FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
25-06-13 14:13  [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Na początek pewnie dostanie mi się za temat, ale jest to wątek typu może się coś urodzi lub nie :) Więc jak się jednak urodzi to się zmieni temat, jeśli nie, to też zmienię temat :), na: "Budowa brył nieforemnych nie do końca zamkniętych"...

Do rzeczy: Jak już w temacie( się za tematuje dziś)postanowilem, że wyjdę z ciemnoty "projektowania" modeli niezrozumiałą techniką dla wszystkich typu JEPG, co widać w relacji z budowy bijącego nieprofesjonalizmem modelu, który to właśnie chciałem przeinaczyć na bardziej właśnie profesjonalny.
No i tu dochodzimy do sedna, no muszę go po prostu przerysować na grafikę wektorową...
Jednak nie jest to takie proste jak mi się wydawało i postanowiłem, że zanim coś sknocę, to najpierw spróbuję wykonać jakąś prostą bryłę, co za tym idzie pomyślałem sobię że może kogoś ta bryła zainteresować i stąd ta relacja.
A teraz będzie bryła:
Coby się nie zapadła, przydałby się jakiś szkielet:

Złożony wygląda tak(ten mniejszy :)):

Na koniec przydałoby się obudować ścianami:

Niestety wkradły się jakieś otwory i będzie przeciąg, ale może jakieś rolety się dorobi i będzie git.

No to tyle, jak się uporam z wypełnieniami, to się da temu jakieś kolory.
PS: Ale cienka kreska wychodzi fiu fiu....

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:42)

 
25-06-13 14:40  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ha! Independence class!!!!! Który konkretnie?

 
25-06-13 15:46  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Napewno urodzi się coś fajnego, a sam poród nie będzie cięzki :) O wygląd noworodka jestem spokojny :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-06-13 15:56  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Przeciąg nie przeciąg, nóż się nie przeziębię :-)
Zrób ten model z kadłubem pełnym i puść w świat, może coś zarobisz :-)
W tej skali biorę wszystko :-)
Pzdr

 
25-06-13 17:28  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jednak się nie myliłem z tym zainteresowaniem :)

Akra, jesteś jednym z niewielu, którzy mają więcej niż coś tam do powiedzenia o tym modelu, zwłaszcza że opieram się w dużej mierze na Twoim opracowaniu bo po obejrzeniu masy zdjęć i porównaniu go z kilkoma planami, stwierdzam, że od strony merytorycznej jest bardzo bliski oryginałowi. Jeśli chodzi o nr na pokładzie, to po wspomnianej w/w lekturze stwierdzam, że spokojnie można się pokusić o wykonanie nawet wszystkich jednostek, tylko z małymi zmianami, a na pewno tyle ile jest schematów malowania, czyli jakieś sześć jednostek......
Borowy, na początek jednak poród przebiega dość ciężko, ale im dalej tym lżej, jakkolwiek to brzmi...
Dokker ja uparcie jak to w moim stylu wciąż trzymam się skali i waterline, ale tak jak w przypadku Ise nie widzę problemu żeby dorobić denko i przeskalować do 200 jak to się większość upiera, wpisujesz w odpowiednie pola 150% i masz, albo specjanie dla Ciebie 50% :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 18:00  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ADAMIE, jutro przed południem skopiuję i umieszczę tutaj trochę fotek doskonale pokazujących detale okrętów tej klasy, a także trzy szczegółowo rozrysowane schematy (trzy różne) kamuflaży dla Independence class.

 
25-06-13 18:06  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Byłbym bardzo wdzięczny zwłaszcza, że jestem dopiero na początku i przydałyby się zdjęcia zwłaszcza tego co pod pokładem startowym przy ścianach hangaru, na dziobie i rufie.

