FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 31Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
31-03-20 20:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak czekacie na model, to jedziemy dalej z tym koksem.

Nadbudówka rufowa pierwsze dwie sekcje. Oczywiście szkielecik z 0.5mm dystansem, wymyśliłem sobie taki myk, żeby nie dzielić nadbudówki na wiecej plastrów i styk pomost-ściana był ładny.



Do gotowej głównej bryły dorobiłem pozostałe podzespoły i mogłem to złożyć razem:



Boczne "pudełeczka" zostawiam na finalny montaż osobno, w razie jakby był problem z wysokościami, będzie łatwiej je przerobić. No tak to wygląda prawie gotowe:



No i w takiej formie chyba będę to przyklejał na kadłubie, zostawiłam ją jeszcze żeby spasować wyższe poziomy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-04-20 14:37  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Nie mogę się doczekać zdjęcia całości, a co dopiero wydania modelu :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
05-04-20 16:17  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Całość może to nie jest, ale bałem się tego etapu jak diabli.



Zagruntowany budziem z obu stron i metodą Andreasa przez kartę włożoną pomiędzy,załapane przód i tył. Gdy już pokład był równiutko, mogłem wyjąć kartkę i po całości docisnąć. Nie wyszło idealnie gdzieś tam widać klej ale uznaję to za walorkę :D Wiem że powinno być Deck Blue, ale teraz model nabrał wyrazu i wygląda o wiele lepiej. Zwłaszcza, że kolor jest takiego już zmęczonego drewna.

Dokończyłem też nadbudówkę rufową, została mi reja masztu i dumam jak zrobić ten dwustożkowy efekt, jednocześnie zachować sztywność, żeby nie wyginał sie przy naciąganiu linek.
Pomysł jest taki, żeby stalowy 1mm rdzeń okleić masą Milliput i oszlifować odpowiednio papierkiem :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-04-20 20:42  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Pięknie wychodzi, czekam na niego z niecierpliwością :)

 
12-04-20 00:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tym razem ostatnie większe elementy. Muszę przyznać, że najwięcej błędów popełniłem przy ich opracowywaniu. Pomyliłem grubości podklejek i sposób mocowania luf zbyt problematyczny. Jak na razie zrobiłem tylko wieżę A więc resztę zrobię już po poprawkach.



Zdecydowałem się na kartonowe lufy bo uznałem że nie dam rady dobrać lepiej wyglądającej farby pod kolor dachu wieży. I nie żałuję, jednak co karton to karton :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-04-20 11:41  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mi nigdy nie podobały się lufy kartonowe gdy je oglądałem w galeriach wykonanych modeli, Zawsze jakoś mi to wyglądało bardzo niezdarnie, jakby rolki od papieru toaletowego powciskał w wieże. Co prawda nigdy nie było mi dane nawet spróbować zrobić papierową lufkę. Miałem to szczęście, albo i nie: ], że toczone lufki stały się standardem zanim zetknąłem się z papierowym sklejactwem.
Co to czone to jednak toczone. Ale Twoje wykonanie wyszło naprawde bardzo zgrabnie. Tzn lufa pancernika jest na tyle duża, że jak widać, da się to zrobić bardzo ładnie i dokładnie.

Co do projektu, to bardzo żałuje, że nie zdecydowałeś się na bardziej zmodernizowany wariant, z geometrycznym camo + pierdylion AA. Bo takie bardziej mi się podoba, ale i tak mega szacun, że masz chęci projektować i dzielić się swoimi projektami z innymi.
Pamiętam jak dziś gdy pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia Twojego kadłuba NM w 2017. To był dla mnie mega zastrzyk inspiracji i bardzo zmienił mój sposób patrzenia na wykonanie tej części modelu
Jeszcze raz dziękuje: ]

 
14-04-20 19:28  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zważając na to co wyprawiasz z Malayą, muszę przyznać,że czuję się mocno połechtany :D To był mój pierwszy w pełni wykonany kadłub z dnem, bo ja to bardziej zatwardziały "waterlineista" jestem, ale przynajmniej wiem że potrafię full hull też zrobić :P

Jak pisałem, lufki zwijałem bardziej ze względu na kolor niż wygodę, bo nie jest to łatwe. Może przy okazji opiszę jak je zrobiłem.
Oczywiście wydrukowane na barwionce ok 160g, Żeby nie było efektu papieru toaletowego zwilżyłem wycięty element (nie powiem jak) i formowałem na takim małym pilniczku iglaczku. Ma on stożkowy kształt więc wychodziło w miarę ładnie. Rurki nie sklejałem klejem, tylko za pomocą paska wyciętego z arkusza etykiety :) Wykorzystuję te naklejki jak tylko się da :) Dzięki temu nie ubabrałem w kleju. Mam teraz sklejone lufy do wieży B, z tą różnicą, że nie retuszowałem elementów, jedynie przedni dekielek, mówił mi o tym kiedyś Wojtek Ceva i rzeczywiście jest spoko. Poszczególne segmenty juz na Magika skleiłem. Jestem już w połowie drogi i nie było tak źle, wystarczy podzielić robotę na raty :)

A wersji z 44r nie robiłem właśnie ze względu na kamo i ilość opl. Model z metra ginie w tym camo jak Missouri z GPMu, a ta ilość Boforsów i Oerlikonów niepotrzebnie zwiększa już sporą liczbę 127mm.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-04-20 11:44  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Adam, pewnie masz racje z tym camo i AA. Jeszcze nigdy nie sklejałem takiej pękatej burgerobalii, może to właśnie będzie dla mnie okazja: ]

To sklejanie bezszwowe, to jakiś grubszy dla mnie temat, tzn chyba umiem i robię rurki. tzn na okręcie jest sporo okazji do zrobienia sobie rureczki, ale zawsze musiałem retuszować, tzn nigdy nie wyszła mi tak dobrze, że nie żałowałem, braku retuszu. Zazwyczaj było to na odwrót. próby bez retuszku kończyły się jakimiś smutnymi podejściami retuszowania sklejonej rurki: ] życie.

Trzymam kciuki za projekt i przebieram nogami w oczekiwaniu na wydanie: ]
pozdr

PS pisałem już o pięknym kolorze drewkowego pokładu? jeśli nie to zazdroszcze, jest fantastyczny.... aż szkoda go zaciapać niebieskim glutem.

 
16-04-20 15:40  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zwyczajnie nie trzeba retuszować krawędzi które stykają sie "do czoła" czyli teoretycznie ich nie widać, więc farba zbędna. Oczywiście wymaga to sporej precyzji przy łączeniu i wycinaniu, ale różnicę widać, pokaże to na foto.

Jeśli chodzi o projekt, to jednak biorąc pod uwagę Twoje podejście, będzie to jedynie baza pod model w stylu Malayi, choć nie ukrywam, że mam straszną chęć na pomazanie go washem :D

Pokładzik nie ukrywam jest super i to na tyle, że nie mam zamiaru go paćkać farbą, trudno prawdy historycznej zabraknie.

BTW: " pękata burgerbalija " Dobre, dobre :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-04-20 00:23  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Obiecane zdjęcie, jak wygląda różnica z retuszem i bez:



No i przy okazji wieża C zrobiona, wentylatory przykleję dopiero na kadłubie, jeszcze wieża D i może się jakąś fotką całości pochwalę :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 31Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024