FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-11-18 20:25  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czyli jak to będzie w pełnym brzmieniu?

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
28-11-18 20:32  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
yak   

https://pl.wikipedia.org/wiki/ORP na naukę nigdy nie jest za późno. Co do empików, to w Wa-wie nie było. Krakowiak (z wręgami) jest w salonie Jadar-Model przy Świętokrzyskiej 14.

Post zmieniony (28-11-18 20:36)

 
28-11-18 22:08  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

I ORP Krakowiak: https://photos.app.goo.gl/NULv836YTC9UD3NR9

michal84 Co do Orkana to hmmm, nie jest oficjalna informacja z wydawnictwa, raczej od projektanta. Prace są zaawansowane, ale nie na tyle, aby model w miarę szybko wyszedł.
Co do Orkana z Answera, to mogę go odradzić. Właśnie buduję i jest ciężko. Zresztą co u mnie nie idzie wypisuję w relacji.
Już lepiej poczekać na nowe wydanie.
A tymczasem są dwa hunty do upolowania i sklejenia ;-)

Co do skomplikowania modeli z Neptuni to jest moje zdanie, a nie narzekanie. Mam HMCS Haida HMS Cotswold i stopień detalizacji niestety mnie przerasta jako modelarza. Niemniej podziwiam kunszt Adriana jako projektanta i jego dążenie do wierności historycznej (zresztą posiadam wszystkie destroyery spod jego ręki).
Podobnie mnie przerastają najnowsze modele od Pana Halińskiego. Może kiedyś porwę się na nie, ale na razie raczej kiepsko to widzę ;-) Póki co celuję w mniej zdetalizowane modele.

PS. Jeżeli chodzi o brakującą część 49F to w jej miejsce należy wkleić 49E, a miejsce pod 49E nie jest zaznaczone na pokładzie, a jest na rysunku. Więc wynika z tego, że jest to tylko błąd w instrukcji.

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
28-11-18 22:09  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Destroyery zakupiłem w sklepie WAKu we Wrocławiu, nie wiem kiedy będą w sEMPIKach. Po takie informacje piszcie do Homika.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
28-11-18 23:08  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

@michal84 po szczegóły zapraszam do relacji.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
28-11-18 23:44  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oczywiście że na naukę nigdy nie jest za późno ale nie sądzę żeby wiki była jakimś wyznacznikiem nr. 1.
Czy wiki jest uważana jako poważne źródło na poważnych studiach?
Muszę poszukać gdzie Pertek napisał o tych OORP. A może mi podpowiecie w której książce tak napisał?

1. W artykule z wiki brak autora a to mi już podpada.
2. Nie przekonuje mnie rozwiniecie skrótu OORP jako Okręty Rzeczypospolitej Polskiej za to przekonuje mnie rozwiniecie skrótu ORP.
No bo jak to rozwinąć Okręty Okręt Rzeczypospolitej Polskiej -???

Sorry bardzo ale nie kupuję tego. Dla mnie to taki sam idiotyzm jak IJN czy KM. O ile te amerykanizmy jakoś się jeszcze bronią to to OORP jest dziwaczne i tyle. Anglicy czy Amerykanie jakoś nie mają z tym problemu i nie wypisują np. HMSs czu USSs dla podkreślenia liczby mnogiej....a u nas jak zwykle ktoś chciał być mądrzejszy i wymyślił takie dziwadło. A może się mylę i ktoś mógłby to sprawdzić np. w biurze prasowym MW ???
Tylko proszę nie sprawdzać u żadnego dziennikarza bo jak dziś znowu usłyszałem w TV o niszczycielu "Kormoran" .... to mi ciśnionko skoczyło.
Do tego właśnie prowadzą debilne skróty myślowe i lenistwo dziennikarzy.

Czy naprawdę to taka super żmudna i uciążliwa praca przy każdej wymienianej nazwie okrętu napisać ORP , nawet kilka razy w linijce???

wottek a możesz zdradzić kto jest autorem nowego modelu ORP "Orkan"?

Modele z Neptuni tylko tak wyglądają na pierwszy rzut oka.
Może to dzięki dużej ilości rysunków montażowych które jednak są pomocne i pomagają rozwiązać wiele wątpliwości.
Skoro ja mogłem skleić te modele bez blach czy innych udogodnień to każdy średnio zaawansowany modelarz może to zrobić.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
29-11-18 00:20  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Janisz - tu jest trochę dlaczego stosuje się OORP:
http://www.fow.pl/forum/viewtopic.php?f=34&t=5858

Ja osobiście się z tym spotkałem już kilka razy jak by zapowiadane wizyty naszych okrętów w moim mieście.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
29-11-18 08:47  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za link.
Choć do końca nie podali źródła dlaczego tak a nie inaczej jest za to rozwodząc się nad kropeczkami... ;-)
Fajnie że podali przykład z HMSs ale co najważniejsze zauważcie że zgodnie z gramatyką angielską to ostatnie "s" jest małą literą !!!
I to mnie przekonuje w 100%.
Czy nie można więc napisać np. okręty ORP ... albo o. ORP
Ew. zostawiając samo ORP i przy liczbie mnogiej po tym ORP następującej po prostu odczytać to jako Okręty Rzeczypospolitej Polskiej ... ?
A tak to OORP się tłumaczy nieprzetłumaczalne jako co? Okręt Okręty Rzeczypospolitej Polskiej.....Okręt Okręty rzeczypospolitej Polskiej ?
Dla mnie to nie ma sensu.
Trzeba by jakiegoś prof.Miodka albo Bralczyka podpytać.... ;-)

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
29-11-18 09:17  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Janisz, podobnie jak z OORP jest np. z określeniem zakonów żeńskich, np. "Klasztor ss Klarysek w Starym Sączu", gdzie ss oznacza "sióstr". Jest tak od wieków. Może po prostu przyjmij, że tak jest? No chyba, że masz zacięcie polonistyczne, tylko, czy tu jest właściwy wątek? ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-11-18 10:02  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

--

Post zmieniony (29-11-18 10:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024