FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-11-18 20:23  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aby było jasne, wznowienia modeli Krakowiaka i Ślązaka powstały na życzenie wydawnictwa WAK i nie są one nowymi od podstaw opracowaniami. Nie mniej jednak poprawiona została rufa, zupełnie zmienione zostały pokłady zarówno dziobowy jak i rufowy, gdzie teraz jest wreszcie prawidłowy rysunek ryflowania pokładów, granic semtexu i rozmieszczenie wielu elementów wyposażenia pokładowego na bazie brytyjskich planów. Oklejki burt na rufie zmieniono, aby nie było kłopotu ze spasowaniem numeru taktycznego, wymieniono Oerlikony, skorygowano cały szereg drobiazgów. Nie wiem, jak model wyszedł w druku, bo jeszcze go nie mam, ale mam nadzieję, że wreszcie otrzymał właściwe kolory, bo to, co wydrukowano w Quest jako kamuflaż Ślązaka to była wariacja na temat. Malowanie Krakowiak i wersja także zostały zmienione - w Quest był stan na 1943-44 rok, teraz mamy 1942 rok.

ORP Kujawiak wydaje GPM z takim samym zakresem zmian.

--
MacGregor

 
21-11-18 20:30  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

WAK-u- "Błyskotkę" tylko wznowicie, czy to będzie też z dodatkowym wyposażeniem, czy może jakieś bardziej świeże opracowanie? To by było coś super dla mnie, chciałbym "Błyskotke" na miarę współczesnych opracowań. A skoro "Hunty" dwa wydaliście, to może razem "Błyskawica" i "Grom"? A potem porządny "Orzeł" i "Sęp"... Ale sie rozmarzyłem... Już szukam banku bez kamer i ze słabym zabezpieczeniem...

 
21-11-18 21:21  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

To może trzeciego Hunta - proszę

 
21-11-18 21:23  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
wolfik   

Czy Kujawiak z GPM będzie tylko w 1:100 jak na fotce w sąsiednim wątku czy również w 1:200?
Czy ta setka to przeskalowana dwusetka?
I jeszcze pytanie odnośnie malowań: rozumiem, że Ślązak posiada malowanie z okresu służby na Morzu Śródziemnym w 1943, natomiast Krakowiak z 1942. Ale gdzie wtedy służył? Czy w takim malowaniu brał udział w ataku na Lofoty w roku wcześniejszym?

Post zmieniony (21-11-18 21:31)

 
22-11-18 23:01  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-11-18 18:19  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
jmx62   

A dlaczego te samochody panc w takiej jakieś dziwnej skali, nie 1:25?

 
28-11-18 11:00  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Zdjęcia arkuszy ORP Ślązak
https://photos.app.goo.gl/mzsPRfFqyu1SUZ9j7

Moim zdaniem piękna grafika. Niestety na zdjęciach nie widać ,ale dno ma lekką walorke. Ładne efekty 3D. Dla mnie bomba:) do tego w tej cenie.
Mam też Krakowiaka. Również super wygląda.
Podobno ma być także Orkan po nowym roku.
Jeżeli będzie na podobnym poziomie wykonania to biorę. Będzie swietna alternatywa dla zbyt skomplikowanych niszczycieli Neptunii.

--

Post zmieniony (28-11-18 11:09)

 
28-11-18 18:28  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam pytanie co to jest OORP?
Ja znam tylko ORP.

Skoro niszczyciele z Neptunii są super skomplikowane to po co czekać. Bierzcie na maty ORKANY z innych starszych wypustów z GPM i Answera.
Tylko nie narzekajcie że coś tam nie pasuje....


--

Post zmieniony (28-11-18 18:31)

 
28-11-18 19:47  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
ukp   

Janisz,

OORP to liczba mnoga od ORP.

Pozdrawiam
ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
28-11-18 20:00  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Koledzy czy model jest już dostępny w salonach Empik? Dziś na półce niestety nie było i niewiem czy się sprzedały czy może jeszcze nie dotarły:-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024