FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-03-18 15:18  [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam w pierwszej relacji od bardzo długiego czasu. Przedmiotem jest SMS Sachsen z Domu Bumagi, w skali 1:200. W zasadzie zawsze budowałem samoloty ale zmieniło się to gdy dwa lata temu, na parkingu pod MDK w Przeciszowie, znajomy pokazał mi Sachsena. Byłem świeżo po zbudowaniu U-570 i z wielką ochotą wracałem do samolotów. Jednak Sachsen jest tak brzydki że w przeciwieństwie do rasowych sylwetek okrętów nowocześniejszych, natychmiast przykuł moją uwagę, dokładnie tak jak rozjechana sarna przyciąga oczy na autostradzie. Śmiało można zakwalifikować ten okręt do kategorii "twarz którą kochać może tylko matka". Sachsen był powodem dlaczego zbudowałem PC-553 i uczyłem się na nim podstaw budowy okrętów.

Wg tradycji prezentuję okładkę:



Model rozpoczęty jesienią zeszłego roku. Wykorzystuję gotowy szkielet, dodatki cięte laserem i metalowe lufy. Wszystkie dodatki zakupione w GPM. Jak na razie nie napotkałem większych problemów w projekcie a te wszystkie "kfiatki" widoczne na zdjęciach to mój brak doświadczenia, wyobraźni i młodzieńczego zapału. Jest to trzeci kadłub jaki zbudowałem i wydaje mi się że jak na moje umiejętności to był on trudny. Autor założył łączenie oklein na wręgach, bez sklejek. Tam gdzie trafiłem na wręgi to tak zrobiłem, w innych miejscach pomagałem sobie kalką techniczną. Wyszło jak wyszło choć tragedii nie ma. Niestety zdjęć spodu kadłuba już nie mam, dzięki zdechłej karcie pamięci w telefonie. Jako że model wg. tradycji stepowych jest już nabity na dwa pale, tychże zdjęć od dołu nie będzie. Oto i ów wcześniej wspomniany kadłub w kilku fazach budowy:



Jeżeli nie przypatrywać się z bliska i zbyt długo to śruby nawet się udały:



Następnie zbudowałem wieżyczkę i osadziłem w kadłubie. Niestety tutaj coś mi uciekło i z boku wieżyczki musiałem podmalować białe pole, które miało być zasłonięte przez kadłub. Minus dla autora bo w przeciwieństwie do okleiny wieży, na innych częściach miejsca przyklejenia są zaznaczone delikatną białą linią a nie ogromnym, białym polem.



Klatki schodova:



Podstawy pod działa:



Choć małe są szanse że ktoś doczyta do końca tego odcinka to muszę tutaj wstawić pytanie do znawców tego okresu: na jaki kolor malować lufy dział? Z góry dziękuję za podpowiedź. Z dołu natomiast dziękuję za poświęcenie cennego czasu, w pracy lub na tronie rodzinnym, na czytanie moich wypocin. Pozdrawiam i do następnego.

--

Post zmieniony (26-05-20 14:28)

 
05-03-18 16:36  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy temat wybrałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-03-18 16:41  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Seweryn F.   

No wreszcie jakiś prawdziwy okręt! Bo ostatnio to tylko tutaj jakieś pierwszo i drugowojenne brzydactwa. A to, proszę ja Pana, jest klasyka :) Druga połowa XIX wieku to najpiekniejsze konstrukcje.
Masz to jak w banku, że będę z niecierpliwością wyczekiwał kolejnych aktualizacji.
Pozdrawiam i gratuluję wyboru tematu :D

 
05-03-18 17:03  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No fajny. Podglądaczem będę, W następnej odsłonie daj zdjęcie jakiego planiku tego okrętu
Pzdr

 
05-03-18 17:35  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Seweryn F.   

Ten okręt jest po prostu piękny. Na bazie doświadczeń zdobytych podczas budowy tych jednostek (Sachsen, Bayern, Baden i Wurttemberg) stocznia Vulcan wykonała w 1882 i 84 roku dwa pancerniki dla floty Beijingu. Zresztą te chińskie ironclady są wyraźnie podobne do Sachsen. W owym czasie to były najnowocześniejsze i najsilniej uzbrojone okręty.

