FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-01-18 18:28  [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam wszystkich w tym nowym roku, nowy rok nowe wyzwania ;) co prawda tutaj będę pokazywać zmagania z modelem który rozpocząłem w tym starym jeszcze roku , będzie to model czołgu Merkava Mk.IV LIC wydawnictwa Answer, prace już rozpocząłem jak wspominałem wcześniej jaki czas temu jak na razie model skleja się dość przyjemnie i bez problemów. Model standardowo będę malował, korzystam także z wszystkich dostępnych elementów wyciętych laserowo czyli szkielet, detale, koła oraz gąski.
Model na chwilę obecną wygląda tak.


UWAGA:
W PIERWSZYCH POSTACH WĄTKU NIE MA ZDJĘĆ, ALE OD 3 STRONY WĄTKU JUŻ SĄ
Niestety zdjęcia poznikały a ja już nie posiadam tych zdjęć



Post zmieniony (09-10-18 16:33)

 
01-01-18 20:00  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Mam go w planach - będę zaglądał.
Powodzenia !

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
05-01-18 22:12  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna drobna aktualizacja, prace na razie posuwają się pomalutku do przodu, przy nie których elementach muszę się wstrzymać i czekać na nową dostawę nitów, śrub wyciętych laserowo jest ich w tym modelu po prostu mnóstwo, szczególnie przedni pancerz.

Post zmieniony (09-10-18 16:34)

 
07-01-18 17:26  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejne drobne elementy, chyba najtrudniejszy z tych które są doklejane na boki, chodź Merkava jest cała w różnych krzywiznach, zagięciach to tego elementu bałem się najbardziej, poszedł na szczęście gładko, swoją drogą te nie regularne kształty chyba właśnie dodają jej uroku.
Czy ten element to jest wydech?
Serwer ze zdjęciami padł i niestety ni posiadam ich już.

Post zmieniony (09-10-18 16:36)

 
09-03-18 19:13  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
PiotrEs   

koniec?

 
09-03-18 19:19  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nie, na razie wszystkie siły skierowane na wagon więc Merkava troszkę zaniedbana ;) Ale pod koniec miesiąca wrócę prwnie i do niej.

 
13-03-18 18:24  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Ten podział płyt pancerza widoczny poniżej jest przewidziany w opracowaniu czy sam dorabiałeś?

 
13-03-18 18:46  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak, podział blach jest przewidziany w modelu ale idzie wykonać także bez podziału a tylko z narysowanym podziałem.

 
14-03-18 19:35  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki. Wygląda mi to więc na bardzo szczegółowe opracowanie, może tez kiedyś się skuszę.

 
21-03-18 11:28  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Cześć
Mógłbyś dać zbliżenie na część 7a , jak ją przykleiłeś ? Nie wiem jak to połączyć :-/
A sam model wychodzi Tobie pięknie , trzymam kciuki i czekam na dalsze aktualizacje :-)

 
21-03-18 19:57  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Część 7a, dostałem poprawioną od projektanta, podaj maila to ci prześle poprawioną część.

 
21-03-18 23:47  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Dzięki za odpowiedź . Mój mail gnom52@wp.pl

 
03-05-18 13:26  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Żeby nie było że tutaj nic się nie dzieje, dzieje się co prawda nie wiele ale za każdym razem gdy mam słabszy dzień przy wagonie wracam do Merkavy by przy najmniej kilka śrub i nitów po przyklejać.

Post zmieniony (09-10-18 16:34)

 
04-05-18 13:15  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jesteś pewien, że śruby mają aż tak odstawać?

--
serwusik

 
04-05-18 13:31  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Uwaga podaję wymiary śrub, zwracamy szczególną uwagę na wymiar oznaczony literą k :
http://eurobolt.com.pl/34,din-933--pn-82105--iso-4017-sruby_szesciokatne.html?gclid=EAIaIQobChMItt7b6fnr2gIVR2QZCh0VZQNNEAAYASAAEgKySvD_BwE.
Przyjemnego sklejania : )

 
04-05-18 17:45  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Chodziło mi bardziej o to, że na zdjęciach łbów śrub raczej nie widać (w każdym razie w tych miejscach).

