FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
01-12-16 15:46  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dobrze, że nie wiem co to Orwell... ;-). ;-). ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-12-16 18:49  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
RAVEN6   

No cóż, ja tu dalej będę się zastanawiał co nie gra na linii proArte - Ceva - surówka - wręgi. Aby nie być gołosłownym zacząłem sklejać Fiata G.55 (blue 21) stosując wręgi wycinane laserowo dostarczone mi przez Pana Piotra. I mogę z pewnością stwierdzić, że pasują one bardzo dobrze (jedynie jedna wymagała lekkiego opiłowania po obwodzie). A mam już sklejony cały kadłub... Zresztą Art też nie miał problemu z wręgami we Fiacie z tego co pamiętam. Może to kwestia, że Ceva wycina wręgi idealnie po linii, a np. wycinane laserowo są nieco mniejsze (laser ma też swoją "grubość" a tym samym wycięte nim wręgi są wycięte niczym po wewnętrznej linii obrysu)? Co do MS.406 to z góry informuję, że ja na test się nie piszę - zbyt dla mnie zdetalizowany ten projekt (głównie kabina i wlot powietrza pod silnikiem. Taki już prawie Haliński a to nie moja liga niestety. mam jednak nadzieję, że Ceva da radę. Zawsze można nieco spiłować bądź dosztukować tu i tam. A grafika jest ciekawa. No i wnętrza kabiny zostało wykonane po mistrzowsku. Szkoda zmarnować taką robotę!

 
01-12-16 19:31  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Walka z wręgami odbywać się będzie chyba zawsze. Racją jest że każdy wycina elementy inaczej. Jedni nożyczkami, inni nożykami a jeszcze inni czymś innym. Właśnie w tym momencie mogę powstawać, większe lub mniejsze wręgi a to z kolei przekłada się na zbyt duże lub zbyt małe wręgi.

Poprawka nie będzie dotyczyła wielkości wręg, no może ciut aby bardziej pasowały. Poprawka dotyczyć będzie błędnej linii załamania.

Surówkę jak już pisałem wstyd pokazać, może nie wstyd gdyż projektowane były różne elementy na jednym kadłubie, był cięty klejony i przerabiany. Tak więc wybaczcie ale model wygląda powiedzmy źle :).

 
01-12-16 19:48  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Proszę nie zapominać, że klej ma też jakąś grubość.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-12-16 22:45  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Problem został zlokalizowany i poprawiony. Poniżej fotki proszę nie zwracać uwagi na szpary i kiepskie sklejenie. Było to na szybkiego klejone i klej nie dostał czasu na wyschnięcie :).



Słów kilka skąd powstał błąd, ano z tond gdy model był dzielony i wyrysowywane wręgi, program na którym pracuję wyciął "uszka" czyli element owiewki.



A na projekcie wyszło to tak:



Dla tego gięcie wyszło nad a powinno być pod.

Post zmieniony (02-12-16 23:14)

 
03-12-16 08:53  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Gratulacje Ceva i DmVip i proArte. Świetna ta relacja. Jestem pod wrażeniem.
I pomyśleć, że kilkadziesiąt lat temu projektant nie wiedział jaki będzie karton, jaka jego grubość, gramatura. A wręgi musiały być nieco mniejsze, aby mieścił się w nim kadłub (mogły potem być nieco za luźne i "latały"). Ale to już historia....

--
gienek

 
03-12-16 09:14  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

ProArte pisze "puźniej";
DmVip pisze "z tond".

Poza modelem popracujcie też nad tym.
Przepraszam, ale jakoś strasznie mnie to raziło.

--

 
03-12-16 09:27  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Dla tego" ?

 
03-12-16 11:46  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
Teledzin   

Dla czego?

--
Sklejam, bo lubię...

 
03-12-16 21:43  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Sprzedany Zlokalizowany Poprawiony i co teraz?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024