FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-12-19 22:11  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,poza jednym cytatem kol.Zbiga ,zauważyłem stopki przy relingach i przejście z trzech na dwa rzędy,przyrząd super ,powstaje łdny model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-12-19 12:00  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
@ndrzej   

Czy szablon do robienia trapów może być wypalany jako integralny dodatek do wręg laserowych?

 
28-12-19 15:20  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

W relingach są pogrubione słupki, żeby nie był taki płaski.
Jeśli wydawca wyrazi zgodę na szablon w laserach to tak, tylko jest trochę za ciasny, muszę jakieś 0.1mm poszerzyć miejsca na stopnie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-12-19 15:55  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ostatni post w tym roku :)

Zrobiłem sobie mostek dowodzenia, charakterystyczny dla tego okrętu z tym "paraperem" nad oknami, jak w czapce :) i ten wystający dziobek.



Nadziergałem się z tym wnętrzem i jak zwykle nic nie widać :D, a jak stoi za osłoną 4 poziomu to już całkiem, ale co mi tam sztuka dla sztuki sie liczy :)
Tymczasem najlepszego i do następnego, a ten nie prędko nastąpi.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-12-19 20:31  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ależ to jest piękne!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
01-01-20 14:03  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie! Wnętrze! Obie łapy w górę!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-01-20 13:08  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nie ważne, że nie widać!
Najważniejsza jest frajda!

 
03-01-20 14:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Seweryn 

 

Piękny, kiedy w sprzedaży?

--
Seweryn

 
03-01-20 21:33  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Właściwie macie rację, jakby co mam też zdjęcia :) Dokleję przy gablocie :D
Tymczasem pracuję nad drobnicą, która wyjęta z pudełka po ukończonej nadbudówce będzie wielką ulgą:


Komplet wszelkiej maści dalocelowników, dalmierzy itp itd jak zwał tak zwał, ale trzeba przyznać że są dość nietypowe.
No i takie cudeńko jeszcze dostałem w komplecie:

Kolor jak na deski spracowane od morskiej wody jest idealny. Może będziecie marudzić, ale zostawię tak jak jest, zamiast Deck blue.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-01-20 11:05  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

A czy wydawca (Szkutnik jak rozumiem) mógłby określić choćby mniej więcej termin wydania modelu?

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
05-01-20 01:06  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pokładzik wygląda przemagicznie uroczo: ]

 
05-01-20 17:32  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Do uroczego brakuje mu jeszcze listew wykańczających na krawędziach, ale nie mam patentu na ich wykonanie, próbowałem robić, jakieś takie krzywe ślaczki wychodziły zamiast ładnych schodków.
A że lubisz deskowane pokłady to ja wiem, widziałem, o brudzingu nie wspomnę, mam te specyfiki, ale się trochę boję, choć model wygląda super po tym zabiegu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-01-20 22:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

I lecimy dalej. Ostatni element zwięczający koronę nadbudówki, teraz prace nieco zwolnią:



Został taki maszcik i cała najdrobniejsza robota z głowy, dolne poziomy są stosunkowo proste.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-03-20 16:24  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Coś tam porobiłem i dzięki temu nadbudówka dziobowa na ukończeniu.



Wystąpił problem z drukarką i mam nauczkę, że trzeba drukować cały model na raz, a nie na raty. Kolorki trochę inne są, ale kolorowa surówka rządzi się swoimi prawami :D

Teraz Spardeck, czy jakoś tak.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-03-20 18:50  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Oj jak ja czekam na ten "statek". To był mój ulubiony pancek jak jeszcze grałem w WoWs'a. Piękna robota, Adam brawo!

 
10-03-20 21:15  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

No cóż, mogę na tą chwilę tylko żałować że Christiano Ronaldo polskiego modelarstwa pomylił stany i zamiast Arizony robi Nowy Meksyk, no cóż trzeba będzie poczekać. Na razie Horneta 1:300 mam - zacny.