BTW A może to będą kolejne "Rozmówki"?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 18:13  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto sfotografowana jedna ze stron, które jutro tu zamieszczę:



--

 
25-06-13 20:26  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Adam, nie wiem, czy zauważyłeś, ale CVL-e mają nieco inny przekrój kadłuba od Clevelandów. Po prostu na oryginalne burtowe pasy pancerne kadłuba krążownika obudowano spore bąble przeciwtorpedowe sięgające praktycznie całej wysokości oryginalnej burty kadłuba krążownika, oraz w części podwodnej. Popatrz na przekroje poprzeczne kadłuba CVL-26 USS Monterey, oraz CVL-27 Langleya tóre Ci przysłałem i planiki Indepedence: bąble zajmują większość burt na śródokręciu. Czyli trzeba rozrysować od nowa przekroje kadłuba i poważnie to zmienić, także oklejki burt na te bąble, to co ma Belleau Wood z MM nie nadaje się. Weź booklet of general plans Montereya, Langleya i spokojnie rysuj nie patrząc na ten stary model.

--

Post zmieniony (25-06-13 21:05)

 
25-06-13 21:39  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oj Sven.... Andrzej powinien się obrazić...:)
Na modelu widoczny jest uskok w połowie dł kadłuba, w moim też, z tym że ani w Andrzeja i moim nie ma linii początku i zakończenia owego bombla, które to przedstawiam na poniższym rysunku, gdzie na czerwono zaznaczone jest jak ja to wykonałem:


Moje pytanie jest takie: Czy te linie zakończenia bombli mam wlaśnie tylko narysować, czy zastosować naklejany pasek w odpowiednim kształcie? Tylko to trzeba przerobić, wręgi mają już uwzględnione bąble..
Z góry dziękuję bardzo za świetne plany

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 23:25  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Masz to na przekrojach wzdłużnych kadłuba Montereya, arkusze 12-15: bąble nachodzą na kadłub łukiem na końcach stykając się łagodnie, czyli element naklejany. W części podwodnej miałbyś gorzej, bo bąble mają tam wyrażny uskok i to nie tylko w przekroju poprzecznym ale także po oby końcach gdzie łączą się z kadłubem promieniem.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-06-13 23:46  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak wiec elementy dziobu i rufy będą się kończyć na końcach bombla, a na nie na zakładkę możliwie jak najdłuższy pasek śródokręcia zakończony kształtem bombla na dziób i rufę. Pokażę to w docelowej wersji, w\w była tylko po to by sprawdzić spasowanie, podział będzie jeszcze ustalony. Tymczasem wydrukowałem sobie pierwsze dwa prototypy: Hellcat i Avenger....

Jutro może się uda skleić.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 23:55  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
SAW 

 

Hej super temat US NAVY to moja ulubiona flota...kibicuję i oglądam, a może coś z typu Essex w przyszłości?

pozdrawiam

--

 
26-06-13 00:27  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie jestem okrętowcem, ale swym samolociarskim wścibstwem, wyczuwam ukrytego intrygi skorpiona... ;-) i drugie dno tej relacji ;-P

Rajd Doolittle'a? USS "Hornet" (CV-8)? Tylko jakoś sylwetki lotniskowca nie mogę dopasować do tego co już zrobiłeś :-/

Jeżeli tak to mimo wszystko masz we mnie wiernego kibica ;-P Co jak co ale było to wydarzenie lotnicze w iście kowbojskim stylu ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-06-13 09:43  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Chopin, jak już napisałem, jest to model lekkiego lotniskowca klasy Independence, a nie Hornet... i dlatego nie możesz dopasować sylwetki :-)

ADAM: Nie obrażam się :- ) za brak bąbli w moim modelu, bo nie było ich na wręgach planów, z których korzystałem w 1992 (a plany były – o ile pamiętam – z dobrego angielskiego wydawnictwa Drydock). Być może bąble były zbyt mikre w stosunku do szerokości wręg, aby można było je uwzględnić w liniach teoretycznych planów (wygięcie linii wręg tak małe, że autor planów - niewielkiego formatu - je po prostu z rozmysłem pominął?).

