FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
15-12-03 16:52  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dostałem kilka maili mówiące o tym ,że mojego wydawnictwa nie ma wyszczególnionego w poście Łasicy , więc że mnie to nie dotyczy. Odpowiadam tu - mnie to też dotyczy. Jak każdego . Każdy ma jakieś mniejsze lub większe powody , dlaczego wydaje tak , a nie inaczej. Powiem tyle - większość wydawców jest modelarzami i sklejaczami. Również czekają bardziej lub mniej na nowości konkurencji. Szkoda tylko ,że takimi wątkami robimy podział na my - modelarze , i wy - wydawcy. sam nie wiem , do kogo się zaliczyć . Może jakieś partie ??( CRS - słyszałem ,że Ty wiesz o nich dużo :) ) .
Nie wiem teraz - może zamknąć wydawnictwo ??? Przecież Quest II Pokrycia Dachowe (bo taka jest pełna nazwa Questu ) zajmuje się czymś innym . I w pokryciach dachowych nie ma ludzi , którzy mi głowę urywają , bo się spóźniłem . Owszem , nie spóźniam się tak jak np. z Arizoną , ale też nie ma takiej pracy - z dachami jadę , przywożę , zawożę , i zbieram kasę .
Ludzie - większość z nas wydaje z racji hobby , lub dlatego ,że sami chcielibyśmy skleić dany model ! Niektóre słowa naprawdę są niepotrzebne !!!
Cały temat rozgrywa się tu , na forum . Czy jak zawalę z jakimś modelem , mam dać ogłoszenie na konradusie, Gryfie , kartonworku , Supermodelu .... , a może jeszcze w KF-ie , i jakiejś codziennej gazecie ?

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
15-12-03 17:47  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Frytek - daj ogłoszenie w Monitorze Rządowym, albo co najmniej w Rzeczpospolitej..;-)
koledzy "terminowcy" - moim <skromnym> zdaniem "przeginacie pałę" - chyba faktycznie nie macie co robić, mnie jest to zupelnie obojętne czy dany model wyjdzie 23, 31, czy 17 następnego miesiąca - mam swój plan prac, najwyżej uzupelnię go jakąś modelarską nowością...(dzięki Grzesiu za tą I wojnę:)... a to czy model położę na pólkę wcześniej czy później....to CO TO ZMIENIA??!
pozdrawiam!
ps.
a może wydawcy powinni zapowiadać też zapowiedź informacji udzielanej na forumach
a może wszyscy powinni zapowiadac to kiedy sie powinni wypowadać..
a może.....

na szczęście biegną już koledzy z białym kaftanem....
PARANOJA!!!!!!!!!!!!!
EOT!!

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
15-12-03 19:00  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

o to właśnie chodzi, bzdura czyli abstrakcja


GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
15-12-03 19:38  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
deglock   

Teraz to sam diabeł sie nie połapie o co chodzi. Niech kazdy przeczyta sobie drugi wpis
łasicy i bedzie już wszystko wiadomo. Chodzi mianowicie o zwykłą przyzwoitość.
Pozdrawiam.

 
15-12-03 19:44  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
Łasica   

Tu mówi Łasica. Matko z córką! Nie spodziewałem się, że tak banalnie zapowiadający się wątek wywoła kilkadziesiąt postów w tym z prawniczą dysputą!!! Panie i Panowie, proponuję zakończyć ten wątek, bo w historii tego forum chyba nie zdarzyła się tak burzliwa dyskusja. Proponuję zakończyć, bo to ja to zacząłem a z treści postów wnoszę, że każdy (albo większość) pozostała przy swoim zdaniu, więc dyskusja tylko zajmuje czas i miejsce a nie wnosi nic konstruktywnego. Wydawcy się poobrażali, paru forumowiczów naubliżało sobie nawzajem. Szanowni Wydawcy - nie obrażajcie się, sądzę że mogę być wyrazicielem wszystkich nie-wydawców (bo nim jestem) gdy mówię, że bardzo Was cenimy za wasze zaangażowanie. Faktem jest, że modeli na kupce dużo, ale chyba wszyscy w dalszym ciągu z drżeniem wypatrujemy - co nowego. Szanowni Nie-wydawcy - nie obrażajcie się, sądzę, że mogę być wyrazicielem wszystkich wydawców (bo nim byłem) gdy mówię, kupujcie i klejcie nasze modele. Dołożymy wszelkich starań, zebyście byli z nas zadowoleni. Chyba jednak wróćmy do klejenia. Przepraszam za wywołane zamieszanie.
Pozdrawiam Łasica

 
15-12-03 19:50  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Chodziło o przyzwoitość, ale widać niektórzy od razu jak kupią biorą nożyczki do ręki i działają. To może małe ukamienowanko jakiegoś opóźniającego się wydawcy, tak dla przykładu ;o)

 
15-12-03 19:52  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
Witold   

I koniec z zapowiedziami. Chcieliście, to macie. Miała być kultura, a wychodzi jak zwykle - subkultura. Panowie Wydawcy proszę byście robili najdłużej, to co robicie,nieważne jak, ale skutecznie. Czy zapowiecie, czy nie i tak w większości cieszymy się z każdej nowości. A jak już nie możecie inaczej, to ujawnijcie swoje zamiary z adnotacją: termin nieokreślony. Inni tak robią i jakoś na świecie nikt na nikogo nie krzyczy, straszy odpowiedzialnością, domaga się przeprosin i na dodatek opacznie rozumiejąc kanony kultury poucza innych. Ja z trudem znajduję czas na sklejanie, ale zawsze coś tam próbuję, chociaż jedną część i może dlatego nie mam czasu na takie problemy.