Post zmieniony (05-03-18 23:03)

 
05-03-18 17:46  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

O, jaki fajny temat. Poszycie wyszło Ci ładnie i jest rzeczywiście trudne. Jest mi to o tyle łatwo ocenić, że też zacząłem ten model, ale po zrobieniu kadłuba i kilku czarnych detali, Sachsen zaczął się sezonować w piwnicy:) (jego czarna czerń zbyt mnie na razie przygnębiła, a żółty nie dość go rozjaśnił).

Bardzo ładnie okleiłeś burtę na rufie - to wymagający kawałek i poszło Ci świetnie.

Co do koloru luf - ekspertem nie jestem, ale raczej chyba czarne (niestety:)).

Powodzenia!

Post zmieniony (05-03-18 18:15)

 
05-03-18 17:53  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To ten?
http://www.graptolite.net/Facta_Nautica/Sachsen.html

A tu macie wgląd od Kaśki, swoją drogą, ciekawe, co u niej...
http://madhamsters.blogspot.com/2017/03/inbox-dom-bumagi-panzerkorvette-sachsen.html

--

Post zmieniony (05-03-18 17:57)

 
05-03-18 18:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cieszę się Reniu, że zdecydowałeś się na relację ;) Początek bardzo ładny, na pewno będę tu zaglądał.

Pozdrawiam

--

 
05-03-18 19:12  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękny brzydal, wręcz cudowny w swojej szpetocie:-)
W sam raz do wykonania przez GEKOna:-)
Renia - ogromnie się cieszę, że nadajesz w relacji, tak trzymać:-)
Wszystko czytam, od początku do końca, więc niech Cię ręka boska broni, by wstawiać tylko zdjęcia ze szczątkowym opisem:-)
Jest elegancko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-03-18 19:13  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A jednak zmieniłeś zdanie co do relacji :) Kadłub, faktycznie do łatwych nie należy, ale bardzo ładnie sobie z nim poradziłeś, a to gwarantuje ciekawy ciąg dalszy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-03-18 20:44  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Nareszcie! Długo musiałem czekać, aż w końcu go pokażesz, ale warto było.
Co do luf, to na większości rysunków są czarne, ale na znanych mi zdjęciach jednostek tego typu kolorem nie odbiegają specjalnie od kadłuba (mówię o tych, na których kadłuby są jasne). Na zdjęciu bliźniaczego Badena (z czarnym kadłubem) wyglądają na ciemne, więc można założyć, że były malowane na kolor kadłuba ;-)
Co do chińskich pancerników typu Dingyuan, to faktycznie były one rozwinięciem typu Sachsen.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
05-03-18 21:40  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję bardzo za miłe słowa i zainteresowanie. Oczekiwałem że większość ludzi ucieknie z horrorowym krzykiem gdy zobaczą tego potwora na macie.

Vansen, Kaśka nie pokazała że do tego modelu była poważna errata. Kolory dna były odwrócone. Miało być bordowe dno i brązowe miejsca zaznaczenia gdzie przykleić podłużne pasy i te kolory zostały odwrócone. Do tego kotwica została wydrukowana w większej skali, errata ma już dobre rozmiary.

Działa w wycinance są czarne ale pytam o ten kolor gdyż być może to nie jest taki zwykły czarny tylko gunmetal. W wyglądzie to robi ogromną różnicę. Czytałem że stopy wykorzystywane do broni, w tym kolorze, były używane już w drugie połowie XVII wieku. Niestety nie wiem jako to było z artylerią :/

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
05-03-18 22:24  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Tobie pasowałby USS Maine ;) Wiekowo komplet z Sachsen.
Ciekawą ma architekturę, będę tu zaglądał.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
06-03-18 08:58  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Może tak https://pl.wikipedia.org/wiki/Armata#/media/File:Kwidzyn_castle_cannons.jpg. a może tak bardziej z połyskiem http://joemonster.org/art/29834, https://pl.wikipedia.org/wiki/Artyleria_okr%C4%99towa#/media/File:Casemate_USS_North_Dakota_LOC_09527u.jpg, a może tak jak w tym modelu
http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=12&t=40692&start=0
Jak widać działa miały różne rodzaje wykończenia powierzchni.

 
06-03-18 11:41  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Halogenie, wielkie dzięki za te linki. Nie znałem forum z ostatniego linka, widzę tam też Sachsena i jego działa są raczej pociągnięte gunmetalem niż zwykłym czarnym. W swoim też tak zrobię bo wygląda to bardzo fajnie.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
07-03-18 12:03  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No z tym gunmetalem może być różnie ze względu na spore ziarno - zobacz 3 zdjęcie - faktura lufy malowanej czarną farbą wygląda według mnie lepiej - jest gładsza, ale zależy czym będziesz malował i którym gunmetalem ?
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=9242

 
13-11-18 22:43  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Wykopuję z czeluści żeby dodać małą aktualizację. Niewiele ale zawsze coś. Pierwszy komin gotowy, kolejne w toku.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
13-11-18 23:09  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kolor retuszu genialny:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-11-18 10:11  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Komin jak i dotychczasowe dokonania - SUPER !
Powodzenia w budowie !