 
13-03-20 20:54  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Grzechu Ziólek   

Witam nie wiem czy mnie pan pamięta z ostatniego konkursu na który wystawiłem pana model USS Hornet ale do rzeczy poznaję po tym samolocie że jest to USS Arizona BB-39 ostatnio próbowałem zaprojektować model tego okrętu mam nadzieję że skończy go pan jak najszybciej :)

 
29-03-20 16:36  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Będzie i Arizona i Nowy Meksyk, z tego co słyszałem :)

Żeby fani Kriszczjano się doczekali jadę dalej z klejeniem "testowym". Na moją styraną matę tym razem trafił spradeck (jak źle piszę to mnie Janusz poprawi). Standardowo szkielecik:



Potem trzeba dać jakieś ściany i podłogę:



Trochę wyposażenia, nie jest konieczne ale co tam sztuka dla sztuki:



Jak widać dodałem też podparcia, żeby można było przykleić sufit:


Trzeba było to ładnie okleić już w kolorze:



Oklejki dolne zostawiłem na końcowy montaż, żeby można było wstawić działa. Przyszedł czas na pokład właściwy:



Fornirek przykleiłem budziem metodą Andreasa na duże powierzchnie i poszło to w grubą książkę. Efekt zadowalający, więc mogłem to nakleić na kazamaty i dodać osłony dział 127mm:



Wykonałem też resztę drobnicy znajdującej się na pokładzie, ale nie chciało mi się tego już ustawiać do foto, pokład musi zostać goły na finalny montaż, żeby było na co położyć obciążenie.
Mam nadzieję że taka forma będzie pomocna dla ew sklejaczy mojego ulepa.

Tymczasem pracuję nad nadbudówką rufową i pierwsze dwie sekcje mam na ukończeniu, może wieczorem coś wstawię.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-03-20 21:46  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Pięknie Ci to wychodzi.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-03-20 22:17  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Adam 12 - 5 i 6 zdjęcie - a już myślałem, że robisz model jakiegoś biurowca i to jest jedno z jego pięter z atrium w środku ;-)
A tak na poważnie to super Ci to wszystko wychodzi i nie mogę się doczekać efektu końcowego no i wydania tego modelu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
31-03-20 20:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak czekacie na model, to jedziemy dalej z tym koksem.

Nadbudówka rufowa pierwsze dwie sekcje. Oczywiście szkielecik z 0.5mm dystansem, wymyśliłem sobie taki myk, żeby nie dzielić nadbudówki na wiecej plastrów i styk pomost-ściana był ładny.



Do gotowej głównej bryły dorobiłem pozostałe podzespoły i mogłem to złożyć razem:



Boczne "pudełeczka" zostawiam na finalny montaż osobno, w razie jakby był problem z wysokościami, będzie łatwiej je przerobić. No tak to wygląda prawie gotowe:



No i w takiej formie chyba będę to przyklejał na kadłubie, zostawiłam ją jeszcze żeby spasować wyższe poziomy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-04-20 14:37  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Nie mogę się doczekać zdjęcia całości, a co dopiero wydania modelu :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
05-04-20 16:17  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Całość może to nie jest, ale bałem się tego etapu jak diabli.



Zagruntowany budziem z obu stron i metodą Andreasa przez kartę włożoną pomiędzy,załapane przód i tył. Gdy już pokład był równiutko, mogłem wyjąć kartkę i po całości docisnąć. Nie wyszło idealnie gdzieś tam widać klej ale uznaję to za walorkę :D Wiem że powinno być Deck Blue, ale teraz model nabrał wyrazu i wygląda o wiele lepiej. Zwłaszcza, że kolor jest takiego już zmęczonego drewna.

Dokończyłem też nadbudówkę rufową, została mi reja masztu i dumam jak zrobić ten dwustożkowy efekt, jednocześnie zachować sztywność, żeby nie wyginał sie przy naciąganiu linek.
Pomysł jest taki, żeby stalowy 1mm rdzeń okleić masą Milliput i oszlifować odpowiednio papierkiem :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-04-20 20:42  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Pięknie wychodzi, czekam na niego z niecierpliwością :)

 
12-04-20 00:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tym razem ostatnie większe elementy. Muszę przyznać, że najwięcej błędów popełniłem przy ich opracowywaniu. Pomyliłem grubości podklejek i sposób mocowania luf zbyt problematyczny. Jak na razie zrobiłem tylko wieżę A więc resztę zrobię już po poprawkach.



