FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-08-18 12:09  [R/G] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Mitsubishi Ki-15 , japoński dwumiejscowy samolot rozpoznawczy podczas II wojny światowej.

Model Romana Vasiliewa , w skali 1:48 przerobilem do skali 1:33. Oryginalny model prosty, tylko dwie strony czesci ale bez paskow lacznikowych itd, Bryle tylko troche zmienilem ( segment przodu kadluba i tylny "garb").

Rysunek samolotu, malowanie jest mniej wiecej jak tu pokazane



Ramki do okien w kadlubie drukowane na cienkim samolepnym papierze i po wycieciu okien przylepione do cienkiej i wiotkiej folji. Po przylepieniu tej nie kolorowej czesci mam wiec folje z papierowa ramka, ktora przyklejam normalnym klejem typu UHU do poszycia kadluba.



Zespol na pierwszym zdjeciu bedzie wsuwany od strony silnika do juz skejonej "rury" poszycia kadluba. Zespol na drugim zdjeciu insaluje od tylu kadluba.



--

 
28-08-18 12:37  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo fajny, gdzie sie ukaże ?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
29-08-18 06:39  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten model jest tak fajny że szkoda żeby się nie ukazał.

 
29-08-18 11:56  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Wnetrze wsuniete do kadluba.
Konstrukcja tylnego segmentu kadluba jest podobna to srodkowego segmentu. Ramki oszklenia drukowane na samolepnym papierze i przylepione do cienkiej wiotkiej folji.





--

 
29-08-18 19:53  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo mnie cieszy ten temat. Model będzie atrakcyjny,podglądam relacje z uwagą Roman ma fajne projekty, ale w tej niszowej skali dla samolotów.
Jęsli mogę zasugerować to może w przyszłości weźmiesz Sonie (tą niebieską) na warsztat.
Powodzenia.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-08-18 07:08  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Zapowiada się ciekawie

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
30-08-18 11:22  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Srodkowa czesc skrzydel



--

 
30-08-18 11:56  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy model zostanie wydany ?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
30-08-18 12:42  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Kolejny dobrze obroniony graficznie model, oczywiście obserwuje.

 
31-08-18 10:45  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Nastepny etap



--

 
04-09-18 08:35  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Typowo takie oslony podwozia sa projektowane jako symetryczne polowki .Takie rozwiazanie daje bardzo widoczna i trudna do zrobienia linie polaczenia. To czesto wymaga wypelnania, szlifowania i malowania. Moja wersja nie jest tudna do sklejenia ale wymaga cierpliwosci i zabiera troche czasu.




--

 
07-09-18 00:12  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Miejsce linii podziałowej jako miejsce łączenia dwóch elementów to bardzo eleganckie rozwiązanie.

 
10-09-18 12:20  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Prawie wszystkie zespoly skonczone





Ten model zrobie jeszcze w takim malowaniu




--

 
12-09-18 09:04  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Galeria




--

 
12-09-18 09:22  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Świetnie wyszedł. Fajnie że będzie ten model jeszcze w wersji cywilnej.Gratuluję!

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
12-09-18 13:19  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Pawcio   

Gratulacje z okazji zakończenia projektu.
Czy jesteś zadowolony z kolorystyki wydruku? (Czy tak miał wyglądać?)
Czy wersja cywilna była w kolorze duralu?
Jeśli tak - to może dobierzesz srebrny karton?

Pozdrawiam
Paweł

--

 
13-09-18 02:49  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Dziekuje za dobre opinie


Co do publikacji

Modele ktore rysuje w Photoshop nie nadaja sie do drukowania w formie offsetowej bez zmunego i pracochlonnego obrysowania w formie wektorowej.
Zainteresowanie do modeli w formie do drukowania samemu jest bardzo male.

Co do kolorystyki wydruku
Jestem zadowolony bo przeciez sam ja taka wybralem. "Historycznej prawdy" malowania wczesnej wersji niszowego samolotu, moze nawet z nie fabrycznym malowaniem chyba nikt nie znajdzie.
Cywilna wersja wyglada jak by byla w kolorze duralu. Pewien czas temu eksperymentowalem z drukowaniem na srebrzystym papierze ale na ten ktory znalazlem druk nie "przyczepial" sie, to znaczy byl bardzo blady i latwo sie zcieral. Poza tym taki odblaskowy papier bardzo akcentuje "kancaste" przejscia pomiedzy segmentami kadluba. Wiec w modelach z reprezentujacych dural "zawieszam niedowierzanie" ze to nie jest taka metalowa powierzchnia i uzywam szary kolor z teksura. Poniewaz czesto wystepowaly pewne roznice w kolorze miedzy panelami, dlatego pewne panele w modelu robie nieco ciemniejsze lub jasniejsze.

--

 
13-09-18 11:12  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

kangaroo, czy pojawią się skrzydła do Corsaira w wersji brytyjskiej? Chętnie bym go zrobił, ale wciąż ich brakuje..

 
30-09-18 22:00  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Próbuję jeszcze raz. W Ki-15 brakuje lewego skrzydła. Czy rysunki, które prezentujesz nadają się do wydruku i są w tej samej skali? Bardzo proszę o odpowiedź, chciałbym wydrukować Twojego Ki-15 i skleić.

 
01-10-18 09:31  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładne wykonanie !

 
13-10-18 05:41  Odp: [R/G] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Galeria tego samolotu w cywilnej wersji. Ten samolot pobił rekord w długości przelotu, kiedy to wystartował z Tachikawa 6 kwietnia, a dotarł do Londynu 9 kwietnia 1937 roku.




 
13-10-18 08:24  Odp: [R/G] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękne są te Twoje modele. Może jak dla mnie za mało skomplikowane i bez drobnicy, ale ładne bryły i świetne malowania i brudzenie.

Są bardzo efektowne i robią wrażenie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-10-18 18:14  Odp: [R/G] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje za wykonanie modeli. Podobają mi się i to bardzo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024