FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-10-18 10:07  [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć!
Zapewne wielu z Was jest już po obejrzeniu najnowszych filmów o Dywizjonie 303, ja też.
Przy tej okazji postanowiłem jednak dokładniej przyjrzeć się losom polskich lotników we Francji pomiędzy wrześniem 1939 r. a czerwcem 1940 r. Wydaje mi się, że to nieco zapomniana karta historii.
Nałożyło na to się ważne wydarzenie z 2015 r., tj. „nabycie” do rekonstrukcji przez Muzeum Lotnictwa w Krakowie egzemplarza Caudorn’a CR.714 z Finlandii (polscy piloci miel i tam lać sowietów).


Ponieważ modele traktuję jako ilustrację do wydarzeń historycznych, przy budowie obecnego modelu towarzyszyły mi następujące lektury:



W gablocie obok Caudron’a będzie stał Morane-Saulnier MS.406 w kolejnej natomiast BLOCH MB.152 oraz Dewoitine D.520. W ten sposób opowiem o polskich skrzydłach nad Francją w okresie „dziwnej wojny”.

Zapraszam więc do galerii, wpierw okładka:



Model był dość przyjemny w budowie, poszycie pasowało niemal idealnie. Płatowiec wzbogaciłem przez wykonanie wycięcia w tylnej części osłony silnika, aby pokazać kilka jego detali oraz przez dodanie klap na podstawie tego zdjęcia




Więcej zdjęć pod linkiem: http://odkrywca.pl/caudron-renault-cr-714-cyclone-w-krakowie,742595.html










--

Post zmieniony (08-10-18 10:07)

 
08-10-18 10:27  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Arcie, piękne wykonanie! Widzę teraz że moje problemy z niektórymi fragmentami modelu - np. przednie listki w gondolach kmów - to wyłącznie moje braki warsztatowe. Poległem również na oszkleniu i łopatach śmigła, z czym ty poradziłeś sobie doskonale. Jeszcze raz brawa. Czekam na kolejne trzy zapowiedziane modele - sam chciałbym je kiedyś skleić, ale póki co w kolejce mam inne rzeczy.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-10-18 11:31  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Piękne wykonanie, tylko podziwiać.

--
http://messer.cba.pl

 
08-10-18 14:06  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Piękna robota, mistrzowski warsztat. Podziwiam, gratuluję i zazdroszczę :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-10-18 14:59  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Tomek 

 - 2

Art jest w stanie skleić model nawet wówczas, gdyby był wydrukowany na kartonie z pudełka z Biedronki i gdyby ktoś kreślił ten model na kolanie.

 
08-10-18 16:35  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny piękny model w wykonianiu Art’a. Cieszy dodatkowo, bo mam ten model w kolejce i widzę,że sie da skleić efektownie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-10-18 18:47  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
MarioTechNet 

 

Świetne wykonanie, mistrzowska precyzja - bardzo mi się podoba - Brawo za wykonanie pięknego modelu.

 
08-10-18 18:48  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wykonanie i podejście rewelacyjne, jak zawsze z resztą. Mam jednak pytanie co do retuszu, w którejś relacji wspomniałeś o farbkach firmy Vallejo - czy korzystasz z farb z napisem na buteleczkach ,,MODEL COLOR acrylic-color,, czy też ,,MODEL air-av,, - z tego co wyszukałem, te drugie mogą służyć do malowania plastików aerografem. Poważnie zastanawiam się nad zakupem w/w. Do tej pory przy retuszu korzystałem z pasteli olejnych i farb plakatowych, miałem też kilka tubek humbrola i pactry. Może jesteś w stanie polecić coś dobrego i najlepiej komplet? A tak poza tym co z Tomcatem?

 
08-10-18 19:49  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Fajny model, też mnie kusi, ale ostatnio czasu brak na klejenie czegokolwiek. No ale może kiedyś go popełnię :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
08-10-18 20:44  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Świetny temat, a model wspaniały. Gratulacje :-)

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
08-10-18 21:08  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję kolejnego cudeńka w kolekcji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-10-18 22:18  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo dziękuję za dobre przyjęcie modelu.
Paweł pytał o farby do retuszu. Używam głównie farbek Vallejo ale nam też kilka Pactr.
Tomcat powoli się doczeka, raczej nie zostawiam rozpoczętych projektów.

Udało mi się dzisiaj kupić świetne opracowanie o dziejach słynnej grupy lotników polskich we we Francji. Sporo tekstu, wiele zdjęć. Będzie dobrze komponować się z pracą nad MS.406:



Tak więc do następnego modelu :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-10-18 22:58  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jest jeszcze książka Gorzka słodycz Francji - może cię zaciekawi.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-10-18 23:08  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Super, dzięki Killy

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-10-18 00:32  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model po raz kolejny genialny!
Natomiast bardzo szkoda, że nie prowadzisz relacji z budowy swoich cudeniek - wielu z nas pewnie niejednego by się nauczyło.
Każda galeria bez pokazania technik wykonywania pewnych elementów nieco niestety traci.
Tym niemniej gratulacje za mistrzowskie wykonanie tego brzydala:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-10-18 17:22  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-10-18 17:42  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Świetny! Gratuluję

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
09-10-18 19:58  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piękne wykonane !

