FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-04-19 06:16  Odp: [R] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Brakuje :) poddałem sie po którejś tam oskrobanej i przycinanej wykałaczce :) Inne pomysły kończyły sie jeszcze gorzej także odpuściłem:)

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
07-04-19 14:05  Odp: [G] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Ukończony :), żeby nie zaśmiecać forum przemianowuję tą "relację" na galerię - z relacjonowania niewiele wynikało i jako taka ma znikomą wartość.
Tradycyjnie na początku okładka czyli rysunek poglądowy:


Model kleiło mi się bardzo fajnie chociaż już pod koniec męczył mnie ;) już chciało mi się czegoś nowego ;). Model spasowany jest świetnie, trochę głupio mi że na wcześniejszym wpisie dawałem zdjęcie gdzie błędem nazwałem nieścisłość położenia jednego "pudełka" wew/zew zależnie czy na schemacie czy na części, trudno.
Za Waszymi radami tutaj dałem cieńsze słupki relingów i cieńszą nić, reling zaskoczył mnie i wyszedł dobrze chociaż cieńsze słupki były już miedziane i spodziewałem się wyginania ich - nic takiego się jednak nie stało. Za to nić znalazłem tylko taką 0,08[mm] i to nie elastyczną stad takie trochę błędne nienapięcie jej.
Podsumowując - model bardzo fajny, utwierdza mnie w przekonaniu, że ze względu na moje słabe tempo pracy modele w tej skali i tych rozmiarów są dla mnie idealne. Fajnie że tego typu maluchów jest trochę na rynku, mam w czym wybierać :). A tak na prawdę kolejkę już mam na 3 modele do przodu teraz tylko biję się w myślach czy na pewno chce je robić w takiej kolejności a nie innej - chyba najlepiej któregoś szybko pociąć i mój "problem" się rozwiąże ;).




































--

Post zmieniony (07-04-19 15:07)

 
10-04-19 17:52  Odp: [G] USS PGM-17 1:200 [3 Nr. Spec. MO 1/2007]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

=Kondzik= hej, co do przesunięcia stępek to naprawde nie zwróciłem na to uwagi a teraz jak przyglądam się modelom również tego wzrokowo nie wyłapuje.

Borowy, marek1 - dzięki :) te pontony to nie tylko błyszczą jak psu...... ;) ale też mają kolor nie za bardzo dobrany ;) miałem tylko taką pactrę a inne farby, nie pactry, które miałem w domu nie chciały przylgnąć do drutu cyny ołowiowej z której są zrobione te pontony ;) więc tak zostaną.

Na warsztat biore teraz Hatsushimo, mam tam plan podszkolić się z oklejania kadłuba i dopasowywania burty-pokład - to u mnie kuleje. Chciałem coś małego z MO wziąć ale ten sklejony szkielet Hatsushimo jest jakimś wyrzutem sumienia zeby nie iść w dwa rozbabrane modele w tym samym czasie ;) - chyba że ktoś z Białegostoku znalazłby się kto odkupiłby odemnie tego Hatsushimo? Jakby co dajcie znać.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024