--
serwusik

 
04-05-18 20:31  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

"Jesteś pewien, że śruby mają aż tak odstawać ? " - to są twoje poprzednie słowa - teraz napisałeś, że " łbów śrub raczej nie widać "- może się w końcu zdecyduj o co ci chodzi ?
http://data3.primeportal.net/tanks/jian_zhen_wei/merkava_iv/images/merkava_iv_54_of_57.jpg
http://data3.primeportal.net/tanks/jian_zhen_wei/merkava_iv/images/merkava_iv_32_of_57.jpg
http://data3.primeportal.net/tanks/jian_zhen_wei/merkava_iv/images/merkava_iv_02_of_57.jpg

 
04-05-18 21:16  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Halogen, jesteś bezsprzecznie najbardziej niemiłym gościem na tym forum. I mógłbym użyć tu wielu mocniejszych przymiotników. Głupi natomiast nie jesteś, więc dobrze wiesz o co mi chodzi. Gdybym się jednak mylił, to wyjaśniam: w przedniej bocznej części kadłuba łby śrub są albo wpuszczone albo mniejsze. Tak to widzę.
Byłbym wdzięczny, gdyby Twoja dyskusja w tym względzie się skończyła, choćby dlatego, że nie Ciebie pytałem. Mam nadzieję, że nie będzie tutaj kolejnej awantury z Twoim udziałem.

--
serwusik

 
04-05-18 22:38  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No tak, piszesz niezrozumiale i jeszcze masz pretensje, że ktoś się dopytuje o co ci chodzi i jeszcze mnie " czepiasz się ", bo ośmieliłem się o to dopytać. Otóż nie wiedziałem o co ci chodzi stąd moje dopytanie, więc nie fantazjuj co ja myślałem - a jak widać jednak potrafisz jasno sformułować myśli.
Podałem linki, aby ci było łatwiej wskazać o co ci chodzi- też źle zrobiłem ?
Kto tu jest niemiły - wystarczy przeczytać twój ostatni wpis, więc może powstrzymaj się od swoich diagnoz.
I jeszcze jedno - przejrzałem sobie Lelum twoje relacje i widząc z kim sobie w nich słodko tokowałeś to od razu wiem dlaczego tak, a nie inaczej się o mnie wypowiadasz : ) .

Post zmieniony (05-05-18 12:35)

 
06-05-18 09:35  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Mnie się podoba czołg. Czasami pewne elementy bardziej wystające przyczyniają się do poprawy końcowego wyglądu, a że czołg będzie malowany łatwiej będzie je uwydatnić. Wszak, nie znam się ma malowaniu modeli, ale tak mi się wydaje;-)
Cały czas podglądam relację.
Pzdr

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
03-08-18 22:25  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziś robiłem małe próby z powłoką antypoślizgową, najbardziej która proporcjonalnie pasuje to coś takiego jak na zdjęciu. Co o tym myślicie czy nie jest zbyt gruba?
Dodam że w rzeczywistości jest bardziej drobna ta powłoka niż to widać na zdjęciu

 
04-08-18 11:50  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wydaję się ciut za gruba.

KLIK

Post zmieniony (04-08-18 11:53)

 
04-08-18 12:14  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wydaje się bardzo dobra i przede wszystkim jest nierównomiernie posypana tak jak w oryginale.

 
04-08-18 18:55  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czyli panowie robić czy zostawić gładki, bo innego sposobu nie znalazłem.

 
04-08-18 19:22  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

A jakby wyciąć z papieru ściernego np 2000 czy więcej? i pomalować , taka moja sugestia.

 
04-08-18 19:52  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No co ty - 2000 - gdzie tam widać ziarno, zobacz jak wyglądają te papiery - 400, 600 biorąc pod uwagę, że to będzie jeszcze malowane.https://www.conrad.pl/p/papier-scierny-reczny-zestaw-812329-wielkosc-ziarna-180-240-400-600-dxs-280-mm-x-230-mm-20-szt-812329.

Post zmieniony (04-08-18 19:52)

 
05-08-18 14:37  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dokładnie 2000 nie ma praktycznie żadnej faktury a jak dojdzie lakier do nie będzie nic widać, co do samego papieru robiłem kiedyś próby przy Rosomaku ale o ile pamiętam z 800 ogólnie faktura była ale wyglądało to zbyt nienaturalnie przede wszystkim sam papier ma swoją grubość co już mi się nie podobało. Natomiast w Merkavie musiał bym obkleić cały model co nie jest takie proste. Więc zostanę przy tym co mam jeszcze spróbuje zrobić drobniejszą fakturę.

 
05-08-18 16:10  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A tak wygląda Merkava na dzień dzisiejszy.


 
11-08-18 20:36  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejne postępy z prac budowy.

 
12-08-18 10:39  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć! Jak spasowanie modelu? Da to się skleić bez wnerwiania się bo temat ciekawy i myślę o nim.

--
Pozdrawiam!

 
12-08-18 12:33  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na razie ładnie wszytko pasuje, napotkałem jeden błąd szybki do skorygowania, ale po za tym mimo niektórych naprawdę skomplikowanych kształtów jest ok. Zobaczymy jak będzie z wieżą tam naprawdę sama bryła wieży jest dość skomplikowana.