 
09-10-18 22:49  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Matey   

Art jesteś chodzącą reklamą każdego wydawnictwa którego model sklejasz. Tak mi się twój Caudron spodobał nie tylko wykonanie ale i prezentacja, że od razu pomyślałem o zakupie.
Też dorzucę jedną ciekawą książkę Polskie Lotnictwo we Francji 1940

--

 
10-10-18 08:58  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję Panowie.
To motywuje do dalszych prac, droga wydaje się więc być właściwa.
StuG wspomniał o relacji, dobry pomysł, ale może spróbuję również dopiąć niektóre z już rozgrzebanych.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-10-18 12:35  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Oj tak !!! Dopinaj ...!

--
serwusik

 
10-10-18 16:42  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art napisał: "raczej nie zostawiam rozpoczętych projektów "

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=245964&t=245964&filtr=0&page=1

A ja czekam... i czekam... ;)

Samolot, oczywiście, piękny.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
10-10-18 18:27  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Oprócz warsztatu trzeba mieć talent i Ty go masz

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-10-18 19:48  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Model jak zwykle ładny, ale tym razem - nie jak zwykle u Arta - z podwoziem:).

Też czekam na więcej aktualizacji w relacjach - zaczętych, nowych - biorę wszystko w ciemno;).

Pozdrawiam

 
10-10-18 19:49  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak zwykle - klasa.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-10-18 21:18  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Eee, tam jakiś taki nie Art-owy, bo ma kółka...

ps. Witam,śliczności,pozdrawiam ceva ;-)
ps2. wziąłbyś się i skleił jakiś model ma poziomie z kółkami, a tak sklejasz "byle co" z kółkami, a "nie byle co" bez kółek.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-10-18 22:09  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Serce rośnie Panowie, serce rośnie :)
Wielce Szanowny Panie Cevo. Nie sprowokujesz mnie Pan do złorzeczenia na opracowanie i wydawnictwo.

Innego wyboru dla CR.714 nie ma, podchodząc do tematu "tematycznie". A i dźwięczy mi w uszach, że modelarz to i na drzwiach od stodoły "poleci" ;)
Niestety znam co niektórych "manewrowych", co to z kołami czy bez, obrażają się i na modele i na wydawnictwa :)))
Tyle wycieczek.
Ja do relacji jestem leń, ale tego co się od Ciebie nauczyłem, tyle mojego.
Dawaj relacje bez "manewrów".

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-10-18 22:26  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A niechbym śmiał Cię do czegokolwiek niepoprawnego politycznie namawiać, skąd.
U Ciebie jak widać inny klimat, wilgotność, temperatura, bo nawet rozszerzalność kartonu jest zdecydowanie inna...

...i wręgi pasują
... и все остальное.
:-)

ps. MS 406, to z jakiego wydawnictwa zamierzasz pociąć? Weź tego co ja, plizzz
ps2. Do niczego Cię nie namawiam, poza relacją. ;-)
ps3. Kółka, bedą? ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-10-18 22:44  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Wojciechu, wydaje mi się, że klimat mamy podobny, no może u Was inne piwo zapodają :)))
Ale faktycznie, inaczej niż u Ciebie: Fiat poszedł mi gładko, Corsarz - prawie, P-38 jako tako. Pewnie jednak kurde u Was inny klimat jest ;)

Jak wspomniałem, dobrać muszę opracowania do tematyki polskiej lotniczej kampanii francuskiej 1940 r.
MS.406 będzie jednak od Hala, ale Dewoitine D.520 już z WAK (tam dopiero będziesz psy wieszał), Bloch 152 z MP Model.
Wszystkie na kołach. Na razie wyleczyłem się z patyków.

Ciągle zerkam na Twoje opracowanie z szybowcem za ogonem, będzie, będzie. Szepnij w tajemnicy, cóż tam nowego nam majstrujesz.
Tak by się przydał Fairey Swordfish i nikt nie chce go opracować...

Może szurnę relację od połówki, ale Ty też.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-10-18 23:07  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Że jak? Inne piwo? Korposzczyny jak wszędzie (Kasztelana nie wyłączając), bleee

MS.406 od Hala, a więc jedynie słuszny, chyba ok, D.520 nie sklejałem w razie czego będę bazował na Twojej relacji, Blocha przemilczę, pewnie będzie super...

Jakie patryki, a to bleee

No nie daj się prosić i dopnij szybowca za ogonem, może być z patykiem, jakoś to przeżyję...

Co majstruję? Z latadeł to rura i parę śmiglaków, lub odwrotnie parę śmiglaków i rura, ale niestety żaden nie ma zdublowanych płatów, no może jeden...
A przede wszystkim włoska ślicznotka mną zawładnęła, a imię jej Delta, Lancia Delta... :-)

--

Post zmieniony (10-10-18 23:11)

 
30-12-21 02:05  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zacne wykonanie, cieszy oczy - gratuluję!

 
30-12-21 22:52  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo ładny! Gratuluję! Kusił mnie ostatnio jak byłem na modelarskich zakupach online. Ostatecznie go nie kupiłem, ale po obejrzeniu Twojej galerii powiem tak: co się odwlecze to nie uciecze. Trzeba będzie kupić.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
31-12-21 09:01  Odp: [G] Caudron CR.714 C1 Cyclone 1/33 Modelarstwo Kartonowe nr 33
Tomek 

 - 2

Jak patrzę na Twoje modele, to mam wrażenie, że jak wchodzisz do pokoju, to papier na baczność staje i sam, pokornie się zwija.... Jak zwykle piękna robota! Gratulacje!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024