FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-10-18 23:00  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam p.Mariuszu mam pytanko odnosnie gasienic do roznych typow czolgow.Prosilbym o kontakt jezeli znajdzie pan chwilke

pablomnich@op.pl lub pablomnich@gmail.com

--

Post zmieniony (10-10-18 11:27)

 
13-10-18 17:28  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Poprawiałem retusz i poprawiałem… i skończyło się po staremu.
W Przeciszowie kupiłem drugi egzemplarz i zrobiłem drugi kadłub.
A wszystko wyszło tak:
Osłona silnika (na starej widać, że jest pomazana wyniku prób retuszu)



Kadłub





Wnętrze kabiny wkleję od spodu – wchodzi bez problemu.
Zrobiłem sporo zbliżeń, żeby pokazać, dlaczego poprzednio próbowałem poprawiać malowanie. Przede wszystkim na osłonie silnika nie powinno być łączenia na środku głównego segmentu i pionowych nitów w tym miejscu.

Poza tym nie pasuje mi brudzing na łączeniu segmentu za kabiną pilota i na środku hinomaru. Zamiast ukrywać połączenie, ciemniejszy brud na łączeniach podkreśla segmenty. Tym razem brązowy nie jest retuszowany na kadłubie i osłonie silnika – wszystko pasowane na styk bez retuszu, a wszystkie inne odcienie to oryginalna wycinanka. Jak wygląda, tak wygląda. Nie będę jednak próbował ponownie tego poprawiać.

Dodatkowo zmieniłem metodę łączenia elementów kadłuba. Najpierw skleiłem segmenty, a potem wkleję wnętrze. Dzięki temu wyszły one o wiele lepiej niż poprzednio, gdzie do segmentu z wnętrzem doklejałem tył kadłuba.

--

Post zmieniony (13-10-18 17:30)

 
19-10-18 09:58  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Modelarstwo przez duże "M"
Po prostu genialnie:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
19-10-18 10:53  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Teraz jest super. Unikanie retuszu na łączeniach daje dobre efekty.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
20-10-18 11:57  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jesteś perfekcjonistą. Mistrzostwo świata!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-10-18 13:12  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dalej nie wiem, która z tych osłon silnika jest stara, a która nowa:-)
Dla wielu, nawet ta niby pomazana, byłaby szczytem zdolności manualnych, a ten marudzi:-)
Ale to dobrze - uwielbiam dążenie do perfekcji, a tutaj mamy do czynienia z jednym z liderów wyścigu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-02-19 10:44  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Skrzydła – początek.



Rozpocząłem tradycyjnie – od szkieleciku. Oczywiście w takiej formie, jaka mi odpowiadała. Czyli szkielet jest zaleceniem , które wykonuje w miarę moich potrzeb. Wycinając elementy szkieletu uwzględniłem, że obowiązkowo będę podklejał powierzchnię skrzydeł w celu wzmocnienia 100g papierem i w związku z tym wszystkie elementy są odpowiednio zmniejszone.





Kolejne elementy to te, które musiały być zrobione od środka. Czyli wkleiłem reflektor, szkielet i przygotowałem ze szpilki mocowanie do goleni podwozia. Wykonane w takiej postaci jak na zdjęciach na pewno się nie powygina i goleń będzie łatwo zamocować na wystającej szpilce.



Oczywiście jakbym sobie życia nie skomplikował dodatkami, to byłbym chory. Odciąłem więc klapy i postanowiłem zrobić je wychylone. Powyżej dorobione wnęki klap, a poniżej klejenie klap – główne elementy i sklejone klapy. Dorobiłem też wszystkie dźwignie? do ich wysuwania. Elementy proszą się jeszcze o retusz – zamocowane będą na końcu.



I to na razie tyle w tym odcinku telenoweli. Teraz przymierzam się jak pies do jeża do wnęk podwozia…

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-02-19 14:31  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3

Rewelacyjna precyzja, fantastyczne wykonanie. Dopiero dzisiaj "trafiłem" na tą relację i już nie mogę doczekać się dalszego ciągu. Bomba !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-02-19 15:41  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Fajnie fajnie, wzmocnienia skrzydeł kleiłeś budaprenem ?

 
22-02-19 16:17  Odp: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tak. Duże powierzchnie zawsze kleję budasiem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024