FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
25-11-05 21:31  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
g_force   

Mam nadzieję, że pliki które przesłałem Fleszowi :) pomogą. Również liczę na model! Do dyspozycji jeszcze zdjęcia silnika PZInż Junior. Jeżeli jeszcze coś zdobędę to udostępnię. Pozdrawiam!

 
26-11-05 02:34  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Fakt faktem że MM jeśli chodzi o detale pozostawiał wiele do życzenia ale....no własnie ale...Dzięki temu wielu modelarzy uczyło sie rzemiosłą:-) w wielku lat 10-12 :-) i nie stresowałos ie tak jak ja teraz patrząc na model który ma 4000 części i do tego wieli wielkosci ziarnka maku:-).Po za tym małą ilośc detali powodowała ze zaczynaliśmy szukać materiałó, kombinowac coby tu dodać..i to też element edukacyjny.A przy okazji prawda jest ze MM wydał wiele ciekawych pozycji których jak na razie nie ma w innych wydawnictwach i takie perwłki jak cała seria RWD są dla mnei do dziś cenne.Mając dostęp do źródeł w postaci internetu można szlaeć do woli.Model jest super.Wiele lat temu kiedy kleiłem co popadło ( kolejne numery MM) biorąc pod uwagę ze w MM pzreważało lotnictwo uzbierałem całkiem pokaźną kolekcję samolotów (coś ok 40szt)Niestety zawieruchy życiowe spowodowały że prawie nic nie ocalało tym bardziej z ciekawoscią spoglądam na te stare modeli i łza się w oku kręci...

 
28-11-05 09:07  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
Flesz   

Ogromne podziękowania dla g_force za udostępnienie zdjęć samolotu i silnika PZInż Junior.
Niestety zdjęcia uwidoczniły moje błędy przedniej części kadłuba oraz oblachowania silnika, toteż muszę te części przeprojektować. Mam jeszcze problem z uchwyceniem kształtu przedniej (obłej) części nosa samolotu (zastanawiam się czy przodu nie zrobić jak w MM). Może ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.
Flesz

--

 
28-11-05 09:54  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
Nikolai 



 - 1

Good model!!!

I was build them in 1985! :-)))))

 
30-11-05 09:10  Re: [Galeria] RWD-8 PWS z MM 9/1983
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Zgadzam się z tym co powiedział Jakub i podpisuję się pod jego słowami obiema rękami. Ja tymczasem przykleiłem w swoim RWD-8 linki napędu sterów wysokości i kierunku, jeszcze parę detali i skończyłem model. Choć dzień był jesienny i ponury, dawał mało światła, to jednak chwyciłem jeszcze aparat fotograficzny i ..... mój RWD-8 wystartował !




Pozdrawiam wszystkich,
Zdzisław

Post zmieniony (06-11-18 13:13)

 
30-11-05 18:20  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jaka to przyjemność oglądać model polskiego samolotu i do tego świetnie wykonany !
Zdzisławie, gratulacje !

Pozdrawiam
Leon

 
01-12-05 07:52  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Model swietnie wykonany i bardzo efektownie prezentowany, to nie podlega watpliwosci.

Ale nie o tym chcialem pisac - mam zamiar nawiazac do wielu krytycznych uwag (w tym i innych watkach) dotyczacych tego wlasnie opracowania

Zastanawiam sie, jakie to wady budza zastrzezenia... sklejam wlasnie tego RWD i musze powiedziec, ze jest to jeden z LEPIEJ opracowanych "dawnych" MM. Geometria kadluba i - to wazne, bo RWD mial "trudny" plat - skrzydla sa PRAWIDLOWE !. Wymiary - jak najbardziej wlasciwe. Podzial segmentow kadluba odwzorowany perfekcyjnie. Ilosc detali zaskakuje, zwazywszy na uproszczenia w tamtym okresie projektowania MM. PRAWIDLOWY - to rzadkosc w dawnych czasach - rozklad "zegarow" w kabinach. Takze podwozie wcale nie jest niewlasciwe - RWD z PWS mialy wyzsze podwozie.
Swietna "sklejalnosc" - nie ma ZADNYCH problemow z pasowaniem czesci. Prosty model o niemal prostokatnym przekroju rozrysowano na takiej samej ilosci arkuszy jak np. wiele opracowan o wiele bardziej skomplikowanych (ksztaltowo) messerow.

