FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-08-18 21:02  Sklepy z kartonówkami
Rastan   

Witam,
Poszukuję dobrego sklepu modelarskiego, znaczy takiego, który nie przesadza z cenami i nie oszukuje. Liczę na odpowiedź z uzasadnieniem :)

 
31-08-18 22:07  Odp: Sklepy z kartonówkami
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A to dziś oszustwa przejdą w tego typu sklepach? Z resztą, zależy co przez to rozumiemy... Ja ja dotąd robiłem zakupy w GPM-ie, Modeliku i Orliku i raz w Answerze, żadnych niespodzianek nie miałem, a przy większych zamówieniach można liczyć na sensowne rabaty. Żeby nie było, że faworyzuję -kupuję u nich modele różnych wydawnictw i tak jak powiedziałem na początku -wątpię by w dzisiejszych czasach oficjalnie działający sklep pozwolił sobie na jakieś machloje. Prowadzą je ludzie, także można napisać maila, przedzwonić w razie nieścisłości. Oczywiście zakładam, że chodzi Ci o sklepy internetowe.

PS Jeśli chodzi o tańsze modele to polecam zawsze zapoznać się z ofertami promocyjnymi, wyprzedażami. Modele z tzw. "uszkodzoną okładką" warto kupować te które kupiłem do tej pory miały jedynie ucięty na głębokość centymetra jeden róg okładki :) w 100% materiał do sklejenia.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
31-08-18 22:16  Odp: Sklepy z kartonówkami
RAVEN6   

Polecam sklep GPM. Modele dobrze zabezpieczane, szybka wysyłka, bardzo duży wybór. Nigdy nie miałem uwag.

 
31-08-18 22:54  Odp: Sklepy z kartonówkami
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Kupowałem 5 i:
1.
GPM - spory wybór, szybka i dobrze zabezpieczona przesyłka. Jak wspominał kolega wyżej przy większych zamówieniach można liczyć na rabaty (np BURAN'a w 1:33 kupiłem za 180zł zamiast 200zł). Polecam także przeszukanie działów "promocja" albo "wyprzedaż" czy "antykwariat" gdzie można czasem trafić fajny model, a te "uszkodzenia" często są symboliczne, ot pogięta czy poplamiona okładka, ślad po cenie na okładce itp. Fajną opcją jest zakup pakietów, np. model + laser

2.
Orlik - podobnie jak wyżej,można też trafić na perełki. W pewnym sensie oferta obu się uzupełnia. Trochę gorzej z promocjami, ale przy większym zamówieniu można dostać w gratisie jakiś losowy model. Ja przykładowo dostałem raz Twinmustanga z SuperModel.

3.
Answer - w porównaniu do powyższych porażka. "hermetyczna" oferta ograniczona w większości do własnych modeli, termin realizacji losowy - coś w stylu jak przyjdzie to będzie. Zamawiałem kiedyś kilka modeli, wszystkie miały status dostępny, a na realizację czekałem ~2tygodni. Promocje zdarzają się, nie powiem dobre -25%/-30%, ale raczej okazjonalnie i trzeba ślepić się w FB, bo na stronie aktualizacje w tym temacie kuleją. No i ten zapis

"Modele przecenione. Możliwe lekkie uszkodzenie okładki. Modele w cenie promocyjnej dostępne raz na kilka miesięcy, przed zakupem prosimy o kontakt telefoniczny."
- brzmi trochę jak zakup kota w worku. Załapie się na promocje, czy czekać 7m-cy

4.
WAK - oferta głównie ograniczona do własnych modeli, ale nie tylko. Ostatnio wysypało się trochę modeli innych wydawców. W porównaniu do 1 i 2 oferta jaczej skromna, ale w odróżnieniu do Answera obsługa i realizacja zamówienia znacznie sprawniejsza.

