FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-07-18 13:27  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości





Tematem najnowszego, 30-tego numeru Kartonowej Kolekcji jest śmigłowiec bojowy AH-1F "Tzefa". Jest to zmodernizowana przez Izraelskie Siły Powietrzne (IAF) standardowa wersja amerykańskiej "Cobry". Prezentowany w tym numerze model przedstawia śmigłowiec w malowaniu i oznakowaniu 160 Dywizjonu IAF stacjonującego w bazie Palmachim około 2008 roku.

Model bazuje na wcześniejszym opracowaniu "Cobry" sprzed 10 lat (nr 4 Kartonowej Kolekcji). W projekcie wprowadziłem szereg poprawek w stosunku do starego wydania oraz co oczywiste, zmiany merytoryczne uwzględniające modernizację izraelskich maszyn przeprowadzoną na przełomie wieków.


Kilka informacji "technicznych" na temat nowego numeru KK. Autor opracowania: Paweł Mistewicz, skala modelu oczywiście 1:33. Objętość zeszytu to 6 arkuszy kartonu offsetowego, w tym 5 z elementami modelu (436 części) i 1 z szablonami. Instrukcja tekstowo-rysunkowa została zawarta na 5 stronach. Uzupełnia ją rys historyczny śmigłowca oraz rysunek zestawieniowy. Model średniotrudny w budowie, bez przesadnej detalizacji i z "rozsądnymi" uproszczeniami. Posiada możliwość wykonania ruchomych wirników i podkadłubowego działka oraz otwartych drzwi kabiny załogi. Model waloryzowany graficznie.


Numer KK będzie dostępny w sprzedaży od czwartku 5 lipca, tradycyjnie w salonach Empik, sklepach modelarskich i sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna 25 zł. Do modelu przygotowałem standardowy zestaw wycinany laserem w cenie 15 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie internetowej KK.


Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego jaki udało mi się skleić i przykładowy arkusz z częściami.






No to do następnego modelu.


Pozdrawiam,

Paweł Mistewicz

--

Post zmieniony (04-07-18 13:49)

 
04-07-18 13:38  Odp: [N] AH-1F
RAVEN6   

Temat dla mnie niezbyt ciekawy, ale muszę przyznać że cena bardzo atrakcyjna a malowanie ciekawe. Podoba mi się waloryzacja graficzna. Wypadkowo pewnie i tak zakupię.

 
04-07-18 13:50  Odp: [N] AH-1F
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No i to mi sie podoba, bo mialem moja Cobre przemalowywac wlasnie w ten kamuflaz :) Bedzie zamowienie na Przeciszow ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-07-18 14:14  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ekstra malowanie. Kupuję :-)

 
04-07-18 14:17  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
kari   

... "cobra", jeden z najtajniejszych ;-) projektów; ... hmmm warto było czekać, przynajmniej nikt inny nie "podprowadził" tematu ;-)
... to już chyba będzie taka nowa/stara tradycja: odsmażany kotlet ;-) ...dobrze, że chociaż w nowej panierce ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-07-18 15:16  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mi się podoba i to bardzo. Kleiłem poprzednią wersję to wiem czego mogę się spodziewać. Dziękuje Panie Pawle za ten temat :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-07-18 15:27  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Falon   

Panie Pawle super temat ,co do malkontentów to olewać.

 
04-07-18 16:15  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Kari, zenek - przecież nie ma ustawowego obowiązku kupowania modeli kartonowych. Chyba, że coś się zmieniło.
Więc ja również proszę o rozwagę i większe przemyślenie tego co piszecie.

Zamiast cieszyć się, że nasze hobby się rozwija, poziom opracowań jest rewelacyjny, na rynku jest modeli do wyboru i do koloru, to my wiecznie narzekamy.
Jeśli ta wersja modelu Was nie interesuje, pomińcie temat.

Panie Pawle - z mojej strony brawa za wydany model i podziękowanie za miły gest w postaci przystępnej ceny.

--

 
04-07-18 16:19  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo mi sie podoba! Jutro zahacze o Empik wracając z pracy

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-07-18 16:24  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Łe, fe, be, źle, niedobrze. To tak gwoli tradycji. Świetny wybór malowania, pozycja obowiązkowa :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
04-07-18 16:36  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
lubię placki   

Brawo Panie Pawle.Jutro obowiązkowy kurs do Empiku po model.Cena atrakcyjna a malowanie pierwsza klasa -ukłony dla autora.

--
modele to moja pasja.

 
04-07-18 18:15  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A mnie się podoba !!! Do tego cena - SZOKUJĄCA !!! Jutro nawiedzę EMPIK :) Oby tę Gadzinę mieli !

