FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-07-18 23:35  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wprawdzie to nie "moje klimaty" ale model świetny pod każdym względem !
Powiem natomiast, że tak po cichu liczyłem na jakąś "nowość" w Kartonowej Kolekcji związaną ze 100 leciem odzyskania niepodległości - ot chociażby Hansa-Brandenburg C.I od którego zaczęła się historia polskiego lotnictwa wojskowego .

 
04-07-18 23:50  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

No trudno, stara Cobra pójdzie na półkę, bo skleję sobie Żmijkę... Jutro zatem kierunek: EMPiK!
Ale jeśli idzie o sugerowanego powyżej AH-64, to też nie pogardziłbym. Mam 2 egzemplarze MM, ale różnice kolorów mnie odstręczają.

 
05-07-18 00:35  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Tomek 

 - 2

A ja będę bronił wydawnictw odgrzewających tematy. W moim wypadku spóźniłem się z zakupem pierwszego wydania. Czy w gronie modelarskim są tylko tacy, co już wszystko mają? Nie! Są i tacy, co dopiero dołączyli. Skoro autor deklaruje zmiany w projekcie (w wypadku p. Pawła- to wzór rzetelności!), to już jest to jakiś mały krok do przodu. Poza tym projektowanie modelu w dzisiejszych czasach nie jest proste. Czepiamy się koloru, kartonu, detali, kształtów, stopnia zaawansowania, etc. Pierwsze numery Małego Modelarza kupiłem w 1982 lub 83 r. Pamiętam jak dziś moje rejsy na pocztę i dopytywanie się o numer, a tu nie było. Wtedy modele były proste. 4.- 6. arkuszy i to rzadko zapełnionych, więc zaprojektowanie i wydanie nie było tak trudne jak dziś. Jeśli jest jakiś błąd zwróćmy uwagę wydawcy indywidualnie. Jeśli brak reakcji, to może jakaś grupa się odezwie- to już krok do przodu. Natomiast "biczowanie" na forum nie służy nikomu!
Ja KUPIĘ!

 
05-07-18 06:31  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Masz rację Tomek nie każdy jest takim modelarskim "wampirem" ze stertą modeli w domu, niektórzy może robili jeszcze w pieluchy gdy wyszło poprzednie wydanie, a dziś mogą kupić i skleić nowe! To zawsze wkład w rozwój modelarstwa w Polsce! Kiedy ostatnio ukazał się jakiś wiatrak?? Chyba dość dawno temu...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
05-07-18 06:56  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mimo że dopiero co skończyłem zieloną Cobre to i tak nabędę Żmijkę bo modele Pawła ta sama przyjemność w klejeniu.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
05-07-18 07:43  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Temat super. Ale Panie Pawle, nie dałoby się poprawić geometrii kabiny? Chodzi mi o wiatrochron - moim zdaniem w śmigłowcu jest on pod mniejszym kątem. https://www.airteamimages.com/bell-ah-1-cobra_393_israel---israeli-air-force_163759_large.html

--

 
05-07-18 09:42  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

No to teraz Panie Pawle idziemy za ciosem i wydajemy AH-64 Apacha w izraelskim malowaniu.


--
Pozdrawiam!

 
05-07-18 10:00  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Minusy:

- KOTLET

Plusy:

- zaj****** malowanie,
- cena
- jedyny kartonowy śmigłowiec, który jestem w stanie skleić jako tako, zeby przypominał śmigłowiec :P

Decyzja: KUPIĆ

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
05-07-18 16:07  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
AleksWro 

 

Mam! Jak zwykle świetne opracowanie. Bardzo podoba mi się nasycenie kolorów.

 
05-07-18 16:51  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Kupiłem i nadziwić się nie mogę. Za jedyne 25 zł fajne opracowanie z waloryzowaną grafiką i żadnych przesunięć kolorów. Jak to możliwe. Answer niech się uczy od Pawła jak wydawać modele:)

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024