FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
29-03-16 14:18  Odp: [R] "Петр Великий" proj 1144.2 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No własnie model zwala z nóg, a jak się przyjrzysz, to na każdym kancie przerywana linia, za dużo roboty się wkłada żeby potem to psuło efekt, dosłownie jak na darmowych modelach z netu. Ale jak Ci to nie przeszkadza, to ok. A w blachach podobno relingi są tylko na jedną stronę...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-03-16 16:12  Odp: [R] "Петр Великий" proj 1144.2 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Będę pilnie śledził postępy, bo też mam ten model w planach, jak już skończę Admirała Lewczenkę.
Co do linii przerywanych to z odległości 30 cm nie widać, że to linia przerywana bo zlewa się w linię ciągłą.
Powodzenia w budowie.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
29-03-16 16:47  Odp: [R] "Петр Великий" proj 1144.2 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest jeszcze patent zwany suchym pędzlem. Potraktowanie modelu na krawędziach i tym samym na przerywanych liniach gięcia z pewnością nie zaszkodzi.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
29-03-16 23:30  Odp: [R] "Петр Великий" proj 1144.2 1:200
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Co do modelu to jak go nabylem to mnie oczarowal i chcialem go od razu kleic.
Pzez pare lat znalazlem troche fotek, wg mnie jest ich dosc duzo w sieci. Widac, ze okret caly czas jest modernizowany i zmieniany.

Sama wycinanka jest dosc obszerna, ale ma tez swoje mankamenty.

- Pierwszy to wspomniane juz przerywane linie. To swego rodzaju minus, gdyz sam model nie posiada linii obrysowych co jest plusem i w wielu miejscach to bedzie ladnie sie prezentowalo. Niemniej linie przerywane sa w miejscach w ktorych powinno sie zagiac lub czesc plaska przechodzi w luk. To drugie jest dosc widoczne. Sprobuje z tym troche powalczyc, ale nie wiem czy suchy pedzel zawsze sobie poradzi.

- Drugi minus to przesuniecia kolorow. W moim egzemplazu dochodza do nawet pol milimetra, ale w wiekszosci przypadkow mozna je pominac. Sam druk jest wg mnie bardzo dobry, gdyz nie jest drukowany CMYKiem tylko poszczegolnymi kolorami, to daje brak roznic kolorow, a przynajmniej ja u siebie nie zauwazylem. Retusz tez jest wg mnie latwiej zrobic i nie jest tak widoczny.

-Trzeci minus (badz plus) to plaski poklad. W tak duzym okrecie spad jest dosc widoczny ale w modelu poklad jest plaski. Projektant moze by i zrobil obly, ale nie wiem ilu by potem skleilo te wszystkie ustrojstwa poprawnie, aby odpowiednio trzymaly sie pokladu.

- Czwartym minusikiem jaki zauwazylem to czasem drobne bledy w rozwinieciu elementow. Mozna by rzec ze blache, bo zazwyczaj brakowalo mi do max 1 mm na pasku okalajacym walce i trzeba cos dosztukowac, ale to latwo mozna naprawic. Reszta jest poki co dobrze spasowana.

Co do sklejalnosci to wiem, ze sie da. Sam znam 4 relacje w tym 3 ukonczone.
Mam nadziej, bedzie mi dane zrobic galerie koncowa w jakims realnym czasie chociaz plany mam ambitne. Przedewszystkich chce model poprawnie skleic bo to wg mnie najwazniejsze. W miare mozliwosci cos drobnego dodac, ale bez przesady.

Do modelu dokupilem Szkielet laserowy, sprobuje, uwazam ze ma to sens a i tak sam szkielet bedzie wypelniany. Mam tez zestaw blach z GPM glownie ze wzgledu na radary.

Poki co bede dlubal drobnice a kadlub i nadbudowka pojda na koniec.
Jak cos spoce to pokaze

Jesli ktos ma jakies ciekawe linki z fotkami Piotrka po 2008 to prosze tu lub na mejla.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
29-03-16 23:36  Odp: [R] "Петр Великий" proj 1144.2 1:200
barti 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5
 

Tez mam ten model od jakiegoś czasu na tapecie,a żeby cię zachęcić do dalszych prac kilka fotek .Zasiadam i podglądam Powodzenia.





--
www.ismr.pl

[G] ORP BŁYSKAWICA-WAK / [G] Prince Of Wales-GPM / [G] Aurora / [G] Akitsushima / [G] Noworosijsk


 
08-04-16 12:34  Odp: [R] Krazownik atomowy "Петр Великий" proj 1144.2 wyd. BM 96 skala 1:200
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Aby nie bylo ze nic nie robie conieco pokaze.

Na poczatek troche dziobu.
Bez szalenstwa, mozna by powiedziec proste kostki, w jednej prakowalo mi ok 1 mm na okolo, ale udalo sie dosztukowac i prawie nie widac tego.




Troche z rozpedu zabralem sie za dalszy duzy klocek przed nadbudowka glowna.
Troche zmienilem rozwiazanie autora modelu. Wycialem z minimalnym zapasem czesc szkieletu z otworami. Wkleilem wszystkie czesci plus dystansy aby calosc sie razem trzymala. Gdy dojda wyrzutnie bedzie mozna calosc ladnie nalozyc na miejsce. Gdyby robic to wg kolejnosci wycinankowej nie daloby sie wlozyc poprawnie wyrzutnie bez ciecia sklejonego kadluba.
Nie wiem co i jak z samymi wyrzutniami. Moge zrobic wszystkie, ale nie bedzie to wygladalo naturalnie. Wszystkie zdjecia sa oczywisci z zamknietymi klapami a otwieranie raczej nie wchodzi w gre.




--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024