FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-06-17 10:44  [R/G] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Jeden z kolegów poprosił mnie o sklejenie tytułowego modelu.

Model pochodzi z 1976 roku i jest ręcznie kreślony (a jakże inaczej) i bardzo uproszczony, ale ma swój klimat tak charakterystyczny dla starych modeli.

Ja swojego kleję maksymalnie w standardzie, bez żadnych dodatków. Jedyna zmiana - niewidoczna po sklejeniu - to podklejanie boków na tekturę i dodanie dodatkowego szkieletu.

W międzyczasie zrobiłem też podwozie - brakuje tylko pierścieni na krawędzi kół nośnych, no i gąsienic, ale te muszę sobie rozrysować od zera i wydrukować.
Skrzynia też gotowa- jak widać wzmocniona - do tych podwyższonych elementów nad burtami dokleję plandekę.
No i przeszklona kabinka - na razie bez dachu - też gotowa.
Jak na razie wszystko pasuje bardzo fajnie - trochę trzeba kombinować przy kołach, bo są wydrukowane części bez koloru.









Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:17)

 
28-06-17 11:30  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

F4kL0gic - przyszły właściciel Mazura jest bardzo dużym miłośnikiem starych dobrych modeli.
Swojego bym nie pociął, ale z drugiej strony mam możliwość sklejenia tego zabytku ku uciesze jego, Waszej i mojej.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
28-06-17 15:52  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Rafael a znasz adres może jakiegoś sklepu pasmanteryjnego, gdzie kupię taśmę bawełnianą, tzw. spodniówkę aby rzeczone gąsienice zrobić zgodnie z opisem?

Ja jednak chyba zrobię papierowe ;-)

 
03-07-17 12:38  Odp: [R/G] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No i model gotowy :-)

Mimo, że był wydany bardzo dawno temu, papier bardzo ładnie się formował - zero pęknięć czy rozwarstwień. Kolory równe na wszystkich arkuszach.
Spasowanie części też bez zarzutu, trochę problemów jest przy kołach, bo są błędnie pokolorowane części, ale da się to w łatwy sposób przerobić.

Mimo małych rozmiarów, to Mazur bardzo ładnie się prezentuje.

Ja od siebie dodałem tylko przeszklone okna i nowe gąsienice - reszta czysty standard.







Sam model wygląda fajnie, ale może być przecież fajniej, więc zrobiłem malutką podstawkę i teraz wygląda całość tak:









Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:19)

 
04-07-17 20:26  Odp: [R/G] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Miałem skleić samego Mazura, więc armata została niepocięta. Może kiedyś ją skleję i zmontuję jakąś podstawkę z dioramą dla niej właśnie: armata, kawałek okopu, może bunkier. Fajna skala to można troszkę upchać na małej przestrzeni.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024