FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-09-18 12:28  [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że dostępny jest model pancernika HMS Malaya także w skali 1:200. 





Cena modelu: 140 zł. 

Tak jak w 1:300, jest to model trudny, może trochę łatwiejszy z powodu większych części. Ale nadal pozostaje zakręcona konstrukcja bąbli przeciwtorpedowych i kazamat. No i spora ilość części, jak to na pancernik.

Do modelu dostępne są lufy i dodatki laserowe. Pokład grawerowany i blaszka będzie dostepna w późniejszym terminie.

Gotowy model składa się z 32 arkuszy B4, 18 arkuszy B4 z opisem i rysunkami. Poniżej podgląd zawartości, nie mam skanera B4, więc zdjęcia robione aparatem. 



 





Instrukcja jest podobna do tej w 1:300, tu daję podgląd z poprzedniego modelu (praktycznie różni sie tylko innym rozkladem tekstu):

 

 

 



--

Post zmieniony (19-09-18 12:10)

 
06-09-18 12:30  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo. Bardzo fajne . Wygląda mocno obiecująco.Teraz tylko wybrać skalę i mieć :-)
pzdr

 
06-09-18 12:47  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super! Fajna łaciata łajba, ;)

 
06-09-18 14:05  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mam pytanie: gdzie są dalocelowniki pom-pomów, szczególnie tych po bokach kominów, jakoś na zdjęciu surówki nie mogę tego znaleźć?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-09-18 14:18  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie jestem pewien, czy chodzi ci o te stanowiska, ale jeżeli o te dwa po bokach w górnej części nadbudówki, to wydaje się, że w okresie na który jest odtworzony model, były puste

https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205149835

--
wydawca przez małe "w"

 
06-09-18 14:48  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chodzi o te z radarem MK IV

http://ontheslipway.com/?m=201110

Nie wiem, które miał Malaya,

czy może Mk I lub MK II

http://ontheslipway.com/?cat=7

Ale raczej dziwne jest to, że pom-pomy nie miały żadnego dalocelownika zamontowanego gdzieś blisko na cylindrycznej platformie. Bo przecież nie mogła obsługa strzelać tak "na ślepo" lub "na muszkę".

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-09-18 15:06  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No właśnie te stanowiska pokazane są na planach jako pom-pom radar. Ale zdjęcia pokazują, że były puste. Nigdzie nie znalazłem gdzie mogłyby być poza tym miejscem, więc ich nie dodałem. Mam za mało informacji, niestety...

--
wydawca przez małe "w"

 
06-09-18 15:11  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale widzisz, ze na powyższej stronie modelarz na zdjęciach Hooda na powiekszeniach jakoś znalazł te urządzenia (MK I/II) wciśnięte gdzieś na pomoście wieży dowodzenia. Teoretycznie każdy zestaw pom-pomów powinien mieć gdzieś w pobliżu dalocelownik. A co z zestawami rufowymi? Też nie mają żadnych dalocelowników?

Poza tym, czy mógłbyś dać zbliżenie na wierzchołek masztu dziobowego, gdzie nad radarem 281 powinna być chyba antena 243 IFF identyfikacji swój-obcy?
--

Post zmieniony (06-09-18 16:02)

 
06-09-18 16:30  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Na tej stronie modelarz znalzł to na zdjęciach HMS Hood. Natomaist ja nie znalazłem tego na zdjęciach HMS Malaya. HMS Malaya to nie jest to samo co HMS Hood jakby co.

Jakaś antena jest widoczna nad radarem 281, nie mam infomacji, że była to 243 IFF. Odtworzona na podstawie zdjęć (gdzieś widać, że były to ramiona radaru na krzyż) i do możliwości skali:

http://www.fantom-model.pl/grafika/artykuly/FantomModel_Malaya_14.jpg

Antena swój-obcy jest na przykład na maszcie tylnym w Anatomy of the Ship Warspite...

--

Post zmieniony (06-09-18 16:33)

 
06-09-18 17:55  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale pom-pomy nie mogą być bez dalocelowników, i strzelać tak sobie na oko, bez względu na to jaki jest okręt, a ponadto w Ensign pisze, że dziobowe pom-pomy Malai miały dalocelowniki na platformie kompasowej, a rufowe: na nadbudówce rufowej. Co do identyfikacji 243 IFF to jest ta antena wrysowana w Ensigh z Malaya, 1943 na rozkładówce nad dziobowym radarem 281. Jak znajdę zdjęcie Malai z tymi rzeczami 1943 i później to wstawię.

