FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-17 20:48  [G] jak gotowy :-) i [R] jak ratunku - buduję Twin Mustanga ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam w kolejnej relacji z cyklu kleimy niesklejalne :-)
Zgodnie z obietnicą, na warsztat trafił samolot F-82G Twin Mustabg z wydawnictwa Super Model sygnowanego nazwiskiem Tadeusza Czekawego.
Zgodnie z napisem na okładce, mamy do czynienia ze wspaniałym samolotem, wspaniałym modelem i wspaniałym efektem.
Co do pierwszego - wątpliwości brak.
Co do drugiego - będę na bieżąco opisywał co i jak.
Co do trzeciego się zobaczy :-)
Papier, na którym wydrukowano model, pochodzi z tej samej fabryki kartonu na pudełka do butów, co Walrus. Tusz/lakier błyszczący, widać każdy paluch.
Ale jak na razie - mimo dziwnego rozrywania siatki elementów - to co skleiłem jakoś pasuje - wręga D za duża o 1mm dookoła.
Segmenty będę kleił na jedną wręgę i oklejkę.



Pozdrawiam
Adam
ps.mam taki cug na klejenie, że bez nożyka nie wytrzymałem nawet doby :-)

--

Post zmieniony (24-09-18 15:33)

 
02-01-17 21:26  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

A pewnie - też go kleiłem wieki temu, chociaż kolory ma trochę S-F.
Adam

 
03-01-17 20:49  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No to lecim dalej.
Ponieważ części obu kadłubów są wydrukowane jako lustrzane odbicie - dosłownie, bo nawet litery i cyfry oznaczeń są "lewe" - robię oba na raz, aby na bieżąco korygować i tu i tu pewne błędy.
A jak na razie to tylko wręga C za duża o jakiś 1mm dookoła. reszta pasuje.
Niestety, nawet wyretuszowane krawędzie, pod wpływem dotykania paluchami tracą swój kolor i niestety, tu i ówdzie widać jaśniejszą krawędź. Już tak zostawię - tym bardziej, że linie podziału są białe.
Zrobiłem wnętrza kabin i dodałem po jednym segmencie z przodu. Zaszalałem - mam kabinki od Twin Mustanga z GPM - może będą pasować ;-)






Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:34)

 
04-01-17 21:30  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Tylko mały kroczek do przodu.
Skleiłem wszystkie przednie segmenty, cześć 2 za krótka o 1,5 mm, część 1 za długa o 2mm. Wręgi - trzeba przeszlifować.




Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:35)

 
06-01-17 20:01  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Dokończyłem kadłuby.
Część nr 6 za szeroka przy szerszym końcu o około 2mm. Wręgi E1 są chyba od innego modelu - pojęcia nie mam jak i do czego toto przykleić. Zrobiłem nowe w oparciu o obrys wręgi E.
Jednak udało mi się to wszystko skleić i nawet fajnie wyszło. Warto robić oba kadłuby na raz - wtedy klejąc na bieżąco można korygować błędy w obu połówkach.
Jutro zmontuję wewnętrzny płat i ster wysokości i połączę oba kadłuby w całość.
Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:35)

 
10-01-17 12:54  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

W międzyczasie coś tam podłubałem.
Ogólnie MASAKRA !!!
Cały wewnętrzny dźwigar jest do przeprojektowania, beznadziejne przejście skrzydeł w kadłub - trzeba dorabiać części-łatki, owijki przejścia skrzydło-kadłub należy docinać, aby nie przykryć tych czerwonych pasków, które trzeba doklejać na bieżąco i oczywiście nie pasują. Te naklejki należy wycinać z tym czarnym marginesem, bo inaczej wyłażą spod spodu te szare miejsca doklejenia.
A na razie toto wszystko wygląda tak, jak na zdjęciach. Jak widać, nowy właściciel też już się o ten model upomniał.





Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:36)

 
17-01-17 13:56  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam w ostatniej odsłonie przed galerią końcową. Do dodania pozostały tylko bomby i zbiorniki na paliwo.
To, co rzuciło mi się w oczy przy budowie:
-brak zaznaczenia miejsc przyklejenia goleni i osłon podwozia
-nie wiem co autor miał na myśli tak projektując śmigła
-nie wiadomo gdzie przykleić belki uzbrojenia
-niestety nie dałem rady z tego papieru ukręcić rakietek, dlatego dorobię zbiorniki paliwa
-ale jest też i plusik: bardzo dobrze zaprojektowano wszystkie listki przy osłonie radaru i kołpakach - dobrze i równo pasuje
Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024