FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-11-16 12:01  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Wojtku,
szczerze Ci powiem, że wielkie mam uznanie do sposobu prezentacji jaki uprawiasz. Nie tylko obiektywnie oceniasz projektanta, ale dajesz wspaniały instruktaż dla nas, szaraków w sposobie budowy takich modeli.
Piszę to z pełnym przekonaniem i bez jakichkolwiek śladów przesady.
Ja po prostu nie mam cierpliwości to takiego perfekcyjnego budowania.

Wolę inaczej, stąd mam "uraz" do relacjonowania, po swojemu budowanych modeli, a by nie nakłaniać do herezji innych.

Kluczowym dla mnie jest dobrze wyglądające poszycie, do którego dostosowuję szkielet (oczywiście w granicach rozsądku).
Tak jak np. w tym prowadzonym aktualnie projekcie, gdzie powstała skorupa od nosa po ogon. Wręgi oraz zespolony szkielet części nosowej i tak tam wcisnę:



Może więc pójdziesz tą drogą (ale pewnie i tak nie uda się zgrać linii już narysowanych na poszyciu).
Powodzonka :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-11-16 14:11  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wojciechu:
Dobrze Ci Art radzi.
Dopasuj wręgi do poszycia. Będzie łatwiej.
Model zapowiada się zbyt atrakcyjnie ( grafika), by go "koszować".

Art:
Narobiłeś ma "smaka" na ten projekt - na razie sezonuje on w szafie na kupie z innymi ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-11-16 15:32  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Panie Piotrze, dziękuję za zamiar podjęcia działań naprawczych, niezależnie od ich rezultatu już jestem niezmiernie wdzięczny za to, że traktuje Pan klientów, nas modelarzy za partnera do dyskusji, nie jest to często spotykane, nie tylko na tym forum.

Niezależny, narysowane przez mnie linie nie koniecznie mają się w 100% zgrywać (choć zielone to prawie, prawie) . Narysowałem je żeby uwidocznić gdzie i jak, zwłaszcza na poszyciu cz.30, wypadną lub miały wypaść linie złamań poszycia. Z wstępnych przymiarek wynika, że kółko pod "znakiem szczęścia" nie będzie miało przesunięcia.

Art, no niestety już tak mam. Trafiam w modelu na coś czym wato się podzielić więc to robię.

Tym G.50 rozjechałeś moją psychikę.
Parę lat temu próbowałem go skleić, ale poległem na jednoczesnym znajdowaniu kształtu jaki należy nadać poszyciu tyłu kadłuba i dopasowaniu za małych wręg. Wielokrotnie dopasowywane i kształtowane poszycie nie wygląda zachęcająco.

Co innego ogon twojego Fiata, podziwiam. Jak trafiłeś w miejsca gięcia dolnych krawędzi tyłu kadłuba?

MARIUSZ, z decyzją co dalej robić z Moranem poczekam na odpowiedź wydawcy, a może winny jest tylko chochlik komputerowy, który zmienił niekoniecznie tylko te wręgi na które teraz trafiłem, prościej będzie podmienić elementy szkieletu lub je skorygować według prawidłowego wzorca.

--

Post zmieniony (26-09-18 12:09)

 
29-11-16 16:46  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Teraz zauważyłem, że zielona w segmencie kabiny jest między dwoma liniami podziału i stąd takie wrażenie. Na zdjęciu arkusza z elementami wydaje się, że jest ok. Dobrze, że poszycie pasuje do siebie, bo bardzo kusi zakupić, tylko trudno się zdecydować: "fińczyk" czy francuz. Trzymam kciuki.

 
29-11-16 17:27  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Postaram się sprostować jako autor co miałem na myśli i jak to powinno wyglądać, wedle tego co zamierzałem.

Pierwsza odpowiedź odnośnie poszycia. Poszycie wedle projektu z przodu nie powinno zakrywać wręg. Według projektu poszycie jest prawidłowo spasowane. Widać to nawet na instrukcji.



Element poszycia który został pocięty, teraz układa się tak jak tego chce modelarz a nie jak powinno teoretycznie być. Jest to dość skomplikowany element jako całość i sprawiający troszkę problemów z "wciśnięciem" w niego kabiny. Załamanie kabiny ze zdjęcia poniżej.



Powinno biegnąć w jednej linii, tak jak jest to zaznaczono na zielono. Od ogona ku przodowi, lub odwrotnie jak kto woli. Niemniej jednak załamanie jest dość delikatne. Zaznaczony na czerwono rzekomy przebieg załamania jest efektem odcięcia osłony kabiny, który będąc w całości powinien ułożyć się zgodnie z zamierzeniem.

Co do spasowania elementów sam jestem ciekaw jak to wyjdzie :).