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
04-07-18 19:04  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Po cichu liczyłem na odgrzanie innego śmigłowca - AH 64. AH-1 sobie odpuszczę bo Mam wcześniejsze wydanie i zielony kamuflaż bardziej mi podchodzi. Tak więc do następnego modelu :-)

Natomiast gdyby ktoś zaczął kleić i założył relację to z przyjemnością popatrzę.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-07-18 19:11  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No muszę przyznać, że jestem totalnie zaskoczony ... i to bardzo pozytywnie. Brawo za niecodzienne malowanie modelu.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
04-07-18 20:24  Odp: [N] AH-1F
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

A mi się podoba i to bardzo.

Zielone malowanie już trudno dostepne, a jak już ktoś chce sprzedać to za minimum 30 zł.
Mimo że model kosztował chyba 16... No ale teraz na wszystkim człowiek musi zarobić.

Na pewno trzeba nabyć, a może i nawet skleić.
Super Cobra z innego wydawnictwa to z tego co widziałem niezła jadka z kolorami.

Tu jestem o to spokojny.

I cena. 25 zł.
Ponad dwa razy mniej niż Super Cobra.

Malowanie?
Osobiście uważam że IAF ma ciekawe.

Dla mnie same plusy.

Post zmieniony (04-07-18 20:26)

 
04-07-18 21:23  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tego się nie spodziewałem! Ale wygląda bardzo kusząco. Poprzednie wydanie było dawno i cieszyło/cieszy się nadal dużą popularnością i ciężko je kupić. A tu taka niespodzianka. Nieoklepany temat, ciekawe malowanie, cena, 6 arkuszy modelu , A ostatni MM miał 4 za te same pieniądze. Model dopracowany. Kupować w ciemno! Jak się nawet nie sklei to zawsze można sprzedać A chętni, jestem pewien, się znajda! Brawo!!! Gratulacje dla wydawcy!

 
04-07-18 21:43  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Jednym słowem świetny , brawo ty.

 
04-07-18 22:34  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Robert   

Może i jestem malkontentem,ale trend ostatnich lat powielania starych projektów robi sie żenujacy,no chyba że panom projektantom skończyły sie tematy i chodzi o możliwości których nie ma:),jednak powiem tak,od roku nie kupiłem żadnego modelu i nie chodzi o pieniądze,czemu???A no temu że z tego co wychodzi a mnie interesuje mam juz wszystko a dublować nie zamierzam bo po co,życie i tak krótkie,a sterta modeli dość wysoka zeby w kólłko to samo klepać,a tematów które chciałbym mieć nie ma bo jednak łatwiej odpalić kotleta,niż projektować nowy projekt a wierne grono czcicieli i tak padnie z zachwytu,ot i tyle albo aż tyle w temacie,pozdrawiam,ps.cena nie gra roli.

 
04-07-18 23:00  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie zachwycam, ale też nie narzekam. Niestety projektowanie modeli nie jest, ani proste, ani szybkie. Aby utrzymać systematyczność wydawania modeli (chyba 4 numery/rok) wydawnictwo zmuszone jest wydawać te same tematy.
Pamiętajmy, że Paweł Mistewicz sam projektuje i wydaje modele. Gdyby miał zatrudnionych kilku projektantów, to i by było dużo więcej ciekawych tematów.
Tak wiec nie ma na co narzekać, tylko brać, albo omijać ten model.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-07-18 23:18  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

No ale w KK od zawsze jest trend, że na cztery modele wydane w roku jeden jest tylko nowym opracowaniem. Aż nie chce mi się wchodzić na forum i czytać zmęczonych malkontentów.
BTW. Dla mnie temat nowego numeru extra!

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
04-07-18 23:35  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wprawdzie to nie "moje klimaty" ale model świetny pod każdym względem !
Powiem natomiast, że tak po cichu liczyłem na jakąś "nowość" w Kartonowej Kolekcji związaną ze 100 leciem odzyskania niepodległości - ot chociażby Hansa-Brandenburg C.I od którego zaczęła się historia polskiego lotnictwa wojskowego .

 
04-07-18 23:50  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

No trudno, stara Cobra pójdzie na półkę, bo skleję sobie Żmijkę... Jutro zatem kierunek: EMPiK!
Ale jeśli idzie o sugerowanego powyżej AH-64, to też nie pogardziłbym. Mam 2 egzemplarze MM, ale różnice kolorów mnie odstręczają.