Następna sprawa: czy dobrze naliczyłem patrząc na zdjęcia surówki: zrobiłeś 16 pojedynczych Oerlikonów, tymczasem wg stanu na 1943 powinno ich być 37 (wrzesień 1943)? Gdzie pozostałe 21 sztuk? Od 1942 do września 1943 było ich 17. Oraz tak na marginesie, nie wiem, czy dalocelowniki pom-pomów nie mogły być czasem adaptowane do Oerikonów, podobnie jak w US Navy: dalocelowniki Boforsów dla Oerlikonów. Przecież taka liczba lekkiej artylerii plot aż prosi się by nie strzelać na oślep.

Edit: OK, model jest na styczeń 1943, czyli jest OK, 17 sztuk Oerlikonów.

--

Post zmieniony (06-09-18 18:26)

 
06-09-18 18:45  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

ANSWER weź przykład . Można? Można.

--
Vivat czołgusie!

 
06-09-18 20:20  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Na Malaya była 240 IFF i to jest to co pokazałem. Odwzorowane na ile się da w 1:300. Wg. Robert/Raven...

Oerlikonów jest 17 sztuk, tyle ile być powinno w I połowie 1943. W drugiej połowie roku okręt stał "przy beczce" i ten okres nie jest już interesujący.

Dalocelowniki pom-pom zarz sprawdzę..

Svenie, koniecznie chcesz mi udowodnić, że się nie znam...

--
wydawca przez małe "w"

 
06-09-18 20:26  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dobrze, że dla znakomitej większości takie szczegóły nie mają praktycznie żadnego znaczenia. W tym dla mnie. I zasadniczo, świetnie się z tym czuję;)

 
06-09-18 20:39  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie o to mi chodzi, piszę o takich rzeczach tylko i wyłącznie dlatego ponieważ sam te elementy wyszukiwałem ostatnio w Kolosie. Dalocelownik pom-pomów MK iV szczególnie mnie zainteresował w Malai dlatego bo jest tak skomplikowany i chciałem zobaczyć jak go zrobiłeś, a sam nie mam pojęcia jak to zrobić u siebie w Kolosie. Poza tym antenę identyfikacji IFF 243 też robiłem ostatnio na maszcie w Kolosie. Co prawda była zamontowana nad radarem 279, a w Malai jest radar 281, ale też byłem ciekaw jaki typ tego urządzenia wykonałeś. Identyfikacja IFF musi być, jest to zresztą bardzo ciekawa sprawa nie tylko w przypadku okrętów brytyjskich.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-09-18 20:52  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Antenę 240 IFF razem z radarem 281 masz w Raven, Roberts "British Battleships of World War Two", strona 387. Jak chcesz mogę podesłać na priv. Wielkich cudów w projektowaniu tam nie może być, połączone druciki, właściwie niewykonywalne w 1:300, w 1:200 też wyższy stopień wtajemniczenia w użycie superglue..

Dalocelowniki jakieś wykonywałem, z tym, że na planach są zaznaczone raczej te wcześniejsze Mk I lub II. Jeżeli były Mk IV, to tego nie robiłem, nie miałem informacji, że takie były. Muszę sprawdzić na planach co było na jakim miejscu...

Miejsce dalocelowników na nadbudówce rufowej jest mi kompletnie nieznane.

--
wydawca przez małe "w"

 
06-09-18 20:58  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Sven, a później to już nie mogłeś się obudzić, przecież relacja z projektowania była prowadzona na bieżąco, czemu wtedy swoich uwag nie przedstawiłeś???

ps. Szacunek dla wydawcy, za prezentację, jak zdążę uzbierać wystarczającą ilość butelek do końca roku to zakupię, z samego szacunku, mimo że obiekt mnie średnio interesuje.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-09-18 21:51  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Armand 

 

Wspaniała wiadomość :)

--
Jedzie rycar

 
06-09-18 22:26  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Sven, rzeczywiście dałbyś spokój, obudziłeś się teraz czy co ?
Zaraz zaczniesz nity liczyć....
Pzdr