Zdecydowałem się na kartonowe lufy bo uznałem że nie dam rady dobrać lepiej wyglądającej farby pod kolor dachu wieży. I nie żałuję, jednak co karton to karton :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-04-20 11:41  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mi nigdy nie podobały się lufy kartonowe gdy je oglądałem w galeriach wykonanych modeli, Zawsze jakoś mi to wyglądało bardzo niezdarnie, jakby rolki od papieru toaletowego powciskał w wieże. Co prawda nigdy nie było mi dane nawet spróbować zrobić papierową lufkę. Miałem to szczęście, albo i nie: ], że toczone lufki stały się standardem zanim zetknąłem się z papierowym sklejactwem.
Co to czone to jednak toczone. Ale Twoje wykonanie wyszło naprawde bardzo zgrabnie. Tzn lufa pancernika jest na tyle duża, że jak widać, da się to zrobić bardzo ładnie i dokładnie.

Co do projektu, to bardzo żałuje, że nie zdecydowałeś się na bardziej zmodernizowany wariant, z geometrycznym camo + pierdylion AA. Bo takie bardziej mi się podoba, ale i tak mega szacun, że masz chęci projektować i dzielić się swoimi projektami z innymi.
Pamiętam jak dziś gdy pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia Twojego kadłuba NM w 2017. To był dla mnie mega zastrzyk inspiracji i bardzo zmienił mój sposób patrzenia na wykonanie tej części modelu
Jeszcze raz dziękuje: ]

 
14-04-20 19:28  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zważając na to co wyprawiasz z Malayą, muszę przyznać,że czuję się mocno połechtany :D To był mój pierwszy w pełni wykonany kadłub z dnem, bo ja to bardziej zatwardziały "waterlineista" jestem, ale przynajmniej wiem że potrafię full hull też zrobić :P

Jak pisałem, lufki zwijałem bardziej ze względu na kolor niż wygodę, bo nie jest to łatwe. Może przy okazji opiszę jak je zrobiłem.
Oczywiście wydrukowane na barwionce ok 160g, Żeby nie było efektu papieru toaletowego zwilżyłem wycięty element (nie powiem jak) i formowałem na takim małym pilniczku iglaczku. Ma on stożkowy kształt więc wychodziło w miarę ładnie. Rurki nie sklejałem klejem, tylko za pomocą paska wyciętego z arkusza etykiety :) Wykorzystuję te naklejki jak tylko się da :) Dzięki temu nie ubabrałem w kleju. Mam teraz sklejone lufy do wieży B, z tą różnicą, że nie retuszowałem elementów, jedynie przedni dekielek, mówił mi o tym kiedyś Wojtek Ceva i rzeczywiście jest spoko. Poszczególne segmenty juz na Magika skleiłem. Jestem już w połowie drogi i nie było tak źle, wystarczy podzielić robotę na raty :)

A wersji z 44r nie robiłem właśnie ze względu na kamo i ilość opl. Model z metra ginie w tym camo jak Missouri z GPMu, a ta ilość Boforsów i Oerlikonów niepotrzebnie zwiększa już sporą liczbę 127mm.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-04-20 11:44  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Adam, pewnie masz racje z tym camo i AA. Jeszcze nigdy nie sklejałem takiej pękatej burgerobalii, może to właśnie będzie dla mnie okazja: ]

To sklejanie bezszwowe, to jakiś grubszy dla mnie temat, tzn chyba umiem i robię rurki. tzn na okręcie jest sporo okazji do zrobienia sobie rureczki, ale zawsze musiałem retuszować, tzn nigdy nie wyszła mi tak dobrze, że nie żałowałem, braku retuszu. Zazwyczaj było to na odwrót. próby bez retuszku kończyły się jakimiś smutnymi podejściami retuszowania sklejonej rurki: ] życie.

