FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-06-17 10:56  [G] POPRAWIONA WERSJA - Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No i następna moje lokomotywa gotowa.
Ale zanim galeria - kilka słów wyjaśnienia.
Przy budowie korzystałem z kilku zdjęć dostępnych w internecie oraz z jednego rysunku.
Zawsze lubiłem wąskotorówki, również te nie pekapowskie. Zaprojektowałem już Davenporta, cysternę i platformę w takich klimatach. Ale miałem tez na oku inne ichnie cudaki, w tym Sandy – małą 2 osiową lokomotywkę zbudowaną w latach 40-tych ubiegłego wieku – pierwotnie dla wojska – a ostatecznie zakończyła swoja karierę w przetwórni cukrowej Moreton Sugar Mill. Zbudowano ją na tor 2 stopy czyli ok.610mm przez wytwórnie Malcolm Moor Engineering.

Model wzorowałem na rysunku, bo przedstawia najwcześniejszą wersję, a malowanie z egzemplarza, którego ze zdjęcie powyżej.
Później obniżono i zmieniono dach, zdjęto pokrywy silnika, przybudowano wydech, lampy i kilka innych elementów.
W każdym bądź razie, mój model przedstawia Sandy funkie-nówkę :-)
Muszę przeprojektować trochę wnętrze kabiny, ale jest to w zasadzie kosmetyka, i model mogę puścić w świat.








Z modelarskim pozdrowieniem.
Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:24)

 
05-06-17 15:18  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie moja działka, ale śliczny brzydalek. Jakie to ma wymiary?
Możesz podlinkować jakieś zdjęcia oryginału w tej wersji, którą zrobiłeś?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-06-17 16:12  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Rewelacja! Czy to-to miało wagoniki?

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
05-06-17 19:49  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
RAVEN6   

Super wygląda. Ma jakiś swój urok....

 
05-06-17 21:00  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Hihihi... nie mogę, ilekroć na to patrzę to mam skojarzenie "samobieżny taboret" :) Zrób go tego jakiś wagon i koalę - pliiiz :)

Cudne to jest :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-06-17 23:17  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Waldek K - mój model przedstawi lokomotywkę z rysunku. Jest to pierwsza wersja Sandy sprzed wszelakich ulepszeń i przeróbek.
Ziga - zdjęcia z ostatnich chwil swojej wytężonej pracy, no i jej skład mógł wyglądać tak:

Inna lokomotywka, ale okoliczności przyrody te same :-)
Vikking_BB - wagonik będzie :-)
A reszcie bractwa dziękuję za miłe słowa - fajnie, że się podoba.

Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:27)

 
06-06-17 21:46  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adaśko, ukłony dla Ciebie za tą pracę! Oklepanych tematów mamy na pęczki a to co Ty przywracasz do życia w miniaturze to jest kawał historii, techniki a przede wszystkim Twojej rzetelnej roboty. Niektórzy pewnie pomyślą że to kolejna ot taka sobie nic nie znacząca ciuchciajka...I przez takie właśnie myślenie nie zachowały się żadne polskie wozy taborowe/ pontonowe, taczanki, przyczepy gąsienicowe/ amunicyjne i całe mnóstwo wyposażenia Wojska Polskiego z czasów II RP których brak dopiero teraz boleśnie odczuwamy odnajdując kolejne zdjęcia i ani grama dokumentacji czy choćby jakiejkolwiek wiedzy na ich temat...I to w czasie, kiedy mamy chęci, siły i środki by je rekonstruować. Tak więc rób dalej to co robisz i się nie oglądaj na towarzystwo.... Jaką Ta praca ma wartość sam się przekonałem budując model Nash-Quad'a 4017 gdy odezwał się do mnie facet z Francji zaczynający odbudowę od pordzewiałej ramy wykopanej w ogrodzie. Dzięki oglądaniu mojej relacji wyszukał na złomowiskach sporo części i choć kontakt się z czasem zerwał to mam nadzieję, że jego N-Q stanął na kołach a może już nawet jeździ? Oby :)

--
GG 6801515

 
06-06-17 22:53  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Adam cudeńko następne zmajstrowałeś. Już czekam na niego.... i na wagoniki do przewozu trzciny też :)).

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
07-06-17 09:30  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Dziwne... więc fajne :) gratulacje :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
08-06-17 12:59  Odp: [G] Sandy - wąskotorówka z Antypodów - projekt własny, 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Na początek kilka słów wyjaśnienia.
Nie dawało mi spokoju kilka elementów w mojej wąskotorówce, więc pogrzebałem trochę w sieci. Okazało się, że muszę kilka rzeczy poprawić, ale niestety poprawki były tak inwazyjne, że podjąłem decyzję o zrobieniu całego nadwozia lokomotywy od nowa. Pewnie dałoby się to, co poprawiłem w projekcie zrobić na poprzednim modelu, ale myślę że wyszłoby i krzywo, i nieładnie i w ogóle nie po mojemu.

Chcę też być fair wobec przyszłych sklejaczy, więc mój model musi być jak najbardziej zgodny z oryginałem, aby zaoszczędzić im czasu na przeróbki a sobie nerwów :-)

Oto lista tego, co zmieniłem:
-podłoga w kabinie jest wyżej i wchodzi kawałek do wnętrza przedziału silnikowego, inna tablica i zegary
-przebudowane siedzenie i cała tylna ściana
-zmienione ustawienie wajchy i dodany pedał w środku - w zasadzie przeprojektowałem całe wnętrze
-poprawiłem ustawienie klapki wlewu paliwa
-lampa na prawą stronę
-dach poprawiony zgodnie ze zdjęciem
-z przodu jest tylko chłodnica typu samochodowego sięgająca tak do 3/4 wysokości przedziału - bez wiatraka
-nowe i zgodne z oryginałem logo
-na boku i tyle są wytłoczenia wypukłe a nie wklęsłe
-z przodu siatka na osłonie silnika jest w pionie a nie skos :-)

I tyle :-)

Dodałem też drobną waloryzację - mi się bardzo podoba.











Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024