FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-09-16 09:00  Odp: [R] SU-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pora powiedziec pare slow o samym modelu.

Okladka nie pokazuje ladnie maszyny wiec pokażę taka oto grafike:



Model jest darmowy, i 'wydany' przez Russkije inzyniery. Jak na model darmowy grafika jest wg mnie na bardzo wysokim poziomie i to skusilo aby zabrac sie za ten model. Jest to moja pierwsza rura w zyciu, Irydy sklejonej w 97 roku nie bede liczyl. Mam nadzieje ze efekt nie bedzie kiepski. Samolot bedzie nosil numer boczny 70.
Ilosc zretalizowania jest na rozsadnym poziomie, nie jest za duzo, nie jest za malo, a jak ktos chce zawsze moze cos od siebie dodac do komor podwozia.
Model mozna wykonac z ruchomymi wszystkimi powierzchniami sterowymi, jest to troche pracy ale uwazam ze warto, zreszta inne opcji wykonania nie ma. Mozna tez zlozyc skrzydla do pozycji transportowej.
Do kompletu dodany jest zestaw podwieszanego uzbrojenia, ktory zamierzam wykonac aby model nie byl golawy.

Oprocz wielu plusow jest wg mnie tez pare minusow tego wydania. Cala instrukcja to szarawe 3 D nie zawsze czytelne nawet w PDF, przydalo by sie para rysunkow wiecej. Numeracja jest jak dla mnie z kosmosu, totalnie nie odpowiada kolejnosci budowy i podzielona jest na swego rodzaje moduly. 1.xx - szkielet kadluba, 2.xx - stery kierunku ze szkieletem, 3.xx szkielet skrzydel, 4.xx poszycie skrzydel i powierzchnie sterowe, ...., 15.xx poszycie kadluba.
Elementy sa jednak dosc sensownie porozkladane na arkuszach, budujac skrzydla nie trzeba szukac po calej wycinance czesci.
Niektore rozwiazanie wydaja mi sie troche nietypowe ale mam nadzieje, ze bedzie wszystko pasowac. Szkielet moglby byc troszke bardziej rozbudowany, w relacji pokaze gdzie przydaly by sie to zrobic.

Sam model wydrukowalem prawie rownoczescnie co W1000 tego samego wydawnictwa na dosc nowej drukarce HP. Uzylem kartony z bloku technicznego Canson 180g/m2, strony z drobnymi elementami i uzbrojeniem wydrukowalem na cienszym bloku technicznym, okolo 140 g/m2. Calosc zakaponowalem dwa razy.

Aby nie zanudzac zabralem sie za kabinke. W wycinance jest to dosc dobrze rozwiazane. Porzadny szkielet i poszycie.
Uzyje metody kolegi OSTOJA Nigdy tego nie robilem wiec pewnie efekt bedzie jaki bedzie. Poki co pora na dopasowanie calosci do siebie, SG i szpachla a potem patelnia.



--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
14-10-16 08:45  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak tam postępy z kabiną ?

Też sie przymierzam do tego modelu i mam prośbę PitBlank, czy możesz się odezwać na adres trabp@o2.pl ?

 
14-10-16 09:00  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Czy podany jest autor tego opracowania ? Ciekaw jestem bo z takimi "renderami" i oznaczeniem części już się spotkałem sklejając samoloty z BM...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-10-16 11:14  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kilminster, autor to MaksArt.
Tu: http://only-paper.ru/forum/83-17633-1 masz opis "razrabotki" ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
14-10-16 17:34  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Odnośnie numeracji.. Maks robi te modele za free i w języku rosyjskim . Ostatnio nad tym rozważałem , uznałem po prostu że numeracja
typu 2a nie sprawdzi się w cyrylicy i naszym dlatego jest numeracja 2.12 a nie 2b , c, d, ..
liczby to język uniwersalny. Swoją drogą dajcie Maksowi czas na przejęcie naszych standardów. W Be-2 pojawiło się L i P jako strony :).

--

Post zmieniony (14-10-16 17:34)

 
16-10-16 14:52  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Metal_MAN   

@Model-KOM a czy nie warto dawać uniwersalne (angielskie) oznaczenia L (left) i R (right)? Pytam z ciekawości bo dziś w czasach globalizacji polskie modele kupowane są również przez ludzi z zagranicy. Zakładam, że tacy ludzie muszą się potem głowić co to znaczy L i P :)

 
16-10-16 16:50  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Będą myśleli że urwał się ogonek od R , i o co chodzi.

