FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
13-03-24 21:16  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

I sękju Wam obu za odkopanie takiej perełki. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
14-03-24 16:18  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To czas na kamienicę pod Gutenbergiem z Piotrkowskiej;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
14-03-24 17:26  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Ostatnie zdjęcie pokazujące skalę tego modelu , zaskoczyło mnie. Świetna robota!

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
14-03-24 22:17  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeczywiście maleństwo :)
Dopiero zauważyłem tego groszaka ;P

--
GG 6801515

Post zmieniony (14-03-24 22:20)

 
16-03-24 09:44  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
rpt.model     

Dzięki Rafael za inspirację i pokazanie że lokalne obiekty są o wiele ciekawszymi niż kolejny mesio , spitek czy Zamek Królewski.
Fantastyczna modelarska robota i genialna robota projektanta.
Skusiłeś mnie i co tu dużo mówić czekam na ten i następne.

Model do zanabycia tutaj :
https://lodzkidetal.pl/produkt/model-kamienicy-struga-2-1200/
No i cena za model 69,99 zł też wymiata, bardzo przystępna na przykład w stosunku do ceny samych wręg do czegokolwiek.

Tak na marginesie:
Powiem Tobie Rafaelu że ja lupy stacjonarnej używam na codzień do modeli architektury w 2,5 razy większej skali czyli 1/87.
Także przytyk co do wieku chyba nie na miejscu, wszak mam ździebko niewiele jak 42 wiosny.
No i żeby pikanterii dodać fakt to położenia groszówy przy modelu w 1/87 już wywołuje zachwyty z racji małej skali a tu proszę jeszcze precyzyjniej i jeszcze mikrzej. A efekt paluchy lizać.

Gratki z okazji ukończenia modelu i dalszych sukcesów w promowaniu następnych.

Kończąc już i post scriptum:
Modelu synagogi do zakupu nie znalazłem , z racji tego że jesteś bliżej źródełka - prosiłbym o info gdzie można Łódzką Synagogę kupić.

--

 
16-03-24 20:52  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Konrad odkopał starą galerię, a tyle z tym radości ;) Dzięki za wszystkie miłe słowa i aż nabrałem ochoty na odkopanie jeszcze kilku modeli, które kiedyś trafiły do mnie po którychś warsztatach.

rpt.model - niestety, nie wiem, czy synagoga jest jeszcze gdzieś dostępna. Ja dostałem ten model podczas udziału w warsztatach organizowanych przez Łódzki Detal, więc pewnie trzeba pytać bezpośrednio u nich, tzn. u pani Marii Nowakowskiej, albo u Bartka Michalskiego ze Scale Model Warehouse, chociaż widzę, że jego strona już nie działa, ale nadal można Go znaleźć na FB. Na marginesie, Bartek zainaugurował w Zgierzu kolejne warsztaty, tym razem ze zgierskimi budynkami ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-03-24 09:38  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
rpt.model     

Witam,
bardzo dobrze że Konrad odkopał tą galerię.
Zdecydowanie skontaktuję się z Łódzkim Detalem i podanymi przez Ciebie Rafael osobami.
Na warsztaty w Zgierzu raczej nie będę miał okazji się wybrać ,
aczkolwiek może znajdzie się jakieś okienko w terminarzu i tym samym powód sam przez się.
Dzięki za info.

 
17-03-24 11:06  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Swoją drogą nie sądzicie że mamy na forum więcej wspaniałych modeli "sprzed lat" zasługujących na odkopanie z czeluści?
Dobrze że Satrapa na fejsbuku pokazuje to i owo ale może i tu, na "ścisłym" forum wydzielić jakiś wątek/kątek?

Mam nadzieję że Rafael nie zgani mnie za ten wtręt. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
17-03-24 11:52  Odp: [G] - Kamienica Edwarda Lügensa w Łodzi - 1:200
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piotter, ganić nie mam za co ;) Może faktycznie stworzyć taki "Hall of Fame", ale jakie kryteria wtedy przyjmować? W każdym razie pomysł wart zastanowienia.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024