FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
29-06-17 08:45  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Podglądam sobie dalej. Czekam na łączenia oklein. Zawsze mnie ciekawiło jak uzyskiwać niewidoczne łączenia.

 
02-07-17 21:19  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mimo, że mam wakacje to coś tam dłubie. Dołożyłem parę segmentom i oprofilowanie kabiny strzelca. Poszycie pasuje dość dobrze do siebie jednak szkielet z wręg laserowych jest ciut przy mały i tu dylemat co robic. Czy docinać poszycie czy "pogrubiać". Ja wybrałem to drugie bo się obawiałem że potem będą problemy z dopasowaniem poszycia.
Oprofilowanie kabiny strzelca mogłoby być lepiej zrobione i trochę się zastanawiam czy te moje wakacyjne pracę nie potraktować jako poligonu i po powrocie nie zrobić tego jeszcze raz.
Zdjęcia niestety robione tym co pod ręką więc proszę o wyrozumiałość.

Post zmieniony (02-11-18 10:19)

 
03-07-17 06:37  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zwykle jest tak że wręgi są za grube i jest jakby nie patrzeć to bardziej kłopotliwe niż pogrubianie. Mam ten model i właśnie szkielet okrętowy mnie odstręczał bo były obawy że owijki się nie zepną. A tam taki problem żeby pogrubić to nie problem.

 
03-07-17 16:29  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajnie wychodzi :)
Kibicuję:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
13-07-17 21:30  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

To tak jakby to powiedzieć no nie do końca podobało mi się to co zrobiłem więc w przypływie szaleństwa obdarłem Brzydala ze skóry. W nowym poszyciu pobawiłem się i dukam nity natłaczając każdego osobna. Jest trochę zabawy ale warto. Dodatkowo zrobiłem też ruchomą część statecznika poziomego. W związku z tym że jest to element pokryty płótnem starałem się trochę przetłoczyć tak aby to uwydatnić. Na żywo to widać a na zdjęciach to trochę słabo bo światło się odbija. Poszycia nie będę już zmieniał bo nie mam……..;)



--

Post zmieniony (02-11-18 10:19)

 
13-07-17 21:51  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajnie wychodzi. Ja w swoim bardziej wytłaczałem, zarówno płócienne elementy jak i linie i nity. Po pierwsze chciałem poćwiczyć, po drugie uznałem że to ma bardziej przypominać powierzchnią, pasowaniem i delikatnością jakąś snopowiązałkę niż Mustanga :)
Łączenia elementów wyszły Ci super :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
05-08-17 12:28  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Na chwilę obecna brzydal wygląda tak. W relacji była chwila ciszy bo siedziałem i patrzyłem się na brzydala i patrzyłem aż doszedłem do wniosku że trza zamówić koleją wycinankę bo brzydal jest brzydki w sensie że ogonek ma brzydki. Nie podoba mi się to jak zrobiłem tył moim zdanie problemy tu są dwa. Pierwszy to partacz a nie modelarz. Drugi to za małe wręgi i na tych krzywizna jak się tu pogrubi to potem tam nie pasuje i tak. Na razie czekamy na wycinankę i zajmujemy się przodem.
Przepraszam zdjęcia będą za chwilę bo coś znowu mi "wstawka" nie działa.



--

Post zmieniony (02-11-18 10:22)

 
06-08-17 08:23  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

I są zdjęcia

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
11-08-17 20:41  Odp: [R] Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Powala ta mnogość okrągłości.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024