 
15-08-18 14:48  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna porcja zdjęć z budowy Merkavy, pomalutku kończę zmagania z samą bryłą czołgu i pomalutku zabieram się za wieżę której się troszkę boje ;)



 
15-08-18 18:11  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Wygląda to naprawdę ładnie. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji w sprawie materiału na powłokę antypoślizgową o polecam papier ścierny 400 lub 600. Używałem go w Rosomaku i Panhardzie VBL i wygląda naprawdę dobrze (przede wszystkim nie odstaje od kadłuba).

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
15-08-18 20:34  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Niestety, papier ścierny już nie wchodzi w grę musial bym zrywac wszystkie srubi nity. Teraz wchodzi tylko struktura w sprayu, czyli to co prezentowalem albo zostawic tak jak jest.

 
21-08-18 19:31  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przednie błotniki doklejone, teraz czas na podjęcie decyzji która będzie decydująca w efekcie końcowym, psiknąć model strukturą czy zostawić tak jak jest.

 
21-08-18 20:20  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Przemyśl to. Jeśli miałoby to wyglądać tak jak na którymś z wcześniejszych zdjęć to wolałbym w ogóle nie psikać, bo to nijak nie przypomina strukturą oryginału. Model wychodzi ładnie - szkoda byłoby go zepsuć.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
22-08-18 23:59  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Seweryn F.   

Norvik, w przypadku Merkavy (jak i innych współczesnych pojazdów IDF) papier ścierny nie wchodzi w grę. W Rosomaku czy np. w Abramsie tudzież Leosiu jak najbardziej. Ale te powierzchnie antypoślizgowe 'made in Israel' to inna bajka. One wyglądają jakby ktoś na świeżo malowany pojazd wysypał garść ziemi lub innego paskudztwa, a potem znowu pokrył to farbą. Tam nie ma powtarzalności :). W tej skali sprawdza się właśnie spray. Kiedyś w Lucky Models czy Hobby Easy widziałem takowy preparat w aerozolu. Nie pamiętam jak się nazywał, ale podejrzewam, że można zastosować również taki 'ogólnego przeznaczenia'. To co Tomo pokazał wcześniej nie było złe, tyle, że mocno nie trzymało skali (odległość pomiędzy drobinami granulatu). Ale wystarczy położyć więcej warstw i powinno być ok.

Post zmieniony (23-08-18 00:01)

 
23-08-18 22:18  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No nic, na razie wstrzymam się i będę dalej eksperymentował mam jeszcze czas póki robię wieżę, więc troszkę czasu mi zostało i później zapadnie ostateczna decyzja.

 
24-08-18 12:02  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Rzeczywiście ta powierzchnia jest specyficzna. Przydałby się jednorodny materiał typu bardzo drobny piasek lub przesiane kulki z filtra do wody + bardzo rozwodniony wikol a i tak ciężko będzie spowodować, żeby ziarna ułożyły się gęsto tylko w jednej warstwie.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
24-08-18 13:01  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Widzialem kiedys taki bardzo drobniutki brokat, poszukam i po próbuje jak to wychodzi

 
27-08-18 20:00  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie wiem, czy już masz materiał na kulki mocowane do łańcuchów przeciw kumulacyjnych, ale w Casto na dziale metalowym są takie łańcuszki kulkowe metalowe - długość 2,5m , średnica kuleczki 3,2 mm co po przeliczeniu skali daje 80 mm średnicy, niestety nie znam średnicy tych kulek w prawdziwym czołgu, ale może trzymają skalę ? Cena ok. 19.90 zł za te chyba chromowane, mosiężne tańsze :
https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/mocowania-i-laczenie/sznury-pasy-i-lancuchy/lancuchy/lancuch-kulkowy-diall-3-2-mm-x-2-5-m-mosiadz.html

 
27-08-18 22:02  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jeszcze nad tym nie myślałem ale dzięki za podpowiedz, na pewno zobaczę jak wygląda to na żywo.
Tym czasem walczę z wieżą, zobaczymy jaki efekt będzie końcowy.

 
31-08-18 22:07  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Walka z wieżą trwa, jak sie troszkę spodziewałem boki wieży przyniosły mi troszkę problemów, ale jak narazie jak na jedną stronę efekt jak dla mnie zadowalający.
Najważniejsze że Merkava zaczyna przypominać Merkave ;)
Dziś niestety zdjęcia robione telefonem, mój aparat odmówił niestety posłuszeństwa.


 
02-09-18 10:18  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie to wygląda. Oby tak dalej!

--
Pozdrawiam!

 
08-10-18 17:24  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na razie chwila przerwy przy budowie Merkavy muszę odpocząć troszkę od niego i rozkopać coś nowego, a jest w czym wybierać ;)

 
08-10-18 18:22  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
pawcio37   

Może SP47?

 
08-10-18 20:02  Odp: [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czytasz w moich myślach ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024