 
14-11-18 11:59  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

;))

Panie Komendancie, czy zastosował Pan trik nr 5689 i wydrukował elementy komina na kolorowem kartonie, zwanem tu "barwionką" ?

Tak abo siak, efekt b.ładny i sterylny.

:))

 
14-11-18 12:15  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję za dobre słowa. Nie, nie drukowałem na barwionce. Widać to na drugim zdjęciu gdzie widoczna jest połowa zaznaczenia miejsca na uchwyt rurki. Teraz jak na to patrzę to dochodzę do wniosku że muszę to zamalować. Niestety zaznaczenia się nie zgrywają i uchwyt nie zakrywa tych czarnych linii.

Co do kolorów to długo, długo mieszałem i eksperymentowałem ale jak widać opłacało się. Trafiłem dość dobrze. Tutaj kolejna nauka. Kolor retuszu do kartonu jest o wiele jaśniejszy od koloru retuszu igły lekarskiej. Na zdjęciach widać różnicę odcieni, w realu już nie tak bardzo.

Dziękuję za oglądanie i czytanie moich wypocin :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
14-11-18 15:38  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Sachsen był pięknym w swej brzydocie okrętem, ale takie są właśnie najładniejsze. Kibicuję

 
19-01-19 12:54  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam po długiej przerwie. Wena wróciła i w efekcie udało się skończyć kominy. Efekty poniżej.
Mam nadzieję że weny starczy na nawiewniki bo jest ich kilka :-)



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-01-19 13:29  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Wow :-), ekstra to wygląda. Okręcik piękny i wykonanie też. Kibicuję.

pozdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
19-01-19 14:24  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

SUPER !

 
19-01-19 17:08  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Brawa dla weny - duś ją do oporu, bo dobrze idzie robota:-)
Ciekawy brzydal powstaje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-11-19 19:33  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam Szanowne Grono po długiej przerwie. Z powodów osobistych wiosna i lato minęły bez postępów modelarskich. Na szczęście jesień w pełni i w końcu jest czas posiedzieć przy biurku. Na razie postępów niewiele ale wystarczająco żeby już widzieć piękno tej szkarady. Maszt na razie na sucho.



W trakcie składania znajduję dużo drobiazgów które są może lekko irytujące ale nie psują przyjemności z klejenia. N.p. brakujące oznaczenia pod słupki relingów, zbyt duże białe zaznaczenia przyklejenia elementów itp. W sumie nic wielkiego ale trzeba wszystko sprawdzać dwa razy. Dały mi trochę we znaki elementy z listków których to sklejanie będę musiał jeszcze potrenować. Tak poza tym model bardzo fajny.

Mam nadzieję że życie pozwoli i nie trzeba będzie tak długo czekać na kolejną aktualizację :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
11-11-19 22:15  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Autora modelu nie znam, ale sam model chętnie bym pooglądał w Aleksandrowie ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
24-11-19 22:30  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Pierwsze koty za relingi. Pierwszy raz robię reling w pełni miedziany, wcześniej używałem drutu mosiężnego. Bardzo ciężko to idzie i nie jestem zadowolony z efektu. Patrząc na to jak wiele słupków połamałem po drugiej stronie tego pomostu, zgaduje że dokończenie drugiej strony będzie trwało dłużej i na pewno będzie okraszone pełnym wachlarzem wyrażeń z ciemnej strony słownika.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
24-11-19 23:17  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jeśli to drut 0,1, to nawet mucha swoim ciężarem go powygina ;)
Przy takich kształtach poprzeczek dobrze kształtować je najpierw na szablonie.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
25-11-19 09:48  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Tomku, przepraszam, miałem doprecyzować. Nie o wyginanie drutu chodzi ale o fakt że z tym drutem miedzianym coś jest nie tak bo klej nie chce na nim zasychać. Podejrzewam że jest pokryty czymś czego nie usuął ani papier ścierny ani alkohol. Słupki nie trzymają się pokładu a przyklejanie poprzeczek zabiera bardzo długo ze względu na to że klej długo jest płynny, potem się żeluje a dopiero po dłuższym czasie wysycha. Im więcej czasu moje trzęsące się łapy czegoś dotykają, tym większa szansa że coś się odłamie, odpadnie itp. Dodam jeszcze że model jest kaponowany tą samą metodą i tym samym środkiem co ostatni, wykorzystuję ten sam klej (nowa tubka) który to wypróbowałem na mosiężnym drucie i wszystko jest z nim ok. Gdy skończę ten pomost, wracam do drutu mosiężnego. Reszta relingów jest w miarę prosta więc nie będzie problemu.

