FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-03-17 13:19  [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witajcie,

przedstawiam Wam model właśnie ukończonego Curtisa Cw-21 Demona.

Od dawna podobał mi się ten samolot, wybrałem go bo nie jest bardzo popularny i ma ciekawe malowanie Królewskich Holenderskich Siły Powietrznych Indii Wschodnich.

Przed rozpoczęciem budowy model wydawał się łatwy, mało części itd., chciałem go w miarę szybko skleić bo na poprzedni poświęciłem rok. Niestety taki łatwy się nie okazał. Spasowanie części jest dobre, gdzieniegdzie trzeba coś dociąć, ale nie nastręcza to dużych kłopotów. Problemem jest za to baaardzo uboga instrukcja, która składa się na niemalże kilka zdań. Brakuje też informacji, które części należy podkleić na tekturę, trzeba się domyślić, że to części, które ponumerowane są na czerwono. Przez to trzeba każde ruch planować z dużym wyprzedzeniem. Drukarnia trochę się nie popisała i w modelu są znaczące różnice w kolorach.

Miałem trochę problemów podczas klejenia. Największy to zły rozmiar silnika. Jest o wiele za duży, trzeba go przerobić żeby się zmieścił. Problem miałem też z łączeniem segmentu ogonowego z resztą kadłuba. Generalnie gdybym miał zaczynać kleić od początku to na pewno wzmocniłbym szkielet segmentu z kabiną. Uczę się na swoich błędach:-)

Model wyszedł mi niestety krzywo, to moja wina. Na segmencie bezpośrednio za kabiną pilota wyszły mi krowie żebra więc żeby nie rzucało się to w oczy, przykryłem to otwartą osłoną kabiny.

Przez to że silnik nie pasował do modelu, bardzo się do niego zniechęciłem i kilka razy miał lecieć do KOSZAlina. Jednak to że reszta elementów całkiem przyzwoicie do siebie pasowała i fakt, że nie ma wielu galerii tego modelu postanowiłem dotrwać do końca i go ukończyć. Z oczywistych względów nie rozpala mnie duma z efektu, ale zadowolony jestem, że udało mi się i mam nadzieję, że być może projekt zostanie jeszcze kiedyś odświeżony i wydany ponownie. Na pewno lepiej doświadczeni modelarze wycisnęliby z niego więcej niż mi się udało, chociaż jak stoi na półce to prezentuje się całkiem ładnie.







AKTUALIZACJA 08.10.2018 - wkleiłem w pierwszym poście wszystkie zdjęcia jakie mi zostały.


--

Post zmieniony (08-10-18 19:20)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
MPaweł 3403 11-03-17 13:19
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
Borowy 227 11-03-17 13:26
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
MARIUSZ 209 11-03-17 14:00
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
piotter 165 11-03-17 16:32
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
eustachy87 203 11-03-17 18:31
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
MPaweł 183 11-03-17 20:20
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
MARIUSZ 191 12-03-17 12:01
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
Alski 213 12-03-17 12:26
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
Batonus 214 12-03-17 13:56
 Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel  nowe
TRH 196 12-03-17 14:05

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024