5.
MODEL-KOM - oferta ograniczona jedynie do własnych modeli i akcesorii do nich. Promocje ograniczone jedynie do aktualnych nowości. Niestety w innych sklepach modele tego wydawnictwa można dostać taniej nie z "oficjalnym" sklepie. Radzę uważać na tłoczone kabinki - folia jest cienka i zdarza się, że kabinka dotrze uszkodzona mimo wepchnięcia ich w tubę. Mi zdarzyło się, że 2 kabinki były wsunięte w jedną tubę (po jednej z każdej strony tuby) i niestety obie zastały przez to uszkodzone. Nie wiem czy tuba była za krótka czy ktoś za mocno je wepchną, ale wyszło na to że jedna z kabinek została wciśnięta w drugą, a więc obie uległy pognieceniu i nie nadawały się do niczego, bo filia wytłoczek nie tyle się ugięła co przełamała i pozostał ślad po załamaniu na obu.

 
01-09-18 00:01  Odp: Sklepy z kartonówkami
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Z sklepów ogólnomodelarskich:

- Mojehobby.pl - brak problemów. Bardzo przyjazne ceny wysyłki za granicę. W trakcie realizacji okazało się, że jeden z elementów jest lekko uszkodzony - wysłali zdjęcie, zapytali się czy pasuje, zaproponowali rabat.

- Exito.pl - odwiedzony stacjonarnie. Przyjazny sklep chociaż nastawiony głównie na plastik.

- Dudus.com.pl - dawno temu problemów nie było.

- Orlik - dobry kontakt, ceny wysyłki za granicą można skonsultować przed zakupem - co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, sprzedawca zwrócił różnicę w koszcie wysyłki gdy okazało się, że na poczcie policzyli sobie mniej, niż wynikało z kalkulatora na stronie.

 
01-09-18 06:42  Odp: Sklepy z kartonówkami
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Największą ofertę masz na GPM-ie, Orliku. W sklepie Modelik-a też jest duży wybór modeli i akcesoriów z tym że ich własnej produkcji. Jak jesteś początkujący i nie masz wiele modeli to w Modeliku możesz kupić pakiety za pół ceny co prawda nie najbardziej "poczytnego" towaru ale i tak modele porządne. Inne wydawnictwa mają towar czasami nie tylko swój ale co to czarować nie w takim asortymencie jak pierwsze dwa co wymieniłe. Exito i mojehooby mają na dziś też nieimponującą ofertę kartonu , ale jak jednocześnie potrzeba czegoś branży plastikowej to i tam czasem warto rzucić okiem na dział kartonowy.

 
01-09-18 08:42  Odp: Sklepy z kartonówkami
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Zależy co potrzebujesz...
Jak tutaj wyżej wspominają, to polecam GPM. Kupiłem pancernik ROMA, z "uszkodzoną okładką" a otrzymałem idealny egzemplarz. Polecam także modelnet.pl,, mojehobby.pl. A jak chcesz niszowe modele to JSC.pl, ostatnio też mają trochę narzędzi. Kiedyś kupowałem u nich przez internet i z czystym.sumieniem mogę polecić.
Pzdr

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
01-09-18 12:07  Odp: Sklepy z kartonówkami
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Moje obserwacje są zbieżne z tym co koledzy napisali powyżej.

GPM, Orlik, MojeHobby.pl - bardzo szeroki asortyment, szybka i dobrze zabezpieczona wysyłka.

Answer - kilka razy próbowałem coś u nich zamówić, niestety bezskutecznie. A to okazywało się że towaru pokazanego na stronie nie posiadają, a to w ogóle nie odpowiadali na moje maile. Przez stronę nie zamawiam bo mają zrąbany certyfikat bezpieczeństwa i każdy może bez problemu podejrzeć dane przesyłane w formularzach.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-09-18 12:40  Odp: Sklepy z kartonówkami
henrykk   

Nie potwierdzam (wysyłka do Niemiec) „doświadczeń“ z Answerem – jak do tej pory wszystko finkcjonowało tak jak trzeba. Wyjątek?...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
01-09-18 13:37  Odp: Sklepy z kartonówkami
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ostatnio, robiłem małe zakupy s sklepie GOMIX, oszklenie dotarło w idealnym stanie. Zapakowane w pudełko i dodatkowo zabezpieczone gazetami.