Pomimo pewnych niezgodności, czy różnego sposobu klejenia modeli, chciał bym aby ta relacja była ukończona :). Jak wspominałem wcześniej, test będzie srogi.

A model po ukończeniu będzie cieszył, pomimo wszystkich kłopotów w sklejaniu.

Przyjrzałem się fotkom i projektowi, i tu muszę przyznać rację koledze Ceva, załamanie jest w złym miejscu. Powinno być tak jak jest to zaznaczone na fotce.

Post zmieniony (29-11-16 19:00)

 
30-11-16 11:02  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

DmVip, dzięki za zainteresowanie, mam nadzieję ze wspólnymi siłami uda się odnaleźć źródło problemu i znaleźć satysfakcjonujący sposób jego naprawy.

Widzę, że niewłaściwe położenie załamania zauważyłeś, ja je zauważyłem dopiero jak zacząłem pasować poszycie, więc mogę się skupić na innych rzeczach.
Pierwsza odpowiedź odnośnie poszycia. Poszycie wedle projektu z przodu nie powinno zakrywać wręg. Według projektu poszycie jest prawidłowo spasowane. Widać to nawet na instrukcji.
Piszesz o poszyciu wewnętrznym, prawda? Bo krawędź poszycia wewnętrznego jest sporo cofnięta. Owszem, krawędź poszycia zewnętrznego na rysunku widać, że licuje z wręgą. Czyli wręga 3c z tyłu poszycia zajmuje położenie takie jak na zdjęciu poniżej.

Skoro tak to trafiłem w punkty odniesienia i mogę przejść dalej.
Rozcinając poszycie cz.20 chciałem nieco złagodzić "cycek" na wrędze w miejscu załamania i zamienić go na coś bardziej przypominającego prowadnicę osłony kabiny.

Bo o ile cz.20, 20a dałoby się w miarę sensownie ukształtować, mimo dwóch warstw kartonu, to z cz.30 byłoby więcej zabawy, z wątpliwym efektem, której chciałem uniknąć. Niezależnie od tego co chciałem osiągnąć wręga 3c jest na 100% za duża żeby na niej zamknął się obwód cz.20 i 20a. Powód za dużej wręgi może być różny, tak jak wspomniałem wcześniej może to być jakieś zniekształcenie powstałe w trakcje operacji na plikach, a może tak być bo wysokość wręg 3 i 3f również stoi na przeszkodzie żeby krawędzie zaznaczone na niebiesko na poniższym zdjęciu były równoległe.

Ale równie dobrze może to być Twój błąd polegający na nieuwzględnieniu w projekcie grubości kartonu. Jeśli tak by było to cały szkielet części kabinowej może być za duży o dwie grubości kartonu. Fakt czy poszycie jest dodatkowo podzielone, lub nie nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia jeśli obwód wręg jest za duży. Za dużej wręgi nie obejmie poszycie, ani będąc w jednym kawałku ani w trzech. Nie jestem w stanie precyzyjnie zmierzyć długości obwodów wręgi i krawędzi poszycia, ale nie zdziwiłbym się że są co najmniej takie same. Na pewno długość obwodu wręgi 3c nie jest mniejsza od długości tylnej krawędzi cz.20.
Jak możesz to pomierz te długości w projekcie i daj znać, a będę myślał dalej, a nie tylko się domyślał.

--

Post zmieniony (26-09-18 12:10)

 
30-11-16 12:06  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To mi się podoba. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami dojdziecie do porozumienia. Lepiej byłoby gdyby DmVip pociął drugą wycinankę i pokazywał naocznie na swoich zdjęciach co i jak powinno być. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-11-16 17:41  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Odpowiem na początek o kartonie, tu może być różnica miedzy tym który stosuję do surówek, a z którego jest drukowany model.
Wręga 3c powinna być tam gdzie Ceva zaznaczyłeś. A kratownica kabiny powinna być ciut niżej od poszycia



Może to mój błąd że tego lepiej nie zaznaczyłem :(. Poprawki już są w opracowaniu, przedstawię wszystko gdy będzie gotowe.

Surówki nie pokaże, gdyż służyła za poligon doświadczalny dla każdego malowania i przeróbek. Była klejona i cięta i tak parę razy więc wygląda strasznie :(. Myślę że wspólnymi siłami dotrwamy do końca i rozwiążemy wszystkie napotkane problemy.

 
30-11-16 18:39  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ok. przełączam się w stan czuwania i czekam cierpliwie.

Zacząłeś coś o kartonie...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-11-16 20:20  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wspominałem że karton do surówek jest inny niż u wydawcy, chodzi o gramaturę. Wręgi chcę spasować z wydanym modelem, dla tego oczekuję na przesyłkę. Poprawione wręgi przedstawię zamontowane w modelu który jest w sprzedaży.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024