FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-09-16 22:09  [R] Suchoj Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

To znow ja. Tym razem z tematem, ktory mam nadzieje znajdzie wieksza widownie niz poprzednie tematy pokazywane na forum.
Wpierw myslalem, ze zrobie jakiegos FW 190 albo BF109 z wiadacego wydawnictwa, ale ciezko mi isc tak mainstramowo. Znalazlem w swoich zbiorach innego ptaka i zaczalem przygode. Aby na poczatek bylo ciekawie zadul zgadula, nagroda uscisk reki w Przeciszowie.

Oto zaczatek kabiny.
Pactra RLM66 pasuje do retuszu wysmienicie, ale jeszcze beda popraki.



--

Post zmieniony (20-10-16 12:56)

 
20-09-16 13:35  Odp: [R] zgadul zgadula Samolot 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Jakos tak widze ze chyba nie potrafie prowadzic relacji ;)
Tzn. robie to chyba na swoj sposob.

Kabinka wstepnie umieszczona na miejscu.


Pora na oklejenie tego i wyposazenie srodka.
I tu ciekawostka, paski laczace sa tak zaprojektowane idealnie zgrywaly sie z poszyciem.



Jako ze podczas krotkiego pobytu w Przeciszowie tez malo kto wiedzial co to bedzie zmieniam juz tytul watku.

Wymyslilem sobie, ze teraz musze zrobic kabinke aby dobrze spasowac poszycie i szkielet. Wiec zabieram sie powoli za to. Jak juz bede ja mial wytlumacze dlaczego i rozpisze sie troche wiecej o samym modelu.

Akra - Watek znam i nie bede sie rozpisywal dlaczego akurat tak napisalem. Uczynilem to z premedytacja.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
21-09-16 09:00  Odp: [R] SU-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pora powiedziec pare slow o samym modelu.

Okladka nie pokazuje ladnie maszyny wiec pokażę taka oto grafike:



Model jest darmowy, i 'wydany' przez Russkije inzyniery. Jak na model darmowy grafika jest wg mnie na bardzo wysokim poziomie i to skusilo aby zabrac sie za ten model. Jest to moja pierwsza rura w zyciu, Irydy sklejonej w 97 roku nie bede liczyl. Mam nadzieje ze efekt nie bedzie kiepski. Samolot bedzie nosil numer boczny 70.
Ilosc zretalizowania jest na rozsadnym poziomie, nie jest za duzo, nie jest za malo, a jak ktos chce zawsze moze cos od siebie dodac do komor podwozia.
Model mozna wykonac z ruchomymi wszystkimi powierzchniami sterowymi, jest to troche pracy ale uwazam ze warto, zreszta inne opcji wykonania nie ma. Mozna tez zlozyc skrzydla do pozycji transportowej.
Do kompletu dodany jest zestaw podwieszanego uzbrojenia, ktory zamierzam wykonac aby model nie byl golawy.

Oprocz wielu plusow jest wg mnie tez pare minusow tego wydania. Cala instrukcja to szarawe 3 D nie zawsze czytelne nawet w PDF, przydalo by sie para rysunkow wiecej. Numeracja jest jak dla mnie z kosmosu, totalnie nie odpowiada kolejnosci budowy i podzielona jest na swego rodzaje moduly. 1.xx - szkielet kadluba, 2.xx - stery kierunku ze szkieletem, 3.xx szkielet skrzydel, 4.xx poszycie skrzydel i powierzchnie sterowe, ...., 15.xx poszycie kadluba.
Elementy sa jednak dosc sensownie porozkladane na arkuszach, budujac skrzydla nie trzeba szukac po calej wycinance czesci.
Niektore rozwiazanie wydaja mi sie troche nietypowe ale mam nadzieje, ze bedzie wszystko pasowac. Szkielet moglby byc troszke bardziej rozbudowany, w relacji pokaze gdzie przydaly by sie to zrobic.

Sam model wydrukowalem prawie rownoczescnie co W1000 tego samego wydawnictwa na dosc nowej drukarce HP. Uzylem kartony z bloku technicznego Canson 180g/m2, strony z drobnymi elementami i uzbrojeniem wydrukowalem na cienszym bloku technicznym, okolo 140 g/m2. Calosc zakaponowalem dwa razy.

Aby nie zanudzac zabralem sie za kabinke. W wycinance jest to dosc dobrze rozwiazane. Porzadny szkielet i poszycie.
Uzyje metody kolegi OSTOJA Nigdy tego nie robilem wiec pewnie efekt bedzie jaki bedzie. Poki co pora na dopasowanie calosci do siebie, SG i szpachla a potem patelnia.



--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
19-10-16 23:03  Odp: [R] Sukhoi Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Widze, ze watek nie utanal w czelusiach forum ;)

Na poczatek ogloszenia parafialne:
- Urodzilami sie druga corka i zaowocowalo to pewnym spowolnieniem prac.
- Dowiedzialem sie ze model bedzie wydany drukiem w przyszlym roku, dla tych, ktorzy sa zainteresowani modelem to dobra wiadomosc. Dla mnie taka, ze model ukoncze ze swojego druku.

A teraz wracamy do modelu.
Dokonczylem kopyto. SG, szlif, szpachl, szlif, szpachla szlif i mamy:



Przygotowalem rowniez 4 szt folii wielkosc A5 do tloczenia, z mysla ze bedzie z czego wybierac. Potem sprawa obila sie o patelnie, ten etap prac bardzo mnie spowolnil. W gre wchodzila tylko jakas stara patelnia a tej w domu na indukcji nie odpale ... ale udalo sie i ostatnia proba wyszladosc dobrze i polecam metode.