Sven: o jaki procent bąble zwiększają szerokość kadłuba? Czy jest to zauważalne w skali 1:300??? Ile to byłoby milimetrów przy tej skali?

Zrobiłem przed chwilą ksero zdjęć/rysunków, ale wyszło beznadziejnie: jakaś dziwna faktura pokrywa fotografie. Sfotografuję je zatem po południu i wtedy dopiero tu umieszczę.

 
26-06-13 09:57  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chodzi raczej o zarysowanie kształtu konstrukcji bąbli nałożonej na burty o charakterystycznych skośnych zakończeniach na obu końcach. Bąble widać w rzucie burt z boku, choć tylko nieznacznie zwiększają szerokość kadłuba. Ale w części podwodnej sa połączone z kadłubem wyraźnymi uskokami i promieniami co pominąć nie można, zresztą widać to na przekrojach kadłuba w blue printach.

Poza tym pomocne będa zdjęcia odrestaurowanej wyspy Cabota CVL-28, znajdujacej się obecnie w National Museum of Naval Aviation, Pensacola, Floryda. Co ciekawe zaaranżowano podłogę wokół na pokład lotniskowca. Zdjęcia są dostępne powszechnie w necie, np. w serwisie flickr.com.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-06-13 10:20  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki Sven, ale jak w tym przypadku wygląda grubość bąbli w skali 1:300? Milimetr, pół milimetra, ćwierć? Bo jeśli bardzo mało, to należałoby tylko narysować na kadłubie zarys bąbli. Ale z kolei byłoby to o tyle nonsensowne, że w oryginale linia przejścia bąbel-poszycie nie jest zaznaczana żadną - choćby i najcieńszą - linią :-)
Może zatem zarys bąbla powinien zostać zaznaczony jedynie przez naklejenie na poszycie odpowiednio wyciętego, cienkiego arkusika papieru?

Co do ocalałej wyspy Cabota, to jej obecny wygląd jest efektem wielu przebudów, co oznacza, że nie wygląda tak, jak w latach wojny. Jeśli zatem model ADAMA ma przedstawiać okręt z tamtych czasów, to wyspa Cabota chyba mu zbyt wiele nie pomoże.

Mam w zbiorach fajne wojenne ujęcie tylnej części wyspy wraz z bardzo dobrym, znakomicie czytelnym widokiem masztu wraz z całym jego wyposażeniem. Ale to po południu.

I - uwaga!!! - widziałem na własne oczy okręt klasy Independence! KTO Z WAS MIAŁ TAKI ZASZCZYT?

W 1989 zobaczyłem go w porcie w Las Palmas (akurat byłem tam służbowo). Był to właśnie CABOT, w tym czasie jako hiszpański DEDALO. Okręt był w drodze do USA, dokąd go - powrotnie - sprzedali Hiszpanie. Miał zostać okrętem-muzeum, ale - jak widać - zdjęto z niego tylko wyspę. Zrobiłem mu parę fotek z kei. Po południu, przed odpłynięciem, okręt miał zostać udostępniony na 3 godziny do zwiedzania - juz szykowałem się do tej frajdy + zrobienia dziesiątek zdjęć na pokładzie, gdy dostałem polecenie odebrania - wraz z agentem - ciezko chorego polskiego marynarza z podchodzącego właśnie na redę statku. I tak jedyna w swoim rodzaju okazja przeszła mi kołop nosa. Zostało tylko parę ogólnych ujęć :-(

**

Zrobiłem zdjęcie masztu telefonem:



Post zmieniony (26-06-13 10:35)

 
26-06-13 11:15  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Wyspa Cabota obecnie wygląda inaczej niż na Dedalo, starano się przywrócić jej pierwotny wygląd wraz z wyposażeniem, podobnie jak na np. USS Kidd. Oczywiście nie jest to źródło decydujące, ale jeśli porównamy zdjęcie wykonane powyżej z obecnym stanem wyspy Cabota to jest to niemal to samo.

