FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-10-17 21:12  [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów.
Po długiej przerwie mam przyjemność zaprezentować Kolegom galerię najnowszego mojego modelu – fiński pancernik obrony wybrzeża VÄINÄMÖINEN.
Projekt był celowy, sklejany z zamiarem prezentacji podczas Wystawy Tematycznej „Wojna zimowa i front wschodni 1939-1945” w ramach Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego 2017.
Model wydany przez Świat z Kartonu w skali 1:200 zainteresował mnie podczas Paprykarza 2016. Nietypowa tematyka, ciekawa sylwetka i kamuflaż, mało popularna bandera i jak już wspomniałem cel, stały się inspiracją.
Autor opracowania, Pan Krzysztof Golec, wykonał kawał solidnej pracy. Model jest bardzo dobrze zaprojektowany, duża detalizacja, idealnie pasujące do siebie części, proste rozwiązania ruchomości artylerii i dalmierzy dawały wiele radości podczas sklejania. Słowa uznania dla autora.
Niestety drukarnia się nie popisała. Karton zbyt delikatny, wielokrotne obracanie w palcach sklejonych modułów powodowało szybkie wycieranie się nadruku i rozszczepianie się kartonu na krawędziach. Przypadkowe dotknięcie powierzchni nadrukowanej ostrą pincetą lub skalpelem powodowały trudno usuwalne zadziory. Przy dużej ostrożności, z tym mankamentem można było sobie poradzić. Jednak większy problem stanowiło przesunięcie kolorów widoczne na niektórych krawędziach części w postaci czerwonych, zielonkawych lub całkiem białych paseczków. Część udało się zniwelować retuszem lub większym przycięciem elementu. Najgorsze były różne odcienie ciemnej szarości – od typowej szarej do niebieskawej przez lekko fioletową. Ponieważ unikam malowania drukowanego kartonu barwy pozostały takie jak je wypuściła drukarnia.
Sklejanie modelu było wielką przyjemnością i śmiało mogę go polecić modelarzom początkującym w dziedzinie szkutniczej.
Dość opisu, zapraszam do oglądania i komentowania. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie zapytania.














Do następnego wątku.

Post zmieniony (27-09-18 22:47)

 
12-10-17 21:18  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Moje gratulacje ! Model wykonałeś świetnie !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-17 21:36  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Świetny model! Szczere gratulacje. JA to bym nie miał cierpliwości do tego typu jednostek chyba...

--
54323031

 
12-10-17 21:44  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

SUPER ! Świetnie się prezentuje !

 
12-10-17 21:45  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Ooo jaki fajny model, świetnie zrobiony , moje najszczersze gratulacje, piękny. Sławek

 
12-10-17 22:29  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Dla mnie genialne wykonanie. Szczere gratulacje !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
12-10-17 22:46  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Bardzo ładnie Ci wyszedł! Gratuluję modelu i tematu - dla mnie bardzo ciekawy!

 
12-10-17 22:59  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Modelik pierwsza klasa. Gratuluję!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
12-10-17 23:01  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo oryginalny temat i świetnie sklejony, no może te tratwy wyglądają jak z modeliny i troszkę rzucają się w oczy. Podstawka pod model bardzo estetyczna i w dobrym guście.
Sam okręt swoim wyglądem przypomina modele plastikowe z serii WWT : )

 
13-10-17 03:50  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratuluję.
Twoja Jakość . Druk rzeczywiście delikatny, ale w moich egzemplarzach przesunięć nie ma. Jak ktoś się wychował na książkach Pertka to chyba pozycja obowiązkowa :-)
Sam model super, kamo, detalizacja i prostota nadbudówek.
Pzdr

 
13-10-17 06:52  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zawsze jestem pod wrażeniem osób które sklejają okręty, ilość pracy włożonej na takim poziomie mnie szokuje.
Model niszowy, wykonany fantastycznie, brawo.
Gratuluje.

 
13-10-17 07:18  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sam model jak i jego zdjęcia - brawo.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
13-10-17 07:51  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten okręcik tak mi się podoba że cały czas mam zamiar się za niego zabrać. I od razu jak się pojawił to kupiłem w druku cyfrowym, a potem dokupiłem offseta. Może masz I wydanie że były jakieś problemy, tym bardziej że to jeszcze była jeszcze jakaś słaba technologia druku cyfrowego wtedy. A wykonanie gitara.

 
13-10-17 07:57  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Winek, Twój model zrobił na mnie ogromne wrażenie podczas Festiwalu w Szczecinie. Po prostu wspaniałe wykonanie, które koniecznie trzeba zobaczyć na żywo.
Efektem tego wszystkiego był powrót do domu z nowo zakupioną wycinanką. A co to było? Fiński pancernik, bo cóż innego? Kiedy uporam się z obecnymi modelami, koniecznie trzeba go wrzucić na warsztat.

--

 
13-10-17 10:01  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Piękny model Wiesiu popełniłeś! Na żywo wygląda naprawdę super, gratulacje.

 
13-10-17 14:47  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Piękne wykonanie, aż pobiegłem na górę sprawdzić jak wygląda moja łódka. Przyznaję, że szary pokład bardziej pasuje do zimnych rejonów gdzie pływał, niż drewniany. Co do wydruku to sądzę, że to druk cyfrowy sprawiał te wszystkie problemy, ale jak widać można sobie i z tym poradzić. Gratulują pięknego okrętu w kolekcji.