Dziękuję wszystkim za czytanie moich wypocin i za uwagi. Fajnie że ktoś tu jeszcze zagląda pomimo długiego zastoju :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
25-11-19 11:39  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Druty miedziane są powlekane jakimś lakierem. Ja , robiąc oczka do naciągów w samolotach, opalam drut nad płomieniem ( widać, jak powłoka się wypala.). Po opaleniu drut można przeciągnąć przez drobnoziarnisty papier ścierny - wtedy wydobędzie się miedziany połyski. Tylko potem, na modelu trzeba będzie je od nowa pomalować, by nie śniedziały...
A model bardzo fajny!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-11-19 12:33  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Co do drutu miedzianego, to jako elektryk dorzucę kilka słów.

Drut nawojowy, stosowany w uzwojeniach transformatorów i silników jest pokryty lakierem elektroizolacyjnym, po to aby pomiędzy zwojami nie dochodziło do zwarć. Tak jak napisał MARIUSZ, lakier ten można opalić, chociażby nad palnikiem kuchenki gazowej. Po opaleniu na drucie pozostanie czarny nalot ze spalonego lakieru, łatwy do usunięcia mechanicznie, nawet po przeciągnięciu przez chusteczkę higieniczną. Drugim jednak efektem opalania jest warstwa tlenków (również czarna) pokrywająca powierzchnię miedzi i znacznie trudniejsza do usunięcia. Można ją usunąć delikatnie papierem ściernym, lecz tak pozbędziemy się również cienkiej warstwy "zdrowej" miedzi.
Wspomniane tlenki rozpuszczają się jednak w alkoholu, więc opalony drut wystarczy kilkukrotnie przeciągnąć przez chusteczkę higieniczną nasączoną denaturatem.
Zamiast drutu nawojowego można wykorzystać druty z przewodów typu linka. Te nie są powlekane.


Powodzenia przy modelu!

 
25-11-19 19:25  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

El Comandante zasmucę cię , zaglądam tu , a nawet czytam Twoje wypociny .
W pt przybądź do mordowni , aby kurzu nie zbierał już zacny model .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
02-02-20 13:22  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Mały postęp w budowie. Relingi na wysepce (czy jak to się zwie) skończone ale niestety daleko im do perfekcji. Połamałem i poprawiałem je tyle razy że przestałem liczyć. Relingi i elementy na podniesionej części dziobu gotowe. Teraz skaczę pomiędzy masztem i wykończeniem dziobu.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
02-02-20 21:38  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Jak dla mnie te relingi na pomoscie na tych wszystkich lukach rewelka.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
02-02-20 23:35  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Coraz częściej we wszelkiej maści relacjach można przeczytać, że coś się nie udało, coś jest badziewne, co najwyżej średnie, nie wyszło tak, jak trzeba... Potem wszyscy oglądający analizują przez długie minuty zdjęcia i zaklepują wizyty u okulisty, bo za nic w świecie nie są w stanie wskazać tych podobno widocznych z daleka mankamentów:-)
Żeby nie było - sam jestem tego najlepszym przykładem:-)
Ciekawe, czy wyolbrzymianie naszych "porażek" podczas budowy modelu to dążenie do doskonałości, czy uszkodzenie mózgu, będące efektem wdychania oparów różnych chemicznych substancji?:-)

Na zdjęciach widzę ładne, proste, równe relingi. Jest dobrze. A jeszcze lepiej byłoby widzieć aktualizację częściej:-)

Przygadał kocioł garnkowi:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-02-20 23:59  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Super temat w super wykonaniu. Dobrze by wyglądał stojąc obok Duilio. A co do uszkodzenia mózgu,o którym pisz StuG to na pewno opcja druga. Butapren, cyjanoakryl , hermol i tym podobne oficjalnie są szkodliwe. Arkusze z wręgami okrętów czy czołgów są duże a i nie jeden okręt lub czołg się skleiło, czyż nie ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-02-20 09:06  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