Grubość bąbli jest podana w planach, można to sobie przeliczyć, sprawdzę wieczorem.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-06-13 11:19  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jestem bardzo ciekaw grubości owych bąbli.

 
26-06-13 11:49  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven: wszedłem na stronę tego muzeum, SUPER. Rzeczywiście wyspa została przywrócona do stanu z końca wojny.

To co teraz napiszę, to dla ADAMA i innych, bo Ty już na pewno znasz to fantastyczne muzeum na pamięć :-)

Można po nim odbyć kapitalną wycieczkę!

http://www.navalaviationmuseum.org/nnam/virtualtour/#MUSEUM/MAIN/M31_WestWing/M31_WestWing

Prawy dolny róg „Maps”, po kliknięciu wejść na MAIN DECK, pokazuję się plan, na górze jest USS CABOT FLIGHT DECK. Kliknąć, „chodzić” po muzeum i oglądać :-)

A oto fotka z ekranu monitora:



A tak przy okazji: żal, że samoloty w Krakowie nie są eksponowane – czyściutkie aż miło - w tak pięknych, jasnych pomieszczeniach…

--

 
26-06-13 13:23  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czaaaaad !!!! :D

 
26-06-13 15:46  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Co do grubości bąbli to według moich odczytów jest to średnio 1,5 stopy na śródokręciu w stosunku do pierwotnego kadłuba, co w skali 1:300 daje 1.5 mm. Jednak jeżeli wręgi uwzględniają na śródokręciu grubość z bąblami to pozostaje kwestia zaznaczenia ich odrębności na skośnych zakończeniach z obu stron, oraz wyodrębnienie wystającego łuku bąbli w przekroju wzdłużnym kadłuba. Na końcach burt bąble łączyły się płynnie, ale odrębnym, wystającym łukiem w stosunku do łuku burt patrząc w przekroju wzdłużnym. To tak jakby garb naklejony na burty, który schodzi się na końcach na styk.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
27-06-13 09:50  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven - tak czy owak, nie ma sensu przerabiać wręg. Jeśli jednak ADAM by tak zrobił (poszerzając niektóre z nich stopniowo od 0,5 do 1,5 mm), to i tak po oklejeniu ich poszyciem bąbel będzie prawie (albo w ogóle) niezauważalny przy skali 1:300.
Wygląda na to, że należałoby po prostu na poszycie - takie jakie jest w modelu - nakleić odpowiednio wykrojony arkusz 1,5 mm kartonu, ścieniony stopniowo ku krawędziom. Bez niepotrzebnej, a pracochłonnej zabawy z korygowaniem wręg.

ADAM: nie mialem wczoraj okazji zrobić fotek. Spróbuję dzisiaj.

 
27-06-13 10:47  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tak można zrobić. Wracając do Cabota to na Lexingtonie CV-16 jest ponoć trochę rzeczy wyciągniętych ze złomowanego okrętu, min śruba napędowa.

PS: poniżej szkicunek jak łączy się bąbel na końcu dziobowym, wręg nr 37:



http://i210.photobucket.com/albums/bb132/Sven_en/m1_zps095c7601.jpg

Właśnie odebrałem pictoriala nr 40 z CVL-22 Indepedence...rewelacja, zdjęcia niesamowite, trudno o lepsze.
--

Post zmieniony (27-06-13 18:13)

 
27-06-13 20:39  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam
Widzę że temam ma wzięcie :) i rozgorzała dyskusja, wiec wypada odpowiedzieć:

SAW Plany po tym jak już powoli ogarniam to całe poważne projektowanie,to są tak ogromne, że życia nie starczy he. Ale jednak USN na pierwszym miejscu...