Trzymam kciuki za projekt i przebieram nogami w oczekiwaniu na wydanie: ]
pozdr

PS pisałem już o pięknym kolorze drewkowego pokładu? jeśli nie to zazdroszcze, jest fantastyczny.... aż szkoda go zaciapać niebieskim glutem.

 
16-04-20 15:40  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zwyczajnie nie trzeba retuszować krawędzi które stykają sie "do czoła" czyli teoretycznie ich nie widać, więc farba zbędna. Oczywiście wymaga to sporej precyzji przy łączeniu i wycinaniu, ale różnicę widać, pokaże to na foto.

Jeśli chodzi o projekt, to jednak biorąc pod uwagę Twoje podejście, będzie to jedynie baza pod model w stylu Malayi, choć nie ukrywam, że mam straszną chęć na pomazanie go washem :D

Pokładzik nie ukrywam jest super i to na tyle, że nie mam zamiaru go paćkać farbą, trudno prawdy historycznej zabraknie.

BTW: " pękata burgerbalija " Dobre, dobre :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-04-20 00:23  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Obiecane zdjęcie, jak wygląda różnica z retuszem i bez:



No i przy okazji wieża C zrobiona, wentylatory przykleję dopiero na kadłubie, jeszcze wieża D i może się jakąś fotką całości pochwalę :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-04-20 10:29  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Faktycznie, te bez retuszu wyglądają lepiej: ], aaaale trochę też winy w samym kolorze farby. Gdzieś u kogoś mądrzejszego przeczytałem, że lepiej jest gdy retusz jest jaśniejszy od wycinanki. Tzn, najlepiej aby był taki sam, ale jeśli już mamy lekką odchyłkę, to lepiej w stronę jasnego.

Ja dodatkowo przeszlifowywuje krawędzie kontaktowe, aby nie chciały tak się rozprostowywać i wstawać.

Natomiast jeśli mowa o brudzeniu, cóż, nie ma co się bać. Tzn, żaden tutorial czy opracowanie tego nie nauczy. Jedynie wypracowane dupogodziny przyniosą wymierny efekt. Ja sam dopiero raczkuje w temacie, ale bardzo podobają mi się możliwości tych technik. Musisz tylko ogarnąć, jak się będzie zachowywać Twoja surówka. Ja kaponuje wycinankę przed pocięciem i wiem, że dużo jej to pomaga w starciu z washem, który chce mocno wsiąkać.

pozdr i czekam na wydanie: ]

 
22-04-20 23:21  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

W retuszowaniu jestem noga, dlatego robię w barwioce :DDDD

Jak Ty raczkujesz w brudzingu, to ja jeszcze skaczę z jaja na jajo... zobaczymy najwyżej model w karton schowam :)

A tymczasem rodzinka w komplecie:



Oczywiście musiałem sobie to wszystko złożyć, a jak już widać zarys, wypada to pokazać:



Zastanawiam się co by tu dalej pokleić, może tzw miniaturowe modele?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-04-20 15:38  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Take my money :)

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
24-04-20 17:13  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Adam,
W momencie jak zostanie wydany przekażę swoje oszczędności na zakup.

Pozdrawiam
Adam

 
24-04-20 17:16  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo profesjonalne podejście do projektu. I świetnie zrobiony model.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
27-04-20 03:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak mi już tak słodzicie, to się zmobilizowałem i zrobiłem coś co mi siedziało z tyłu głowy od czasu gdy dostałem drewniany pokład:



Narysowałem te wykańczające listwy na obrzeżach pokładu.Jak widać po godzinie wstawienia, trochę dumałem, jakich zasad trzeba się trzymać, żeby to wyglądało w miarę, ale warto było. Przez to nic nie pokleiłem, więc jutro zabieram się do roboty.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-04-20 08:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Meksyk ;) już teraz wygląda świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-04-20 10:31  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jak dla mnie zaciosy wyszły świetnie. To jest taki detal, który nic nie kosztuje modelarza przy klejeniu, a robi różnicę w wyglądzie!

