FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-02-17 19:26  [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,
Ostatnio zająłem się tramwajem Konstal N wydawnictwa modelik w skali H0. Jak większość tego typu obiektów, model jest dosyć mały (ściana boczna ma wys. około 2,2cm, a długość 12cm). Tym razem chciałem uniknąć malowania, więc retuszuje krawędzie. Miał to być odpoczynkowy model, robiony prosto z instrukcji, ale już z początku trochę zmodyfikowałem wózek:) Według instrukcji rama miała składać się z podwójnie sklejonego kartonu, ja nakleiłem jej elementy na tekturę 1mm, ponieważ pierwsza próba z zalecenieniami instrukcji nie była dla mnie zadowalająca . Okleiłem podłużnice na krawędziach kartonem i zabrałem się za mocowania wózków z resorami. Chciałem z początku pióra resora wykonać oddzielnie, ale.....mi się nie chciało;)) Nasączyłem cały element dla sztywności ca i dodałem wzmacniacze z tektury 1mm w miejscu mocowania łożyska kół do ramy. Podłogę, tak jak przewidziano w instrukcji, nakleiłem na tekturę 1mm. Wyposażenie stanowiska maszynisty- w sumie nić ciekawego. I na koniec bok. Niestety go trochę schrzaniłem, no ale trudno, model z jednej strony odwrócę w stronę murku, ponieważ mam pomysł na mini- dioramkę z Konsalem w roli głównej:


--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
16-02-17 22:35  Odp: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Będę śledzić z tchem zapartym. Też mam tramwajkę zaczętą, ale 105N. Fajnie, że ktoś jeszcze klei takie tematy. Powodzenia!

Post zmieniony (16-02-17 22:40)

 
16-02-17 22:45  Odp: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

zapowiada się nieźle, licze na dioramkę jakąś na koniec :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
23-02-17 18:51  Odp: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Dzisiaj mała aktualizacja, zabrałem się za podstawkę.
Robiłem ją z klocuszka drewnianego, a na niego nakleiłem plastikową płytkę z odlewem bruku. Szyny wzięte z kolejki H0. Bruk podmalowałem na szaro i wycieniowałem washem i pigmentami AK Interactive. Tak samo zrobiłem z szynami, tyle, że ciapnąłem je na brąz i opudrowałem rdzawymi pigmentami. Drzewo ukręciłem z drutu, okleiłem je wikolem i obsypałem posypką wziętą z siateczki liściastej (którą zresztą po pomalowaniu w jesienne barwy zamontuje na roślinie), fajnie imituje korę. Drzewo pomalowałem na zielono-szare brązy i dokleiłem posypką, która ma udawać mech (jest świetna, zdrapałem ją w lato z drewnianego płotu sąsiadów, jest to taki zielony nalot. Może przy sztucznym świetle tego nie widać, ale gdy będę robić galerię przy dziennym świetle, na pewno będzie to bardziej wyeksponowane. Całość ma być interpretacją ul. Metalowców w Chorzowie, tyle , że w latach 50-tych. Oto jej zdjęcie:

A tutaj diorama:


--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
23-02-17 23:56  Odp: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Super wychodzi, też będę śledził :) Planujesz jakiegoś motorniczego do środka?

 
24-02-17 09:43  Odp: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kapitanie, wstawiaj przecinek po każdym adresie zdjęcia. Dzięki temu nie będą się ze sobą zlewać, co powoduje - pewnie nie tylko u mnie - przykry oczopląs :-)

Aha, i unikaj - proszę - dublowania zdjęć, chyba że idziesz na ilość :-)

Post zmieniony (24-02-17 10:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024