Chopin nie wiem skad Ci to przyszło do głowy, nigdzie nie napisałem nic na ten temat.....:)

Sven, Akra, panowie proponuję spojrzeć jeszcze raz na rys który porzednio wstawiłem. Na rys czerwoną linią zaznaczyłem jak jest w moim mdelu i tak samo wykonał to Andrzej, na zielono zarys pierwotny burty, wg moich obliczen górna krawędź bąbla w najszerszym miejscu ma jekieś 4mm, czyli 1,2m i wykorzystano ją jako dodatkowy pomost, który ma swój reling i jeszcze kilka elementów wyposażenia, takowy właśnie jest w modelu z 92r cz76LP i 75LP, w moim jest to troche inaczej rozwiązane, ale pokażę to jak będę robił docelowy model i właśnie tam pokażę też zakończenia bombli wg Svena:) A dno sie też zrobi i bąbelki będą właśnie jak podpowiada Janusz czyli trochę trudniejsze do wykonania niż płaski pasek naklejony na burtę....
A ta wyspa od Cabota....bajka dużo pomoże, szkoda, że pokład już mniej dokładny ale efekt jest, trochę sobie pospacerowałem.

Teraz przejdźmy do modelu:
Ciekawił mnie jak bedzie wyglądać Avenger na pokładzie, więc sie za niego zabrałem. Projektowanie od podstaw uważałem za bezsensowne, jeżeli mogę wykorzystać projekt Grześka Nowaka :) Na początek wprowadziłem kilka zmian na swoje potrzeby i druknąłem sobie na rozgrzewkę palców i tu zaczęły się problemy:


No i takowy sobie sklejałem i po drodzę zapisywałem sobie zmiany jakie dobrze by było wprowadzić. Zauważyłem, że użytkownik Avenger zastopował przy budowie właśnie TBFów. Perspektywa klejenia takiej eskadry wprawia w zawroty głowy. Zmiany nie będą mocno zauważalne, a na pewno uproszczą budowę zwłaszcza, że delikwent poniżej ma 54mm rozpiętośći....


Tym oto sposobem zabieram się za Hellcata na nie zabezpieczonym kartonie zabaczymy co to bedzie...

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 21:15)

 
27-06-13 20:43  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ja lakieruję wydruk laserowych kopiarek kaponem i problemów nie ma,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-06-13 21:34  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Adam, zwróć uwagę na zwymiarowany stoczniowy plan dokowania Langleya, może możnaby pokusić się o model ustawiony właśnie na kilblokach według planu, zamiast na podstawce ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
27-06-13 23:26  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ADAM 12 moja "kobieca" ;-) intuicja podpowiadała mi taki projekt z B-25 na pokładzie ;-) A wiadomo jak to z "babami" ;-)

Tak z innej beczki: ciekawe czemu nikt nie wydał jeszcze wersji B-25 akurat w tej konfiguracji z rajdu Doolittle'a? Oczywiście w skali "lotniczej" 1:33 i 1/3 ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-06-13 00:33  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Marku, a mocno rozwodniony Vicol? wiem że lasery nie lubią klejów rozpuszczalnikowych, ale woda ich się nie ima(sprawdzone).

Sven czyżbyś chciał mnie namówić na pełny kadłub? Może Ci się uda, tylko musiałbym jakiś dok i dźwigi dorobić, proszę o fotę aby wszyscy wiedzieli o co chodzi.....

Chopin nie kuś....

No my tu gadu gadu, a dzikie koty warczą:


Pierwszy prototypowy f6f Hellcat tutaj widać różnicę jak się nie zaimpregnuje, choć z drugiej strony wygląda jak dość wyeksploatowany , dodatkowo po oznaczeniach widać z jakiego okrętu pochodzi :) Teraz poprawki, a potem nie wiem, może jakieś opeloty, w końcu nie było ich za wiele...

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 21:17)

 
28-06-13 00:50  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja nie kuszę ;-) Ja tylko asertywnie ( ^%@**&@!%$ -> tu powinien pojawić się wulgaryzm, ale ze względów kulturalnych postanowiłem zastąpić go materiałem o languście) sugeruję ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-06-13 08:32  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

OK, tak na szybkiego znalazłem coś takiego

http://i210.photobucket.com/albums/bb132/Sven_en/P1010302_zps9245f534.jpg

--
Sven

HMS Ark Royal

 
01-07-13 19:35  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Sven przyznaję że zaciekawiła mnie ta koncepcja i zastanawiam się nad nią, ale czas pokaże jak to wyjdzie w praniu...

