FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-07-17 22:28  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bardzo mi się podoba to, co tu prezentujesz.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-07-17 08:55  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dla mnie piękna sztuka modelarska. Odzwierciedlenie pięknej bryły Spita świetne. Tak trzymaj!

--
Pozdrawiam !

 
23-07-17 18:47  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

QN, Dawidsan - dzięki, cieszę się, że się podoba :)

W modelu przybyły m.in. kolektory wylotowe. Ścianki zostały pocienione, a następnie całość zaimpregnowałem CA i wyszlifowałem. W celu sprawdzenia jakości powierzchni pokryłem je srebrną farbą:



Następnie pokryłem je 'burnt iron', ale że wyglądało to jak matowy antracyt, psiknąłem lekką mgiełką 'rust'. Na zdjęciach wygląda to dość brokatowo, jednak w świetle naturalnym jest znośnie.



Następnie zabrałem się za śmigło. Zacząłem od zeszlifowania końcówek łopat, oraz krawędzi spływu:



Na grubym pręcie lekko zaokrągliłem powierzchnię, oraz skręciłem łopatę pod kątem ok. 30 stopni:



Za pomocą igły 0,8 mm zaokrągliłem krawędź natarcia:



Tak przygotowane połówki łopat skleiłem w całość:



Po sklejeniu kołpaka i mocowania łopat skleiłem wszystko ze sobą:



Dokleiłem również detale na powierzchni kadłuba i skrzydeł:



Zamocowałem wszystkie powierzchnie sterowe:



Na koniec dokleiłem wlot powietrza:



Stan obecny:



Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (07-10-18 13:09)

 
24-07-17 13:27  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Świetnie się ogląda Twoją relacje.
Podziwiam warsztat.

Mam też pytanie. Widzę, że korzystasz farbek GUNZE. Chciałbym się zapytać w jakich proporcjach je mieszasz z thinerem? Mam ich kilka, jednak nie mogę się do niech jakoś przekonać.

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
24-07-17 15:23  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Stan obecny - stan świetny :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-07-17 17:32  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Black_Cat - Używam, ale głównie serii H, którą w razie potrzeby rozcieńczam wodą. W przypadku malowania pędzlem wykorzystuję farbę prosto ze słoiczka (zarówno serie H jak i C), rozcieńczam jedynie podczas malowania aerografem (w modelarstwie kartonowym jedynie do malowania opon/części chromowanych)

Mam nadzieję, że ktoś będzie mi w stanie pomóc - czy ten Spitfire powinien mieć szybke celownika/szybe pancerna w kolorze zielonym? Nie wiem czy zabarwienie tych elementów na poniższych zdjęciach wynika z pokrywania czymś szkła, czy jedynie z jego grubości (ta opcja tyczy się raczej celownika - w przypadku drugiego zdjęcia szyba pancerna pewnie jest czymś pokryta, wydaje mi się, że nawet bardzo gruba tafla szkła nie mogłaby mieć aż tak intensywnego odcienia)

 
25-07-17 14:09  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Kedzier,
Dzięki za odpowiedz. Moim zdaniem ze słoiczka farba jest nieco za gęsta i schnie w locie. Zwłaszcza przy używaniu pędzelków 00 lub 000.

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
07-08-17 16:43  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam ponownie. W tej odsłonie relacji w końcu są zdjęcia lepszej jakości - dostęp do sprzętu mam jedynie przez miesiąc, ale liczę że zdążę w tym czasie skończyć relacje i zrobić galerię :)

Model pomału staje na własnych nogach. Niestety jedna z opon (z białą felgą) ma defekt odlewu - lekkie wgłębienie po obu stronach opony. Na czystych kołach wyglądało to kiepsko, głównie ze względu na połysk powierzchni, ale po pomalowaniu i przyklejeniu do goleni prawie w ogóle nie rzuca się w oczy.

'Gołe' elementy:



Następnie zeszlifowałem opony - szkoda, że nie są odlane już z odkształceniami, jak niektóre z opon Edaurd'a - o ile zeszlifowanie powierzchni jest dość łatwe, to ciężej jest oddać nadmiar gumy/jej odkształcenie w dolnej części:


Felgi pomalowałem na odpowiednie kolory, wykonałem golenie, które okleiłem folią aluminiową, oraz wykonałem osłony:


Tak przygotowane elementy przykleiłem do modelu:


Wykonałem celownik:


Następnie zabrałem się za owiewkę. Szybę pancerną wykonałem z opakowania po płycie CD - chciałem w ten sposób uzyskać zróżnicowanie grubości oraz ułatwić sobie doklejenie ramki. Różnicy w grubościach na gotowej owiewce nie widać, ale oklejało się ją o wiele łatwiej, niż gdyby była wykonana z cienkiej folii. Do przyklejenia ramek, które wcześniej rozwarstwiłem, użyłem lakieru bezbarwnego. Dopiero na zdjęciach zobaczyłem fragmenty które trzeba doretuszować - zostaną poprawione.

Prawa strona wyszła dość dobrze


Lewa niestety trochę gorzej. W dodatku podczas odcinania owiewki trochę przesadziłem i powstał otwór w okolicy szyby pancernej - musiałem się ratować doklejeniem trójkątnego kawałka kartonu z zapasu koloru, który się jednak trochę odznacza:


Celownik i lusterko wykonane z folii aluminiowej:


Oraz parę ujęć ogólnych:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (07-10-18 13:16)

 
07-08-17 17:36  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
lubię placki   

Cześć kolego.Co tu dużo pisać ,model pierwsza klasa,podziwiam estetykę i czystość klejenia .Ja również staram się czysto wykonywać moje modele, to dla mnie bardzo ważne.Pozdrawiam i gratuluję pięknego modelu.

--
modele to moja pasja.

 
08-08-17 08:40  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.. superowy model !!!.. Mam pytanko . Czy dokładając gotowe elementy żywiczne ( kola , wydechy itp) model taki to walorka czy jeszcze standart?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024