FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
02-11-20 12:37  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Zrobiłem przymiarkę do flocka - przyznam, że wygląda całkiem zachęcająco.
Idę w tym kierunku. Na pierwszym zdjęciu próbka na kartonie raz pomalowanym, czyli nieco chropowatym. Na drugim gotowa podsufitka - tutaj już widać pewne mankamenty (nie samej techniki, tylko braku umiejętności):



Jednak aplikacja tego flocka na małej i gładkiej powierzchni jest czymś innym, niż na powierzchni większej i bardziej "ukształtowanej".
Po pierwsze:
mam wrażenie, że jest to trochę zbyt "kosmate" jak na tę skalę modelu,
po drugie: jednolite i równe naniesienie specyfiku jest jeszcze sporym wyzwaniem.

Próbuję dalej...

--

Post zmieniony (02-11-20 13:50)

 
04-11-20 11:00  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Hmmmmm... Tak, Adam, tylko że zastosowałem dokładnie taki flock ;)

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
05-11-20 09:10  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Naczepa z cysterną gotowa!
Po wykonaniu i zaprezentowaniu Wam kilku fotek powędruje do specjalnie dla niej przygotowanego kartonu - ma to na celu ochronę jej przed kurzem oraz różnymi nieprzewidzianymi wypadkami. Trochę tam postoi - mam podejrzenie graniczące z pewnością, że budowa kabiny i sleepera (szczególnie malowanie) zajmie mi sporo czasu. Tak na marginesie, zastanawiam się, jaki kolor wybrać - może podpowiecie??



--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
06-11-20 08:56  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Adam, po pierwszych próbach nałożenia tego flocka trudność upatruję raczej w równomiernym nałożeniu kleju i jego niejednakowej "wysychalności", przez co również uzyskany meszek ma niejednakową grubość - na pierwszej mojej próbce (niewielkiej i płaskiej) wygląda to całkiem dobrze. Co do sitka - to bardzo dobry pomysł, być może zastosuję go, gdy inaczej mi się nie uda.
Pochwal się uzyskanymi efektami, może i ja skorzystam?
W każdym razie będę z tym nadal walczył.

--

Post zmieniony (06-11-20 08:56)

 
06-11-20 12:47  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Cysterna poszła spać...




--

Post zmieniony (08-11-20 12:27)

 
06-11-20 20:53  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Adamie, czy będzie to podłoga w Cougarze, którego masz na warsztacie?
Btw, piszesz w niej o"sztancy" do otworów. Poszukiwałem czegoś takiego i zakupiłem wycinaki w Castoramie, szczerze mówiąc kiepskiej jakości...
Mógłbyś o tym, co prezentujesz na zdjęciu w tej relacji coś bliżej napisać?? Byłbym wdzięczny.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
07-11-20 19:42  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Taka jest idea, natomiast pracuję nad techniką wykonywania (sposób aplikacji kleju i samego flocka).

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
08-11-20 12:41  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Adam, dzięki za fotki.
Nie przejmuj się, to tylko ubarwia moją nieco monotonną relację ;).
Z tym flockiem to była dopiero pierwsza próba, na pewno będę walczył tym bardziej, że mam jeszcze inny pomysł na uzyskanie takiego efektu. Ale o tym na razie sza!
Rzeczone sztance wyglądają świetnie. Kurczę, nawet nie widziałem, że takie cóś stosuje się do biopsji. Nie są tanie - widzę jednak, że można je kupować pojedynczo, więc się przymierzę do zakupu.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
09-11-20 12:53  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Przygotowałem trochę elementów do budowy kabiny, rozpocząłem też budowę sleepera, a także poczyniłem pierwsze przymiarki do malowania całości pędzlem:



Ostatecznie rozgryzłem technologię nakładania flocka, nie jest to wcale trudne - kluczem do sukcesu okazało się równomierne położenie niezbyt szybkoschnącego kleju (lub farby) oraz sitko. Po "wyflockowaniu" niektórych elementów wnętrza kabiny zamierzam zabrać się za jej wyposażenie: fotele, dywaniki, deska rozdzielcza, kierownica, dźwignia zmiany biegów i co tam jeszcze będzie. Jako że drzwi będą ruchome, zdecydowałem się wykonać je nie z kartonu (tektury), tylko ze spienionego PCV o grubości 1 mm. Jest to bardzo wdzięczny materiał, szczególnie do obróbki (przede wszystkim nie strzępi się i nie deformuje jak tektura). Tak samo sleeper, wykonywany od podstaw z PCV z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze musi być samonośny ze względu na widoczne wnętrze, po drugie wycinanka dość mocno odbiega od oryginału (brak specjalnych pionowych wnęk na osłony rur wydechowych), co nawet mnie dość mocno zirytowało i oczywiście postanowiłem to zmienić.

--

Post zmieniony (05-08-22 21:23)

 
26-12-20 09:14  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Adamie, dziękuję za uznanie - Tobie też całkiem niebrzydko wychodzi...

Znowu miałem przerwę w relacji, ale nie w klejeniu - krótsze niż zazwyczaj momenty do tego dogodne wykorzystałem na to, co prezentuję poniżej.
Z grubsza wykonałem kokpit i wskaźniki, kolumnę kierownicy, dźwignię zmiany biegów, osłony przeciwsłoneczne i dywaniki. Tutaj wpadł mi do głowy pewien pomysł, który postanowiłem natychmiast zrealizować. Otóż pomyślałem, że aby w miarę wiernie odwzorować strukturę wykładziny, spróbuję ten efekt uzyskać poprzez ułożenie zwykłych, niekoniecznie bardzo gładkich nici jedna obok drugiej. Po rozpoczęciu tego procesu zorientowałem się, że efekt nie będzie powalający (zdjęcia nawet nie pokazuję) wpadłem na to, żeby nici nawijać na zwój, którego częścią powierzchni będzie właśnie ta pożądana. To, co uzyskałem uważam za całkiem satysfakcjonujące. Teraz będę się zabierał za fotele, które w wycinance są bardzo uproszczone, więc czeka mnie przy nich sporo inwencji i pracy.




--

Post zmieniony (26-12-20 20:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024