Tymczasem podczas poprawek samolotów, postanowiłem, że sprawdzę czy pasowanie będzie takie samo przy 1:200 jak w 1:300! Ku mojemu zdziwieniu jest ok, ale doszedłem do jeszcze jednego wniosku: One w tej skali są ogromne :) jak dla mnie i nie dziwi mnie, że większość woli właśnie tą skalę, po prostu łatwiej się je kleiło. No i teraz już wiem dlaczego koledzy postanawiają dodatkowo sobie skomplikować życie dodając oszklone kabiny, lotki czy nawet wnętrze, przyznam że sam nabrałem chęci na mały tunning, ale szkoda mi na to czasu. A poniżej małe foto porównawcze:



O dziwo Avenger po przeliczeniu ma idealną rozpiętość 82,5mm (oryg:16,5m). Sprawdziłem to bo jakiś taki duży mi się wydawał w porównaniu z takim tam dwusilnikowym samolocikiem....

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 21:23)

 
02-07-13 14:06  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie trzeba robić całego doku z dźwigami, ale na desce zamiast podstawki kilbloki.
Tymczasem wrzucam przykładowe zdjęcia podnośnika, co prawda z lotniskowca eskortowego, ale może sie przyda

http://www.gstatic.com/hostedimg/2187a77618f0da37_large

http://www.gstatic.com/hostedimg/98802c3788876fbc_large

http://www.gstatic.com/hostedimg/ccf850c4c5e5d953_large

http://www.gstatic.com/hostedimg/0a1ee30c38a7d51c_large

http://www.gstatic.com/hostedimg/7caad30684c32e53_large

http://www.gstatic.com/hostedimg/671bc31f30f17808_large

http://www.gstatic.com/hostedimg/3b6d2d88d0faebde_large

http://www.gstatic.com/hostedimg/a334f201ff522749_large



--

Post zmieniony (02-07-13 14:29)

 
08-10-13 16:13  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam.

Jako, że mam już trochę tych relacji nie chcę zakładać następnej, więc postanowiłem tą nieco edytować.
Teraz będzie z budowy aż trzech okrętów, w tym lotniskowiec lekki. Powodem takiego stanu są wnioski wyciągnięte z poprzednich budów. Dobrze jest mieć kilka tematów gdzie jeśli opadną siły przy danym, to można sobie spokojnie przeskoczyć na coś innego, kiedy właśnie jak teraz bateryjki naładowane i chce się kleić :)
A więc po kolei, do malucha mam już dość dużo wykonane, więc postanowiłem się skupić najpierw na Alabamie. Na początek jak to u mnie bywa, czyli drobnica :) :



Wieża nr 1 i opelotka oczywiście testowa, mam jeszcze resztę uzbrojenia, ale wena mnie wzięła na nadbudówkę, to potem.

No i przeskok, na tego nawiększego, czyli USS Hornet CV-8
Standardowo drobnica:



Po czym zabrałem się za już w końcu właściwe klejenie i na początek powstał szkielet:



Po szkielecie przydało by się czymś to okleić, ale tu zaczynają się schody :/ Plujka umarła, a laser mi robi psikusy, oczywiście na zdjęciu widać właściwy kolor, a w rzeczywistości jest zielony :( :



Teraz chyba robota ustanie, aż do kupna nowej drukarki :)

PS: Poprzednie linki się popsuły wieczorem naprawie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
08-10-13 17:03  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Adamie bardzo dużo się u Ciebie w dokach dzieje. Czy przy prowadzeniu trzech wątków nie pogubisz się z relacją, bo może warto by np. przy kolejnych wpisach zaczynać je np. literką okrętu którego rzecz dotyczy (np. I, A, H).
Tradycyjnie trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
10-10-13 09:05  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Faktycznie najlepiej byłoby to porozdzielać bo pogubisz się. Mam nadzieje, ze do Horneta masz rzetelne linie teoretyczne kadłuba.