 
05-07-18 00:35  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Tomek 

 - 2

A ja będę bronił wydawnictw odgrzewających tematy. W moim wypadku spóźniłem się z zakupem pierwszego wydania. Czy w gronie modelarskim są tylko tacy, co już wszystko mają? Nie! Są i tacy, co dopiero dołączyli. Skoro autor deklaruje zmiany w projekcie (w wypadku p. Pawła- to wzór rzetelności!), to już jest to jakiś mały krok do przodu. Poza tym projektowanie modelu w dzisiejszych czasach nie jest proste. Czepiamy się koloru, kartonu, detali, kształtów, stopnia zaawansowania, etc. Pierwsze numery Małego Modelarza kupiłem w 1982 lub 83 r. Pamiętam jak dziś moje rejsy na pocztę i dopytywanie się o numer, a tu nie było. Wtedy modele były proste. 4.- 6. arkuszy i to rzadko zapełnionych, więc zaprojektowanie i wydanie nie było tak trudne jak dziś. Jeśli jest jakiś błąd zwróćmy uwagę wydawcy indywidualnie. Jeśli brak reakcji, to może jakaś grupa się odezwie- to już krok do przodu. Natomiast "biczowanie" na forum nie służy nikomu!
Ja KUPIĘ!

 
05-07-18 06:31  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Masz rację Tomek nie każdy jest takim modelarskim "wampirem" ze stertą modeli w domu, niektórzy może robili jeszcze w pieluchy gdy wyszło poprzednie wydanie, a dziś mogą kupić i skleić nowe! To zawsze wkład w rozwój modelarstwa w Polsce! Kiedy ostatnio ukazał się jakiś wiatrak?? Chyba dość dawno temu...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
05-07-18 06:56  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mimo że dopiero co skończyłem zieloną Cobre to i tak nabędę Żmijkę bo modele Pawła ta sama przyjemność w klejeniu.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
05-07-18 07:43  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Temat super. Ale Panie Pawle, nie dałoby się poprawić geometrii kabiny? Chodzi mi o wiatrochron - moim zdaniem w śmigłowcu jest on pod mniejszym kątem. https://www.airteamimages.com/bell-ah-1-cobra_393_israel---israeli-air-force_163759_large.html

--

 
05-07-18 09:42  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

No to teraz Panie Pawle idziemy za ciosem i wydajemy AH-64 Apacha w izraelskim malowaniu.


--
Pozdrawiam!

 
05-07-18 10:00  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Minusy:

- KOTLET

Plusy:

- zaj****** malowanie,
- cena
- jedyny kartonowy śmigłowiec, który jestem w stanie skleić jako tako, zeby przypominał śmigłowiec :P

Decyzja: KUPIĆ

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
05-07-18 16:07  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
AleksWro 

 

Mam! Jak zwykle świetne opracowanie. Bardzo podoba mi się nasycenie kolorów.

 
05-07-18 16:51  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Kupiłem i nadziwić się nie mogę. Za jedyne 25 zł fajne opracowanie z waloryzowaną grafiką i żadnych przesunięć kolorów. Jak to możliwe. Answer niech się uczy od Pawła jak wydawać modele:)

--
Pozdrawiam!

 
05-07-18 17:40  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja też MAM !!! Popieram AleksWro i Jaśka. Model graficznie opracowany jest SUPER ! Piękne barwy. Piękna robota Panie Pawle :) Czekam na Apacza - koniecznie w barwach IAF.

Viper też by się przydał :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
05-07-18 18:12  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No to jak macie to dajcie jakieś zdjęcia jak to w druku wygląda. Nie żebym miał obawy, tylko po prostu mnie to ciekawi :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
05-07-18 21:30  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Watek nieco przewietrzylem...

Kolego Zenku, czy "zenek", bo moze to znaczy cos innego... Od dluzszego juz czasu wystawiasz nasza cierpliwosc na probe. Moze dla odmiany, zamiast kolejny raz marudzic, czy wpisywac swoja liste skarg i zazalen, pokazalbys jakis sklejony model? Relacje? Cokolwiek? Bede zobowiazany... Za brak ciagu dalszego narzekania rowniez... I z gory dziekuje.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-07-18 21:50  Odp: [N] AH-1F
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja również nabyłem. Za 25 zł? Naprawdę? Za taki model to grzech nie wziąć. Tymbardziej że będzie wyglądał pieknie.
Bardzo ładne malowanie, świetne slady eksploatacji.
Panie Pawle, gratuluję kolejnego swietnego opracowania. Kartonowa Kolekcja to swietna alternatywa dla Małego Modelarza, tylko klasę wyżej.