 
06-09-18 22:44  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dlatego teraz na to zwróciłem uwagę ponieważ budując Kolosa od pewnego czasu studiuję te wszystkie brytyjskie wynalazki i niejako dlatego automatycznie je wychwytuję. Dziwne te brytyjskie konstrukcje, podobnie jak jeżdżenie lewą stroną, itp. Trudno jest mi się przestawić z konstrukcji amerykańskich, do których jest znacznie więcej materiałów niż RN. A wracając do pom-pomów, które Malaya ma wersję prawidłową, czyli 8-lufową (bo była też 4 lufowa, itd) dziwne wydało mi się szukajac tego dalocelownika do którego mam zagwozdkę jak wykonać ten zbiór skrzynek na stelażu ze splotem kabli i anteną na wierzchu, że strzelcy nie mają żadnego systemu kierowania ognia. Więc jak tu strzelać do samolotów? Generalnie wyposażenie radarowe i elektronika to bardzo ciekawy temat, słabo rozpoznany w anatomiach, trzeba samemu kombinować gdy skleja się modele, szczególnie te od podstaw co było by wzbogacić całoścć w te wszystkie detale których jest cała masa w oryginałach.

No dobra, teraz napiszę taką mini recenzję Malai. Chyba jest rzadkością jak tu widać, że została sklejona surówka modelu okrętu ze 100% części. Jest ważne by wykonać wszystkie detale, sprawdzić na modelu czy się mieszczą, nie kolidują ze sobą, współgrają i pasują. Gdy tego nie ma mamy całą masę niespodzianek próbując umieścić jakiś mały element który nie wchodzi bo nie ma miejsca by go przykleić, bo na etapie sprawdzenia projektu teoretycznego nie sprawdzono w praktyce teorii z komputera. I tutaj duża pochwała.

Dobrze, ze Malaya miała pojedyncze zestawy Oerlikonów, bo gdyby doszły stanowiska podwójne i poczwórne to byłby kłopot. Ogólnie Malaya artylerię plot miała bardzo słabą, kiepską i mało wydają, dlatego na wielu okrętach brytyjskich dość szybko zastępowane kiepskie pom-pomy i nieefektywne Oerlikony Boforsami, ale to pod koniec wojny i głównie na Pacyfiku, Oerlikony wymagały częstej zmiany magazynków dlatego prowadzenie ognia było słabe.

--

Post zmieniony (06-09-18 22:46)

 
07-09-18 09:07  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Co do systemów kierowania ogniem pom-pom-ów: na planach na compass bridge (zostawię angielską nazwę aby nie silić się na tłumaczenie), jest zaznaczona masa stanowisk, ale opisana jako lookout sight, star shell B.A.D.O. sight, searchlight sight, target bearing indicator itd. Zapewne część z tych stanowsik została zmienione na systemy kierowania ogniem p-lot. Dla ludzi w tamtych czasach pewnie było jasne co i gdzie ma być, mieli dostęp do dalszej dokumentacji. Ja jedno z tych stanowisk przedstawiłem jako Aerial Defence Control, bardziej z zasady, że coś tam musiało być, a nie że mam ścisłe informacje. Ten Denece Control odtworzyłem na podstawie strony:

http://ontheslipway.com/?p=587

Na planach są zaznaczone stanowiska "Mark IV pom-pom director", ale na zdjęciach widać że są one puste. To te 2 na podwyższeniach po bokach górnej częsci mostku. Przypuszczam, że nie umieszczono tam tych radarów z powodów braków sprzetowych. Malaya w 1943 była okrętem prawie 30-letnim, pewnie była na 2 lub 3 priorytecie do uzupełnień..

Nie mam pojęcia gdzie radary pom-pom-ów były na nadbudówce rufowej. Pasowałoby, aby były na tym podwyższeniu przy maszacie rufowym, ale na zdjęciach widać tak jakby nic tam nie było.

--
wydawca przez małe "w"

 
07-09-18 15:08  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hej
Śliczny okręt. Czyli laserowy szkielet też będzie ? Czy HMS Repulse też będzie w 1:200?
Pozdr

--
Modelarz okrętowiec

 
07-09-18 15:53  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Elementy laserowe wrzuciłem już do oferty. Paczka dojdzie do mnie w poniedziałek-wtorek, wtedy też mogę wysyłać ewentualne zamówienia.

HMS Repulse w 1:200 na razie nie planuje. Może kiedyś, ale w tej chwili nie mam żadnego konkretnego terminu.

Pozdrawiam

--
wydawca przez małe "w"

 
07-09-18 17:02  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Tuger76 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ok. Dzięki za info. Czy w trójmieście można podjechać porostu i sobie od Ciebie kupić. ?