Jedyne o co moge miec pretensje, to kolorystyka i poziom edycyjny - ale to juz nie zalezalo od autora opracowania a od mozliwosci "polskiej mysli edycyjnej" tamtych czasow - 4 kolory (+ piaty - kolor papieru), kiepska rozdzielczosc i klopoty z kalibracja kolorystyki oraz spasowaniem klisz poszczegolnych kolorow to "bolaczki" charakterystyczne niemal dla wszystkich MM z tamtych czasow

Mam prosbe do "krytykow" (nie chce uzyc pejoratywnie kojarzacego sie slowa: krytykantow" - co budzi Wasze niezadowolenie w opracowaniu RWD ? Bo ja mimo usilnych poszukiwan nie dopatrzylem sie wad, a Wy nie raczyliscie uzasadnic swych obiekcji.

Taki "napad" na -bardzo przyzwoite - opracowanie moze odstraszyc niektorych modelarzy od sklejenia tego uroczego modeliku z bardzo dobrze opracowanych i bezproblemowych w sklejaniu planow

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
01-12-05 09:23  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
Flesz   

Muszę przyznać rację NicZtego. Pracuję nad RWD8 i napotykam na wiele trudności z zaprojektowaniem niektórych części, a w MM zostały one rozwiązane wręcz banalnie (czyt. skutecznie i bardzo dobrze). W opracowaniu MM jest sporo uproszczeń (kształt kabiny pilotów oraz przednia część kadłuba) , ale w tej skali jest to prawie niezauważalne. Ogólnie model jest poprawny, a jak na MM, nawet na dzień dzisiejszy, jest bardzo dobry. Gdyby ktoś poprawił szatę graficzną (zamiast czarnych linii podziału zrobiłby linie cieniowane) byłby to przepiękny model.
Jest to moja subiektywna ocena.
Pozdrawiam.
Flesz

--

 
12-12-05 09:05  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Chciałbym zapytać Flesza jak tam postępują prace projektowe nad nowym RWD-8 ???

Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (06-11-18 13:14)

 
12-12-05 09:48  Re: [Fotki] RWD-8 PWS z MM 9/1983
Flesz   

Witam.
Prace posuwają się do przodu, ale bardzo powoli (brak czasu) oraz z powodu braku dobrej dokumentacji. Mam ogromny problem z opracowaniem oblachowania silnika. Opracowanie z AERO posiada błędy. Posiadam trochę zdjęć RWD i przód kadłuba wygląd inaczej niż wynikałoby to z dokumentacji AERO. Czekam na pomoc ze strony forumowiczów. Brakuje mi również zdjęć lub rysunków wnętrza kabiny. Nie widziałem Planów modelarskich RWD8, może z nich udałoby się uchwycić prawidłowy kształt przodu kadłuba i wnętrze kabiny. Mam już opracowany w 3d kadłub (bez przodu), skrzydła (ale bez szczegółów mocowania lotek oraz ich napędów) oraz usterzenie.
Mam zdjęcia silnika (chciałbym aby pojawił się w modelu).
Proszę o cierpliwość.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.
Flesz

p.s.
Mam już monografię PZL P7.
Pełna dokumentacja, sciągąłem zdjęcia Jupitera VII więc pracuję równolegle nad siódemką. Może nastąpić taka sytuacja, że PZL będzie gotowa cześniej naż RWD.
Pożyjemy, zobaczymy.
--



Post zmieniony (12-12-05 10:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024