Aż chciałoby się do rajdu Dolittle'a dodać lotniskowiec USS Enterprise, który osłaniał Horneta. Mam niezwykle stare opracowanie modelu tego okrętu w skali 1:300, wyd. AH, autorstwa Grzegorza Nowaka. Może rozważyć pocięcie? Możnaby też do tego dodać Vincennesa w kamuflażu z rajdu, są plany autorstwa Grzegorza Nowaka zamieszczone jakiś czas temu w MO. To dopiero byłby projekt. Najbardziej niebezpieczna, śmiała i odważna misja w 2 wś, iście w kowbojskim stylu.

--

Post zmieniony (10-10-13 09:06)

 
10-10-13 15:04  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kolega z Czech ładnie dzieli relację, nie ukrywam że widziałem ją już jakiś czas temu i ten pomysł trochę podpatrzyłem, tylko jak wiadomo podchodzę z zupełnie innej strony do klejenia, a to mnie zaczyna trochę gubić, bo więcej u mnie na biurku bladzi niż podzespołów w kolorze, a nie chcę tego, na pierwszym miejscu klejenie. No i z resztą będą to bardziej migawki z budowy niż pełnowartościowa relacja.

Co do linii Sven się nie martw :), a Twoje marzenie bardzo sensowne, tylko ten Enterprise bardziej jako dodatkowy wspomagacz niż podstawa pod model, a z tego co ja zrobię coś już będzie można zrobić, choć bardzo dużo zmian by to wymagało, ale bardziej myślałem o BigE już po przezbrojeniu i przemalowaniu na kamo.
Ale pogromcę Kirishimy widzę kończysz, więc kto wie...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-10-13 18:37  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ta Alabama w dwusetce bardzo by mnie ucieszyła, więc lepiej się postaraj Adam :))
Trzymam kciuki.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
11-10-13 12:41  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

No to już tylko jako ciekawostkę wrzucę szkice z damage report Horneta, choć pewnie znasz to a i przydatność pewnie mała:

http://ibiblio.org/hyperwar/USN/WarDamageReports/WarDamageReportCV8/PlateIII.jpg
http://ibiblio.org/hyperwar/USN/WarDamageReports/WarDamageReportCV8/PlateIV.jpg
http://ibiblio.org/hyperwar/USN/WarDamageReports/WarDamageReportCV8/PlateII.jpg
http://ibiblio.org/hyperwar/USN/WarDamageReports/WarDamageReportCV8/PlateI.jpg

Jeśli ma się pojawić nowy Enterprise to poczekam.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-10-13 17:23  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Dziś na tapetę trafiła Alabama, z racji że nie rozwiązałem sprawy z drukarką :/

Trochę zabawy na kompie i cztery poziomy w podstawowej formie wyczarowane:



Wszelkie niedoróbki specjalnie wyeksponowane, żeby przy poprawkach nic nie umkło :) Ogólnie staram sie, aby się to sklejało jak najprzyjemniej i wszelkie możliwe połączenia zakryć innym elementem, podstawa cytadeli jeszcze wymaga dopieszczenia, a barbeta nie jak we wielu modelach wpuszczana w nadbudówkę, tylko ścięta o jej wysokość i nakładana jak w Richelieu z MMa.
Nie wiem czy już takie rozwiązanie było stosowane, ale stwierdzam że daje one spore pole manewru przy łączeniu poszczególnych poziomów i zmniejsza ilość punktów oparcia, co pozwala na lepsze doleganie miedzy sobą i między pokładem głównym, często mnie to wkurzało, a więc:



Na koniec dodatkowo wykonałem pierwsze próbne deskowanie pokładu pierwszego poziomu:



Efekt dla mnie zadowalający, co następnego, zobaczymy jak wena i sprzęt podpowie :)

PZDR

--

Post zmieniony (16-10-13 17:24)

 
16-10-13 23:15  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
SAW 

 

Witam pięknie to wszystko wygląda. Wielki szcun że się wziąłeś za ten Pancernik i Lotniskowce.
Czy Alabama będzie miała pokład główny opadający lekko w kierunku burt czy płaski? Pytam bo w Missouri z GPMu jest płaski i ciekawi mnie jak Ty to rozwiązałeś.