 
15-12-03 22:34  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

A ja myślę, że sprawa jest rzeczywiście poważna, a co gorsza w ustawodastwie mamy rażące luki dotyczące szczególnie modelarstwa kartonowego-trzeba więc wziąć sprawę jak zwykle we własne ręce.

Proponuję nałożyć następujące kary:

lekkie:
1) wyjście z psem na spacer
2) osobiste podlanie kwiatków w całym domostwie
3) odkurzanie mieszkania
4) zakupy pokarmowe-osobiście
5) nie oglądanie telewizji przez pełne 30 minut

A-średnie:
1) wyjście z dzieckiem na spacer
2) nakarmienie psa lub kota
3) zakup kota dla dziecka
4) zakup modelu kartonowego dla dziecka
5) kupno zabawki dla dziecka-ty wybierasz zabawkę
6) wyjście do kina z żonką-ty wybierasz tyuł, kino i porę
7) wizyta z żonką u twoich znajomych
8) zjedzenie ogórka kiszonego na czczo bez popijania

B-ciężkie:
1) wyjście z żonką i dziećmi na spacer
2) wyjazd z żonką i dziećmi na wczasy
3) zakup zabawki dla dziecka-dziecko wybiera zabawkę
4) wyjście do kina z żonką-żonka wybiera tytuł, kino i porę
5) wizyta z żonką u jej znajomych

C-b. ciężkie:
1) wizyta z żonką u twoich teściów
2) rezygnacja z zakupu kolejnych modeli kartonowych na rzecz dowolnego elementu wyposażenia twojego miejsca zamieszkania
3) zakup nowych firanek-wybiera żonka
4) mycie podłogi na mokro przynajmniej w kuchni
5) samodzielne ugotowanie obiadu

D-najwyższy wymiar kary kartonowej:
całkowity zakaz-sklejania, projektowania, oglądania-gdziekolwiek i w jakiejkolwiek postaci modeli kartonowych połączony z całkowitym zakazem rozmawiania jak i rozmyślania nad modelami kartonowymi na przeciąg pełnych 24 godzin !!!

Skoro są kary to muszą być i nagrody:

słabe:
1) zjedzenie 5 krówek

średnie:
1) zjedzenie 20 krówek
2) wypicie jednego piwa
3) zakup jednego modelu kartonowego

duże:
1) możliwość sklejania kolejnego modelu kartonwego
2) zakup 5 modeli kartonowych na raz
3) zakup książki o tematyce wojennomorskiej lub z zakresu lotnictwa wojskowego
4) zwiedzanie DARU POMORZA jeśli jeszcze jest taka możliwość

wielkie:
1) możliwość projektowania kolejnego modelu kartonowego
2) zakup planów modelarskich
3) zakup większej ilości książek marynistycznych lub o tematyce lotniczej
4) zwiedzanie ORP BŁYSKAWICA jeśli jeszcze jest

największe:
1) zwiedzanie pancernika USS NORTH CAROLINA
2) zwiedzanie pancernika japońskiego MIKASA
3) zwiedzanie galeonu szwedzkiego VASA

To jest mój pomysł na kary i nagrody. Niech ktoś pomyśli za co je przydzielać.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
15-12-03 23:17  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

stillman, sorki za osobisty wtręt ale jak od kilku lat siedze w prawie to jeszcze sie nei sptkalem z pojeciem szkodliwosci (szczególnie znikomej)w sprawach cywilnych, prosze oświec mnie( literatura, jakiś przepis, może sygnatuy orzeczeń SN- to Sąd Najwyższy) bo uczyc sie tzreba przez cale zycie, albo siedz cicho:))

 
15-12-03 23:19  Re: Punktualność - dotrzymywanie słowa
Thunder909 

 

ale macie problemy :-)
zanim do mnie te modele docieraja to wy juz je dawno sklejacie.
Ja tego Su-27 z MM dopiero w nowym roku dostane i ciesze sie ze go w ogole dostane.
W pierwszym poscie Lasicy chodzilo tylko o to zeby wydawnictwo jak juz podaje Termin i go nie dotrzymalo ,to zeby gronie modelarzy ktorym juz jezyk do ziemi zwisa tylko napomknac ze sa opoznienia i to cudo bedzie troche pozniej.
Chodzilo tylko o informacje,po co ta dluga dyskusja i tylu obrazonych glow.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024