 
01-09-18 22:43  Odp: Sklepy z kartonówkami
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mało kto wspomniał o Modeliku oferta ograniczona do swoich modeli ale za to jakość obsługi klienta wali na łeb wszystkie wyżej wymienione wręcz do kwadratu.
Answer fajne modele ale jak milicją nie postraszysz to ciężka sprawa nawet pół roku albo i lepiej .Czasami dla nie poznaki wyprzedają w licytacji na aaledrogo pod obcą osobą .Udało mi się kupić lokomotywę Br86 całkowicie wyciętą laserem w skali 1/25 za 110 pln .

Post zmieniony (01-09-18 22:59)

 
02-09-18 07:07  Odp: Sklepy z kartonówkami
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Z Answerem nie zawsze jest tak żle . Bywało tak że jak za pobraniem to na drugi dzień od złożenia zamówienia kurier już był z towarem. Nie mają w Answerze towaru spoza swojej produkcji. Natomiast jak tu pisali po mniej więcej roku część wcześniejszych nowości idzie na wyprzedaż pod obcą osobą . Tam się jak tu napisano zdarzają megaatrakcyjne ceny. Z tym że zauważyłem że wówczas po tych niskich cenach to nie palą sie do wysyłki , się wtedy czeka i czeka.

 
02-09-18 07:35  Odp: Sklepy z kartonówkami
Art1980 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja polecam Modelika mdele mają wlasne i akcesoria do nich,ale dość duży wybór a obsługa klijenta i wysylka na najwyższym poziomie.
GPM wybór modeli przeogromny i jak dla mnie najlepiej zorganizowana strona internetowa,do tego sporo promocji i nowości z wysyłką też nie ma problemu.

--

 
02-09-18 17:11  Odp: Sklepy z kartonówkami
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jeszcze takie mi się przypomniały:

- Haliński, Kartonowa Kolekcja - bez problemów. Dobra komunikacja, szybka wysyłka i dobre zabezpieczenie przesyłek. Jedyny minus to konieczność zamawiania przez maila i ręcznego robienia przelewów, co jest nieco antyczne, ale da się przeżyć. (W KK jest niby sklep na stronie, ale potem i tak finalizacja zamówienia jest przez maila).

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-09-18 18:53  Odp: Sklepy z kartonówkami
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

GPM - zawsze szybka wysyłka i ogromny wybór
WAK - wybór spoko, wysyłka też szybka
ORLIK - jak wyżej
ANSWER - przeboje z wysyłką.. zawsze ktoś chory, albo inna wymówka, problemy z kontaktem, chociaż zamówienie na Jaworzno z ogromnym rabatem zrealizowali
HALINSKI - antyczny sposób zamawiania, ale wysyłka szybka i dobrze zabezpieczona
MOJE HOBBY - szybka i sprawna wysyłka
HOBBYSTA.pl - szybka i sprawna wysyłka
modelhobby - termin realizacji troszkę dłuższy niż np, w GPM, ale można uzyskać rabat i duży wybór

 
06-09-18 19:33  Odp: Sklepy z kartonówkami
Falon   

Dziś otrzymałem przesyłkę z modelami z GPM (już nie pierwszy raz) i to jest wzorcowe jak to ogarniają. Szybko i super zabezpieczone.

Post zmieniony (06-09-18 20:34)

 
06-09-18 19:48  Odp: Sklepy z kartonówkami
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Morele z GPM? Nie wiedziałem, że handlują owocami...
Dojrzałe, nie za słodkie przypadkiem, bo nie wiem czy samemu nie zamówić?

;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-09-18 20:17  Odp: Sklepy z kartonówkami
Hator   

1. GPM i ORLIK - duży wybór i promocje. Jeśli w jednym sklepie nie ma, to zaglądam na drugi i przy okazji coś dodatkowego w oko wpadnie. Wysyłka bez problemowa.
2. Answer - kupowałem i kupuję jedynie przez Allegro i tutaj, jak na razie nie mam zastrzeżeń.
3. Model-Hobby - mają plastik i karton. Obsługa ok. Przesyłka błyskawiczna.
4. Modelik - bezpośrednio nic nie kupowałem, ale jak miałem pytania nt modelu to otrzymałem wyczerpującą odpowiedź.. Kontakt pozytywny.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024