 
16-10-16 22:17  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Metal_MAN - L i P od zawsze jest było i będzie w polskich modelach . mimo globalizacji 80%
modeli sprzedaje się w PL, tutaj chodzi o to ,że nasze oznaczenia są łatwiej przyswajalne
niż cyrylica , Zresztą L i P to w sumie skrajny przypadek bo część 2a to tak samo w PL jak i ANG
Niestety inaczej ma się to w cyrylicy :). dlatego mamy oznaczenia 2.1 :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
17-10-16 11:29  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Metal_MAN   

@Model-KOM - dzięki za wyjaśnienie. A co do 2.1 czy 2a, ja osobiście wolę taki sposób jak zaproponował MaksArt bo jak zauważyłeś jest uniwersalne rozwiązanie, no i można fajnie przypisać części do danego modułu (u maksa są np. części 1.40 co z numeracją literami alfabetu już było by ciekawe :D). Modularność ma też tą zaletę ze nie szukasz oderwanej od rzeczywistości części 197 tylko 4.15 przynależącej do poszycia etc, ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Aby nie podpaść moderatorowi już nie offtopuje bo to relacja z budowy ciekawego modelu a nie dysputa o oznaczaniu części :)

Post zmieniony (17-10-16 15:31)

 
19-10-16 23:03  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Widze, ze watek nie utanal w czelusiach forum ;)

Na poczatek ogloszenia parafialne:
- Urodzilami sie druga corka i zaowocowalo to pewnym spowolnieniem prac.
- Dowiedzialem sie ze model bedzie wydany drukiem w przyszlym roku, dla tych, ktorzy sa zainteresowani modelem to dobra wiadomosc. Dla mnie taka, ze model ukoncze ze swojego druku.

A teraz wracamy do modelu.
Dokonczylem kopyto. SG, szlif, szpachl, szlif, szpachla szlif i mamy:



Przygotowalem rowniez 4 szt folii wielkosc A5 do tloczenia, z mysla ze bedzie z czego wybierac. Potem sprawa obila sie o patelnie, ten etap prac bardzo mnie spowolnil. W gre wchodzila tylko jakas stara patelnia a tej w domu na indukcji nie odpale ... ale udalo sie i ostatnia proba wyszladosc dobrze i polecam metode.

Tu prawie udany efekt:


Wyposazony w stopujacy element zajalem sie jego budawa. Z czterech wytloczek jedna nadawala sie do dalszej obrobki, powiem tylko trzeba nabrac doswiadczenia w tloczeniu. O malo co nie rzucilem i ta ostatnia, pojawil sie maly zonk. Szare pola na kopycie to tylko widoczne oszklenie i malo co nie musialem robic wszystkiego od nowa, gdyz tylna czesc po pierwszej przymiarce wydawalami sie za krotka. Wiec jesli ktos bedzie tloczyl sam niech doda duzy margines do tloczenia.

Jako ze kabine bede chcial miec otwarta zajalem sie wpierw jej ruchoma czescia. Rame naklejalem na kopycie, dawalo to odpowiernia sztywnosc jak i tez wyznaczalo polozenie. Po wyschnieciu kleju calosc odcialem od reszty i lekko wyszlifowalem. Pozostala przednia czesc wycialem z lekim naddatkiem wczesniej przymierzajac jak to sie bedzie mialo do reszty modelu.
Konstrukcja, ktora sugeruje autor ma plusy i minusy. Duzym minusem jest wklejenie przedniej czesci kabinki i z tym caly model musi przezyc cala budowe. Podgladajac jak to bylo rozwiazane w ostatnim MM Su-27 u Art-a kabinka to zupelnie osobna czesc co ulatwia sklejanie ale nie oddaje tak konstrukcji.
Po probach i pasowaniach udalo sie przednia czesc oszklenia przykleic na swym miejscu. Na sucho wszystko wyglada na obecna chwile tak:



Udalo mi sie rowniez uzyskac pozadany ksztalt poprzeczny:



Uwazam ze jest to bardzo bliskie oryginalowi:



W czasie, gdy czekalem na kabinlenie marnowalem czasu i zajalem sie klapami skrzydel. W kazdym jest piec ruchomych powierzchni wiec troche zabawy jest.
Poki co efekt taki:


Teraz bede chcial skleic kabine i isc dalej z kadlubem. Praca wg mnie nie latwa ze wzgledu na dosc skapy moim zdaniem szkielet w tej czesci modelu. Zobaczymy jak bedzie w nastepnej odslonie, miejmy nadzieje niebawem.

Jeszcze pytanie do samolociarzy. Czym i jak polerowac kabinke aby lsnila sie jak .. powinna.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024