemu . Ale proarte robi cyfry na gładkim kartonie ale za to jakby cieńszym (co przy 50-tkach akurat da się przełknąć, ale tak to wolę grubszy i z włóknami). Ale jak bym dostał nawet za znacznie tańsze od cen katalogowych ze 2/3 modeli w wydruku cyfrowym i jeszcze z nieodoróbkami i brakami arkuszy, to bym napewno nie był zadowolony. Jak Answer nie chce stracić klientów to powinien zaprzestać takich praktyk. Powiem tak nawet w dużych sieciach np. z materiałami budowlanymi mają taką praktykę że towar bywa po dość atrakcyjnych cenach , po czym wychodzi po rozpakowaniu że około 1/3 tego to conajmniej drugi sort (za komuny to się nazwało odrzut z eksportu). Ale właśnie tego jest tak 1/3 , co jak człowiek skonfrontuje z atrakcyjną ceną to przełknie i nie robi problemu. A tak teraz znowu chciałem się rzucić na allego na jakiś większy pakunek z Answera i się zastawawiam czy nie wpakuje się nam minę. Bo cała paczka słabiutkiego towaru to nawet i po to 1 zł (co oczywiście nie jest realne ani nawet za 10 zł , bo answer sobie podbija sam ceny) nie ucieszy mnie.

 
24-09-16 12:16  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Widzę, że temat ucichł, a wydawca na maila też nic nie odpowiada...
Tak sobie przeglądam dzisiaj z rana Akagi i utwierdzam się w przekonaniu, że Answer wystawia na allegro odrzuty albo specjalnie drukuje takie serie na aukcje:

Oto na co zwróciłem dzisiaj uwagę. Na każdym arkuszy mniej więcej w tych samych lokalizacjach są jakby przedrapania i ubytki w druku:



Na pokładach nie jest to prawie wcale widoczne.
Zwróciłem też uwagę na jedną rzecz:
Mianowicie różnica kolorów między dwoma egzemplarzami jest kolosalna.
Jeden wydrukowany w większości na ciemno szaro, drugi na jasno szary. Oba są fatalnie wydrukowane jak już pisałem wcześniej kolory szare posiadają wiele odcieni, widoczne białe krechy na całych arkuszach, jakby maszyny drukujące były na wykończeniu i zaraz miały się rozlecieć. :)

Jakiś komentarz wydawco ?:)
Co robimy z tymi modelami?
Jakiś gest z Pana strony?
Bo ja ich nie chcę :)
Pozdrawiam.

PS. Mimo całej dyskusji Answer nie dopisuje nadal do swoich aukcji, jaką techniką jest model drukowany. Z kolei przy dodatkach laserowych na aukcji na czerwono potrafi poinformować-zaznaczyć to, że cena sklepowa wynosi xxx zł :)
--

Post zmieniony (24-09-16 12:25)

 
24-09-16 13:38  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jest to rzeczywiście jakiegoś rodzaju uszkodzenie mechaniczne. Zbadamy sprawę. Czy podobne uszkodzenie ma Pan w Junyo?

Poza tym rozumiem tę próbę prowokacji i dodatkowo wyjątkowo wyjaskrawione zdjęcia.

Zwracam też uwagę, że akurat porównywanie dwóch druków Akagi nie ma sensu, pierwsze wydanie było drukowane z dedykowanego koloru, więc rodzaj druku wygląda zupełnie inaczej.

Tak jak pisałem wcześniej, nie będziemy wyróżniać w opisach metody druku z bardzo prostych przyczyn o których już pisałem w tym wątku.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
24-09-16 13:46  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer, co to znaczy ze nie rozróżniacie druku? Jestes wydawcą, dobrze wiesz, jak wydajecie modele i świadomie nie informujesz klientów o tym, ż e dodruki są w cyfrze. Pierwszy raz słyszę ze tak robicie. Kiedys napisałeś mi ze parowóz Pu 29 zrobiliście w cyfrze i prędko do tej praktyki nie wrócicie bo jakość goprsza. A teraz piszesz ze regularnie dodrukowujecie w cyfrze od 10 lat? Chłopie, przeciez to świadome robienie klienta w bambuko!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-09-16 14:00  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Raziel, czytaj proszę ze zrozumieniem. Technika tonerowa przez te lata znacznie się zmieniła, a my niczego nie ukrywamy. Traktujemy te dwie techniki równorzędnie.
Nie ma co siać paniki, bo w Empikach były też wydania cyfrowe - chociażby Mercedes, Polonez, Casa - ich sprzedaż jest znacznie lepsza niż offsetowych, a to o czymś świadczy.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
24-09-16 14:03  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer, czy klienci przed zakupem w empiku mieli świadomość że druk jest cyfrowy? Szczególnie w przypadku Casa?
Tak informacyjnie: Ja nie kupuję nowych modeli wydawnictwa Modelik. Rozumiem ich decyzję o przejściu na cyfrę, jednak ja cyfrowych modeli nie kupuje ze względu na problemy z lakierowanie.
Modelik jednak INFORMUJE, ZE MODELE SĄ WYDRUKOWANE TECHNIKĄ CYFROWĄ.
--

Post zmieniony (24-09-16 14:22)

 
24-09-16 14:19  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

A ja kupiłem pół roku temu Taiho na allegro na aukcji od złotówki i jest perfekt.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-09-16 14:34  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wystarczy jeden wpis, że Taiho jest super i całą wcześniejszą dyskusję diabli biorą. Tak wnioskuję z wypowiedzi, miałem się młotkiem w palce trzasnąć ale widzę postawę wydawcy i mam jeszcze jedno pytanko. Co się stanie z laserami które się nie sprzedały w Przeciszowie?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-09-16 14:39  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer, skoro druk cyfrowy jest tak świetny, a modele sprzedają się znacznie lepiej niż offsetowe, to dlaczego tak się bronisz przed podaniem informacji o druku w swoich aukcjach? Przecież powinno to jeszcze zwiększyć ich sprzedaż.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-09-16 14:40  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Akurat z Casą to od początku było wiadome i zapowiadane będzie że I wydanie druk cyfrowy.

 
24-09-16 15:00  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Spychacz, ponieważ technologia jest zamienna. Przy 500 modelach w ofercie nie ma szans logistycznie patrzeć, czy akurat jest cyfra czy offset.

Adam, nie rozumiem pytania?

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024