FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
18-02-17 13:23  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Co do bieżnika: klik. Nie stosowałem tej techniki, ale nie wydaje się być bardzo trudna.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-02-17 20:03  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Jakoś tak ten bieżnik raczej mi nie leży, pewnie bardziej by mi odpowiadał taki co Art przy KAŚCE zrobił ;-). Tymczasem ulepiłem śmigiełko i kołpak, trochę go posrebrzyłem bo jak zwykle nie przemawiają do mnie widoczne listki. Może być idealnie sklejony itd, ale wygląd jak dla mnie nienaturalny. Pewnie znowu ktoś powie że to urok kartonu i fajnie ale...



CDN...

Post zmieniony (30-09-18 15:20)

 
18-02-17 20:05  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

... ale tak jest lepiej :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
19-02-17 09:34  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na P-47 stosowano różne koła to chyba oczywista informacja. Mam dwa rodzaje żywicznych kół do modelu - jedne odpowiadają temu typowi http://www.howitflies.com/Republic-P-47-Thunderbolt i mają średnicę 23,7 mm i grubość 7,7 mm , drugie wydaje mi się, że takie jakie zastosowałeś w modelu i mają średnicę 25,8 mm i grubość 7 mm.
Ze zdjęć samolotu Łanowskiego trudno wyczuć, który typ kół był założony, w twoim modelu wydają się takie jak napisałem, być może są dobre tylko na zdjęciach tak wyglądają.
Niestety nigdy nie widziałem na żywo kół żywicznych zagranicznych producentów do skali 1 :32.
Według mnie nie ma sensu robić bieżnik szczególnie ten w romby ::))))))))):::::)))))) czy prostokąty, bo i tak nie wyjdzie to jak w dobrym kole żywicznym.
Model jak zawsze u ciebie wygląda rewelacyjnie - oczywiście zawsze można te koła zmatowić i delikatnie przybrudzić, aby wyglądały na używane.
I jeszcze jedna sprawa - opieranie się na tym jak podano w opracowaniu z ilu krążków tektury ma być sklejone koło może być mylące - tak miałem w poprzednim modelu, gdzie sklejone, gotowe koło osadziłem w owiewce i okazało się, że jest mocno za wąskie. Rozciąłem je w osi grubości i pogrubiłem tak, aby wyglądało to jak na zdjęciu prawdziwego samolotu, niestety okazało się, że również i owiewka nie jest prawidłowej grubości, ale nie aż tak, aby to mocno raziło.

Post zmieniony (19-02-17 13:38)

 
19-02-17 14:32  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Świetna robota. Aż nabieram ochoty żeby jeszcze raz skleić P-47, tym razem od Hala.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
19-02-17 14:45  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Piękne to śmigło. To posrebrzenie dało świetny efekt.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-02-17 21:53  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Cześć.
To co zostało na sam koniec, pylony do podwieszania bombek:

Dodatkowy zbiornik:


Klapy:

Pozostały popierduły tak że galeria wkrótce :)

Post zmieniony (30-09-18 15:21)

 
21-02-17 22:02  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
Łukasz Ż    

No śliczny DZBANUSZEK.

 
02-03-17 20:27  Odp: [R] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Witam i zapraszam do obejrzenia zdjęć dzbanka.
Oczywiście jak to zwykle u mnie bywa nie obyło się bez drobnych potknięć i jednego większego z lakierowaniem. Lakier który używałem do tej pory to mat dupli color w małym aerozolu. Jakoś nie można go już kupić, ale udało mi się zakupić w dużej butli i niestety efekt nie był matowy tylko satynowy. Potem prysnąłem akrylowym i niestety wylazł szary nalot i zaczęło się zmywanie i ponowne lakierowanie.... myślałem że go stracę, ale jakoś tam wygląda w niektórych miejscach jeszcze trochę widać ten nalot, ale powiedzmy że to ślady eksploatacji ;-))





Pozdrawiam wszystkich obserwujących.

Post zmieniony (14-03-17 21:18)

 
02-03-17 20:53  Odp: [R/G] P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękny model! Gratuluję ukończenia.

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024