Pozdrawiam i oglądam.

--

 
17-10-13 08:48  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Adam, w tym ferworze zapomniałem spytać w jakiej skali projektujesz modele i czy będą miały pełne kadłuby czy waterline?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
17-10-13 14:42  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

SAW, może stwierdzenie, że taki model się projektuje z myślą o dzieciakach z podstawówki jest deczko nie do końca przemyślane, ale mimo wszystko jeżeli, może ktoś będzie miał oprócz mnie "przyjemność" te modele kleić, to nawet dorosły facet będąc początkujący zechcę sobie postawić taki na półkę, to pewne ustępstwa muszą być, jest nim właśnie płaski kadłub i nie ukrywam, że jest to i dla mnie za wysoka poprzeczka. Reasumując, model ma być wierny, ale dość prosty dla każdego modelarza z pewnym doświadczeniem, a tak jak jeden kolega(Jorzik) ostatnio słusznie powiedział, że model ma taki być a mu doświadczeni już będziemy wiedzieli co z nim zrobić...

Sven, patrząc trzeźwo na sytuację i zapotrzebowanie plany wyskalowane są do 1/200 a na nich też znajduję się część podwodna :), tylko na pierwszym miejscu stawiam klejenie model tzw dla mnie i takich jak ja chcę, więc gotowiec będzie waterline 1/300, ale surówkę dna wykonam :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-11-13 21:36  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

HORNET

Uporałem się z kolorkami i mogłem to co wyczarowałem wreszcie sobie skleić:



Została drobnicowa zabawa i jeszcze kilka kartonowych elementów, na które brak mi weny, dobrze, że mogę sobie już wydrukować zarys pokładu i przykładać wyspę ku radości :)
A tu takie małe foto porównawcze:


Teraz tylko wyczekiwać gotowej nadbudówki, a co potem się zobaczy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-11-13 21:49  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Adam czy Ty kolor kamo drukowałeś na barwionce?

 
05-11-13 21:50  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak...

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-11-13 21:53  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ale szybki z odpowiedzią, no to poszalałeś. Rozumiem że że drukarka wróciła z naprawy. Brawo.

 
06-11-13 19:01  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Szczegóły proszę odnośnie druku na barwionce. jaki kolor na jakim podkładzie, bo wyszło idealnie bez nałożenia się kolorów.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
06-11-13 20:14  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to o kolorach, jaki jest kolor barwionki, każdy widzi-jasny szary, będę musiał zrobić małe przekłamanie do rzeczywistości, ale o tym jak zacznę kadłub. Cały czas się uczę, dopiero niedawno się dowiedziałem, że domowe sprzęty drukują w RGB, a profesjonalne w CMYK i to był powód dla którego mi wychodził zielony. Oczywiście podpowiedziano mi żebym kolory wybierał w CMYK, wiadomo z jakiego powodu, ale na moje modelarskie potrzeby przerobiłem sobie kamo, które z resztą znajduje się tylko powyżej pokładu startowego. Jest to bardzo jasny błękit, który nałożony na szarość kartonu, minimalnie zmienia kolor na szaroniebieski jak widać na foto, które oddaje rzeczywistość. Jak kto bardziej dociekliwy podam wartości RGB, ale docelowo kolor do CMYK już wybrany i jest jeszcze lepszy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-11-13 21:11  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No i już wiadomo, dzięki Adam, a wysepka jest miodzio.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024