W moim przypadku były to opary hermolu i widać że zmieniłem zbyt późno na introligatorski. Chyba chodzi o to że człowiek klei już wiele lat i oczekuje że z każdym modelem będzie lepiej :) Tak czy owak, bawię się dobrze pomimo narzekania. Dziękuję za wszystkie uwagi i dbanie o zdrowie psychiczne ogółu :) Do zobaczenia w kolejnej aktualizacji.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-20 10:50  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bardzo podoba mi się Twoja praca.
A sam okręt w sobie bardzo ciekawy. Prosiłbym o częstsze aktualizacje :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
03-02-20 11:12  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się bardzo i model z tej epoki,oczywiście wykonanie miodzio,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-02-20 14:09  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kolejna drobna aktualizacja, tym razem przymiarka dział. Dziwnie wyglądają na zdjęciu ale w rzeczywistości nie wyglądają jak oblepione plasteliną ani błyszczące. Znalazłem kilka drobnych błędów które spowodowały że podstawy dział nie chciały się zmieścić w wieżyczce. Po małych przeróbkach i retuszu, udało mi się je wcisnąć na miejsce.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-02-20 10:31  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Bardzo efektowne dziwadło zaczyna powstawać. I choć jeszcze "trochę" pracy jest, to już zapowiada się model, który wyrwie z paru elementów garderoby, może nawet naraz:).
Na zdjęciach w ogóle nie widać, aby coś szło ciężko. Relingi wyglądają super (a ich kształty są tu naprawdę pojechane), fajki ok, działa eleganckie.
Ładnie idzie.

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
20-02-20 15:43  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Powoli do przodu. Działa dziobowe gotowe, dźwig/szyna (?) do ładowania dział na miejscu. Ustawiłem wózki dział na środku podestów ale niestety jest to błąd. Dopiero jakiś czas po przyklejeniu, zauważyłem na planach że miały być usytuowane bliżej przodu, nie w połowie. Raczej to nie wpłynie na efekt końcowy no ale osobiście trochę jestem rozczarowany swoim pośpiechem :/



Teraz próbuję ratować kominy które to skleiłem nie do końca poprawnie, jeżeli wszystko się uda to następna aktualizacja będzie wkrótce, z kominami na miejscu. Jeżeli nie to trzeba będzie pokombinować z zapasem koloru albo poświęcić drugą wycinankę.

Post zmieniony (21-02-20 09:55)

 
21-02-20 09:52  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękne detale!
Ale przyjemność z oglądania psuje coraz bardziej wkurzający hosting, z którego korzystasz ( postimage?). Obrzydliwe reklamy środków na pasożyty , a dzisiaj przeskoczyli samych siebie - po zamknięciu zdjęcia uruchamia się lawina reklam i trzeba wszystko pozamykać, choć reklamy wcześniej wywalają już z konradusa...
Na moim domowym komputerze program antywirusowy włącza alarm jak wchodzę na ten hosting...
Miłego dnia! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-02-20 10:02  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Mariuszu, dziękuję za dobre słowo.

W czasie gdy pisałeś swojego posta zmieniałem linki do zdjęć. Zdjęcia w ostatnim wpisie są teraz podlinkowane do galerii sąsiedniego forum. PostImg do niedawna był sensowną opcją ale widzę że idą drogą ImgBucketa czy jak mu tam było. Chyba wykupię jakiś własny tani hosting bo mam dość przenoszenia zdjęć.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
21-02-20 14:41  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mój drogi!
Ja wykupiłem abonament w fotosiku za 50 PLN na rok i mam spokój. Nie , abym coś reklamował... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-03-20 12:35  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kolejna mała akutalizacja, udało mi się przymocować kominy z naciągami. Trochę się obawiałem tej plątaniny, pracy z nitką 0,04 i (słusznie) uszkodzenia czegoś w trakcie. Uszkodziłem reling na dziobie i złamałem słupek na nadbudówce więc tragedii nie ma :) Jednej rzeczy której nie zrobiłem przed przyklejeniem kominów, to że nie sprawdziłem czy nie trzeba podszlifować podstaw żeby je wypoziomować. Nie są więc idealnie ustawione ale w tłumie jakoś ujdzie.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
21-03-20 13:12  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Cementownia stoi i to się liczy!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
22-03-20 13:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z wielką przyjemnością oglądam relacje tak świetnie wykonywanych modeli.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024