Post zmieniony (07-09-18 17:02)

 
07-09-18 17:04  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Paweł63   

Szkoda , Repulse w dwusetce to byłby rarytas.

 
07-09-18 18:33  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Znawcą nie jestem, ale projekt robi na mnie wielkie wrażenie.
Pięknie wyglądają arkusze na zdjęciach.

--

 
07-09-18 19:41  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


>> Czy w trójmieście można podjechać porostu

Tak, można. Jeżeli chcesz to napisz na maila aby ustalić szczegóły.

--
wydawca przez małe "w"

 
07-09-18 20:30  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fantom, mógłbyś wrzucić zdjęcia detali laserowych jak już je dostaniesz?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-09-18 22:55  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Fantom Model: czy będzie stoisko wydawnictwa w Przeciszowie? Jeżeli nie to czy byłaby możliwość odbioru zamówienia w Przeciszowie?

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
10-09-18 09:04  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


El Comandante - do Przeciszowa jadę raczej towarzysko, ale jak chcesz, możemy umówić się gdzieś na przeglądanie modelu. Czy kupisz zdecydujesz na miejscu.

Poza tym Malaya powinna być dostępna na stoisku WAK-u.

--
wydawca przez małe "w"

 
12-09-18 09:52  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Lasery dotarły wcoraj.

Spychacz, oto podgląd detali:

http://www.fantom-model.pl/grafika/sklep/07MDetLas.jpg

--
wydawca przez małe "w"

 
12-09-18 16:07  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może jeszcze laserki w 300 ,ciekaw jestem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-09-18 18:27  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Fantom. Czy blacha będzie miała te same elementy?
Czy przewidujesz wzorem GPM-u tzw. mały i duży komplet w promocyjnej cenie?

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (12-09-18 18:32)

 
19-09-18 12:10  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, zajęty byłem wyjazdem do Przeciszowa i przygotowywaniem zestawów.

Lufy i lasery są już w komplecie. Blaszka jeszcze się robi.

marek1, oto podgląd detali w 1:300:
http://www.fantom-model.pl/grafika/sklep/06MDetLas.jpg
ogólnie są to te same elementy co w 1:200, z tym, że te dla 2-setki są jakby bardziej delikatne. Minimalna szerokość wypalania jest 0,4 mm dla obydwu zestawów, ale ponieważ te z 1:200 są większe, więc sprawiają wrażenie cieńszych.

Spychacz, przy wiekszym zamówieniu mogę dać rabat powiedzmy 15%. Tyle, bo dodatki są od zewnętrznych dostawców i sam mam niewiele większą prowizję.

--
wydawca przez małe "w"

 
19-09-18 12:40  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Nabyłem ten model w Przeciszowie. Jak dla mnie rewelacja pod względem opracowania graficznego jak i jakości druku.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-09-18 14:13  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fantom, rozumiem. Dzięki za info. Poczekam na blaszkę i wtedy zamówię.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (19-09-18 14:14)

 
19-09-18 20:35  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie mogłem sobie odmówić zakupu Malai w Przeciszowie, choć nie wiem kiedy ją skleję. Świetny temat, opracowanie i grafika.

 
07-11-18 10:40  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam

Wczoraj dotarły do mnie blaszki:

http://www.fantom-model.pl/grafika/sklep/07MDetFot.jpg

Komplet składa się z dwóch blaszek, 1/2 i 1/4 A4, w sumie 3/4 A4. Materiał to brąz, grubość 0,2 mm

Jest też dostępny pokład grawerowany:

http://www.fantom-model.pl/grafika/sklep/07Mpoklad.jpg

Ponieważ pokład musi mieć ograniczoną grubość z powodu nawisu nad kazamatami, zostało to rozwiązane w ten sposób, ze brzegi "niedrewaniane" należy wyciąć z oryginalnego pokładu, nakleić na załączone do kompletu papierowe elementy i przykleić OBOK pokładu grawerowanego. Całość należy nakleić na oryginalne elementy 1-3 z wycinanki. Opis może jest dość skomplikowany, ale powinno to być jasne podczas analizy modelu.

--
wydawca przez małe "w"

 
07-11-18 11:20  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeszcze w kwestii tych nieszczęsnych dalocelowników pom-pomów. U Campbella wyczytałem, że były tak kiepskie i nieefektywne, że rezygnowano z nich by lepiej zaoszczędzić miejsca na zamontowanie Oerlikonów.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024