Tu prawie udany efekt:


Wyposazony w stopujacy element zajalem sie jego budawa. Z czterech wytloczek jedna nadawala sie do dalszej obrobki, powiem tylko trzeba nabrac doswiadczenia w tloczeniu. O malo co nie rzucilem i ta ostatnia, pojawil sie maly zonk. Szare pola na kopycie to tylko widoczne oszklenie i malo co nie musialem robic wszystkiego od nowa, gdyz tylna czesc po pierwszej przymiarce wydawalami sie za krotka. Wiec jesli ktos bedzie tloczyl sam niech doda duzy margines do tloczenia.

Jako ze kabine bede chcial miec otwarta zajalem sie wpierw jej ruchoma czescia. Rame naklejalem na kopycie, dawalo to odpowiernia sztywnosc jak i tez wyznaczalo polozenie. Po wyschnieciu kleju calosc odcialem od reszty i lekko wyszlifowalem. Pozostala przednia czesc wycialem z lekim naddatkiem wczesniej przymierzajac jak to sie bedzie mialo do reszty modelu.
Konstrukcja, ktora sugeruje autor ma plusy i minusy. Duzym minusem jest wklejenie przedniej czesci kabinki i z tym caly model musi przezyc cala budowe. Podgladajac jak to bylo rozwiazane w ostatnim MM Su-27 u Art-a kabinka to zupelnie osobna czesc co ulatwia sklejanie ale nie oddaje tak konstrukcji.
Po probach i pasowaniach udalo sie przednia czesc oszklenia przykleic na swym miejscu. Na sucho wszystko wyglada na obecna chwile tak:



Udalo mi sie rowniez uzyskac pozadany ksztalt poprzeczny:



Uwazam ze jest to bardzo bliskie oryginalowi:



W czasie, gdy czekalem na kabinlenie marnowalem czasu i zajalem sie klapami skrzydel. W kazdym jest piec ruchomych powierzchni wiec troche zabawy jest.
Poki co efekt taki:


Teraz bede chcial skleic kabine i isc dalej z kadlubem. Praca wg mnie nie latwa ze wzgledu na dosc skapy moim zdaniem szkielet w tej czesci modelu. Zobaczymy jak bedzie w nastepnej odslonie, miejmy nadzieje niebawem.

Jeszcze pytanie do samolociarzy. Czym i jak polerowac kabinke aby lsnila sie jak .. powinna.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
30-10-16 09:46  Odp: [R] Suchoj Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Majac juz szkielecik klap troche sie z nimi pomeczylem i zrobilem je jak autor chcial.
Calosc jest ruchoma, troche z tym zabawy, ale mam nadziej efekt koncowy to wynagrodzi.
Widac tez zarys kamuflarzu, ktory mnie urzeka. Calosc tez zajmuje kawalek na macie wiec caly model maly nie bedzie. Uwazam ze rozwiazanie nie jest optymalne i mozna by niektore detale zrobic/zaprojektowac lepiej, a przynajmniej zrobic mniej widoczne. Ja postaram sie pewne miejsca ukryc uzupelniajac zapasem koloru.
Powierchnie sterowe skrzydel prezentuja sie tak:



Idac za ciosem przygotowalem szkielet skrzydel.



Teraz bede troche sie zastanawial co i jak dalej.
Ogolnie szkielet bogaty nie jest, jakies poprzeczne wzmocnienie by sie przydalo. Musze tez zrozumiec jak zamontowac sloty, nie ma do tego zbyt wiele czesci a raczej w powietrzu sie nie trzymaja, a z idei rozumiem ze tez sa ruchome.
Niemniej to nie jedyna trudnosc, ktora mnie czeka przy skrzydlach, bo widze pare innych 'problemow' ale o tym w nastepnej odslonie.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
06-02-18 10:28  Odp: [R] Suchoj Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pora wrocic z zaswiatow po projekcie 1:1

Na rozruszanie palcow cos mniejszego czyli uzbrojenie.
Na pierwszy ogien poszly rakiety R77. Listkow nie lubie, wyszly wzglednie, ale mozna by lepiej.
Co do rakiety to wiekszosc zdjec przedstawia rakiety malowane jasnoszaro a tylko kilka w kolorze czerwonym. Bedzie urozmawicenie.



Mysle, ze teraz aktualizacje beda troszke czesciej.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
09-02-18 09:30  Odp: [R] Suchoj Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Powoli ale do przodu.
Kolejne dwie sztuki. Tym razem X-59M
Znacznie wieksze od poprzednich. Tu dziubek jes zrobiony z wielu mniejszych listkow i przod jest oddzielony od korpusu rakiety. To bardzo pomaga w formowaniu. Litski ladnie sie zeszly i oby wszystko w tym modelu tak sie sklejalo.


Ceva - w mysl Art-a relacjonowanie zajmuje duzo czasu ;)

Brne dalej, jeszcze tylko 7 sztuk zostalo

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
05-03-18 11:28  Odp: [R] Suchoj Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Powoli bo powoli ale do przodu

Pora na kolejne rakiety.

K27
Te maja troche mniej listkow i formowalem na pare razy BCG ale efekt wmiare jako taki jest.


K73
Tu listkow jest duzo i rakieta ladnie sie zlozyla.


W obydwoch troche wymagajace jest ksztaltowanie ze wzgledu na dlugosc rakiet.
Pozostaly jeszcze trzy najwieksze rakiety.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
15-03-18 10:46  Odp: [R] Suchoj Su-33 'Russkije Inzyniery' 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pora konczyc to uzbrojenie.

Doszla para Kh59M3



Pora na ostatnia Kh41
Najwieksza z calego zestawu, cala kartka A4 z czesciami.
Poki co dziubek, spasowanie cacy i poki co bez retuszu.


--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024