--
wydawca przez małe "w"

 
27-04-20 13:21  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
orkan   

Aby osiągnąć pełen sukces w wyglądzie pokładów krytych drewnem należało by jeszcze narysować wieńce .

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
27-04-20 15:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No właśnie w Malayi to widziałem i nie dawało mi spokoju, drobny detal a cieszy :)

Orkan, musisz sprecyzować, bo nie do końca wiem o co chodzi. Może o te wykańczające obramowania np przy polerach?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-04-20 22:04  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
orkan   

Bardzo dużo pracy włożyłeś w narysowanie obrzeżnic pokładowych (I) a całkowicie ominąłeś inne elementy wychodzące z pokładu właściwego.
Elementy te ( zejściówki, wyposażenie pokładowe …) mocowane w pokładzie właściwym, także wymagają obłożenia
obrzeżami zwanymi wieńcami , wieńcami obrzeżowymi lub wykładzinami (II).

Pozwoliłem sobie wrysować w Twój rysunek (nie patrz na jakość , to tylko rysowanie poglądowe) sprecyzowanie tego co miałem na myśli.
O ile przy konstrukcjach prostokątnych lub kwadratowych narysowanie wieńców jest względnie proste to już inne kształty komplikują trochę cały proces choć stwarzają więcej możliwości. Generalnie obrzeżnice są szersze od desek pokładu a wieńce są szerokości pośredniej.
Może na jakichś zdjęciach widać te szczegóły pokładu. Choć to ogrom pracy to może warto położyć wisienkę na torcie :-)

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
28-04-20 01:42  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No już sprawa jasna.

Ten prostokąt u góry to miejsce przyklejenia polerą/poleru. jak tylko nie dałem jakby wewnętrznej ramki, tylko zewnętrzny obrys łączenie 45stopni, czyli jest wieniec, jak bedę miał polery zrobię zdjęcie, żeby zobrazować. Te kwadraty to zejściówki/włazy, wieniec jest.
Okrągły, to jest fajka wentylatora, oni się już nie bawili w wielokąty tylko od razu obręcz:



PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-20 06:51  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
orkan   

Teraz wszystko jasne :-) .

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
28-04-20 13:32  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Aleeeee, hehehehe skoro już tak skrupulatnie podchodzimy do tematu, to te belki na wieńce i inne wykończenie też nie być "infinity". Tzn, to też było wykonywane z drewna wraz ze wszystkimi "drewnianymi" ograniczeniami. Więc te ranty też powinny być jakoś podzielone. Na przykładzie tego okrągłego, który też był z kilku kawałków.

hehehe, tak żeby przypadkiem nie było za łatwo: ]
powodzenia: ]
BTW, wszystko co tu pokazujesz, wygląda rewelacyjnie.



Post zmieniony (28-04-20 13:36)

 
28-04-20 22:55  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jo, eno me roboty dokładajo, toć to spawy som, a potem to sie robota wlecze, głupi ja takie duże zdjecie dodaje...

Tak na poważnie, musiałbym to dobrze sprawdzić i nie wiem czy mi się che :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-09-20 14:43  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Witam i są jakieś postępy w pracach po wakacjach?:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
03-01-21 19:16  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

"Bezkonkursie" daje się we znaki i weny brak....
Naoglądałem sie wyczynów na forum i trochę wmusiłem sobie chęci, powstała katapulta rufowa 90% laser.



PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-21 20:04  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adamie weź olej, gdybym ja miał tak się znęcać to życia by brakło na jeden model, a i tak dłużej trwa jak kombinuję jak coś skleić niż sam proces klejenia. Świetny kamuflaż, super wykonanie - czego więcej.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-01-21 20:20  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może nie wszystkim się to spodoba, ale to chyba ostatni taki dopakowany model. Jak mówisz szkoda życia.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-21 20:56  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Całkowicie dobre podejście.
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024