FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
26-02-06 10:40  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
AWOT   

Super robota!

--

AWOT

 
29-03-06 22:58  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Minął miesiąc od ostatniej prezentacji, zatem pora na nowe zdjęcia. W modelu wykonałem podwozie główne oraz silnik z osłoną.

W podwoziu pozwoliłem sobie na drobną waloryzację w postaci przewodu hamulcowego, zaś Humbrolem 192 pomalował powierzchnię roboczą amortyzatora. Golenie również były malowane.



Budowa silnika stanowiła jak na razie największe wyzwanie podczas budowy tego modelu. W związku z tym, że planuje prezentować ten model ze zdemontowaną osłoną silnika, postanowiłem go trochę zwaloryzować. Dodałem przewody spalinowe odprowadzające spaliny od każdego cylindra. Wykonałem również przewody zapłonowe, po dwa na cylinder. Same przewody wykonałem ze skrętki pochodzącej ze zniszczonych słuchawek od walkmana. Nie były malowane - na zdjęciach zachowanych silników spotkałem się z kilkoma kolorami tych przewodów, trafiły się również takie, jakie prezentuje na zdjęciach poniżej.
Wykonanie samych cylindrów to niezła zabawa, udało mi się opracować jakąś kolejność klejenia, która pozwoliła na uzyskanie w miarę przyzwoitego ich kształtu (zdjęcie poniżej)



A tak przyklejałem przewody zapłonowe:



Gotowy silnik przyklejony do wręgi, z doklejonymi z tyłu rurami wydechowymi:




Następnie wykonałem osłonę silnika. Brak większych problemów, wszystko pasuje. Osłona czeka jeszcze na lakierowanie.



Silnik zamontowany na płatowcu:



Założenie osłony na silnik nie jest zbyt proste - przeszkadzają rury wydechowe, trzeba się troche pogimnastykować, niemniej jednak jest to wykonalne.
Ufff....;-)

--

Post zmieniony (01-10-18 21:19)

 
29-03-06 23:04  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
OzzY 

 

cacy :)

 
30-03-06 10:06  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

miodzio:) mam pytanko jaką farbą retuszowałeś poszycie?

--

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

Post zmieniony (30-03-06 22:22)

 
06-05-06 23:59  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

To już ostatni etap relacji - model został ukończony. Niektórzy warszawscy forumowicze mieli okazje obejrzeć efekt finalny mojego klejenia na ostatnim spotkaniu w ramach QWKAK-u.
Najpierw kilka zdjęć z ostatniego etapu budowy:




A tutaj prezentuje już zdjęcia gotowego modelu:





Podczas prac kończących model jedyne trudności sprawiło mi wykonanie celownika - niestety nie udało mi się wykonać go właściwie - w kółka nie ma niestety krzyża, nie poradziłem sobie z tak małymi elementami. Może kiedyś opanuje technikę wykonawania takiej drobnicy.
Prawdopodobnie pokuszę się o ponowne wykonanie osłony silnika, zwłaszcza po tym co pokazał Sine w swojej relacji, chociaż swoje Zero zamierzam eksponować bez osłony.

ps.1 Hayabusa - przepraszam, wcześniej przeoczyłem Twoje pytanie , odpowiadam teraz - wszystkie farby użyte do retuszu tego modelu to mieszanki różnych farbek akrylowych, nie jestem w stanie nawet podać proporcji, mieszałem "na oko".

ps.2 zdjęcia gotowego modelu powstały dzięki Ozzy-emu - jeszcze raz dzięki :)

Post zmieniony (01-10-18 21:27)

 
07-05-06 01:14  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Pieknie sklejony piekny model pieknego samolotu. slowem - trzy razy P :)
Wyrazy uznania.

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
07-05-06 10:49  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Delicje mam nadzieje, że ja skleje ten model chociaż w 50% tak jak ty :O

--

 
07-05-06 11:32  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

O żeś TY... ;-D
Celownik przy tym to pchła, nie słodzę Ci więcej bo znowu się zacznie... :-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
07-05-06 18:10  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Naprawde bardzo mnie sie podoba:) kawał wspaniałej roboty, moje szczere wyrazy uznania!!! Szkoda, że nie mogę go na żywo obejrzeć:(

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
07-05-06 18:48  Re: [relacja] A6M2 Zero AH
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Cud, miód i orzeszki :-) Suuuuuuuper model. I podstawowe pytanko: Co będzie nastepne ?

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024