--

Post zmieniony (05-07-18 21:51)

 
06-07-18 20:27  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Cobra już u mnie leży na magazynie czekając na zrobienie seri Cóbr z istniejącym już japońcem i jeszcze jest zieleniak. A pan Paweł dał wprowadzające w błąd foty na temacie bo w rzeczywistości grafika jest boska a nie taka blada jak na fotkach.

 
06-07-18 20:40  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Wstawi ktoś w końcu zdjęcia ? :D

 
06-07-18 21:34  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Sławko   

Takie na szybko będą wystarczające ? ;)



Sam poczułem się trochę zawiedziony informacją, że nie jest to całkiem nowy model a tylko odświeżony projekt w nowym malowaniu.
Z drugiej strony znając poziom jaki trzyma wydawnictwo nie mogłem się oprzeć by modelu nie wziąć w łapki. Nie rozczarowałem się tym co zobaczyłem i modelu już z łapek nie wypuściłem. Grzecznie udałem się do kasy, zapłaciłem i przywiozłem do domu :D
Model na wysokim poziomie jeśli chodzi o jakość druku, żadnych przesunięć kolorów, kolorystyka jednolita, stonowana waloryzacja i do tego cena 25 zł.
W porównaniu do poprzedniej Cobry to jednak jest spora różnica, można powiedzieć, że to jest jednak nowy model.
Po za tym chyba wolę jeden nowy model przy kilku odświeżonych projektach ale za to opracowany porządnie bez błędów wynikających z upływających terminów niż 5 nowych skleconych na czas zawierających poważne niedociągnięcia.

Przy okazji, ponieważ jest to jeden z moich pierwszych wpisów na tym forum, to grzecznie było by się przywitać. Zatem serdecznie witam całą pozytywnie zakręconą brać modelarską z każdego zakątka naszej planety jaka zagląda na Konradusa :)

 
06-07-18 22:06  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dzięki Sławko, dzisiaj na PIWKU miałem okazję pooglądać na żywo. Ten model po prostu jest wart swojej ceny i tyle.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-07-18 00:11  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wyglada to naprawde dobrze. Pawle gratuluje nowego modelu, tym bardziej na takim poziomie. Przychylam sie rowniez do prosby o AH-64D, ale klasycznym amerykanskim malowaniu. Waloryzowany zielony, a nie zadne zydowskie kolorowanki :)

 
07-07-18 09:47  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
kari   

rowin: "... AH-64D, ale klasycznym amerykanskim malowaniu."
... może tym razem w ... klasycznym szarym. ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
07-07-18 12:27  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak najbardziej tak. Szary będzie super

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-07-18 13:51  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Zyczenia prosze wpisywac w watku ku temu przeznaczonym.
Zenek, wszystkie Twoje posty nie zwiazane z tematem leca do kosza.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-07-18 21:14  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Szkoda tylko, że kabina nie została bardziej dopracowana niż w poprzednim wydaniu :)
Jednak to drobny szczegół.

 
09-07-18 08:11  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Lesio73 

 

Jedna małą uwaga na temat tzw. "odgrzewania kotleta" - nie wiem czy zauważyliście ale od czasu wydania poprzedniej Cobry w KK minęło 10 lat!!!
Ja wiem, że większości wydaje się jakby to było wczoraj ale panta rei niesamowicie szybko .... a 10 lat to półokres dojrzewania nowego pokolenia modelarzy :-)

 
09-07-18 08:55  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mam pytanie. Z tylu kadłuba przed wylotem spalin są otwory osłoniete siatka.
Pytanie, jaką zastosować? Na zdjęciach wygląda jakby jej tam nie było.
Zastanawiam się nad trzema materiałami: siatka fototrawiona np 1×1, tiul, oraz siatka po herbacie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-07-18 11:33  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Bizon temat siatek przerabiałem w mojej relacji z budowy tu niestety zdjęcia pouciekały ale zobacz sobie na kartonówkach.
http://www.kartonowki.pl/forum/temat/3443,bell-ah-1f

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
09-07-18 12:42  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ta cieńsza to z czego?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-07-18 13:11  Odp: [N] AH-1F
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Nie wiem kiedyś od kogoś dostałem większy kawałek takiej właśnie siatki z plastiku.

--

Post zmieniony (09-07-18 13:14)

 
09-07-18 19:58  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Panowie gdybyście mieli siatkę godną polecenia to napiszcie gdzie ją zdobyliście.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
09-07-18 21:12  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
pawcio37   

Windus nie wiem jakie oczka siatki są ci potrzebne - jeśli wystarczy 0,5 x 0,5mm to idealna jest do tego S19 z przeplotem lub prosta S01 z Abera

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024