 
13-10-17 15:10  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Twój model miałem przyjemność oglądać na żywo tydzień temu na Paprykarzu i bardzo długo się mu przyglądałem, jest bardzo czysto i precyzyjnie sklejony.
Największy podziw wzbudziła u mnie ta delikatna z cieniutkich drucików drutologia. Ja muszę stosować grubsze, bo zaraz mi się deformują. Jak Ty to robisz, że to tak wspaniale wygląda?
Gratuluje modelu, nagrody i przede wszystkim umiejętności.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
13-10-17 19:36  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wiesiu, niemal na kolanach oglądałem Twój model, a slina to już leciała bez kontroli. No jak Ty to robisz że w ciągu roku dajesz radę takiemu projektowi.
Model wspaniały, rzadki i efektowny, sklejony pierwszorzędnie. Podziwiam i kłaniam się nisko za tak wykonana wspaniałą modelarska pracę.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-10-17 20:00  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,zgrabna sylwetka ,wykonanie jak zwykle piękne,gratuluję ,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-10-17 20:06  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

I ja przyłączam się do zasłużonych gratulacji :-)
Modele okrętów zawsze budziły we mnie zachwyt i podziw, datego tak bardzo lubię oglądać Wasze relacje i galerie :-)

Post zmieniony (21-10-17 20:43)

 
13-10-17 20:40  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Szanowni Koledzy.
Dziękuję Wam serdecznie za tak miłe przyjęcie modelu. Oczywiście pochwały i uznanie w Szczecinie sprawiają radość i dopingują do dalszej pracy.
Wydanie II, którego użyłem posiadało wydruk offsetowy, więc teoretycznie lepszy.

Halogen - masz rację, z tratew nie jestem dumny co już przed Szczecinem wyraziłem Kolegom z TPM.

ABC - niestety nie posiadam I wydania ani innego egzemplarza. Trzymam kciuki za ewentualne sklejanie WojnyMojej.

Krzysztof NT - również życzę powodzenia w przypadku rozpoczęcia zabawy z nim. Jeszcze raz pozdro dla M.

Kadłubek - pokład drewniany już miałem przygotowany do wrzucenia na tekturę i coś mnie wstrzymało; narada z nieocenionymi Kolegami z TPM i zmiana decyzji; ogólnie jestem bardzo zadowolony z szarego pokładu, drewniany jeszcze mam.

Najger - do wykonania szablonów najczęściej używam wyżarzonych drucików miedzianych; łatwo się kształtują a po sklejeniu i przypadkowym wygięciu można je lekko wyprostować.

Jorzik - przy Twoich modelach to ja zawsze klęczę; jeśli chodzi o czas na klejenie to zawdzięczam go żonie, od której mam ogromne wsparcie.

Jeszcze raz - DZIĘKI!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-10-17 20:53  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jeszcze ja, powolny w budowaniu modeli i opieszały w składaniu gratulacji a należą się jak najbardziej bo model prezentuje się znakomicie.
Piękna robota :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-10-17 21:27  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja też, ja też :-)
Dopiero co zachwycałem się Twoim Indianapolis, a już skończyłeś kolejny model. Jest znakomity. Gratulacje.
Szkoda tylko, że bez relacji.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
13-10-17 21:38  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Winek te tratwy są dobre tylko może trzeba je lekko spatynować, dodać jakieś sznurki itp. Pływamy dalej, latamy, jeździmy, a może się zanurzamy, czyli w skrócie co następne w planach ?
No tak, a zdjęcia https://maximietteita.blogspot.com/2016/06/finnish-coastal-defence-ships.html?m=1

Post zmieniony (13-10-17 21:40)

 
14-10-17 16:02  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
Spychacz - dziękuję bardzo; relacja zajmowała za dużo czasu a termin Paprykarza się zbliżał; ot cała prawda.
Halogen - właśnie mam świadomość tych braków w tratwach. Zostawię takie bo jak zacznę poprawiać to tradycyjnie zepsuję.
Co dalej? Krótki odpoczynek i coś tam wpadnie pod skalpel.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
16-10-17 14:35  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Gratuluję ukończenia modelu. Patrząc na tę galerię aż chce się zabrać za jakiś okręt...:)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-10-17 23:25  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Bardzo ładny model i ciekawa konstrukcja - gratuluję!

 
17-10-17 19:43  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

No niezły okrecik

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
18-10-17 08:03  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Gratuluje świetny model bardzo mi się podoba.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
20-10-17 22:03  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

co tu gadać, piękności i tyle :) Gratulacje :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
21-10-17 11:26  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Również podpisuję się pod gratulacjami,. Sama jednostka bardzo ładna, w ciekawym kamuflażu. Laserowy druk moim zdaniem nie nadaje się do modeli kartonowych. Potrzeba dużo samodyscypliny, aby go dobrze skleić. Tobie świetnie wyszło. Fakt dobrego sklejenia z takiego druku powinien być dodatkowym plusem przy ocenie na zawodach.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
23-10-17 18:02  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kolejne podziękowania.
Tomku, druk nie był cyfrowy, to jakieś nieporozumienie.
Co do druku laserowego podzielam Twoje zdanie i Wszystkich podobnie myślących.
Ja tylko zwracałem uwagę, że papier jest bardzo wrażliwy a druk nietrwały.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-10-17 21:49  Odp: [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu,
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Winek, a to przepraszam. Były dwa wydania, jedno w cyfrze, drugie w offsecie. Opisane problemy z drukiem skojarzyły mi się z tym pierwszym .

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024