FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-04-10 01:11  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
Hator   

Modelu, co prawda nie mam jeszcze u siebie, ale sama wiadomość o jego wydaniu jest rewelacyjna, bo model posłuży mi jako baza pod konwersję na wersję strażacką. :-)
Model prezentuje się ładnie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
23-04-10 07:08  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Swego czasu Orlik wydał bardzo ładnego strażackiego Jelcza GCBA. Gdzieniegdzie można go jeszcze dostać, a i cena niezgorsza. Swego czasu Wisa popełnił tego Jelcza, jest galeria na stronie Orlika. Sam się teraz zastanawiam czy by się nie skusić i nie kupić póki jest dostępny...

No chyba że preferujesz przeróbki...

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
23-04-10 16:30  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Mały offtopicki
http://www.aviator.orangespace.pl/image.aspx?id=45819
Jeśli model będzie dobrze opracowany i w miarę przystępnej cenie to można go kupić :)
Jeszcze całkiem fajny był star 244 z Answer-u

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
24-04-10 01:19  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
Hator   

@ Ushi
Mam na stanie Jelcza, Stara, Żuka i Poltrucka. Wszystko leży i czeka na cięcie, bo na razie walczę z budynkiem strażnicy. Wspomniany przez Ciebie Jelcz jest ciekawą wersją. Ja planuję zrobić go w nieco innej wersji tzn. z kapotażową kabiną, żeby bardziej przypominał tego, co stacjonuje w "moich" koszarach.

@ smarqu
Odnośnie linku to mnie mile zaskoczył. Zgodność z oryginałem wątpliwa, przynajmniej dla mnie. Koguty są przyklejone w złych miejscach. Tak samo źle, jak w przypadku Jelcza 004 GBM.
Te Jelcze, klejone w standardzie będą razić uproszczeniami przodu kabiny. Mi osobiście nie podoba się ta cysterna (sama). Wiem, że to jest dość popularny jej model, ale nie tylko takie "wałki" były ciągane przez Jelcze. :))))

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
24-04-10 23:16  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

http://www.aviator.orangespace.pl/image.aspx?id=50482
Zapewne niedługo będzie jeszcze i taka wersja.

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (24-04-10 23:34)

 
25-04-10 00:08  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ekstra, cudo , wypas!
Tylko co to jest?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-04-10 08:27  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Aviator byłby lepszym projektantem, gdyby zwracał większą uwagę na detale. Zmyślanie nie jest dobrze widziane w modelarstwie, zwłaszcza jeżeli jest łatwy dostęp do obiektu rzeczywistego. I tak projektowana cysterna "GCBA" 511M39 ma swój pierwowzór w GCBM 511M39
Różnice (i to nie tylko w "koniku") każdy znajdzie sam ;)

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
25-04-10 11:46  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ja tam żadnych różnic poza rozmiarem obiektu nie widzę...

... zaraz, zaraz tylko założę okulary ...

... jednak szkoda mi czasu na stukanie w klawiaturę...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-04-10 16:43  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Ja widzę błąd przy roztawieniu kogutów (koledzy wyżej o tym pisali) i brak reflektorów przy zderzaku. I błąd w oznaczeniu pojazdu. Powinno być SCZ 18

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
25-04-10 18:14  Odp: [galeria] Jelcz 315 Wywrotka .
Hator   

@ Ceva

To jest Jelcz 315 SCZ 18, czyli wóz Specjalny Ciężki Zaopatrzenia (SCZ) środka gaśniczego w postaci wody o poj. 18tys. m3. Wersja Jelcza z taką cysterna jest bardzo wczesną, ale popularną wersją z Metalchem Kościan. Są także nowsze Jelcze 417 z takimi samymi cysternami, ale nie tylko.
@ Duźgu
Właściwa nazwa wozu to:
Jelcz J-315 GCBA 6/32, czyli Gaśniczy, Ciężki, ze zbiornikiem wodnym* o poj, 6m3, autopompą o wydajności 3200m3/min.

B- oznacza ciecz, tutaj wodę.

To nie jest wóz typu GBA. GBA to wóz średni o masie własnej 7,5-14ton
Jelcze zawsze były wozami GCBA, bo są to wozy o masie własnej powyżej 14ton.

Odnośnie projektów Aviatora, to dziwi mnie jeden fakt, że modelarze w naszym pięknym kraju wytykają mu mniejsze lub większe babole zapominając o najważniejszym - biznes! Facet klepie "wycinanki" bo ma z tego zysk. Śmieszą mnie wypowiedzi o zgodności z oryginałem, których próżno szukać w opracowaniach tego autora. Początkujący sklejacz będzie i tak miał radochę, że skleił taki czy inny model wozu strażackiego, przy odrobinie szczęścia. Nie każdy model musi być rozrzeźbiony w częściach. Komu zależy, to kupi to, czy inne wydawnictwo i sobie poprawi. W modelach strażackich nie trzeba się zbytnio wysilać z dokumentacją. W każdej PSP czy OSP są naprawdę otwarci ludzie i można uzyskać potrzebne materiały.
Z drugiej strony, jeśli facet nastawiony jest na kasę, to powinien jednak dbać przynajmniej o poprawność nomenklatury nie tylko pożarniczej. Zaoszczędziłby sobie potem niepotrzebnej wymiany inwektyw pod swoim adresem na forach.

--

Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane



Post zmieniony (25-04-10 18:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024